Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Kino na leżakach

Kino na leżakach

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »

 

 

 

Trwa przebudowa skwerów zielonych w Sławnie

05.07.201910:02

Rafał

11Trwa przebudowa skwerów zielonych na terenie Miasta Sławno wraz z budową miejsca odpoczynku i rekreacji dla kajakarzy przy ul. Gdańskiej.

W ramach projektu realizowane są trzy zadania inwestycyjne, które uzupełnią braki w infrastrukturze rekreacyjnej na terenie miasta. Inwestycja pn. „Przebudowa skwerów na terenie Miasta Sławno wraz z wyznaczeniem miejsc dla małej architektury oraz budowa miejsca odpoczynku i rekreacji dla kajakarzy przy ul. Gdańskiej” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt całkowity inwestycji to 1.081.170,00 zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wynosi ponad 400.000,00 zł.

Pierwsze przedsięwzięcie ma na celu uporządkowanie terenu skweru między ulicami Matejki i Kopernika wraz z nawiązaniem do układu drogowego przyległych ulic. Wykonano już nowe ciągi komunikacyjne, które zostały połączone z chodnikami biegnącymi wzdłuż przyległych ulic. W chwili obecnej trwa końcowa instalacja fontanny posadzkowej w centralnej części skweru oraz montaż małej architektury. Zamontowano także oświetlenie ozdobne typu parkowego, z wykorzystaniem technologii LED.

Następnym zadaniem wykonywanym w ramach projektu jest budowa miejsca odpoczynku i rekreacji dla kajakarzy przy ul. Gdańskiej. Inwestycja jest umiejscowiona przy rzece Wieprzy, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych rzek przez kajakarzy. W tym miejscu wybudowano już dwie wiaty drewniane wraz z ławkami i stołami, zamontowano kosze na śmieci, stojaki na kajaki oraz zainstalowano drewniany pomost. Do oświetlenia terenu wykorzystano rozwiązania z technologią LED oraz lampę solarną hybrydową, wykorzystującą siłę wiatru do produkcji energii.

Trzecim działaniem jest zagospodarowanie skweru położonego pomiędzy Kanałem Miejskim, a Gimnazjum. Modernizacja polega na odtworzeniu zniszczonych ścieżek pieszych, odtworzeniu trawników i klombu, ustawieniu ławek i koszy na śmieci, nasadzeniu roślin i krzewów ozdobnych, tak by wszystko stworzyło miejsce przyjazne do wypoczynku i rekreacji. Zamontowana została już lampa solarna z napędem hybrydowym, która pozwoli na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i przyczyni się ochrony powietrza atmosferycznego.

Koszt całkowity inwestycji to 1.081.170,00 zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wynosi ponad 400.000,00 zł. Szacunkowo pracę winny zakończyć się do końca lipca 2019 roku.

12

 

 

 

 

2 3
4 133
133 5
12 122
123 124
125 128
129 130

 

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ