Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

 

XV bieg 12 mostów

XV bieg 12 mostów

czytaj więcej »
Aktywne wakacje

Aktywne wakacje

czytaj więcej »
Kino plenerowe

kINO PLENEROWE

czytaj więcej »
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną

Miejska BIblioteka Publiczna

czytaj więcej »
Wydarzenia Jubileuszowe

700-lecie Miasta Sławno

czytaj więcej »

Rinteln - Niemcy

07.08.200710:24

Herb Miasta RintelnPrzedsięwzięcia podejmowane przez mieszkańców Sławna przekroczyły granice Polski. W 1991 roku nawiązano współpracę a w 1992 r. władze miast - Sławno i Rinteln (Niemcy- Dolna Saksonia) podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy. Głównym inicjatorem nawiązania partnerskich więzi jest Derk Steggewentz- były mieszkaniec Sławna, który odznaczony został Złotym Gryfem Sławieńskim.

 

Współpraca pomiędzy Sławnem a Rinteln polega głównie na wymianie kulturalnej i młodzieżowej. Efektem tej współpracy jest wymiana dzieci, sportowców, zespołów artystycznych, wystaw. Organizowany jest w miesiącach letnich polsko- niemiecki plener plastyczny. Tamtejsza orkiestra strażacka przyjeżdża na organizowane co roku w Sławnie Festiwale Orkiestr Dętych.

W Rinteln z okazji 10 - lecia współpracy postawiono "kamień przyjaźni", obelisk wykuty przez Petera Lechelta, lokalnego artystę.

Poniżej zamieściliśmy oryginalny akt zawarcia współpracy pomiędzy miastami Sławno - Rinteln, podpisany przez Burmistrza Wojciecha Ludwikowskiego i Burmistrza Friedricha Wilhelma Hoppe, brzmi on następująco:

- Samorządy miast Sławna i Rinteln zawierają porozumienie o wzajemnej współpracy we wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego, które umawiające się strony uważać będą za słuszne.-

 http://www.rinteln.de

Akt współpracy podpisany został w sławieńskim Ratuszu 25 stycznia 1992 r. w czasie wizyty w Sławnie oficjalnej delegacji z Rinteln z Burmistrzem Friedrichem Wilhelmem Hoppe.

Akt współpracy podpisany został w sławieńskim Ratuszu 25 stycznia 1992 r. w czasie wizyty w Sławnie oficjalnej delegacji z Rinteln z Burmistrzem Friedrichem Wilhelmem Hoppe.

 

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapaBanner mikroporady.pl
  • Banner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

TREŚĆ