Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Jan Brewiński

27.04.201011:27

Portret Jana BrewińskiegoPan Jan Brewiński

Pan Jan Brewiński urodził się w dniu 26 maja 1911 roku w miejscowości Ujazd koło Tomaszowa Mazowieckiego.
Po odbyciu służby wojskowej, podejmuje naukę w szkole Korpusu Ochrony Pogranicza i jako jej absolwent związany jest z KOP do wybuchu wojny w 1939 r.
W okresie okupacji hitlerowskiej, bierze czynny udział w pracy konspiracyjnej. Wydzielony Mu został odcinek przysposobienia obronnego, w ramach podziemnej organizacji „Strzelec”.
Po zdekonspirowaniu organizacji w 1943 roku osadzony zostaje w obozie koncentracyjnym Gross – Rosen, w którym jest więziony do lutego 1945 r. tj. do czasu wyzwolenia obozu.
Po krótkiej rekonwalescencji, wraz z rodziną przyjeżdża do Sławna ze skierowania Państwowego Urzędu Repatriacyjnego.
Z miejsca przystępuje do pracy, organizując zarówno w mieście jak i w terenie placówki Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Przejmuje od władz radzieckich obiekty mleczarni w Sławnie, czyniąc – uwieńczone powodzeniem – starania o jej uruchomienie.
W 1947 r. na bazie zorganizowanej już sieci placówek Gminnych Spółdzielni, tworzy Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni, zostając jego pierwszym prezesem. Kieruje tą organizacją z bardzo dobrym wynikiem do 1955 r.
W 1955 r. zajmuje się organizacją Zakładu Czyszczenia Nasion Centrali Nasiennej, pierwszej tego typu w woj. koszalińskim i szczecińskim. W zakładzie tym pracuje zawodowo do czasu przejścia na emeryturę.
Poza pracą zawodową w spółdzielczości „Samopomoc Chłopska” a później w Centrali Nasiennej, aktywnie pracuje społecznie w sławieńskiej Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem”, pełniąc przez wiele kadencji funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
W latach 1988 – 1998 pomimo podeszłego wieku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sławnie.
Osobny rozdział w życiu Pana Jana Brewińskiego, to społeczna działalność jako Radnego, najpierw w strukturach samorządowych, a po 1950 r. w strukturach Rad Narodowych.
Na tym polu jest swoistym rekordzistą w pełnieniu funkcji Radnego Powiatowej Rady Narodowej w Sławnie, gdyż nieprzerwanie pełnił ją od lutego 1946 r. do końca czerwca 1975 r. tj. do likwidacji powiatów. W pierwszej kadencji (1946-1950) pełnił funkcję V-ce Przewodniczącego Rady. Po reorganizacji administracji w 1975 r. i likwidacji powiatów, społeczeństwo powierza Mu Mandat Radnego Miasta Sławna. Mandat ten pełni do 1988 r. W okresie pełnienia funkcji Radnego, powierzane Mu było niemal z reguły stanowisko Przewodniczącego Komisji Przemysłu, Handlu i Usług.
Potwierdzeniem Jego zasług jest Krzyż Kawalerski, który otrzymał w 1975 r. oraz Krzyż Oficerski z 1987 r.

Wnioskodawca: Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sławnie, Przewodniczący Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sławnie, Prezes Zarządu – Jan Franas

Data przyznania Złotego Gryfa Sławieńskiego: 22 marzec 2002 r.

 

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ