Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Bartłomiej Grubba zwycięzcą II Starcia Mocarzy

06.05.201809:53

Rafał

StrongmanW piękną, majówkową sobotę do Sławna ponownie zawitali najsilniejsi ludzie w naszym kraju. W II Starciu Mocarzy, wśród licznie zgromadzonej publiczności, udział w siłowych konkurencjach wzięli: Krzysztof Schabowski z Gdańska, Bartosz Grubba z Wejherowa, Przemysław Brzoza z Mrągowa oraz Marcin Sendwicki z Bydgoszczy. Zawody poprowadził Jarosław Dymek - Mistrz Polski Strongman w latach 2002 i 2005, a sędzią był Sławomir Toczek - strongman, jeden z najlepszych polskich i światowych siłaczy.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli obserwować zawodników rywalizujących w całkowicie nowych konkurencjach, m.in. uchwycie herkulesa, podnoszeniu belki, spacerze farmera, podnoszeniu kul czy przeciąganiu tira.  Po zaciętej walce zwycięzcą zawodów został Bartłomiej Grubba, drugi był Przemysław Brzoza, trzeci Marcin Sendwicki, zaś czwarty Krzysztof Schabowski. Nagrody dla siłaczy wręczał Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna. W przerwach między konkurencjami odbywały się konkursy z nagrodami i zabawy dla publiczności. Chętni mężczyźni mogli wziąć udział w konkurencji pn. spacer farmera, kobiety w utrzymywaniu "walizek".

Tego dnia na scenie odbyły się również zawody Armwrestling - siłowanie na rękę, zorganizowane przez Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM Sławno. Wśród Pań najlepsza okazała się Marta Piesyk ze Sławna, druga była Katarzyna Pasik zaś trzecia  Aleksandra Chodynka. Wśród Panów najsilniejszy okazał się Gucuł Nikola, drugi Oleg Pilipiak, zaś trzeci Marcin Sosiński. Rywalizację poprowadził Andrzej Glinka z Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego GROM Sławno, który zapewnił także obecność profesjonalnych sędziów. 

Po siłowych zmaganiach sławnian rozgrzała zabawa taneczna prowadzona przez Agnieszkę Siepietowską i Dominika Margielewskiego.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie

Współorganizatorzy: Sławieński Dom Kultury

Sponsorzy: Urząd Miejski w Sławnie, Wik Sp. z o.o., MPEC Sp. z o.o., MPGKiM Sp. z o.o. Piekarnia Jakubowscy Piekarnia-Cukiernia w Sławnie, Trans-Kachel Sławno, AutoDiug Salon Hyundai ze Słupska

2 2
3 4
5 6
7 8
9 10
12 14
11 12
13 18
15 14

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ