Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

czytaj więcej »
26. Finał WOŚP

26. Finał WOŚP

czytaj więcej »
Turniej Superligi Piłki Ręcznej Kobiet

Turniej SuperLigi

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »
Nabór do projektu

Projekt YEI

czytaj więcej »

 

 

 

W godzinę „W”

02.08.201709:42

Tomasz

1Godzina "W" to kulminacyjny moment obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Co roku, punktualnie o godzinie 17 - o rocznicy wybuchu powstania - alarmują syreny, a na ulicach na minutę zatrzymują się przechodnie, samochody, tramwaje i autobusy oddając hołd stolicy, która siedemdziesiąt trzy lata temu podjęła walkę z hitlerowskim okupantem.

O powstańczym zrywie przypomnieli również harcerze sławieńskiego Hufca ZHP, których starsi koledzy i koleżanki wiele lat temu zbrojnie stanęli przed najeźdźcą. 28 lipca Komenda Zgrupowania Obozów w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu wraz z członkami koszalińskiego Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” przygotowała obrzędowe ognisko. Odtwarzający Żołnierzy Wyklętych, przedstawili obozowiczom misję stowarzyszenia, jego historię oraz zaprezentowali repliki mundurów i broni. Była to niezwykle ciekawa, wakacyjna lekcja historii, gdyż „Gryf” swoje działania opiera głównie na historycznym rozkazie dziennym ostatniego komendanta głównego Armii Krajowej generała Leopolda Okulickiego. Brzmiał on: „Żołnierze Armii Krajowej! Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą. W przekonaniu, że rozkaz ten spełnicie, że zostaniecie na zawsze wierni tylko Polsce oraz by Wam ułatwić dalszą pracę - z upoważnienia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwalniam Was z przysięgi i rozwiązuję szeregi AK.”. Chociaż wezwanie generała Okulickiego skierowane było do żołnierzy Armii Krajowej, warto jednak i dziś zastanowić się nad jego głębokim sensem – każdy z nas jest swoim „dowódcą” i każdy z nas powinien postępować w sposób, który czyni go prawym człowiekiem, dbającym o swoje dobre imię i szanującym historię.

Do upamiętnienia i uhonorowania uczestników Powstania Warszawskiego ponownie włączyli się także harcerze z 7. Skockiej Drużyny Harcerskiej „Hyce” ze Skoków. Czyniąc to na przemian z 5. Środowiskową Wielopoziomową Drużyną Harcerską „Wilki Morskie” ze Smardzewa - 1 sierpnia, wspólnie z komendantem stanicy hm. Ryszardem Sobczakiem - rozdawali mieszkańcom Sławna okolicznościowe ulotki nawiązujące w treści do powstańczej historii młodego pokolenia – kilkunastoletnich dziewcząt i chłopców, którzy stając ramię w ramię z dorosłymi, rozpoczęli walkę o Warszawę. Następnie przemaszerowali na Cmentarz Komunalny, gdzie zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim. O godzinie 17 dźwięk syreny obwieścił rozpoczęcie rocznicowych uroczystości w „Leśnej Polanie” w Jarosławcu. 63 dni chwały uczczono apelem oraz ogniskiem, poprowadzonym przez hm. Andrzeja Surdyka – drużynowego 7. Skockiej DH.

Harcerze Hufca ZHP Sławno oraz wypoczywający w nadmorskim ośrodku hufca wezmą również udział w projekcie Głównej Kwatery ZHP – kampanii „BohaterON – włącz historię!”. Akcja, trwająca od 1 sierpnia do 2 października, polega na wysyłaniu specjalnie zaprojektowanej kartki z życzeniami do wybranego uczestnika walk o stolicę. Kampania ma edukować społeczeństwo, pokazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. (hm. Jacek Błaszczyk)

2

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ