Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Ostrzeżenie

1

czytaj więcej »
Utrudnienia

Utrudnienia

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »

 

 

 

Bokserskie Show w Sławnie

09.10.201711:27

Rafał

1W sławieńskim ratuszu odbyło się spotkanie promujące 2. Sławieński Boxing Show, które odbędzie się 21 października br. w Sławnie.

Organizacją głównego wydarzenia zajmie się biuro organizacyjne „Gruchała Team”, które ma bogate doświadczenie w organizacji walk bokserskich. W Sławnie podczas trwającej ponad dwie godziny imprezie odbędzie się co najmniej 6 walk i jedna główna walka wieczoru o Mistrzostwo Europy Federacji UBF European pomiędzy Attila Korda (12-6, 9 przez KO) i Dariuszem Polmańskim (12-0, 9 przez KO).

Bokserskie show rozpocznie się o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sempołowskiej 3, a bilety na to wydarzenie będą do nabycia w cenie 20zł w hali widowiskowo-sportowej przy SP3 w Sławnie.  Impreza ta będzie również doskonałą okazją do wspomnień o klubie bokserskim KS Sława Sławno i ich pięściarzach. Z tej okazji długoletni trener sekcji bokserskiej – Ryszard Liminowicz oraz zawodnik tej sekcji Ryszard Pietrasz zapraszają tego samego dnia o godz. 16:00 do hali na wystawę, która ma przypomnieć o wspaniałych tradycjach i osiągnięciach sławieńskich pięściarzy. 

Przygoda z pięściarstwem to wspaniały fragment mojego życia. Na tej drodze spotkałem olbrzymią ilość interesujących i ciekawych ludzi. W pracy trenerskiej i organizacyjnej na rzecz klubu zetknąłem się z grupą przyjaznych postaw” – wspomina Ryszard Liminowicz.

Sławieńską sekcję bokserską założył Jan Siastacz, ówczesny dyrektor POM'u w Sławnie wraz ze Zdzisławem Paszkowskim odpowiedzialnym za sport w powiecie sławieńskim. Jan Siastacz został także trenerem, managerem i organizatorem wszelkich poczynań klubu, od sali sportowej (w świetlicy w POM'ie), budowy ringu, zakupu sprzętu, badań lekarskich, czy wprowadzania w arkana tej dyscypliny. W tym czasie był on zawodnikiem „Budowlanych”, podczas studiów na Politechnice Poznańskiej.

Odzew na informację o tworzeniu sekcji pięściarskiej w Sławnie był natychmiastowy. Na pierwszym treningu pojawili się m.in: Stefan Robaczyński, Witold Gogler, Ryszard Leśniewski, Stanisław, Paweł i Witold Barańscy, Waldemar i Ireneusz Chmielewicz, Czesław i Leszek Moleda, Andrzej Szatkowski, Ryszard Pietrasz, Gerard Selke, Waldemar Błotnicki, Stanisław Posmyk, Jacek Siwiec, Waldemar i Arnold Ryk, Stanisław Loksztain, Andrzej Kajfasz, Andrzej Cyranowski, Andrzej Wypasek, Andrzej Pobłocki, Lech Broniszewski, Ryszard Berkiewicz, Zenon Wize, Andrzej Długokęcki, Roman i Henryk Ochmańscy, Zenon Ziarkiewicz, Ryszard Kubera, Marek Cyranowski oraz panowie: Awsiukiewicz, Bieńkowski, Adamczyk, Augustyn, Chmielewski, Rypulak, Materka, Bińczyk, Ozdoba, Kurzawski, Arcisz, Jarczak, Czyż, Wiśniewski, Wroniszewski, Bartkiewicz, Matycyna, Kwiatkowski, Milewski, Wyciszkiewicz, Pudo, Kujawa, Olszewski, Malinowski, Stefaniuk, Baliński, Kostrzewa oraz  chłopcy ze Szkoły Morskiej w Darłowie z Kobylińskim na czele.

Po intensywnych treningach nadszedł czas na rywalizację sportową – uczestnictwo w turniejach o Kryształową Wazę, Mistrzostwa Okręgu Juniorów i Seniorów w Słupsku, Darłowie, Koszalinie, Złocieńcu, Złotowie, Wałczu i Świdwinie oraz w Sławnie. W Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa Seniorów, gdzie Ryszard Liminowicz wraz ze Stanisławem Bińczykiem i Czesławem Awsiukiewiczem wywalczyli tytuł Mistrza Okręgu. W tymże roku także sekcja bokserska jako seniorzy zdobyła Puchar Kryształowej Wazy.

Pan Siastacz – trener sekcji dostrzegł w Ryszardzie Liminowiczu zadatki na szkoleniowca, dlatego został on skierowany na kurs instruktorski we Wrocławiu przy Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, gdzie na II zjazdach trwających po tydzień czasu i przerwy na pisanie prac pod nadzorem doktora Jerzego Fidzińskiego i samego Feliksa Stamma, zdobył tytuł Instruktora Boksu.  Dzięki temu mógł on być wsparciem dla obecnego trenera, który wkrótce był zmuszony zrezygnować z funkcji trenera ze względu na obowiązki służbowe.

Juniorzy sekcji bokserskiej trzy razy z rzędu zdobywali Kryształową Wazę za największą ilość punktów w roku. Startowali również w Mistrzostwach Okręgu. Tytuły zdobywali: Andrzej Cyranowski, Andrzej Wypasek, Andrzej Kajfasz, Stanisław Posmyk, Jacek Siwiec, Gerard Selke, Ryszard Pietrasz, Andrzej Pobłocki, Czesław Molenda, Zenon Wize, Stanisław Bazyk, Ryszard Kubera, Pan Kurzawski, Waldemar Błotnicki. Do Kadry Polskich Juniorów powoływani byli: Andrzej Cyranowski, Andrzej Pobłocki, Gerard Selke i Ryszard Pietrasz.  

2 3

 

 

 

 

 

 

 

 

4  5

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ