Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Harmonogram

Harmonogram

czytaj więcej »

 

 

 

Rinteln - Niemcy

07.08.200710:24

Herb Miasta RintelnPrzedsięwzięcia podejmowane przez mieszkańców Sławna przekroczyły granice Polski. W 1991 roku nawiązano współpracę a w 1992 r. władze miast - Sławno i Rinteln (Niemcy- Dolna Saksonia) podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy. Głównym inicjatorem nawiązania partnerskich więzi jest Derk Steggewentz- były mieszkaniec Sławna, który odznaczony został Złotym Gryfem Sławieńskim.

 

Współpraca pomiędzy Sławnem a Rinteln polega głównie na wymianie kulturalnej i młodzieżowej. Efektem tej współpracy jest wymiana dzieci, sportowców, zespołów artystycznych, wystaw. Organizowany jest w miesiącach letnich polsko- niemiecki plener plastyczny. Tamtejsza orkiestra strażacka przyjeżdża na organizowane co roku w Sławnie Festiwale Orkiestr Dętych.

W Rinteln z okazji 10 - lecia współpracy postawiono "kamień przyjaźni", obelisk wykuty przez Petera Lechelta, lokalnego artystę.

Poniżej zamieściliśmy oryginalny akt zawarcia współpracy pomiędzy miastami Sławno - Rinteln, podpisany przez Burmistrza Wojciecha Ludwikowskiego i Burmistrza Friedricha Wilhelma Hoppe, brzmi on następująco:

- Samorządy miast Sławna i Rinteln zawierają porozumienie o wzajemnej współpracy we wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego, które umawiające się strony uważać będą za słuszne.-

 http://www.rinteln.de

Akt współpracy podpisany został w sławieńskim Ratuszu 25 stycznia 1992 r. w czasie wizyty w Sławnie oficjalnej delegacji z Rinteln z Burmistrzem Friedrichem Wilhelmem Hoppe.

Akt współpracy podpisany został w sławieńskim Ratuszu 25 stycznia 1992 r. w czasie wizyty w Sławnie oficjalnej delegacji z Rinteln z Burmistrzem Friedrichem Wilhelmem Hoppe.

 

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ