Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Karetka dla Noworodka i Wcześniaka

02.01.201808:07

Rafał

plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co to jest karetka neonatologiczna (Karetka typu „N”)?

Karetka neonatologiczna, to ambulans, służący wyłącznie do transportu noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia.

Co znajduje się na wyposażeniu Karetki typu „N” ?

Na wyposażeniu Karetki typu „N” znajdują się:
– inkubator transportowy z dodatkowym osprzętem tj. respiratorem posiadającym funkcję wentylacji mechanicznej,
– „nosze pływające”,
– pełne monitorowanie funkcji życiowych dostosowane do pacjentów neonatologicznych,
– pompy i strzykawki infuzyjne,
– system podtrzymywania temperatury przewożonego noworodka,
– ssak,
– podgrzewacz płynów infuzyjnych,
– przetwornica 230 V,
– sprężarka powietrza atmosferycznego,
– 2 butle tlenowe – 10l,
– 2 butle sprzężonego powietrza.

Co to są tzw. „nosze pływające” i do czego służą?

„Nosze pływające” to nieodzowny element każdej Karetki typu „N”. Są one lawetą, na której umieszczony jest inkubator transportowy. Ich głównym zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów, które występują naturalnie, gdy karetka jeździ po nierównej powierzchni. Laweta delikatnie unosząc się chroni przewożonego noworodka przed wstrząsami. Ma to szczególne znaczenie przy transportowaniu noworodków będących często w bardzo ciężkim stanie. Niejednokrotnie zdarza się, że są to wcześniaki ważące zaledwie kilkaset gramów, które wymagają wyjątkowej ostrożności. Widać zatem doskonale, że ze względu na swoje wyposażenie Karetka typu „N”, w żaden sposób nie może być zastąpiona przez zwykłą karetkę transportową.

Jaki jest skład zespołu medycznego karetki „N” ?

W skład zespołu medycznego Karetki typu „N” wchodzą 4 osoby:
– lekarz anestezjolog,
– pielęgniarka anestezjologiczna,
– kierowca – ratownik medyczny,
– sanitariusz,
Jednocześnie muszą to być osoby specjalnie przeszkolone w udzielaniu świadczeń medycznych i opiece nad noworodkami i wcześniakami.

Jaki jest zasięg terytorialny karetki „N” ?

Zespół Karetki typu „N” wykonuje transporty noworodków będących w stanie zagrożenia życia i wymagających leczenia w ośrodku wyższego stopnia referencyjności (Odział Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie) oraz Oddziałów Patologii Noworodka i referencyjnych w zakresie kardiochirurgii, kardiologii, okulistyki, wad wrodzonych w Szczecinie i Gdańsku. Transporty medyczne wykonywane są w obszarze, aż 7 szpitali powiatowych wschodniej części województwa Zachodniopomorskiego tj. Kołobrzegu, Szczecinka, Sławna, Wałcza, Połczyna Zdroju i Białogardu.

Dlaczego potrzebna jest nowa karetka „N” ?

Obecna Karetka typu „N” jest już bardzo wysłużona, a przy tego rodzaju transporcie bezawaryjność sprzętu to podstawa i czynnik od którego zależy życie noworodków i wcześniaków. Dodatkowo zakup nowej karetki daje możliwość korzystania ze sprzętu najnowszej generacji z doskonalszymi rozwiązaniami technicznymi, jak i klinicznymi. Podsumowując, wymiana ambulansu na nowy podyktowana jest troską o najmniejszych pacjentów, a nowsza technologia zwiększa szanse na ich godne, w pełnym zdrowiu życie.

list

 

 

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ