Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Nowa wystawa w galerii "W RATUSZU"

05.12.201707:11

Rafał

1Do 16 grudnia w ratuszowej galerii można oglądać wystawę „Architektura i pejzaż w grafice Kazimierza Babkiewicza”.

Babkiewicz tworzy swoje linoryty od mniej więcej 2000 roku. Część z tych linorytniczych prac stanowi swojego rodzaju kontynuację jego pejzażowej twórczości, z tym tylko że realizowaną w innej technice plastycznej. Są to bowiem – podobnie jak wykonywane przez niego dotąd obrazy olejne - prace w pełni realistyczne, w których tylko kolor został przetransponowany na czerń i biel. Równolegle z linorytniczymi pejzażami Babkiewicz wykonywał prace niewielkiego formatu o zupełnie innej tematyce. Starał się w nich zawrzeć  jakiś utrzymany w żartobliwym tonie komentarz do różnych zjawisk ze sfery życia społecznego i polityki  – i w tych właśnie pracach pozwalał sobie na odejścia od realizmu, przeważnie w stronę wyobrażeń kojarzących się z surrealizmem. Podobny charakter mają też tworzone przez niego ekslibrisy. To właśnie satyryczne grafiki i ekslibrisy przyniosły mu uznanie i znaczące sukcesy na międzynarodowych konkursach i wystawach. Były też często pokazywane na wystawach w Sławnie. Natomiast  linoryty przedstawiające architekturę albo krajobraz pojawiały się tylko czasami, i to zawsze obok innego rodzaju prac. Na obecnej wystawie można zobaczyć je w pełnym zestawie. Zapraszamy do ich obejrzenia!

2 3

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ