Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Rinteln - Niemcy

07.08.200710:24

Herb Miasta RintelnPrzedsięwzięcia podejmowane przez mieszkańców Sławna przekroczyły granice Polski. W 1991 roku nawiązano współpracę a w 1992 r. władze miast - Sławno i Rinteln (Niemcy- Dolna Saksonia) podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy. Głównym inicjatorem nawiązania partnerskich więzi jest Derk Steggewentz- były mieszkaniec Sławna, który odznaczony został Złotym Gryfem Sławieńskim.

 

Współpraca pomiędzy Sławnem a Rinteln polega głównie na wymianie kulturalnej i młodzieżowej. Efektem tej współpracy jest wymiana dzieci, sportowców, zespołów artystycznych, wystaw. Organizowany jest w miesiącach letnich polsko- niemiecki plener plastyczny. Tamtejsza orkiestra strażacka przyjeżdża na organizowane co roku w Sławnie Festiwale Orkiestr Dętych.

W Rinteln z okazji 10 - lecia współpracy postawiono "kamień przyjaźni", obelisk wykuty przez Petera Lechelta, lokalnego artystę.

Poniżej zamieściliśmy oryginalny akt zawarcia współpracy pomiędzy miastami Sławno - Rinteln, podpisany przez Burmistrza Wojciecha Ludwikowskiego i Burmistrza Friedricha Wilhelma Hoppe, brzmi on następująco:

- Samorządy miast Sławna i Rinteln zawierają porozumienie o wzajemnej współpracy we wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego, które umawiające się strony uważać będą za słuszne.-

 http://www.rinteln.de

Akt współpracy podpisany został w sławieńskim Ratuszu 25 stycznia 1992 r. w czasie wizyty w Sławnie oficjalnej delegacji z Rinteln z Burmistrzem Friedrichem Wilhelmem Hoppe.

Akt współpracy podpisany został w sławieńskim Ratuszu 25 stycznia 1992 r. w czasie wizyty w Sławnie oficjalnej delegacji z Rinteln z Burmistrzem Friedrichem Wilhelmem Hoppe.

 

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ