Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Babski wieczór

Babski wieczór

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Sławianie gotowali z Mateuszem Gesslerem

14.05.201721:51

Rafał

1

W niedzielne popołudnie, 14 maja 2017 roku, na pl. kard. S. Wyszyńskiego w Sławnie odbyła się prawdziwa kulinarna impreza - wielkie gotowanie sławieńskiej zupy. To kolejne wydarzenie zorganizowane z okazji obchodów 700-lecia Sławna

     O godz. 12:00 Mateusz Gessler - znany restaurator i juror programu MasterChef Junior rozpoczął na swoim stanowisku trzygodzinne warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywał rozmaite potrawy. Pierwszą z nich była słynna włoska przekąska - bruschetta, podawana z anchois, bazylią i pomidorami. 

    Następnie na bazie mięsa z dorsza i świeżego łososia ugotowano 100l sławieńskiej zupy - z przepisu autorskiego Mateusza Gesslera.  Po przeprowadzonej degustacji, mieszkańcy bardzo pozytywnie ocenili przygotowane potrawy, a zupa cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Podczas gotowania, juror programu Master Chef Junior, dzielił się  wiedzą i technikami przygotowywana potraw, m.in. jak łączyć proste składniki w pyszne potrawy, jak wykorzystywać zioła i przyprawy, by wydobyć głębię smaku tych dań. Po wspólnym gotowaniu przeprowadzono degustację przygotowanych dań, a mieszkańcy bardzo pozytywnie ocenili przygotowane potrawy. Po kulinarnych warsztatach każdy chętny mógł porozmawiać ze słynnym restauratorem oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. 

    Po kulinarnych atrakcjach, na scenie odbyło się niesamowite show dla dzieci- Koncert Stwora Głodomora. Było to niesamowite połączenie show lalkarskiego - lalki występujące w przedstawieniu wykonane zostały przez Konrada Kony Czarkowskiego - twórcę lalek do hitowego filmu "Planeta Singli" oraz uczestnika polskiej i brytyjskiej wersji programu "Mam Talent" oraz programu muzycznego - program wykonywany jest przez opolski Tercet 4-MATION - laureatów programu "Szansa na sukces". Piosenki przeplatane opowieściami Stwora Głodomora niesamowicie zainteresowały najmłodszych mieszkańców. Zauroczone, zafascynowane piosenkarzami śpiewały takie piosenki, jak: „Co powie tata?”, „Cztery zielone słonie”, „Kundel bury” czy „A ja wolę swoją mamę, co ma włosy jak atrament". 

    Całość imprezy zakończyły występy lokalnych wokalistów, zespołu ludowego "Sławianki" oraz koncert zespołu Specyficzni, który zgromadził wielu mieszkańców na sławieńskim rynku. 

1 2
3 4
5 6
7 8
9 10
11 12
13 14
15 16
   

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ