Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Babski wieczór

Babski wieczór

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Włodzimierz Olszewski

27.04.201011:28

Portret Włodzimierza OlszewskiegoPan Włodzimierz Olszewski

Pan Włodzimierz Olszewski jest związany ze Sławnem od pół wieku, a stałym mieszkańcem Sławna jest od początku lat sześćdziesiątych. W Sławnie zdobył wykształcenie specjalistyczne z zakresu wodnych melioracji i rozpoczął pracę zawodową. W Sławnie założył rodzinę i wychował synów.
Swoją zawodową drogę życiową zaznacza wieloma trwałymi dokonaniami na Środkowym Pomorzu: od uregulowanych rzek, poprzez deszczownie, elektrownie wodne, oczyszczalnie ścieków i kanalizacje, do stacji paliw i ośrodków wypoczynkowych w miejscowościach nadmorskich.
Od kilkunastu lat prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego „Olszewski i Synowie”. Firma ta wykonała w ciągu swojego istnienia blisko 300 zadań inwestycyjnych. Przedsiębiorstwo jest prowadzone w sposób wzorowy. Dzisiejsze oblicze firmy, to pięknie zagospodarowany zakład z zapleczem technicznym i socjalnym oraz budynkiem biurowym przy ul. Koszalińskiej posiadający nowoczesny sprzęt do robót ziemnych i transportu, urządzenia budowlane oraz wyposażenie informatyczne.
Podejmowanie przez lubiącego wyzwania Szefa Firmy nowatorskich rozwiązań i nowych technologii, powoduje zainteresowanie grup zawodowych spoza Sławna: na teren budowy przyjeżdżają wycieczki specjalistyczne organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną oraz studenci uczelni politechnicznych, co promuje nie tylko zakład Pana Olszewskiego, ale i miasto.
W sytuacji wzrastającego bezrobocia bardzo ważną dla naszego miasta sprawą jest stałe zatrudnienie ponad 30 pracowników, a w sezonie nawet do 70 osób.
Pan Włodzimierz Olszewski jest także dobrym organizatorem pracy, wymagającym ale i troszczącym się o załogę. Do tradycji należy organizacja spotkań z pracownikami i ich rodzinami, współodpowiedzialność za poziom życia rodzin pracowniczych.
Najbardziej jednak pan Olszewski zaznacza w mieście swą charytatywną obecność. Jest bardzo wrażliwy na ludzką niedolę i szczególnie czuły na krzywdę dzieci. Hojnie wspomaga wiele instytucji i organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży.
Od chwili powołania Fundacji „Rodzina” spontanicznie włączył się w dzieło wspierania jej poczynań dokładając swoją znaczącą cząstkę do organizacji kolonii letnich dla dzieci z rodzin ubogich, paczek świątecznych, zasila konto stypendialne, okazuje pomoc sławieńskim bezdomnym i w miarę możliwości osobiście uczestniczy w imprezach wychowawczych Fundacji. W tradycyjny już sposób z pomocą współmałżonki wspiera kilka ubogich rodzin w Sławnie przygotowując im podarunki świąteczne, bony towarowe do sklepów, udzielając zasiłki na podręczniki itp. Nigdy nie odmawia pomocy sławieńskim szkołom podstawowym, gimnazjum, a bliski sobie Zespół Szkół Agrotechnicznych, gdzie zdobył wykształcenie on sam i jego synowie , otacza systematyczną opieką.
Firma budowlana „Olszewski i Synowie” od początku powstania, a więc od 1991 r. związana jest z Zespołem Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Stale jest głównym organizatorem i sponsorem uroczystości „Dzień Nauczyciela”. Świadczy pomoc materialną w postaci materiałów budowlanych, sprzętu, ubiorów sportowych, itp.
W roku szkolnym 2001\2002 firma ufundowała stypendium dla uczennicy tej szkoły. Bardzo dobrze układa się współpraca w zakresie realizacji praktyk zawodowych uczniów klas III i IV Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji. Uczniowie ci mają możliwość nauczenia się wzorcowej organizacji i wykonawstwa robót inżynieryjnych. Zapewnia uczniom godziwe warunki odbywania praktyk. Z inicjatywy Rady Rodziców nadano firmie honorowy tytuł „Przyjaciela szkoły”, natomiast Zespół Szkół Agrotechnicznych wystąpił z wnioskiem o przyznanie Odznaki Honorowej „Za Zasługi dla Oświaty”.
Ślady Jego dobroczynności są też zaznaczone w Szpitalu Powiatowym w Sławnie (oddział ginekologiczny i noworodków).
Szczególne zasługi położył w popieraniu rozwoju sportu w naszym mieście. Znana jest drużyna sportowa „Olszewski i Synowie”, znana jest też hojność finansowego wsparcia imprez lekkoatletycznych, za które otrzymał podziękowanie od mistrzyni olimpijskiej, działaczki PKOL Ireny Szewińskiej.
Firma pana Włodzimierza Olszewskiego okazała też pomoc organizatorom badań archeologicznych prowadzonych w Sławnie i okolicach, wspierała też powstanie małej architektury w parku miejskim. Nieustanną pomocą finansową, fachową i rzeczową otacza też zabytkowy kościół w Sławnie p.w. W.N.M.P.
Będąc szczególnym miłośnikiem piłki siatkowej, Pan Olszewski przyczynił się do reaktywowania zajęć pozalekcyjnych w siatkówce w Gimnazjum Miejskim Nr 1, czego efektem są wysokie miejsca drużyn Gimnazjum w zawodach sportowych. Innymi przykładami społecznej działalności na rzecz Gimnazjum Miejskiego Nr 1 są m.in.: wsparcie finansowe zakupu nagłośnienia na salę, zakup sprzętu sportowego dla szkoły, wykonanie wyposażenia na salę gimnastyczną; podestu do sędziowania meczów piłki siatkowej, szafki do aparatury nagłaśniającej, pomoc w modernizacji szkolnej siłowni, wsparcie finansowe przy organizacji imprez organizowanych dla uczniów Gimnazjum, współorganizowanie i wspieranie finansowe rozgrywek Sławieńskich Amatorskich Lig.
Wyrazem niezwykłej postawy Pana Włodzimierza Olszewskiego jest także pomoc i wsparcie dla parafii p.w. W.N.M.P. Należy tu wspomnieć o odwadnianiu otoczenia kościoła, by zlikwidować zawilgocenia zabytkowego obiektu. Pomoc materialna przy organizacji Jubileuszu Chrześcijaństwa i Roku Prymasowskiego (ufundowanie granitowego ołtarza na konsekrację kościoła).
Również Liceum Ogólnokształcące im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie uzyskało wsparcie materialne od Pana Włodzimierza Olszewskiego. Pomoc Pana Olszewskiego umożliwiła uruchomienie pracowni technik informacyjnych w Liceum (listopad 2001 r.). Na pomoc Laureata Złotego Gryfa Sławieńskiego można liczyć przy organizacji Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wnioskodawcy: Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, Akcja Katolicka Oddział przy parafii p.w. W.N.M.P. w Sławnie, Liceum Ogólnokształcące im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie, Fundacja „Rodzina” w Sławnie.

Data przyznania Złotego Gryfa Sławieńskiego: 22 marzec 2002 r.

 

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ