Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

I Konwencja Fitness

I Konwencja Fitness

czytaj więcej »
Dzień Flagi RP

Dzień Flagi

czytaj więcej »
Zawody strongman

Strongman

czytaj więcej »
Dni Sławna 2018

Dni Sławna

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »

 

 

 

Meta I etapu Bałtyk Karkonosze Tour w Sławnie!

13.04.201717:59

Rafał

2Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I etap Międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk Karkonosze Tour zakończy się w Sławnie! 

Bałtyk-Karkonosze Tour to międzynarodowy, etapowy wyścig kolarski, zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour.  Jest to druga impreza kolarska w Polsce po Tour de Pologne, biorąc pod uwagę rangę imprezy oraz trasę i ilość etapów. Przez minione lata w wyścigu „Bałtyk – Karkonosze Tour” startowali zawodnicy, którzy odgrywali znaczącą role w peletonie zawodowym, m.in. Radosław Romanik, Dariusz Baranowski, Piotr Wadecki, Rajmondas Rumsas, Cezary Zamana czy Andrzej Sypytkowski Od blisko 25 lat startują w wyścigu wszystkie polskie grupy zawodowe oraz reprezentacje narodowe i ekipy zagraniczne z: Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Czech, Dani, Ukrainy, Rosji, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Maroka, Luksemburga.

W tym roku Bałtyk Karkonosze Tour odbędzie się w dniach 16-21 maja 2017 roku. Wyścig składa się z prologu i VI etapów. Rywalizacja rozpoczyna się 16 maja 2017 roku prologiem w Kołobrzegu. Kolejnego dnia kolarze przejadą 145 km na trasie Kołobrzeg-Sławno. Dalsze etapy prowadzą przez takie miasta jak Goleniów, Chociwiel, Zbąszynek, Kożuchów, Lubań, kowary, Przełęcz Okraj, Piechowice, a cały wyścig zakończy się w Karpaczu.  

Historia organizacji wyścigu „Bałtyk Karkonosze Tour” sięga 1993 roku. Jej inicjatorami byli działacze Towarzystwa Cyklistów „Sudety” w Wałbrzychu: Janusz Maceluch, Kazimierz Pisarek i Andrzej Nowakowski. Pierwszy wyścig rozegrany został w dniach 29.06-4.07.1993 roku jako „Karkonosze Tour” a jego trasa 8 etapów przebiegała tylko przez woj wałbrzyskie i jeleniogórskie. Wystartowało w nim 124 zawodników z 44 klubów z naszego kraju oraz ekipy zagraniczne z USA, Ukrainy i Węgier. W 1996 roku wyścig został ujęty w Kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w kat 2,5 i od tego czasu wyścig zaliczany jest do największych imprez kolarskich w swojej kategorii w Europie Środkowej.

STRONA ORGANIZATORA - http://balkartour.pl/ 

 

1

 4

           

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ