Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Harmonogram

Harmonogram

czytaj więcej »
Zmiana kont bankowych

Zmiana kont

czytaj więcej »
Ferie na sportowo

Ferie

czytaj więcej »
Ferie w SDK

SDK

czytaj więcej »
Ferie w Bibliotece

Ferie

czytaj więcej »
Kostka Rubika

Kostka

czytaj więcej »

 

 

 

Przewiń listę kalendarza do tyłuPrzewiń listę kalendarza do przodu

Hej kolęda, kolęda

22.01.2019

1Podtrzymując atmosferę Świąt Bożego Narodzenia Sławieński Dom Kultury zaprosił mieszkańców Sławna na przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży ze sławieńskich przedszkoli i szkół.

Jury w składzie: Maciej Poprawski oraz ks. Marian Dziemianko oceniało występy w dwóch kategoriach, wybierając tym samym laureatów Złotego, Srebrnego i Brązowego Anioła. W kategorii przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych I miejsce i Złotego Anioła zdobył Adam Antosik z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sławnie, II miejsce i Srebrnego Anioła wyśpiewały „Radosne Pszczółki” z Przedszkola Radosny Maluch w Sławnie, a III miejsce i Brązowego Anioła otrzymała Nina Machnacka z Przedszkola nr 1 w Sławnie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Antoni Gracz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie i Zespół „Jedyneczki” z Przedszkola nr 1.

W kategorii klas IV-VIII i gimnazjów zwyciężyła, zdobywając Złotego Anioła Anna Paczkowska z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, na II miejscu, Srebrnego Anioła wyśpiewały i zagrały dziewczęta z Zespołu „Kornelki” reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Sławnie, a III miejsce i Brązowego Anioła zdobył duet instrumentalny: Hubert Frankenstein i Jakub Hetmański. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Krzysztof Paczkowski.

W koncercie wzięło udział 37 uczestników, którzy prezentowali najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Sławieński Dom Kultury dziękuje instytucjom oraz opiekunom, którzy poświęcili czas, by przygotować wszystkie, wspaniałe występy.

 

Bezpłatna mammografia

22.01.2019

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań. Nasza mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Sławno –  1 i 4 lutego 2019 na Placu Ks. Kardynała Wyszyńskiego

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  •        nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  •        lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

 

1

Roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji w Sławnie

22.01.2019

122 stycznia 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki ubiegłorocznej pracy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. insp. Piotr Ostrowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, Wojciech Wiśniowski - starosta sławieński, burmistrzowie, wójtowie oraz przewodniczący rad z powiatu sławieńskiego, funkcjonariusze i funkcjonariuszki z KPP Sławno oraz zaproszeni goście.

Podczas odprawy insp Grzegorz Śrek – Komendant Powiatowy Policji w Sławnie przedstawił wyniki pracy poszczególnych pionów komendy oraz stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sławieńskiego.

W 2018 roku policjanci osiągnęli 74,50% wykrywalności ogólnej przestępstw, w tym 66,10% przestępstw kryminalnych. Z najbardziej uciążliwych i niebezpiecznych przestępstw sławieńscy policjanci wykryli 100% spraw dotyczących bójek i pobić, 43,60% kradzieży, 47,70% kradzieży z włamaniami oraz 34,20% spraw dotyczących zniszczenia mienia. Łącznie policjanci wszczęli i przeprowadzili 1208 postępowań przygotowawczych. Stwierdzono 28 przestępstw korupcyjnych. Przedstawili zarzuty 100 osobom, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwym. Interweniowali łącznie 11452 razy – policjanci nie tylko reagowali na zgłoszenia obywateli, ale także z własnej inicjatywy interweniowali. Policjanci pilnowali porządku na 3 imprezach o charakterze masowym oraz na 35 imprezach wymagających znacznych sił i środków. Średni czas reakcji to 9 minut i 53 sekundy.

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie realizowała również różne programy społeczne: bezpieczny senior, bezpieczne wakacje, bezpieczne ferie, krajowy program przeciwdziałania narkomanii, dzielnicowy – policjant, któremu ufam, gryfuś czy kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok. Priorytetem Komendy na 2019 rok to przede wszystkim popularyzacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wzmacnianie roli dzielnicowego w relacjach ze społeczeństwem oraz bezpieczeństwo imprez masowych, zabezpieczenie przejazdów kibiców

Komendant przedstawił również aktualny etap trwającej budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, która ma zakończyć się do 2020 roku.

Udane zawody dla sławnian

21.01.2019

1Trzy medale, pięć nowych rekordów życiowych plus dwa rekordy wyrównane to plon startu zawodników MKS Święc Sławno w „Halowych mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce”, które w sobotnie popołudnie odbyły się w Szczecinie.

Ola Kowalczyk (145 cm) i Gracjan Sroka (173 cm) zostali halowymi mistrzami województwa w skoku wzwyż w kategorii młodzików. Maks Karpiński (170 cm) dorzucił tytuł wicemistrza. Janek Gostomczyk - z wyrównanym rekordem 165 cm – był czwarty. Życiówki poprawili też Oskar Piwowarczyk (130 cm) i Oliwier Karpiński (155 cm). Kuba Wilczewski (155 cm) wyrównał osiągnięcie ze Spały i w próbach na wysokości 160 cm pokazał, że granica jego możliwości wraz ze wzrostem wędruje do góry. Ola jako jedyna z ekipy startowała też w biegu na 60 m i wybiegała nowy rekord – 9.69 sek.
Brawa i gratulacje dla wszystkich startujących !!!

Noc biologów

21.01.2019

1W styczniu tego roku uczniowie klasy biologiczno- chemicznej z Gim. Miejskiego nr1, kolejny raz uczestniczyli w Ogólnopolskiej Nocy Biologów, którą organizuje Instytut Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca, otyłość- brzmi groźnie? Do powstawania tych i wielu innych schorzeń cywilizacyjnych, które są plagą XXI wieku, przyczynia się nadmierne spożycie cukru. Ale zaraz, czy tylko słodycze szkodzą? A napoje gazowane, gotowe dania, słone przekąski? Gdzie jeszcze czyha na nas ukryty cukier? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas warsztatów. Zbadaliśmy, w których produktach jest go najwięcej i czym można go bezpiecznie zastąpić. (Nigdy więcej napojów słodzonych!) Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i zabiegi z „ Kosmetyki naturalnej- innowacyjna pielęgnacja skóry w zgodzie z naturą.” Wzrost poziomu życia oraz wydłużający się okres aktywności zawodowej powoduje, że coraz częściej i chętniej korzystamy z szerokiej gamy produktów kosmetycznych pochodzenia naturalnego, co powoduje, że czujemy się bardziej atrakcyjni i młodzi. Poznaliśmy przepisy na delikatny peeling rumiankowy i egzotyczny peeling do ciała. W jaki sposób zadbać o skórę twarzy, pokazała nam studentka 3-go roku kosmetologii, ( pod bacznym nadzorem dr hab. Natalii Kurhaluk) Natalia Tulin, wykonując zabieg ochotnikom.

Warsztaty przeprowadzone przez dr Mariolę Truchan i dr hab. prof. AP Zbigniewa Sobisza, połączone były z rozpoznawaniem roślin leczniczych i zasadami przygotowywania naparów i maceratów. Pokazano nam niezwykle interesujące zbiory surowców zielarskich z naszych terenów z roku 1812. Warsztaty zakończyły się degustacją herbat ziołowych rozgrzewających

Mayday

21.01.2019

1Co zrobić, gdy skrywana od wielu lat tajemnica wychodzi na jaw? Jak ocalić resztki szczęścia w wieloletnim małżeństwie… a raczej małżeństwach? Odpowiedź jest prosta: z humorem.

Sławieński Dom Kultury serdecznie zaprasza na spektakl w  wykonaniu aktorów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. „Mayday” (część pierwsza), który odbędzie się 07 lutego (czwartek) o godz. 19.00. Mayday”,  to jedna z najlepszych komedii autorstwa Ray’a Cooney’a – brytyjskiego komediopisarza, określanego jako mistrza farsy. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Bilety w cenie 30 zł już dostępne w kasie SDK lub online na www.sdk.slawno.pl. Rezerwacje pod numerem telefonu: 59 810 76 70

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

21.01.2019

3Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Miasta Sławno. W regionie konkurują ze sobą: Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”, Akademia Młodego Lekkoatlety.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty ze Sławna i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach

Celem projektu jest podnoszenie świadomości na temat Autyzmu wśród lokalnej społeczności. Chcemy sprawić aby osoby z Autyzmem z najbliższego otoczenia Jezierzyc czuły się akceptowane, szanowane i ważne. Projekt sprawi, że uczestnicy będą mogli realizować swoje pasje, spędzać czas razem z innymi dziećmi oraz pozwoli przełamać stereotpypy - dzieci autystyczne to wyjątkowe oosby, które potrzebują odrobiny zrozumienia i empatii.

  • Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”

W ramach projektu odbędzie 30 godzin warsztatów garncarskich, w czasie których uczestnicy poznają nową technikę, stworzą własne rękodzieła z gliny, dowiedzą się jakie są podstawowe techniki formowania ręcznego oraz techniki toczenia na kole garncarskim. Odbędzie się również wizyta studyjna do profesjonalnej pracowni gancarskiej w Chmielnie. Lokalna społeczność stworzy „dzieła", które będą mogły służyć jako przedmioty użytkowe oraz jako ozdoby wnętrz lub płotów.

  • Akademia Młodego Lekkoatlety

Celem projektu jest zaproponowanie mieszkańcom oryginalnej formy ponadregionalnej integracji oraz aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Działania będą skupiały się na popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci i dorosłych, przedstawieniu znanych pomorskich lekkoatletów, budowaniu nawyków dbałości o zdrowie i samopoczucie oraz promocji aktywnego wypoczynku. Projekt pozwoli na rozwinięcie zręczności, zwinności, zasad współpracy w grupie, koordynacji ruchowej oraz umocni więzi rodzinne.

 

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

 

2

Msza św. w intencji Pawła Adamowicza

17.01.2019

1Z inicjatywy Krzysztofa Frankensteina - Burmistrza Miasta Sławno oraz Marzeny Łużyńskiej - Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sławnie w dniu 20 stycznia 2019 roku o godz. 12:00 w kościele pw. WNMP w Sławnie odbyła się msza św. w intencji zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Po mszy św. władze samorządowe oraz mieszkańcy miasta odpalili symboliczne znicze na pl. ks. kard. Wyszyńskiego.

 

Kondolencje

17.01.2019

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp.  Pawła Adamowicza - wieloletniego Prezydenta Miasta Gdańska, który w dniu 13 stycznia 2019 roku   został śmiertelnie  zaatakowany podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rodzinie i współpracownikom prezydenta Pawła Adamowicza przekazujemy głębokie wyrazy współczucia.

1

Wielki sukces "Jedynki"

17.01.2019

111 stycznia nastąpiło wręczenie nagród w II edycji  wojewódzkiego konkursu historycznego "Skąd mój ród, skąd moje korzenie?"                                                                            

Konkurs, organizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne "Pomerania" został objęty honorowym patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie. Głównym celem konkursu było zainspirowanie uczniów do poznania historii swoich rodzin w oparciu o pozyskane informacje i pamiątki oraz utrwalenie zebranych informacji dla przyszłych pokoleń. Na konkurs wpłynęły 23 prace uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego.  Komisja konkursowa wyłoniła dwoje laureatów głównych, którymi zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie: Oliwia Hennig i Oskar Sienkiewicz. II laureatką konkursu została Amelia Lauren – również ze SP nr 1. Uczniowie opisali historię swoich rodzin oraz miejsc rodzinnych. Oliwia Hennig otrzymała też wyróżnienia od Archiwum Państwowego oraz Stowarzyszenia Kresów Wschodnich „ Dziedzictwo i Pamięć ”.

Szczególnym wyróżnieniem dla szkoły było wręczenie statuetki "Orlęta" od stowarzyszeń kresowych, którą odebrała Pani Aneta Świątek - dyrektor SP nr 1. Był to wyraz uznania środowisk kresowych za propagowanie i podtrzymywanie historii Kresów Wschodnich. Pani Ewa Byszewska, nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie otrzymała specjalne wyróżnienie za przygotowanie uczniów, którzy zostali laureatami konkursu. Dodatkową nagrodą dla szkoły będzie cykl wykładów i warsztatów o tematyce genealogicznej, zorganizowanych przez Towarzystwo Genealogiczne Pomerania oraz umieszczenie zwycięskich prac w Archiwum Państwowym.  

Województwo zachodniopomorskie jest specyficznym regionem pod względem budowania historii rodzinnych. Znaczna większość obecnych mieszkańców przybyła na te tereny po 1945 roku z innych zakątków Polski, przynosząc ze sobą wspomnienia stron rodzinnych i nieliczne, ocalałe z pożogi wojennej pamiątki i zdjęcia. Po ponad 70 latach od zakończenia drugiej wojny światowej pozostało niewielu świadków, którzy mogą się dziś podzielić się opowieściami o miejscach, które ich przodkowie zamieszkiwali czasami od setek lat. Opowiedzieć historię swych ojców i dziadków, którzy tworzyli zręby Rzeczpospolitej w 1918 roku po 123 latach zaborów, czy uczestniczyli w dziewiętnastowiecznych zrywach narodowych. Przeciwstawili się niemieckiej napaści w 1939 roku i wpisali się w walkę podczas drugiej wojny światowej. Prowadzili walkę o wolną i niezależną Polskę. Przodków, którzy swoją ciężką pracą przyczyniali się do rozwoju naszego kraju i miasta.

Każdego dnia ubywa świadków tych historii, a jedynym sposobem na utrwalenie w pamięci ich wspomnień i opowieści jest ich zapis.

Niezapomniany wieczór

15.01.2019

1„Pod dachami Paryża” to tytuł koncertu noworoczno-karnawałowego, na który w minioną niedzielę zaprosił nas Sławieński Dom Kultury. A było to niezapomniane spotkanie z francuską piosenką za sprawą wspaniałych wykonawców: Macieja Osady Sobczyńskiego, który utwory aranżował i poprowadził orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej oraz Moniki Węgiel- aktorki Teatru Współczesnego z Warszawy i piosenkarki, która te utwory brawurowo wykonała.

Piosenka francuska zajmuje poczesne miejsce w historii tego gatunku. Są to zapewne najpiękniejsze na świecie piosenki o miłości przykuwające naszą uwagę i tematem i formą, a nade wszystko poetyckim tekstem i piękną melodią. To chcieli pokazać nam twórcy tego programu i przywołać takie indywidualności, jak Édith Piaf, Jacques Brel, Charles Dumont, Joseph Kosma i wielu innych.

Zdawało się , że to nieosiągalne bo wspomnienia zawsze są piękniejsze niż rzeczywistość. Jednak nie tym razem! Rzeczywistość na tej Sali dorównywała naszym wspomnieniom sprzed lat. Uświadomiliśmy sobie raz jeszcze, jak uniwersalna jest francuska piosenka. Mistrzowski był popis orkiestry: trzymała w napięciu, szarpała za serce, każdą liryczną nutkę musieliśmy wysłuchać, zadziwiały bogactwem aranżacji. 56 muzyków na różnych instrumentach zawładnęło widownią prawdziwą sztuką, w tym nieodzownym dla francuskiej piosenki akordeonista. A sam maestro z batutą czarował. Niewątpliwie od pierwszej piosenki czar rzuciła na nas solistka p. Monika Węgiel, a nasz zachwyt pogłębiał się w miarę śpiewania. To rzadki talent: głos, dykcja, muzykalność, interpretacja, kontakt ze słuchaczem. Nikt nie został obojętny. Wkroczyliśmy w Nowy 2019 rok oczarowani francuską piosenką, zdawało by się wyjęta z lamusa, ale ciągle żywą i piękną. To był rzeczywiście niezapomniany wieczór. Jesteśmy wdzięczni pracownikom SDK, że umiejętnie sięgają po kulturę dla nas z najwyższej półki. Szczęśliwego nowego Roku, Kochani.

Po raz kolejny rekordowy Finał WOŚP w Sławnie!

14.01.2019

1To już pewne! 27. Finał  WOŚP w Sławnie, przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Miasta Sławno Krzysztofa Frankensteina, przejdzie do historii. W dniu 13 stycznia 2019 roku Sławno po raz kolejny okazało się Miastem Ludzi Wielkich Serc, gdyż to właśnie dzięki Państwa wsparciu ten finał był wyjątkowy i rekordowy. I choć wszyscy podkreślają, że nie o bicie rekordów tu chodzi to suma jaką udało się zebrać Miejskiemu Sztabowi robi wrażenie. Zebrano łącznie 50.044,67 zł!!!

Celem tegorocznego finału była zbiórka na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.  Fundacja skupiła się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. Wspieranie Fundacji ma również realny wpływ na nasz Szpital Powiatowy w Sławnie. Placówka w 2018 roku otrzymała różny sprzęt i wyposażenie od Fundacji o łącznej wartości około 300.000,00 zł.

Miejski Sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji, które zapewniły całodzienną, wspaniałą zabawę dla mieszkańców miasta. W niedzielę od samego rana na terenie miasta kwestowało 135 wolontariuszy.  Imprezę, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie, poprowadzili: Marta Stępień, Marzena Łużyńska oraz Dominik Margielewski. O godzinie 13:00 prowadzący wspólnie z Krzysztofem Frankensteinem – burmistrzem Sławna oraz Anetą Świątek – szefową sztabu, dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. W pierwszej kolejności odbyły się występy artystyczne uczniów sławieńskich szkół i przedszkoli, wystąpiła Orkiestra Dętej im Ziemi Sławieńskiej. Pokaz taneczny zaprezentowali podopieczni szkoły tańca Magnetica, a pokaz ratownictwa zaprezentowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Występy przeplatane były aukcjami różnego rodzaju przedmiotów, m.in. zaproszeń, kuponów, voucherów, rybek, koszulek, a nawet pieczonego prosiaka ufundowanego przez Grzegorza Sendeckiego, prowadzącego Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Bobrowiczkach. O godz. 15:00 przyszedł czas na główną licytację, m.in. srebrnego serduszka ufundowanego przez Radnych Rady Miejskiej w Sławnie oraz Złotego Serduszka ufundowanego przez Pracownię Złotniczą – Marzena Dresler. Złote Serduszko wylicytowała Pani Amelia za kwotę 3000zł!

Po aukcjach na scenie pojawiła się grupa taneczna Gracja i Finezja, a dwukrotnie krótki pokaz swoich wokalnych umiejętności zaprezentował zespół Projekt Hubas z Goleniowa. Wystąpiła także szkoła tańca i baletu Assemble oraz wokalistki z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. Podczas imprezy swoje stoiska miał Szpital Powiatowy w Sławnie, który wykonywał badania słuchu i ciśnienia, było stoisko z warkoczykami, a także stoisko malowania twarzy. Nad zabezpieczeniem medycznym czuwała firma FALCK, a nad bezpieczeństwem uczestników członkowie USKS GROM w Sławnie.  Po godzinie 17:00 pojawił się wielki tort, ufundowany przez Piekarnię Państwa Jakubowskich ze Sławna. Na zakończenie wystąpił z mini-recitalem Dominik Margielewski, który porwał licznie zebraną tego dnia publiczność. O godz. 20:00 zostało puszczone światełko do nieba, uświetnione wyjątkowym, widowiskowym pokazem laserów.

Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie dziękuje jeszcze raz wszystkim wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom, lokalnym mediom i wszystkim mieszkańcom za udzieloną pomoc bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego !!!

 

Sponsorzy i darczyńcy:

Pracownia złotnicza – Marzena Dresler – „ZŁOTE SERDUSZKO”
Radni Rady Miejskiej w Sławnie - „SREBRNE SERDUSZKO”
GS w Sławnie
Klub Piłkarski Pogoń Szczecin
Gabinety Dentystyczne – p. Elwira Fengler
Aquapark Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Magnetica Szkoła Tańca i Rekreacji – p. Agata Ludwikowska-Kaczan
Szpital Powiatowy w Sławnie
Urząd Miejski w Sławnie
Burmistrz Miasta Sławno – p. Krzysztof Frankenstein
Radni Rady Miejskiej w Sławnie
Starostwo Powiatowe w Sławnie
Pan Rajmund Norwaisz
Salon Brafitingu Margaret – p. Małgorzata Ambroziak
Autoserwis -p. Mariusz Wolowski
Park Wodny Jan – p. Janina Kroplewska
Pizzeria Venezia
Sklep „Kleks” - p. Izabela Święcicka
Gabinet Kosmetyczny p. Iwona Siernicka
Radna Miejska - p. Ewelina Stach
Kwiaciarnia – p. Bożena Walczak
Sklep Geno – p. Genowefa Gulig
Klub AZS Koszalin
Pracownia my fashion home – p. Agnieszka Pitus
Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego – Pan Grzegorz Sendecki
Gospodarstwo Ogrodnicze państwa Beaty i Pawła Hope
Pizzeria Caspartino - p. Karolina Fedor
Salon Fryzjerski p. Artur Woszczyk
Salon Fryzjerski Margo – p. Małgorzata Steczek-Białkowska
Sklep Styl Jubiler p. Renata Sokołowska
Gabinet Cosmetica - p. Agnieszka Staciwa
Studio Urody p. Anna Panek
Pani Jolanta Ziarkiewicz
Pani Bożena Paszkiewicz
Pani Iwona Wieczotek-Miranowicz
Sklep MIX Sławno Firma Handlowo Usługowa K&Z p. Katarzyna Haręża
Salon Fryzjerski Marta - p. Marta Gałka
Państwo Anna i Jacek Wełniak
Sklep Creative
Studio Kulturystyki i Fitnesu p. Anna Kulczyk
Cukiernia Edyta p. Edyta Żebryk
Piekarnia Jakubowscy p. Wanda i Tadeusz Jakubowscy
Sklep „Kleks”-p. Izabela Święcicka
Studio Tatuażu Artystycznego p. Paweł Wielgos
Pani Agnieszka Maj
Salon Orange w Sławnie
Pracownia Urody Mariaż
Solarium Piramida
Jubiler Antuanett – p. Marzena Jakimiak
Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie
FUH Wikpol –p. Irena Sikorska
Pani Krystyna Grabowska Sklep Sportowy PUMA
Sklep M jak Meble
Salon Jubilerski Szkatułka
Pani Alicja Pawełek
MGZ Spaw p. Andrzej Chwojnicki
Pani Renata Sokołowska -sklep Styl Jubiler
Salon Fryzjerski – p. Beata Głaszczka
Salon Fryzjerski Marlena – p. Marlena Rucińska
Zespół H. Lucyna
Butik odzieżowy Ella - p. Edward Pawełek
Pizzeria SOLAS p. Agnieszka Śniegowska
Salon Fryzjerski p. Moniki Kowalskiej
FHU Papirus –p. Jolanta Bronowicka
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Bank Spółdzielczy w Sławnie
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sławnie
Wodociągi i Kanalizacja w Sławnie
"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sławnie
Łukasz Anikiej - Zakład Produkcyjno Odzieżowy Export Import
"Dom na 100%" Firma Usługowo-Handlowa Agata Witkowska Damian Witkowski
Mak-Gaz
Hurtownia Magda
Falck Medycyna
Restauracja Morska
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sławnie
Hurtownia Rywal p. Jolanta i Paweł Łozińscy
Sklep ence-pence
USKS Grom Sławno

Pan Włodzimierz Olszewski

Obserwator Lokalny w Sławnie

Pan Andrzej Olszewski

Przewiń listę aktualności w lewoPrzewiń listę aktualności w prawo

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ