Stanisław Poprawski

27.04.201011:18

Portret Stanisława PoprawskiegoPan Stanisław Poprawski

Pan Stanisław Poprawski z Amatorskim Ruchem Artystycznym związany jest od 50 lat. Jego działalność ukierunkowana jest na upowszechnianie kultury muzycznej i umuzykalnianie młodzieży.
Najpełniej cele te realizuje od 1958 r., kiedy to został kapelmistrzem Orkiestry Dętej w Sławnie. Orkiestra ta, przechodząc wiele zmian i przeobrażeń, na trwałe zaistniała w życiu kulturalnym naszego miasta. Odgrywa również znaczącą rolę w edukacji muzycznej mieszkańców. Konsekwentne działania Pana Stanisława Poprawskiego przyczyniły się do wykształcenia w społeczeństwie miasta Sławna tradycji grania i muzykowania w orkiestrze.
To Pan Stanisław Poprawski, wraz członkami orkiestry, byli pomysłodawcami i jednymi z głównych realizatorów Festiwalu Orkiestr Dętych, który jest organizowany nieprzerwanie od 30 lat, i który na stałe wrósł w krajobraz kulturalny Sławna. Sławieńska Orkiestra Dęta uczestniczy w Festiwalu rokrocznie, zajmując wiele czołowych miejsc. Orkiestra uczestniczy również w wielu festiwalach, turniejach, koncertach organizowanych w innych ośrodkach w kraju jak i zagranicą.
Pan Stanisław Poprawski, wraz z orkiestrą, aktywnie uczestniczył i uczestniczy we wszystkich znaczących dla miasta wydarzeniach i uroczystościach, uatrakcyjniając je koncertami orkiestry. Orkiestra pod Jego kierunkiem, od momentu powstania do chwili obecnej, pracuje nad poszerzeniem swojego i tak już bogatego repertuaru oraz podnoszeniem poziomu artystycznego.
Działalność Pana Stanisława Poprawskiego odgrywa duże znaczenie w upowszechnianiu kultury muzycznej, Jego praca polega na „łączeniu pokoleń” oraz przyciąganiu do muzykowania przedstawicieli różnych grup społecznych.

Wnioskodawcy: Radni Rady Miejskiej Sławna

Data przyznania Złotego Gryfa Sławieńskiego: 29 kwiecień 1998 r.

 

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ