Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Zmiana kont bankowych

Zmiana kont

czytaj więcej »
Ja w internecie

Ja w internecie

czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

czytaj więcej »

 

 

 

Zebranie Zarządu Stowarzyszenia S6

05.04.201814:45

Rafał

S6Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku od Sianowa przez Sławno, Słupsk i Lębork do Trójmiasta miała się rozpocząć w 2018 r. W 2015 r. ogłoszono przetargi na niektóre odcinki trasy. Jesienią 2016 r. ówczesny wiceminister infrastruktury i budownictwa zapowiedział opóźnienie inwestycji. W ostatnim czasie Minister Infrastruktury Jerzy Kwieciński zapowiedział, że wykreślony wcześniej z realizacji, a kluczowy dla Pomorza odcinek drogi S6 od Koszalina do Lęborka powstanie do 2023 roku. Ok. 150-km odcinek ma powstać w formule partnerstwa publicznoprywatnego.

O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy, samorządowcy i przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Zdaniem samorządowców Pomorze Środkowe jest regionem najbardziej wykluczonym komunikacyjnie w kraju. W lipcu ub. roku samorządowcy i przedsiębiorcy ziemi koszalińskiej i słupskiej zaapelowali też do Komisji Europejskiej o wsparcie ich działań w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 na całym jej przebiegu.

Na początku roku KE poinformowała, że na budowę drogi ekspresowej S6 w północnej Polsce z funduszy polityki spójności trafi 232 mln euro. ​ Droga ekspresowa S6 o długości ok. 330 km ma połączyć Szczecin, Police, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk i Trójmiasto z autostradą A1. Obecnie odcinki S6 powstają na terenie województwa zachodniopomorskiego od Goleniowa do Koszalina. Gdański oddział GDDKIA finalizuje przetargi na projekt i budowę trzech odcinków trasy S6 od Gdyni do Bożegopola Wielkiego.

05 kwietnia 2018 roku w Koszalinie spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia S6. W spotkaniu uczestniczył Zarząd Stowarzyszenia, w skład którego wchodzą: Krzysztof Frankenstein - Burmistrz Miasta Sławno, Piotr Jedliński – Prezydent Koszalina, Barbara Dykier - Wójt Gminy Słupsk, Marek Biernacki - Zastępca Prezydenta Miasta Słupska oraz Rafał Konon - Wicestarosta Słupski. Ponadto w posiedzeniu zarządu udział wziął Piotr Zientarski - senator RP.  Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Samorządowe S6 zostało utworzone 22.11.2013 r. Do członków Stowarzyszenia należą samorządy: gminy i powiaty z terenów województw zachodniopomorskiego oraz pomorskiego, znajdujące się na trasie planowanej drogi ekspresowej S6 Szczecin – Gdańsk, zainteresowane wspólnym działaniem na rzecz przyspieszenia realizacji inwestycji. Celem Stowarzyszenia jest współdziałanie w promowaniu idei budowy drogi ekspresowej S6, wspieranie przygotowania i realizacji inwestycji związanej z budową tej trasy oraz współpraca w zakresie wykorzystania potencjału gospodarczego i społecznego terenów przyległych do drogi ekspresowej S6, a także ochrona interesów jego członków.

Podczas spotkania Zarząd Stowarzyszenia omówił dwie uchwały z wystąpieniami do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Pierwsza z nich mówi o wykorzystaniu oszczędności zgromadzonych w Krajowym Funduszu Drogowym w 2017 r., pochodzących z rozstrzygnięcia postępowań przetargowych na zadania związane z budową krajowej sieci autostrad i dróg ekspresowych i przesunięciu ich na listę priorytetową Programu Budowy Dróg Krajowych, na której to znajdują się na liście rezerwowej odcinki trasy ekspresowej S6: Koszalin – Słupsk, Słupsk – Lębork, Lębork – DK nr 6 w okolicach Bożegopola Wielkiego. Uchwała mówi o przesunięciu środków i rozpoczęciu realizacji tych inwestycji w bieżącym okresie programowania. Druga uchwała mówi o wyrażeniu zgody na nadanie trasie ekspresowej S6 symbolicznej nazwy „Via Pomerania”, która mogłaby funkcjonować zwyczajowo obok oficjalnej numeracji krajowej dla tej arterii komunikacyjnej, podkreślając jej rangę i kreując silną markę identyfikacyjną i promocyjną dla mieszkańców i samorządów Pomorza położonych w zasięgu oddziaływania trasy, promującej walory turystyczne i gospodarcze  Łacińska nazwa „Via Pomerania” oznacza w tłumaczeniu na język polski „Drogę Pomorza” i nawiązuje do nazwy historycznego regionu Pomorza (łac. Pomerania, niem. i szw. Pommern) czyli „krainy leżącej nad morzem”. Ostateczne głosowanie nad nazwą VIA POMERANIA odbędzie się podczas Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się 15 maja 2018 roku w Słupsku  (Rafał Szymczewski)

  • JakośćJa w interneciepitaxBanner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ