Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Zadbajmy o bezpieczną edukację dla wszystkich

28.11.201707:15

Rafał

autonomia fundacjaW 2017 roku w Polsce odbywa się kolejna, 26 już edycja  międzynarodowej Kampanii  "16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć", która została zainicjowana w 1991 roku przez Center for Women's Global Leadership przy Uniwersytecie Rutgers.

Aby symbolicznie podkreślić związek między przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka inicjatorki wybrały na czas kampanii dni pomiędzy Międzynarodowym Dniem Przemocy Wobec Kobiet (25 listopada) a Międzynarodowym Praw Człowieka(10 grudnia). W ciągu tych 16 dni, od 26 lat co roku, setki organizacji i tysiące osób na świecie zwracają uwagę na problemy przemocy wobec kobiet i głośno mówią, że taka przemoc jest pogwałceniem praw człowieka.

Tegoroczny temat przewodni międzynarodowej Kampanii brzmi: "OD POKOJU W DOMU DO POKOJU NA ŚWIECIE: ZADBAJMY O BEZPIECZNĄ EDUKACJĘ DLA WSZYSTKICH!".

Edukacja jest powszechnym dobrem oraz podstawowym prawem człowieka gwarantowanym przez Artykuł 26. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku oraz przez wiele międzynarodowych oraz regionalnych traktatów i konwencji. Mimo to, prawo do edukacji podlega politycznym, ekonomicznym i społecznym manipulacjom, sprawiając, że pewne grupy (głównie kobiety, dziewczynki, osoby z niepełnosprawnością, osoby LGBTQI, migrantki i migranci a także ludność rdzenna) są szczególnie narażone na wykluczenie z dostępu do tego podstawowego prawa. Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ w kwestii edukacji prezentują ją jasno; edukacja daje umiejętności i wiedzę umożliwiające znalezienie zatrudnienia i umacniające przedsiębiorczość, a także równość płci, kulturę pokoju i braku przemocy oraz szacunku do różnic kulturowych.

Od 2009 roku w Polsce działania licznych osób i organizacji w ramach Kampanii koordynuje Fundacja Autonomia a koordynatorką w Sławnie została w tym roku Ewelina Stach - prezes Stowarzyszenia Wspierania Aktywności "Krok po kroku". Juz 07 grudnia 2017 roku odbędą się pierwsze bezpłatne warsztaty w Sławnie dla młodzieży 13+. Działamy wspólnie i solidarnie, a naszymi działaniami kieruje idea: SIŁA - ODWAGA - SOLIDARNOŚĆ! Patronat nad wydarzeniem sprawuje Krzysztof Frankenstein - Burmistrz Miasta Sławno

Wkrótce  odbędzie się rekrutacja na bezpłatne warsztaty dla dziewczynek i kobiet WenDo uczące asertywności i pewności siebie. Juz teraz zapraszamy do współpracy wszystkie instytucje i osoby zainteresowane. Zgłoszenia przyjmujemy na adres email: swa.krokpokroku.slawno@wp.pl , ilość miejsc ograniczona.

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ