Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Fotowoltaika

Fotowoltaika

czytaj więcej »
Holi Festival

Holi Festival

czytaj więcej »
Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »

 

 

 

Jubileusz drużyny harcerskiej ze Sławna

07.02.201922:57

Rafał

1 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Drzewianie", działająca przy Domu Harcerza w Sławnie obchodziła swoje jakże ważne, pierwsze urodziny!

Na początku lutego 2018 roku została założona 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie”. Drużyna od początku działa przy Domu Harcerza, gdzie zrzesza uczniów ze wszystkich sławieńskich szkół. Nazwa wywodzi się do dawnego plemienia słowiańskiego Drzewian i nawiązuje do obrzędowości drużyny. Zbiórki drużyny odbywają się w weekendy i niemal zawsze w lesie. Podczas zbiórek harcerze zajmują się terenoznawstwem, tropieniem, poznawaniem lasu, bushcraftem, leśną kuchnią, pierwszą pomocą, trenowaniem musztry, grami terenowymi, szyframi, harcerskimi grami, śpiewami bądź po prostu wędrówką po lesie. W pierwszym roku działalności drużyna często brała udział w miejskich uroczystościach, takich jak Dzień Niepodległości, Święto Flagi, Festiwal Orkiestr Dętych, Bieg Święców, „Mundurowi dla…” czy miejski finał WOŚP.

Z okazji jubileuszu drużyny, w dniu 07 lutego 2019 roku, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna odwiedził młodych harcerzy w siedzibie hufca i złożył na ich ręce serdeczne gratulacje z okazji pierwszych urodzin , jednocześnie dziękując za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę. 

"Bycie harcerzem nie jest łatwe,  ale wszystkie trudy i prace wynagradzają zbiórki, biwaki, rajdy i obozy. Dziękuję Wam za kształtowanie postaw patriotyzmu i wrażliwości na drugiego człowieka oraz dziękuję przede wszystkim za owocną współpracę.Gratuluję wszystkim i każdemu z Was z osobna godnego wypełniania przyrzeczeń harcerskich i pomnażania harcerskiego dobra" - powiedział burmistrz.

Ponadto w prezencie młodzi harcerze otrzymali okolicznościowy list gratulacyjny oraz zestaw radiotelefonów, które pomogą w łączności podczas wędrówek i zabezpieczenia imprez.

Harcerzom, Harcerkom oraz drużynowemu - pwd. Michałowi Fleranowi życzymy kolejnych lat sukcesów, prężnego rozwoju oraz wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wypełniania harcerskich ideałów.

2 3

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ