Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Ostrzeżenie

ostrzeżenie

czytaj więcej »
2 Sławieński Boxing Show

boxing show

czytaj więcej »
Nabór do projektu

Projekt YEI

czytaj więcej »
Ostrzeżenie

ostrzeżenie

czytaj więcej »

 

 

 

Przewiń listę kalendarza do tyłuPrzewiń listę kalendarza do przodu

Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego

20.10.2017

1Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego odbyła się 03.10.2017 roku w Zespole Szkół im J. H. Dąbrowskiego w Sławnie.

Jego uroczystego otwarcia dokonali: Andrzej Protasewicz, członek Zarządu Powiatu Sławieńskiego i Renata Biernacka, dyrektor ZS im. J. H. Dąbrowskiego w Sławnie. Po części oficjalnej zostały rozegrane pierwsze szkolne zawody – Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie z Gimnazjum Miejskiego nr1 zgodnie reprezentowali nas podczas tych rozgrywek. Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt zajęła II miejsce. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Ewa Cieślarczyk, Paulina Domżał, Michalina Koperska, Anna Opara, Oliwia Grabowska, Kinga Stachowiak, Klaudia Lokś, Aleksandra Kitowska, Weronika Zych, Julia Podpłońska. Drużynę chłopców: Marcel Lisiecki ,Arkadiusz Mikrut, Tomasz Karolczak, Michał Urbanowicz, Seweryn Rabenda, Michał Olesiak, Gracjan Leśniewski, Tomasz Szcześniak,  Jakub Wiciński, Michał Lewiński, Mikołaj Majchrzak j(rezerwowy).   

 Opiekę nad zawodnikami naszej szkoły sprawowała nauczycielka wychowania fizycznego, pani Justyna Marzec. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!! 

Nietypowa lekcja angielskiego

17.10.2017

1

We wtorek, 17 października 2017 roku Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy gościło amerykańskich żołnierzy US Navy z bazy wojskowej w Redzikowie.

Amerykańskiej delegacji przewodniczył komandor Rick Gilbert, który wraz z żołnierzami poprowadził dla najmłodszych nietypową lekcję angielskiego oraz rozdał dzieciom okolicznościowe upominki. NIe zabrakło również integracyjnych gier i tanecznych zabaw. 

Dzień Nauczyciela w sławieńskich jednostkach

13.10.2017

1Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W tym roku rocznica przypadała w sobotę, dlatego uroczystości związane z obchodami święta zorganizowano w piątek. Była to okazja do przygotowania okolicznościowych apeli i uroczystych spotkań.

Na zaproszenia dyrektorów szkół i przedszkoli w spotkaniach uczestniczył Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, który podziękował nauczycielom za trud i wychowanie młodego pokolenia oraz życzył dalszych sukcesów w tak odpowiedzialnej i trudnej pracy.  To wyjątkowe święto było także okazją do wręczenia nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli. W 2017 roku nagrody Burmistrza Miasta Sławno otrzymali: 

  • Pani Dorota Grycuk – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie;
  • Pani Dagmara Wojtczak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sławnie;
  • Pan Grzegorz Buczkowski – Gimnazjum Miejskie Nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Sławnie;
  • Pani Katarzyna Wioletta Struś – Przedszkole Nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie;
  • Pani Beata Szultka – Przedszkole Nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie;
  • Pani Jolanta Borkowska – Przedszkole Nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez dzieci. W Przedszkolu nr 2 im. Jana Brzechwy dzieci przygotowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Wychowankowie podziękowali opiekunom za trud i cierpliwość, a w dowód wdzięczności przekazali pracownikom Przedszkola słodkie upominki. W Przedszkolu Niepublicznym Radosny Maluch także odbył się uroczysty apel, podczas którego dzieci zaprezentowały sceny taneczne i program muzyczno-słowny. (Rafał Szymczewski)

 

40-lecie pracy artystycznej Kazimierza Babkiewicza

12.10.2017

1„Babkiewicz ma naturę wynalazcy i każdy jego linoryt jest kreacją opartą na niezwykłym pomyśle i niecodziennych skojarzeniach. A przecież twórca ten żyje obok nas i postrzega tę samą rzeczywistość, w której żyjemy wszyscy.”- tak o sławieńskim artyście pisze Jerzy Pomian- malarz, ale przede wszystkim bliski przyjaciel Babkiewicza. 

Słowa te można z całą pewnością odnieść do wszystkich dziedzin sztuki jakie uprawia. W każdym jego pejzażu, ekslibrisie, grafice, czy linorycie właśnie widać nie tylko kunszt mistrza i wieloletnie doświadczenie, ale przede wszystkim wyraźnie dostrzegalną „sztukę dla sztuki”- nieskrępowaną, wolną i prawdziwą.

W czwartek, 12 października w Sławieńskim Domu Kultury uroczyście obchodzono jubileusz 40-lecia pracy artystycznej sławieńskiego malarza, autora exlibrisów i ilustracji Kazimierza Babkiewicza. Sam jubilat opowiedział o wystawie, o swoich największych sukcesach, o marzeniach i życiu w Sławnie. Głos zabrało również bardzo wielu przyjaciół artysty ze Sławna i okolic. Życzenia oraz okazjonalny prezent na ręce Jubilata złożyli także przedstawiciele władz miejskich: Mieczysław Grabowski - z-ca burmistrza Sławna oraz Edyta Szczygielska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie.

Wernisaż z udziałem autora jest zawsze świetną okazją do poznania nie tylko motywów twórczych, inspiracji czy wartości, którymi się kieruje, ale przede wszystkim do poznania jego otoczenia, bo artyści, zwłaszcza malarze to najlepsi kronikarze swojej epoki. Współcześni mieszkańcy Sławna mają to szczęście, że ich historię opisuje tak znamienity i utalentowany człowiek jakim jest Kazimierz Babkiewicz, co wyraźnie widać w zaprezentowanych na wystawie pracach.

Zachęcamy do oglądania wystawy od wtorku do soboty od 08.00 do 16.00 w galerii Sławieńskiego Domu Kultury.

Konferencja w Pałacu Prezydenckim

11.10.2017

1W środę, 11 października 2017 roku, na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna wziął udział w konferencji pn. "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie",  zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w ramach kampanii społeczno-informacyjnej przed referendum dotyczącym nowej konstytucji.

Na konferencji Prezydent ocenił, że istnieje wiele pytań dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, m.in. czy wystarczy zapisanie w konstytucji jedynie gminy jako podstawowego szczebla samorządu, czy należałoby zapisać w niej także rolę powiatu i województwa, a także czy dostatecznie zagwarantowana jest samodzielność samorządu terytorialnego.

 "Czy samorząd jest wystarczająco samodzielny, czy też jak twierdzą niektórzy, jest aż nazbyt samodzielny?" - dodał prezydent.

Nawiązał również do nowelizacji ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych - którą w lipcu zawetował - zmieniającej zasady wyłaniania prezesów izb i rozszerzającej uprawnienia nadzorcze izb nad jednostkami samorządu terytorialnego. Duda zaznaczył, że miał bardzo poważne zastrzeżenia tylko, co do niektórych rozwiązań zawartych w ustawie. Jak dodał duża część argumentów podniesionych przez MSWiA w uzasadnieniu do nowelizacji była korzystna.

"Weto prezydenckie, czyli wniosek o ponowne rozpatrzenie, obejmuje zawsze całą ustawę, nie można wskazać poszczególnych przepisów, które prezydent uważa za te, które wymagają ponownego rozpatrzenia, zaś cała ustawa w pozostałym zakresie może pozostać. Czy to dobrze, czy to źle, nie chcę tego w tej chwili oceniać - czasem wydaje się, że nie najlepiej" - stwierdził prezydent.

"Uznałem, że w pewnym zakresie to wprowadzenie bardzo daleko idącej ingerencji w funkcjonowanie samorządu terytorialnego jest za mocne, idzie zbyt daleko, stwarza zbyt wielkie możliwości działania przy jednocześnie zbyt dużej ilości pojęć niedookreślonych" - dodał.

W kontekście funkcjonowania samorządu terytorialnego prezydent mówił także o pytaniach dotyczących tego m.in. czy nadzór nad samorządami powinien być sprawowany przez organy administracji rządowej w sposób bezpośredni, czy też powinien być realizowany za pośrednictwem sądownictwa administracyjnego. Pytał też o to, co zrobić, żeby mieszkańcy bardziej interesowali się sprawami lokalnymi i co uczynić, aby rozwój w regionach był realizowany w sposób proporcjonalny i zrównoważony.

"Patrząc z punktu widzenia prezydenta RP, który odpowiada m.in. za niepodzielność terytorium Rzeczypospolitej - co zrobić, aby (...) nie dochodziło do patologicznej regionalizacji kraju, tylko żeby była to regionalizacja, która jest z korzyścią dla ustroju gospodarczego i politycznego, a przede wszystkim z korzyścią dla budowy jednolitego społeczeństwa, które jest absolutnym motorem prawidłowego rozwoju kraju" - mówił Duda.

Wskazywał, że istota samorządu terytorialnego składa się z dwóch elementów: obszaru terytorialnego i jego mieszkańców.

"Istota zatem samorządności polega na tym, aby ci ludzie w jak największym stopniu byli w funkcjonowanie samorządu terytorialnego włączeni. To jest dla mnie samorządność" - powiedział prezydent.

Podkreślił, że budowanie społeczeństwa obywatelskiego jest dla niego "niezwykle ważnym elementem działalności samorządu terytorialnego". "Czy w naszym kraju to jest wystarczające? Obawiam się, że nie" - ocenił prezydent.

Oświadczył, że "zdecydowanie chce" przeprowadzić referendum ws. nowej konstytucji i jest dla niego ważne, żeby to Polacy wskazali jaka jest ich wizja państwa.

"Ja zakładam, że jeżeli przeprowadzilibyśmy znaczącą czy to reformę konstytucyjną, czy wprowadzili nową konstytucję, to jest to znów konstytucja na 20, 25, czy 30 lat" - mówił prezydent.

"Zakładam, że konstytucja z 1997 roku i tak jest konstytucją absolutnie co najmniej na 25 lat, ponieważ nie zakładam, abyśmy w tym zakresie nową regulację w ciągu dwóch, czy trzech lat wprowadzili" - ocenił.

Podkreślił, że obecnie obowiązująca konstytucja ma swoje "braki i mankamenty", m.in. dotyczące tego, że nie uwzględnia ona członkostwa Polski w UE i NATO. "W związku z tym pojawiają się pytania, co do gwarancji naszej suwerenności, w jakie sposób te gwarancje powinny być ukształtowane" - powiedział. (PAP)

 

 

VII Bieg Papieski

09.10.2017

1W Sławnie w przededniu XVII Dnia Papieskiego na stadionie i po ścieżkach rowerowych odbył się VII Bieg Papieski, który był równocześnie kolejną piątą edycją „Maratonu na Raty”.

W kilku kategoriach wiekowych wystartowało 144 !  biegaczy.

Bieg odbywał się pod hasłem „Sport jest radością życia, zabawą, świętem”. Istotną rolę jaką odgrywa sport w życiu człowieka zauważał święty Jan Paweł II, który jest dla nas wzorem na drodze do świętości. Bieg otworzył ks. proboszcz Leszek Szurek.

Najlepsi biegacze zostali uhonorowani pucharami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które ufundował Marek Karpiński – darczyńca, właściciel firmy Zachodniopomorskie Centrum Sprzętu Komunalnego w Sławnie.

Organizację Maratonów na Raty finansowo wspiera Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

WYNIKI:

Mini Maraton i Maraton na Raty

Dziewczynki rocznik 2015 i młodsze - 100m

1. Julia Romanowska Sławsko 2015 58,10

Chłopcy rocznik 2015 i młodsze - 100m

1. Tymoteusz Strześniewski Sławno 2015 56,39
2. Oskar Stępień Sławno 2015 1.03,44

Dziewczęta 2013/2014 - 100m

1. Katarzyna Kosicka Słupsk 2013 29,26
2. Aleksandra Korolczuk Sławno 2014 29,89
3. Barbara Antosik Sławno 2013 31,25
4. Martyna Wicens Boleszewo 2013 34,21
5. Amelia Ławniczak Sławno 2014 36,14
6. Paula Szczepanek Sławno 2014 37,44
7. Liliana Kaczmarek Sławno 2014 39,15

Chłopcy rocznik 2013/2014 - 100m

1. Antoni Wierzbicki Sławno 2013 31,47
2. Stanisław Falkowski Sławno 2014 32,36
3. Albert Laskowski Sławno 2014 39,42
4. Antoni Mikinka Sławno 2014 40,26

Dziewczęta rocznik 2011/2013 - 200m

1. Lena Ludwikowska Sławno 2011 50,36
2. Julia Faryno Sławno 2012 51,27
3. Pola Figura Warszkowo 2011 53,16
4. Barbara Burzyńska Sławno 2011 53,44
5. Ada Szczepanek Sławno 2012 1.07,36
6. Anna Fikus Sławno 2012 1.09,63
7. Paulina Kowalkowska Sławno 2012 1.09,86

Chłopcy rocznik 2011/2013- 200m

1. Marcin Proboszcz Sławno 2011 47,33
2. Michał Pasik Sławno 2012 48,19
3. Leon Kaczmarek Sławno 2012 49,20
4. Bartosz Wicens Boleszewo 2011 52,24
5. Gabriel Włodarczyk Jeżyczki 2011 52,74
6. Adam Michalak Sławno 2011 53,04
7. Igor Łuczak Bobrowiczki 2011 53,86
8. Antoni Falkowski Sławno 2011 56,58
9. Szymon Białosiewicz Sławno 2011 57,39
10. Antek Nieckarz Sławno 2011 57,72
11. Michał Filipowski Sławno 2011 58,21
12. Arkadiusz Kaźmierczak Warszkowo 2011 58,55
13. Maurycy Walczak Słupsk 2012 59,67
14. Radosław Bajtek Sławno 2012 59,96
15. Igor Kubik Sławno 2011 1.00,24
16. Mikołaj Antosik Sławsko 2011 1.01,70
17. Tymon Warzych Sławno 2012 1.03,73
18. Filip Stojewski Sławno 2012 1.06,34
19. Bartłomiej Żydowski Sławno 2012 1.08,26

Dziewczęta 2009/2010 - 200m

1. Maja Gondek Sławno 2009 36,44
2. Martyna Jabłońska Sławno 2009 41,10
3. Maria Hukała Sławno 2009 43,50
4. Zuzanna Burzyńska Słupsk 2009 46,50
5. Alicja Ludwikowska Sławno 2010 47,70
6. Wiktoria Pasik Sławno 2009 48,06
7. Lena Gutowska Sławno 2010 48,57
8. Maja Aleksandrowicz Sławno 2010 49,28
9. Alicja Wierzbicka Warszkowo 2010 49,72
10. Antonina Rogala Malechowo 2010 50,16
11. Roksana Purcha Sławno 2009 52,46
12. Oliwia Piwowarczyk Sławno 2010 53,04

Chłopcy rocznik 2009/2010 - 200m

1. Igor Buze Sławno 2009 37,32
2. Franciszek Figura Warszkowo 2009 38,81
3. Daniel Pasik Sławno 2009 39,34
4. Bartosz Kasprzak Sławno 2009 39,73
5. Szymon Kamelski Sławno 2010 40,07
6. Piotr Kowalczyk Sławno 2009 42,79
7. Jakub Mikołajczak Sławno 2009 43,67
8. Adam Stojewski Sławno 2009 44,56
9. Filip Matulka Sławno 2010 44,85
10. Sebastian Mehring Sławno 2009 45,77
11. Michał Rojek Sławno 2010 47,03
12. Oliwier Stępień Sławno 2009 47,97
13. Jakub Kozłowski Sławno 2010 49,31
14. Mateusz Faryno Sławno 2009 52,16
15. Kacper Dominiak Sławno 2009 53,88
16. Szymon Stępień Sławno 2010 56,43
17. Igor Matuska Sławno 2010 56,81
18. Julian Brzuska Noskowo 2010 59,13
19. Maksym Materka Sławno 2010 59,55

Dziewczęta 2007/2008 - 300m

1. Karina Biernat Sławno 2008 59,75
2. Julia Recka Sławno 2008 1.01,44
3. Zofia Kosicka Słupsk 2007 1.03,23
4. Iga Walczak Słupsk 2008 1.07,21
5. Amelia Barylak Sławno 2008 1.09,24
6. Alicja Juszczykowska Sławno 2007 1.11,07
7. Natalia Sulikowska Sławno 2008 1.11,84
8. Alicja Filipowska Sławno 2008 1.15,16
9. Amelia Mikinka Sławno 2008 1.17,44
10. Oliwia Walczak Słupsk 2007 1.23,95
11. Oliwia Krzemieniec Sławno 2008 1.28,05
12. Wiktoria Bojara Sławno 2008 1.16,18
13. Hanna Falkowska Sławno 2008 1.34,99
14. Oksana Motykowska Sławno 2008 1.44,60

Chłopcy rocznik 2007/2008 - 300m

1. Oliwier Rękas Sławno 2007 55,80
2. Kajetan Kosicki Słupsk 2007 55,80
3. Jan Falkowski Sławno 2008 1.08,56
4. Wiktor Stępień Warszkowo 2007 1.08,87
5. Błażej Zieliński Sławno 2007 1.16,04
6. Dominik Piela Sławno 2008 1.39,42
7. Mikołaj Cichoński Sławno 2008 1.47,41

Dziewczęta rocznik 2005/2006 - 300m

1. Milena Patejuk Sławno 2006 56,31
2. Oliwia Recka Sławno 2005 57,33
3. Martyna Ramotowska Sławno 2005 58,77
4. Natalia Zych Sławno 2005 1.06,53
5. Smutek Kornelia Sławno 2006 1.15,75

Chłopcy rocznik 2005/2006 - 300m

1. Jan Gostomczyk Sławno 2005 53,68
2. Maksymilian Karpiński Sławno 2005 54,82
3. Jan Kowalczyk Sławno 2006 1.08,56
4. Marcel Wieczorek Sławno 2006 1.11,07
5. Ernest Laskowski Sławno 2006 1.17,47
6. Adrian Zieliński Sławno 2005 1.43,57

Dziewczęta rocznik 2002/2004 - 300m

1. Oliwia Strzelecka Malechowo 2004 53,67
2. Weronika Zych Sławno 2002 55,72
3. Aleksandra Kowalczyk Sławno 2004 58,82
4. Natalia Patejuk Sławno 2004 59,06

Chłopcy rocznik 2002/2004 - 300m

1. Michał Olesiak Sławno 2002 47,14
2. Gracjan Sroka Sławno 2004 47,79
3. Jarosław Motykowski Sławno 2004 1.02,76

Kobiety rocznik 2001 i starsze – 1.500m

1. Monika Nieckarz Sławno 5.40
2. Karolina Biernat Sławno 6.27
3. Magda Mikinka Sławno 6.32
4. Marta Kaczmarek Sławno 6.37
5. Ksenia Motykowska Sławno 6.44
6. Małgorzata Buze Sławno 7.23
7. Agnieszka Komar Sławno 7.31
8. Agnieszka Maj Sławno 7.38
9. Danuta Gałkowska Sławno 9.05
9. Anna Gostomczyk Sławno 9.05
9. Monika Milkasińska-Kamelska Sławno 9.05
9. Katarzyna Pasik Sławno 9.05

Mężczyźni rocznik 2001 i starsi – 3.000m

1. Adrian Kępka  Wiekowo 9.44
2. Aleksander Burzyński Słupsk 9.46
3. Norbert Jefimczyk Damnica 10.00
4. Mariusz Borychowski Kobylnica 10.30
5. Damian Rosiak Sławno 10.31
6. Krzysztof Wilczewski Sławno 10.33
7. Jan Kurkul Pałówko 10.39
8. Grzegorz Antosik Masłowice 11.24
9. Zbigniew Jakuszczonek Radosław 11.37
10. Piotr Kamelski Sławno 11.40
11. Dariusz Gałkowski Sławsko 12.06
11. Tomasz Jabłoński Sławno 12.0
13. Tomasz Turczyn Sławno 12.26
14. Jacek Wieczorek Sławno 12.48
15. Krzysztof Gostomczyk Sławno 13.07
16. Krzysztof Kowalczyk Sławno 13.46
17. Jacek Antosik Sławno 14.08
18. Krzysztof Kaczmarek Sławno 14.12

NORDIC WALKING – 1.500m

KOBIETY:
1. Anna Majewska Sławno 12.36
2. Lucyna Kamelska Sławno 12.44

MĘŻCZYŹNI
1. Ryszard Zieliński Sławno 12.18
2. Jerzy Kamelski Sławno 14.37              

Bokserskie Show w Sławnie

09.10.2017

1W sławieńskim ratuszu odbyło się spotkanie promujące 2. Sławieński Boxing Show, które odbędzie się 21 października br. w Sławnie.

Organizacją głównego wydarzenia zajmie się biuro organizacyjne „Gruchała Team”, które ma bogate doświadczenie w organizacji walk bokserskich. W Sławnie podczas trwającej ponad dwie godziny imprezie odbędzie się co najmniej 6 walk i jedna główna walka wieczoru o Mistrzostwo Europy Federacji UBF European pomiędzy Attila Korda (12-6, 9 przez KO) i Dariuszem Polmańskim (12-0, 9 przez KO).

Bokserskie show rozpocznie się o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sempołowskiej 3, a bilety na to wydarzenie będą do nabycia w cenie 20zł w hali widowiskowo-sportowej przy SP3 w Sławnie.  Impreza ta będzie również doskonałą okazją do wspomnień o klubie bokserskim KS Sława Sławno i ich pięściarzach. Z tej okazji długoletni trener sekcji bokserskiej – Ryszard Liminowicz oraz zawodnik tej sekcji Ryszard Pietrasz zapraszają tego samego dnia o godz. 16:00 do hali na wystawę, która ma przypomnieć o wspaniałych tradycjach i osiągnięciach sławieńskich pięściarzy. 

Przygoda z pięściarstwem to wspaniały fragment mojego życia. Na tej drodze spotkałem olbrzymią ilość interesujących i ciekawych ludzi. W pracy trenerskiej i organizacyjnej na rzecz klubu zetknąłem się z grupą przyjaznych postaw” – wspomina Ryszard Liminowicz.

Sławieńską sekcję bokserską założył Jan Siastacz, ówczesny dyrektor POM'u w Sławnie wraz ze Zdzisławem Paszkowskim odpowiedzialnym za sport w powiecie sławieńskim. Jan Siastacz został także trenerem, managerem i organizatorem wszelkich poczynań klubu, od sali sportowej (w świetlicy w POM'ie), budowy ringu, zakupu sprzętu, badań lekarskich, czy wprowadzania w arkana tej dyscypliny. W tym czasie był on zawodnikiem „Budowlanych”, podczas studiów na Politechnice Poznańskiej.

Odzew na informację o tworzeniu sekcji pięściarskiej w Sławnie był natychmiastowy. Na pierwszym treningu pojawili się m.in: Stefan Robaczyński, Witold Gogler, Ryszard Leśniewski, Stanisław, Paweł i Witold Barańscy, Waldemar i Ireneusz Chmielewicz, Czesław i Leszek Moleda, Andrzej Szatkowski, Ryszard Pietrasz, Gerard Selke, Waldemar Błotnicki, Stanisław Posmyk, Jacek Siwiec, Waldemar i Arnold Ryk, Stanisław Loksztain, Andrzej Kajfasz, Andrzej Cyranowski, Andrzej Wypasek, Andrzej Pobłocki, Lech Broniszewski, Ryszard Berkiewicz, Zenon Wize, Andrzej Długokęcki, Roman i Henryk Ochmańscy, Zenon Ziarkiewicz, Ryszard Kubera, Marek Cyranowski oraz panowie: Awsiukiewicz, Bieńkowski, Adamczyk, Augustyn, Chmielewski, Rypulak, Materka, Bińczyk, Ozdoba, Kurzawski, Arcisz, Jarczak, Czyż, Wiśniewski, Wroniszewski, Bartkiewicz, Matycyna, Kwiatkowski, Milewski, Wyciszkiewicz, Pudo, Kujawa, Olszewski, Malinowski, Stefaniuk, Baliński, Kostrzewa oraz  chłopcy ze Szkoły Morskiej w Darłowie z Kobylińskim na czele.

Po intensywnych treningach nadszedł czas na rywalizację sportową – uczestnictwo w turniejach o Kryształową Wazę, Mistrzostwa Okręgu Juniorów i Seniorów w Słupsku, Darłowie, Koszalinie, Złocieńcu, Złotowie, Wałczu i Świdwinie oraz w Sławnie. W Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa Seniorów, gdzie Ryszard Liminowicz wraz ze Stanisławem Bińczykiem i Czesławem Awsiukiewiczem wywalczyli tytuł Mistrza Okręgu. W tymże roku także sekcja bokserska jako seniorzy zdobyła Puchar Kryształowej Wazy.

Pan Siastacz – trener sekcji dostrzegł w Ryszardzie Liminowiczu zadatki na szkoleniowca, dlatego został on skierowany na kurs instruktorski we Wrocławiu przy Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, gdzie na II zjazdach trwających po tydzień czasu i przerwy na pisanie prac pod nadzorem doktora Jerzego Fidzińskiego i samego Feliksa Stamma, zdobył tytuł Instruktora Boksu.  Dzięki temu mógł on być wsparciem dla obecnego trenera, który wkrótce był zmuszony zrezygnować z funkcji trenera ze względu na obowiązki służbowe.

Juniorzy sekcji bokserskiej trzy razy z rzędu zdobywali Kryształową Wazę za największą ilość punktów w roku. Startowali również w Mistrzostwach Okręgu. Tytuły zdobywali: Andrzej Cyranowski, Andrzej Wypasek, Andrzej Kajfasz, Stanisław Posmyk, Jacek Siwiec, Gerard Selke, Ryszard Pietrasz, Andrzej Pobłocki, Czesław Molenda, Zenon Wize, Stanisław Bazyk, Ryszard Kubera, Pan Kurzawski, Waldemar Błotnicki. Do Kadry Polskich Juniorów powoływani byli: Andrzej Cyranowski, Andrzej Pobłocki, Gerard Selke i Ryszard Pietrasz.  

Warsztaty "Fundusze na kulturę"

09.10.2017

1W czwartek, 05 października w ramach programu EKDUS- Edukacja Kulturowa dla Umiejętności Społecznych Sławieński Dom Kultury zaprosił przedstawicieli sektorów oświaty i kultury na warsztaty "Fundusze na kulturę".

W warsztatach wzięło udział aż 25 reprezentantów różnego rodzaju instytucji zajmujących się pracą z dziećmi i młodzieżą na terenie województwa zachodniopomorskiego. Prowadzącym był ekspert Narodowego Centrum Kultury- Michał Pawlęga, który jasno i klarownie pokazał uczestnikom jak napisać dobry wniosek do programów Ministra Kultury, wyjaśnił wszelkiego rodzaju wątpliwości, jakie wiążą się z napisaniem wniosku oraz co ważniejsze z późniejszą realizacją projektu. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zostać „ekspertem” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oceniając jeden z wniosków złożonych do ubiegłorocznej edycji. Każdy uczestnik otrzymał również materiały szkoleniowe, które pomogą utrwalić zdobytą wiedzę.

Ślubowania klas pierwszych

06.10.2017

16 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów ze Szkół Podstawowych w Sławnie. W tym dniu odbyły się uroczyste ślubowania uczniów klas pierwszych.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz wszyscy uczniowie szkoły. Po uroczystym powitaniu nastąpiło pasowanie każdego ucznia. Po pasowaniu uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany we współpracy z wychowawczyniami.

W uroczystości, która odbywała się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie, udział wziął m.in. Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, który życzył pierwszoklasistom pomyślności oraz wielu sukcesów w nauce, a także wręczył okolicznościowe upominki. (Rafał Szymczewski)

Przedstawienie w Urzędzie miejskim

04.10.2017

3Milutka w malachitowym lesie to przedstawienie teatralne promujące literaturę dziecięcą. Spektakl obejrzało 168 dzieci ze sławieńskich przedszkoli w Sali Herbowej sławieńskiego ratusza w dniu 2 października 2017. Przedstawienie w znacznej części było w języku angielskim. Nie stanowiło to żadnej przeszkody w percepcji sztuki, gdyż sławieńskie przedszkolaki świetnie mówią i rozumieją po angielsku.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzechwolandii

04.10.2017

1W Przedszkolu Nr 2 im. Jana Brzechwy odbyło się  Święto Pieczonego Ziemniaka. Wychowankowie przedszkola w tym dniu wyjechali na wycieczkę autokarową do Zielonej Szkoły pod Bocianim Gniazdem w Ugaciu. Dzięki uprzejmości pań - pracownic Nadleśnictwa Sławno, podczas wycieczki po pobliskim lesie, dowiedzieli się dużo ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci rozpoznawały gatunki drzew, rośliny oraz dowiedziały się o zwyczajach zwierząt i innych mieszkańców lasu. Po odbytej wycieczce pełni wrażeń dzieci wróciły do zabaw z bohaterem dnia – ZIEMNIAKIEM. Przedszkolacy zostali zapoznani z historią ziemniaka, dowiedzieli się skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki, z jakich części się składają oraz jakie potrawy można z nich przygotować. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt dzieci, które z zapałem zajadały pieczone kiełbaski oraz ziemniaki prosto z ogniska.

Przewiń listę aktualności w lewoPrzewiń listę aktualności w prawo

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ