Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne!

10.05.201814:46

Rafał

1Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Sławna. W regionie konkurują ze sobą: Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie „Akson” oraz Postomińskie Stowarzyszenie „Razem Lepiej”.

Liczy się każdy głos! Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Sławnie i okolicach w głosowaniu udział biorą:

  • Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna

Projekt to okazja by zobaczyć najciekawsze miejsca w regionie widziane oczami młodych ludzi oraz pokazanie jak można identyfikować się ze swoim miejscem zamieszkania
i jednocześnie dobrze się bawić spędzając kreatywnie wolny czas. Organizacja jest inicjatorem konkursu fotograficznego, zakończonego wystawą fotograficzną.    

  • Stowarzyszenie „Akson”

Celem projektu jest wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych na spektakl teatralny do Trójmiasta. Projekt przyczyni się do rehabilitacji społecznej, ruchowej i kulturowej, zapobiegnie wykluczeniu społecznemu osób znajdujących się w trudniej sytuacji życiowej, przyczyni się do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych. Projekt pozwoli osobom niepełnosprawnym uwierzyć we własne siły i możliwości oraz zwiększy aktywność w zakresie samoobsługi, pozwoli odważniej pokonywać bariery.

  • Postomińskie Stowarzyszenie „Razem Lepiej”

Hej Buty, Buty me - to historia o najstarszych mieszkańcach gm. Postomino, którzy przybyli na tę  ziemię. Skąd przyszli, jakie były ich losy, czy spełniły się ich oczekiwania?  Jakie buty, sprzęty, „skarby” towarzyszyły Im w zastanej rzeczywistości? Co chcieliby przekazać młodemu pokoleniu? Wspólnie, całą gminą chcemy wypełnić tę lukę historyczną, ponieważ czas nagli.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie. W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności. Razem możemy więcej! W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ