Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Ostrzeżenie

1

czytaj więcej »
Strefa Kibica 2018

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »

 

 

 

IV Dzień Święców za nami

15.05.201707:00

Rafał

biegKilka miesięcy przygotowań, ostatni tydzień to intensywna praca – osób zatrudnionych w Urzędzie Miejskim, Ośrodku Sportu i Rekreacji przy wsparciu spółek miejskich MPGKiM, MPEC i WiK oraz Gimnazjum Miejskiego Nr 1 i Sławieńskiego Domu Kultury – w celu przygotowania IV Dnia Święców. 13 maja odbyło się szereg imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych pod wspólną nazwą Dzień Święców. Była to kolejna impreza organizowana w ramach obchodów 700-lecia miasta Sławno.

Rano wystartował rajd rowerowy „Śladami Święców”. Ideą tej imprezy jest łączenie aktywności sportowej z historią. Trasa rajdu  wytyczona została mając na uwadze ważne miejsca dla historii regionu  i miasta. Trasa o długości 20 km rajdu i ponad 1100 lat historii. Rajdem kierowało Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej  „Na Szlaku”. Wspaniała młodzież z Gimnazjum Miejskiego Nr 1 w Sławnie  pod opieką p. Danuty Krążko-Gliszczyńskiej pełniła rolę przewodników, oprowadzając i omawiając każdy ważny obiekt na trasie rajdu. Uczestnicy rajdu otrzymali na starcie kartę na której były przygotowane pytania dotyczące historii poszczególnych miejsc. Rajd zakończył się na Placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego wspólnym posiłkiem i losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników.

Od rana trwały również przygotowania do XXI Biegu Święców. Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizatorzy przygotowali szczególne zabezpieczenie. Na placu kard.        S. Wyszyńskiego już o godz. 11.00 stanął namiot z pomocą medyczną, który funkcjonował do godz. 20.00. Biegi dziecięco-młodzieżowe zabezpieczała karetka z pełnym wyposażeniem ratunkowym plus dwóch ratowników stacjonarnych i dwóch ratowników mobilnych. Na trasie biegu głównego rozlokowano trzy punkty medyczne stałe. Zabezpieczenie medyczne prowadziła firma FALCK. Biegi dziecięco-młodzieżowe zabezpieczali harcerze z Komendy Hufca im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie i Komenda Powiatowa Policji w Sławnie. Bieg główny  odbywał się przy zabezpieczeniu funkcjonariuszy: Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Ochotniczych Straży Pożarnych z Sławsko, Wrześnica i Bobrowice i Gwiazdowo, oraz harcerzy z Komendy Hufca im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie i członków Stowarzyszeniu Turystyki Pieszej i Rowerowej „Na Szlaku”.

Podczas gdy na Placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego trwał Jarmark Wielu Kultur (stoiska gastronomiczne i rzemieślnicze, na ulicy Wojska Polskiego rozpoczynał się XXI Bieg Święców. Pierwsi na starcie stanęli przedszkolacy, którzy rywalizowali na dystansie 100m. Kolejne biegi to dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Każde dziecko na mecie otrzymało napój, trzydziestu najlepszych pamiątkowe koszulki, dziesięciu pamiątkowe medale, pięciu pierwszych nagrody rzeczowe, trzech pierwszych zawodników puchary. W biegach dziecięco-młodzieżowych uczestniczyło 380 ! (o 100 więcej niż rok temu !) młodych zawodników, którzy wraz z rodzicami tworzyli barwną rzekę na ul. Wojska Polskiego. Organizatorów cieszą dwie rzeczy: po pierwsze wzrost frekwencji (jest wynik takich działań jak np. organizacja Maratów na Raty) i po drugie większość biegów wygrywali zawodnicy ze Sławna (mimo konkurencji zawodników z Bytowa, Borzytuchomia, Szczenurza, Koszalina, Słupska). Funkcję sędziów w czasie biegów dziecięco-młodzieżowych pełnili nauczyciele wychowania fizycznego, z GM Nr 1: Agata Łaszkiewicz i Justyna Marzec oraz SP Nr 3 Wojciech Michalak.   Organizatorzy przygotowali również dla dzieci bardzo atrakcyjny program imprez towarzyszących: po biegu na terenach zielonych Teatr Kubika ze Szczecina prezentował program cyrkowo-teatralny „Przygody pirata Drabinki”. Teatr przygotował piękną scenografię i rekwizyty miał super kontakt z publicznością. Dzieci miały wspaniałą zabawę z teatrem!

Po raz czwarty w 20-letniej historii bieg główny odbywał się po ulicach Sławna. Start biegu nastąpił przy kościele pw. WNMP w Sławnie. Biegacze mieli do pokonania trzy okrążenia po 3,31km ulicami: Jedności Narodowej (Brama Koszalińska, Poczta), Basztową, Kościelną (kościół pw. Św. Antoniego), o. Bogumiła Talarka, ścieżki rowerowe (Gimnazjum, Liceum, SDK), M.C. Skłodowskiej (Ratusz), Plac ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Biegaczom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, było jak na pogodę w ostatnich dniach wyjątkowo ciepło. Organizatorów wsparła Państwowa Straż Pożarna, która ustawiła dwie kurtyny wodne w celu ochłodzenia i odświeżenia biegaczy. Biegacze na trasie mogli wysłuchać dopingu szczególnego: obok bramy koszalińskiej grała nasza Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej. Na trasie biegu młodzież z Gimnazjum oraz KSM-u przygotowała dwa punkty z wodą. Na trasie biegu od początku zaatakował Dariusz Guzowski, który  przewagę utrzymał do mety. Wśród pań, jako pierwsza linię mety przekroczyła Ewelina Paprocka, która po pierwszym okrążeniu zajmowała trzecie miejsce w kategorii open. Bieg ukończyło 280 zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal przygotowany z okazji 700-lecia miasta Sławno.

Nagrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych wręczali przedstawiciele samorządów i sponsorów na scenie ustawionej na Placu ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Po emocjach sportowych nastąpił ciąg dalszy atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Święców. Najpierw nastąpiło losowanie nagród w loteriach organizowanych przez Fundację „Nie lękajcie się” i Stowarzyszenie „Razem”. Na zakończenie wystąpił zespół MODESTA PASTICHE. Zespół znany z programu telewizyjnego „Jaka to melodia” wykonał program składający się ze standardów muzyki rozrywkowej i autorskich kompozycji zaaranżowanych w niepowtarzalnej stylistyce żartobliwego pastiszu i elektro-retro-fuzji. Publiczność na sławieńskim rynku gorąco przyjęła występy zespołu.

Dzień Święców przeszedł do historii, szczególne podziękowania należą się młodzieżyi nauczycielom z Gimnazjum Miejskiego Nr 1, którzy bardzo aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji Dnia Święców!

W sumie przy organizacji Dnia Święców pracowało prawie 200 osób! :

- Gimnazjum Miejskie Nr 1 - 40 osób, pomoc w organizacji rajdu rowerowego, obsługa i sędziowanie biegów dziecięco-młodzieżowych i biegu głównego,

- OSP - 30 osób, zabezpieczenie trasy biegu głównego,

- Komenda Powiatowa Policji w Sławnie  - 10 osób, zabezpieczenie trasy biegu głównego,

- Komenda Hufca ZHP im. WOP w Sławnie - 40 osób, zabezpieczenie biegów dziecięco--młodzieżowych i trasy biegu głównego,

- FALCK - 10 osób, zabezpieczenie medyczne biegów dziecięco-młodzieżowych oraz biegu głównego,

- Sławieński Dom Kultury – 1 osoba podpisanie umowy z zespołem i koordynacja występu zespołu,2 osoby, rozplanowanie i zaproszenie osób prowadzących stoiska handlowe, 3 osoby, rozłożenie i złożenie sceny,

- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – 4 osoby, transport urządzeń do obsługi imprezy, sprzątanie terenu imprezy.

- Młodzież KSM – 6 osób, zapisy, stoiska z wodą

- Państwowa Straż Pożarna – 4 osóby, kurtyna wodna,

- Teatr Kubika – 10 osób, program tetralno-cyrkowy

- Ryszard Pietrasz – zdjęcia

- OSiR - 20 osób, zabezpieczenie techniczne (przygotowanie placu, tras biegów, zabezpieczenie tras biegów dziecięco-młodzieżowych, rozstawienie płotków zabezpieczających itd.), biuro biegów itd.

Kilka miesięcy przygotowań, ostatni tydzień po kilkanaście godzin pracy - pracowników Urzędu Miejskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji przy wsparciu spółek miejskich MPGKiM, MPEC i WiK oraz Gimnazjum Miejskiego Nr 1 i Sławieńskiego Domu Kultury - wymagało przygotowanie IV Dnia Święców. Odbyło się szereg imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych pod wspólną nazwą Dzień Święców. Była to imprezą, integrującą mieszkańców naszej Małej Ojczyzny, promująca Ziemię Sławieńską, pięknie wpisująca się w obchody 700-lecia naszego miasta.

Organizacja XXI Biegu Święców o tak wysokim poziomie sportowym z wieloma atrakcjami dla dzieci i mieszkańców Sławna była możliwa dzięki dużej pomocy darczyńców i instytucji wspierających. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

PATRONAT HONOROWY:

Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

PATRONAT ORGANIZACYJNY:

Krzysztof Frankenstein – Burmistrz Miasta Sławno

PARTNER WYDARZENIA:

Lotto Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Oddział w Koszalinie

GŁÓWNI SPONSORZY I FUNDATORZY NAGRÓD XXI  BIEGU ŚWIĘCÓW

Urząd Miejski w Sławnie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Wybrzeże w Sławnie

Sklep Sportowy Puma - Krystyna Grabowska

SGB Bank Spółdzielczy w Sławnie

Sklep Meblowy Pitus Meble - Tomasz  Pitus

Abwood Sp. z o.o.  w Sławnie

Sklep 4F – Jacek Laska

SPONSORZY  XX BIEGU ŚWIĘCÓW

Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego P.B.S. Olszewski i Synowie - Włodzimierz Olszewski

Przedsiębiorstwo Drogowe Drobet - Tadeusz Broś

Przedsiębiorstwo Hydrogeobudowa Sp. z o.o.w Sławnie – Tadeusz Stukan

Zachodniopomorskie Centrum Sprzętu Komunalnego – Marek Karpiński

Restauracja Morska – Anna Cieplik

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Magda” - Zbigniew Kaczmarek

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Sławnie

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej I Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Sławnie

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej W Sławnie Sp. z o.o. w Sławnie

Spółdzielni GS Sławno

Estilo Butik – Sylwia Recka

Car Serwis – Ireneusz Siernicki

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” Sławno

Hurtownia Wielobranżowa „Rywal” - Paweł Łoziński

Auto Serwis – Artur Małachowski

Zakład Elektryczny - Marek Miszczak

Firma Handlowo-Usługowa Dom Witkowscy - Agata i Damian Witkowscy

Zakład Stolarski R&R Hennig – Romani i Rafał Hennig

Pracownia Językowa K2 – Bożena Śpiechowicz

Pracownia Złotnicza w Sławnie – Marzena Dresler

Studio Kolorów Fuga – Witold Poprawski

Piekarnia - Wanda i Tadeusz Jakubowscy

Międzynarodowe Przewozy Drogowe „Trans-Kachel” Janusz Kachel

Radex – Dariusz Hernik

Kontrast - Anita Sokołowska-Schile

Kwiaciarnia „Cora” – Andrzej Szklany

ORGANIZATORZY:

Urząd Miejski w Sławnie,

Ośródek Sportu i Rekreacji w Sławnie,

Gimnazjum Miejskie Nr 1 w Sławnie,

Sławieński Dom Kultury.

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie,

Komenda Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie,

Stowarzyszenie Turystyki Pieszej i Rowerowej „Na Szlaku”,

Urząd Gminy Sławno,

OSP Sławsko, Bobrowice, Wrześnica,

MPGKiM Sławno,

WIK Sławno,

MPEC Sławno,

MKS Święc Sławno,

Szkoła Podstawowa Nr 1 W Sławnie,

Szkoła Podstawowa Nr 3 W Sławnie.

OBSŁUGA FOTOGRAFICZNA:

Ryszard Pietrasz

PATRONAT MEDIALNY:

Dziennik Bałtycki, Głos Koszaliński, Obserwator Lokalny

WYNIKI  - pełne wyniki na stronie www.b4sport.pl 

Bieg Główny - Ukończyło bieg 280 zawodników.

 

Kobiety:

1. Ewelina Paprocka GKS Tęcza Oblewice 37.03

2. Magda Witkiewicz  KB 10 Białogard 40.40

3. Agnieszka Konkel  Koszalin  42.01

 

Mężczyźni:

1. Dariusz Guzowski  Cary Petfood Trzebielino/Talex Cetyń 35.38

2. Jerzy Kulczyk Tychowo  36.10

3. Jakub Went Łeba  36.23

 

bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg
bieg bieg

 

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ