Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Fotowoltaika

Fotowoltaika

czytaj więcej »
Holi Festival

Holi Festival

czytaj więcej »
Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »

 

 

 

Uroczyste pożegnanie Dyrektora MBP

31.01.201912:04

Rafał

1Po 31 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie Pani Elżbieta Kosińska-Róg przechodzi na emeryturę. 

31 stycznia 2019 roku w sławieńskim ratuszu Mieczysław Grabowski - zastępca burmistrza, w obecności Danuty Borowskiej - skarbnik miasta, Marty Konfederak - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji oraz Iwony Zilm - inspektora ds. kadr, podziękował Pani Dyrektor za dotychczasową pracę.

"Dziękujemy Pani za wieloletnią współpracę, za trud i zaangażowanie, które znacząco przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa oraz upowszechniania kultury słowa. Życzymy Pani dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń" - powiedział Mieczysław Grabowski.

Pani Elżbieta była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej od 1988 roku. Przez wszystkie lata swojej kariery z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonywała powierzone Jej obowiązki. Dbała o to, aby biblioteka stale się rozwijała. To pod nadzorem odchodzącej Pani Dyrektor wybudowano obecną siedzibę MBP przy ul. Rapackiego 16.

"Moje działania były zawsze podyktowane dobrem biblioteki. Jestem jej miłośniczką i całą swoją prace traktowałam jako służbę książce i kulturze. Biblioteka jest i będzie moim najstarszym dzieckiem" - mówiła ze wzruszeniem Pani Elżbieta.

Elżbieta Kosińska-Róg urodziła się 30 sierpnia 1949 roku w Zielnicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Drzeńsku, a następnie do Szkoły Podstawowej w Lejkowie, którą ukończyła w 1963 roku. Następnie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, a kolejnym etapem była  edukacja na Uniwersytecie Wrocławskim, wydział filologiczny - specjalność bibliotekoznawca. Swoją pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła w 1967 roku. W bibliotece przeszła wszystkie szczeble kariery - od młodszego bibliotekarza po starszego kustosza. Dyrektorem placówki została  01 maja 1988 roku.

Od 1 lutego 2019 roku obowiązki dyrektora pełnić będzie Pani Hanna Dobak.

2 3

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ