Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Babski wieczór

Babski wieczór

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Nowe publikacje o Sławnie

06.09.201711:55

Rafał

1Z okazji Jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich ukazały się dwie najnowsze publikacje o naszym mieście.

We współpracy z Archiwum Państwowym w Koszalinie wydano przetłumaczoną na język polski kronikę gminy miejskiej w Sławnie z 1898r. Augusta Stoebbego  - najdłużej urzędującego burmistrza w historii Sławna.

Dzieło zostało przetłumaczone przez Joannę Chojecką i Annę Zbroszczyk. Jest to naukowe opracowanie historii Sławna i jego dziejów. August Stoebbe wydał swoją kronikę w 1898r. z nadzieją, że stanie się ona źródłem inspiracji do opracowania profesjonalnej kroniki Sławna, która miała trafić do mieszkańców na jubileusz 600-lecia miasta, tj. 22 maja 1917 roku. Owa jubileuszowa kronika nigdy nie powstała, a kronika Stoebbego stała się cennym źródłem wiedzy, do którego chętnie sięga wielu dokumentalistów i badaczy historii Sławna.  Kronika nigdy nie została przetłumaczona na język polski, a trwające ponad dwa lata prace nad tłumaczeniem kroniki dają możliwość przybliżenia zarówno postaci autora kroniki, jak i jej cennej treści. Blisko 700-stronicowa edycja kroniki obejmuje jej oryginalny tekst oraz przekład na język polski. Publikacja dostępna będzie na stanowisku Urzędu Miejskiego w Sławnie na pl. kard. Wyszyńskiego w Sławnie w dniu 9 września 2017 roku podczas Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. Publikację będzie można również zakupić w sklepie internetowym wydawnictwa Region.

Drugą publikacją jest książka pod tytułem „W krainie Bajek Ziemi Sławieńskiej”.  Jest ona utrwaleniem tekstów stworzonych w konkursie literackim z okazji 700-lecia Miasta Sławno, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sławnie. Swoje bajki prezentowały dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum, a także osoby dorosłe. W sumie w publikacji znalazło się 35 utworów literackich, a w ich przygotowaniach uczestniczyli także rodzice, opiekunowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i bibliotekarze.  Publikacja dostępna będzie na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej na pl. kard. Wyszyńskiego w Sławnie w dniu 9 września 2017 roku podczas Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

2 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5    7

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ