Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

I Konwencja Fitness

I Konwencja Fitness

czytaj więcej »
Dzień Flagi RP

Dzień Flagi

czytaj więcej »
Zawody strongman

Strongman

czytaj więcej »
Dni Sławna 2018

Dni Sławna

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »

 

 

 

Dzień Flagi RP

03.04.201808:40

Rafał

Dzień Flagi

        Po raz pierwszy w Sławnie odbędą się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w asyście wojska - Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

        Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu - godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Nieprzypadkowo to ważne święto obchodzimy właśnie 2 maja. Tego dnia w 1945 roku żołnierze 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa (Siegessäule) w Berlinie. W czasach PRL tego dnia władze nakazywały polskie flagi zdejmować, tak aby nie były one widoczne w zniesione wtedy Święto Konstytucji 3 Maja.

03 maja z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP w Sławnie, nastepnie na cmentarzu komunalnym w Sławnie zostaną złożone kwiaty i zapalone zostaną znicze.

Miejskie uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się wyjątkowo w dniu 05 maja o godz. 12:00 na placu Wyszyńskiego w Sławnie. W uroczystości, która rozpocznie się o godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego w Sławnie, udział wezmą żołnierze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie oraz Orkiestra Wojskowa z Koszalina.  Uroczystość będzie przebiegała według ceremoniału wojskowego – rozpocznie się od złożenia meldunku przez Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie, następnie przy dźwiękach Hymnu Narodowego oraz w asyście Kompanii Honorowej na maszt wciągnięta zostanie flaga państwowa. Uroczystość zakończy koncert Orkiestry Wojskowej z Koszalina,  defilada pododdziałów oraz pokaz sprzętu wojskowego.

1

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ