Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Babski wieczór

Babski wieczór

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Johim Ariesen zwycięzcą I etapu Bałtyk – Karkonosze Tour

17.05.201716:14

Rafał

1Wśród licznie zebranych mieszkańców, 17 maja 2017 roku na pl. Wyszyńskiego w Sławnie zakończył się I etap wyścigu Bałtyk Karkonosze Tour - etap Kołobrzeg-Sławno. Zwycięzcą tego etapu został Johim Ariesen z grupy Metec – TKH.  Wtorkowy triumf dał też Holendrowi koszulkę lidera.

Pierwszy etap BKT prowadził z Kołobrzegu do Sławna i liczył 140 kilometrów. Po długiej walce, w ucieczkę dnia złapali się Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), Sergey Luchshenko (Astana) i Alex Muller (Isaac). Przewaga trójki wynosiła maksymalnie 3 minuty, co nie dawało im szans na skuteczny finisz.Peleton bardzo zbliżył się do czołówki już 50 km przed metą. Wówczas z jazdy na czele zrezygnował Luchshenko, a peleton… ponownie odpuścił harcowników. Ostatecznie jednak wszelkie ataki skończyły się 10 km przed kreską.Jako pierwszy na ostatnią prostą wjechał Johim Ariesen (Metec – TKH), który nie oddał prowadzenia do samej mety, czym powtórzył wynik sprzed roku, zdobywając koszulkę lidera. Tuż za nim na metę wpadł Kamil Zieliński (Domin Sport), a trzeci był Andriy Kulik. Nagrody dla zwycięzców na mecie w Sławnie wręczał Mieczysław Grabowski - z-ca burmistrza Miasta Sławno.

Bałtyk-Karkonosze Tour to etapowy wyścig kolarski, organizowany w drugiej połowie maja w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim oraz dolnośląskim. Zaliczany jest do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour, posiada kategorię 2.2 UCI Europe Tour. Organizatorem wyścigu jest Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” z Jeleniej Góry. W wyścigu uczestniczyło 17 ekip z 10 krajów: z Polski CCC Sprandi Polkowice, Wibatech 7R FUJI, Domin Sport, Voster Uniwheels Team, Hurom Team; z Holandii METEC TKH; z Kazachstanu Astana City; z USA CCB Velotooler; z Ukrainy Kolss Cycling Team; z Litwy Staki Technorama Cycling Team, z Czech Dukla Praha; ze Słowacji Reprezentacja Narodowa; z  Niemiec Erdinger Alkoholfrei Cycling Team, P&S Team Thuringen, Matrix Rocplast Marcello, Issac; ze Szwecji Ryska Posten Racing Team. W 2015 roku BKT awansował do kategorii 2.2 UCI Europe Tour stając się drugą, po Tour de Pologne, imprezą kolarską w Polsce. Od 25 lat startują w wyścigu wszystkie polskie grupy zawodowe oraz reprezentacje narodowe, jak również ekipy zagraniczne.

 

2 3
4 5
7 8
10 11
12 12

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ