Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Kino na leżakach

Kino na leżakach

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »

 

 

 

Kolejne miliony dla Sławna!

14.09.201811:39

Rafał

1Aż 3.575.505,00 zł ze środków UE trafi do Sławna na kolejny etap modernizacji infrastruktury służącej do przetwarzania odpadów komunalnych pochodzących ze Sławna i okolic. 

Na początku września spółka MPGKiM w Sławnie otrzymała informację o przyznanym dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego działanie 3.7 Rozwój gospodarki odpadami komunalnymi na realizację inwestycji pn. Rozbudowa i modernizacja infrastruktury mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Gwiazdowie. Projekt ten jest kontynuacją poprzednich już zrealizowanych inwestycji.

Zakres prac przewiduje rozbudowę istniejącego już placu kompostowego oraz budowę hali technologicznej służącej do segregacji odpadów. Dzięki wybudowanej hali będzie prowadzona skuteczniejsza segregacja i zmniejszy się pylenie odpadów. Odpady będą zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi dzięki temu zmniejszy się ilość odcieków oraz zwiększy się ochrona wód powierzchniowych i gruntowych. Rozbudowanie placu kompostowania umożliwi właściwe przetwarzanie odpadów i zoptymalizuje proces technologiczny celem uzyskania zwiększonych efektów odzysku odpadów podlegających recyklingowi. 

Inwestycja zostanie dofinansowana w 85 %, co daje kwotę dofinansowania 3 575 504,88 zł. Całkowita wartość inwestycji opiewa na 5 173 965,90zł w tym cześć kwalifikowalna to 4 206 476,34zł.

To nie jedyne inwestycje i na pewno nie ostatnie ponieważ spółka otrzymała również dofinansowanie rzędu 85% na realizację projektu pn. ”Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,75 kWp przez MPGKiM Sp.  z o. o. w Sławnie” w ramach działania zwiększania wykorzystania źródeł odnawialnych. Wartość dofinansowania tej inwestycji to kwota 175 100,00 zł. a całkowita wartość inwestycji to 253 380,00 zł. z czego 206 000,00 zł jest to cześć kwalifikowalna. 

 

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ