Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Zmiana kont bankowych

Zmiana kont

czytaj więcej »
Ja w internecie

Ja w internecie

czytaj więcej »

 

 

 

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

30.10.201813:36

Rafał

1Urząd Miejski w Sławnie oraz Starostwo Powiatowe w Sławnie zapraszają na obchody związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 11 listopada 2018 roku Powiatowe Obchody Święta Niepodległości w Sławnie rozpoczną się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Następnie, w asyście Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej, nastąpi przemarsz w kierunku Cmentarza Komunalnego w Sławnie. Na cmentarzu, pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy, złożony zostanie meldunek oraz wspólnie odśpiewamy Hymn Polski. Następnie odbędą się okolicznościowe przemówienia, Apel Poległych oraz złożone zostaną wiązanki kwiatów.

O godzinie 12:00 w sławieńskim ratuszu odbędzie się Akademia Niepodległościowa. Podczas akademii nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Czym jest dla Ciebie Niepodległość oraz wręczone zostaną wyróżnienia dla członków ZHP Sławno z okazji przypadającej setnej rocznicy powołania Związku Harcerstwa Polskiego.

O godz. 16:00 w sali kinowej Sławieńskiego Domu Kultury wyświetlone zostaną dwa filmy w ramach Dnia Kina Polskiego. Pierwszy to Jeszcze jeden dzień życia - animowany film przedstawiający historię trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, gdzie linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Drugi film to Zimna Wojna, opowiadający o historii wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Bilety na oba seanse dostępne w symbolicznej cenie 11 zł za bilet.

Dzień wcześniej, tj. 10 listopada zapraszamy na Bieg Niepodległości, który rozpocznie się o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim w Sławnie. Następnie w hali widowiskowo-sportowej przy SP3 zaplanowano liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. O godz. 13:00 odbędzie się patriotyczny koncert Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej. Następnie o godz. 14:00 odbędzie się przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Tęcza ze Słupska oraz zabawy patriotyczne z animatorami. Serdecznie zapraszamy!

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ