Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Babski wieczór

Babski wieczór

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Sukces młodych lekkoatletów ze Sławna

21.06.201707:15

Rafał

1Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie,  Szkoła Podstawowa Nr 1 i  Szkoła Podstawowa Nr 3 organizując  Sławieńskie Czwartki Lekkoatletyczne chcieli rozbudzić u młodych ludzi potrzebę uprawianiem sportu dla zdrowia. Organizatorzy mieli również nadzieję, że czwartki mogą być dla najzdolniejszych dzieci pierwszym  etapem w drodze do „wielkiego świata lekkoatletycznego”. W Czwartkach Lekkoatletycznych od września 2016r. w całej Polsce (Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa, Wrocław i wielu innych miejscowościach) startowało co czwartek kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Ponad dwa tysiące najlepszych zawodników wzięło udział w Finale w Łodzi.  Te liczby obrazują jak niebywały sukces odniosła skromna reprezentacja ze Sławna.

MKS Święc Sławno zorganizował dla 7 najlepszych sławieńskich czwartkowiczów wyjazd na Ogólnopolski Finał Czwartków, który  odbył się w Łodzi w dniach 16-18.06.2017r.. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firm: ZCSK – Marka Karpińskiego, Drobetu – Tadeusza Brosia, WiK Sp. z o.o. w Sławnie, MPGKiM Sp. z o.o. w Sławnie i MPEC Sp. z o.o. w Sławnie.

            Młodzi sławieńscy lekkoatleci odnieśli niebywały sukces. W grupie chłopców z rocznika 2006 i młodsi w skoku wzwyż pierwsze miejsce w Polsce zdobył Jakub Wilczewski SP Sławsko, który pokonał poprzeczkę na wysokości 130cm. W grupie chłopców z rocznika 2005 w skoku wzwyż trzecie miejsce w Polsce zdobył Jan Gostomczyk SP Nr 3, który pokonał poprzeczkę na wysokości 144cm. W grupie chłopców z rocznika 2004 w skoku wzwyż trzecie miejsce w Polsce zdobył Gracjan Sroka SP Nr 3, który pokonał poprzeczkę na wysokości 158cm (nowy rekord Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych). W grupie dziewcząt z rocznika 2004 w skoku wzwyż szóste miejsce w Polsce zdobyła Aleksandra Kowalczyk SP Nr 3, która pokonała poprzeczkę na wysokości 145cm. W grupie chłopców z rocznika 2005 w rzucie piłeczką palantową szóste miejsce w Polsce zdobył Maksymilian Karpiński SP Nr 3, która rzucił na odległość 53m (w eliminacjach Maksymilian rzucił na odległość 56m co było najlepszym wynikiem eliminacji). W grupie dziewcząt z rocznika 2006 i młodsze w biegu na 60m dziesiąte miejsce w Polsce zdobyła Milena Patejuk SP Nr 3, która uzyskała czas w półfinale 8,91 i w eliminacjach 8,88 (nowy rekord Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych). W finale wystartował również Oliwier Karpiński uzyskując w skoku w dal odległość 4,11m

Opiekę nad dziećmi w Łodzi sprawowali: Leszek Kapała i Marek Karpiński.

1 2
3 4
5 6

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ