Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Stanisław Poprawski

27.04.201011:18

Portret Stanisława PoprawskiegoPan Stanisław Poprawski

Pan Stanisław Poprawski z Amatorskim Ruchem Artystycznym związany jest od 50 lat. Jego działalność ukierunkowana jest na upowszechnianie kultury muzycznej i umuzykalnianie młodzieży.
Najpełniej cele te realizuje od 1958 r., kiedy to został kapelmistrzem Orkiestry Dętej w Sławnie. Orkiestra ta, przechodząc wiele zmian i przeobrażeń, na trwałe zaistniała w życiu kulturalnym naszego miasta. Odgrywa również znaczącą rolę w edukacji muzycznej mieszkańców. Konsekwentne działania Pana Stanisława Poprawskiego przyczyniły się do wykształcenia w społeczeństwie miasta Sławna tradycji grania i muzykowania w orkiestrze.
To Pan Stanisław Poprawski, wraz członkami orkiestry, byli pomysłodawcami i jednymi z głównych realizatorów Festiwalu Orkiestr Dętych, który jest organizowany nieprzerwanie od 30 lat, i który na stałe wrósł w krajobraz kulturalny Sławna. Sławieńska Orkiestra Dęta uczestniczy w Festiwalu rokrocznie, zajmując wiele czołowych miejsc. Orkiestra uczestniczy również w wielu festiwalach, turniejach, koncertach organizowanych w innych ośrodkach w kraju jak i zagranicą.
Pan Stanisław Poprawski, wraz z orkiestrą, aktywnie uczestniczył i uczestniczy we wszystkich znaczących dla miasta wydarzeniach i uroczystościach, uatrakcyjniając je koncertami orkiestry. Orkiestra pod Jego kierunkiem, od momentu powstania do chwili obecnej, pracuje nad poszerzeniem swojego i tak już bogatego repertuaru oraz podnoszeniem poziomu artystycznego.
Działalność Pana Stanisława Poprawskiego odgrywa duże znaczenie w upowszechnianiu kultury muzycznej, Jego praca polega na „łączeniu pokoleń” oraz przyciąganiu do muzykowania przedstawicieli różnych grup społecznych.

Wnioskodawcy: Radni Rady Miejskiej Sławna

Data przyznania Złotego Gryfa Sławieńskiego: 29 kwiecień 1998 r.

 

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ