Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Babski wieczór

Babski wieczór

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Miasta Pomorza Zachodniego w rysunkach Stanisława Mrowińskiego

08.09.201712:18

Rafał Szymczewski

1„Jadę odkrywać Pomorze Zachodnie. Odkrywać gotyckie baszty. Świat pożera się o nieznane dotąd regiony. Wielkopolska jest płaska, żadnych baszt i kościołów gotyckich. Kwiatem tego regionu (Pomorza) są Lipiany, Międzyzdroje, Darłowo, Sławno.”- cytat z dziennika poznańskiego artysty, malarza, grafika, autora eklibirisów oraz ilustratora książek Stanisława Mrowińskiego odczytała jego żona: Irena Rychły- Mrowińska.

Mieszkańcy naszego miasta mogli spotkać się z Panią Ireną podczas wernisażu wystawy: „Miasta Pomorza Zachodniego w rysunkach Stanisława Mrowińskiego”, który odbył się 07 września w Sławieńskim Domu Kultury w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2017.

Blisko 80 prac zamieszczonych w ekspozycji w niesamowity sposób opisuje podróż Mrowińskiego przez nasze województwo. Są to materiały bez wątpienia niezwykłe, przedstawiają miejsca, w których każdy z nas bywał, ale czy to dzięki niesamowitej wrażliwości autora czy też bezlitosnemu zębowi czasu- nie każdy je opisuje zgodnie z wizją poznańskiego malarza.

Stanisław Mrowiński spędził w Sławnie raptem kilka dni, w podróży służbowej w listopadzie 1954 roku, jednak jak podkreślała jego małżonka bardzo sobie nasz region upodobał i marzył, że któregoś dnia uda mu się zorganizować wystawę jego pomorskich dzieł właśnie w miastach, w których one powstawały.  Dzięki Fundacji „Dziedzictwo” to marzenie udało się zrealizować w Sławnie.

Zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach otwarcia Sławieńskiego Domu Kultury.

           

 

2 3
4 5
6 7

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ