Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Kino na leżakach

Kino na leżakach

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »

 

 

 

Liderki triumfują w Szczecinie

09.04.201914:14

Rafał

1Młode szczypiornistki sławieńskiego Lidera zwyciężyły w pierwszym z dwóch turniejów o Puchar Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej, które wyłonią mistrza województwa dziewcząt rocznik 2006.

Podopieczne Szymona Biegajskiego niedzielne zawody rozpoczęły od przekonującego zwycięstwa nad dobrze znanym rywalem z Koszalina. KU AZS Politechnika Koszalińska I (SP7) musiała uznać wyższość Liderek, które zwyciężyły 11:4.  W tym spotkaniu nie licząc jego początku, kiedy tablica świetlna wskazywała wynik 2:2 dobrze funkcjonowała zarówno obrona jak i atak.

Tego z kolei nie można powiedzieć o drugim meczu, kiedy naprzeciw sławnianek stanął zespół MKS Kusy 51 Szczecin. Mecz rozpoczął się od prowadzenia dziewcząt ze stolicy województwa 3:0. Tym razem zarówno obrona jak i gra w ofensywie nie funkcjonowały jak należy. Bardzo duża liczba błędów technicznych dawały rywalkom bardzo proste bramki. Pomimo tego zdołaliśmy dojść przeciwniczki i kilkukrotnie z nimi remisować. Wyrównującą bramkę, autorstwa Sandry Izdebskiej, rzuciliśmy również na 7 sekund przed końcem. Niestety w ostatniej akcji zawodniczka Kusego wykorzystała błąd ustawienia obrony i zdobyła zwycięską bramkę tuż przed końcową syreną (10:11).

Trzecie spotkanie to konfrontacja z SP59 Szczecin. Zwyciężyliśmy ten mecz 10:6, choć długimi fragmentami przeciwniczki stawiały nam ciężkie warunki. Pomogła zmiana ustawienia defensywy i tym samym awansowaliśmy do półfinału. W ostatnim grupowym meczu MKS Kusy 55 przegrał dwoma trafieniami z koszaliniankami, które my wysoko pokonaliśmy i dzięki temu zwyciężyliśmy grupę B.

Naszą przeszkodą na drodze do finału był drugi zespół KU AZS Politechniki Koszalińskiej (SP17), a więc drugi zespół grupy A. Od początku było to bardzo wyrównane spotkanie, a im więcej czasu upływało tym bardziej widoczna było zmęczenie wywołane krótką, bo ledwie półgodzinną przerwą, po poprzednim meczu. Ponownie dziewczętom przytrafiły się seryjne błędy techniczne, które przeciwniczki skrzętnie wykorzystywały. W samej końcówce meczu pojawiły się również nieporozumienia w defensywie, jednak z pomocą w tych sytuacjach przyszła Daria Bieżuńska, która wybroniła sytuację sam na sam oraz rzut karny i  mogliśmy myśleć o finałowej konfrontacji zwyciężając koszalinianki 8:7.

W finale rywalizowaliśmy z MKS Kusy 55 Szczecin, a więc drużyną gospodyń, która wspierana była przez liczne grono kibiców. Od początku narzuciliśmy bardzo trudne warunki w obronie grając bardzo aktywnie. Dzięki temu wielokrotnie przechwyciliśmy piłkę i mogliśmy wyprowadzić atak szybki. Pierwsza połowa to koncertowa gra naszego zespołu. Prowadziliśmy 5:3 z zespołem, który zwyciężył bez porażki grupę A. Na początku drugiej połowy rzuciliśmy dwie bramki zwiększając przewagę do czterech trafień (7:3). Od tego momentu gospodynie zaczęły nas gonić. Zdobyły trzy bramki pod rząd (7:6), jednak wówczas najpierw bardzo dobrą akcją popisała się Dagmara Bajtek, która wywalczyła rzut karny, a ten z zimną krwią na bramkę zamieniła kapitan zespołu Agata Myślińska i zwyciężyliśmy 8:6!

Za postawę w niedzielnym turnieju wielkie brawa nalezą się całemu zespołowi. Triumf w turnieju ligowym jest bez wątpienia dużym sukcesem. Wiemy jednak,  że to dopiero półmetek rywalizacji o mistrzostwo województwa. Drugi turniej rozegrany zostanie w dniach 11-12 maja w Sianowie i wówczas poznamy medalistów. A już w najbliższą niedzielę będziemy rywalizowali w ostatnim w tym sezonie turnieju Auto DIUG Ligi, który rozegrany zostanie w Sławnie.

 

GRUPA A

MKS Kusy 55 – SP 23 CKS SMS 13:4

UKS Morski – KU AZS Politechnika II 6:8

SP 23 CKS SMS – KU AZS Politechnika II 5:10

MKS Kusy 55 – UKS Morski 11:3

MKS Kusy 55 – KU AZS Politechnika II 8:7

SP 23 CKS SMS – UKS Morski 3:6

 

KLASYFIKACJA PO ROZGRYWKACH GRUPOWYCH

1. MKS Kusy 55 Szczecin

2. KU AZS Politechnika II Koszalin

3. UKS Morski Sianów

4. SP 23 CKS SMS Szczecin

 

GRUPA B

MKS Kusy 51 – SP 59 Szczecin 12:7

UKS LIDER Sławno – KU AZS Politechnika I 11:4

MKS Kusy 51 – UKS LIDER Sławno 10:9

SP 59 – KU AZS Politechnika I 6:13

MKS Kusy 51 – KU AZS Politechnika I 10:12

SP 59 Szczecin – UKS LIDER Sławno 6:10

 

KLASYFIKACJA PO ROZGRYWKACH GRUPOWYCH

1. UKS LIDER Sławno

2. MKS Kusy 51 Szczecin

3. KU AZS Politechnika I Koszalin

4. SP 59 Szczecin

 

PÓŁFINAŁY

MKS KUSY 55 Szczecin – MKS KUSY 51 Szczecin 14:7

KU AZS Politechnika II – UKS LIDER Sławno 7:8

 

Mecz o 7.miejsce

SP 23 CKS SMS Szczecin – SP 59 Szczecin 14:9

Mecz o 5.miejsce

UKS Morski Sianów- KU AZS Politechnika I 6:14

Mecz o 3.miejsce

MKS KUSY 51 Szczecin – KU AZS Politechnika II 9:9 (k.0:2)

Mecz o 1.miejsce

MKS Kusy 55 Szczecin – UKS LIDER Sławno 6:8

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ