Ikonka Bip Ikonka Instagram Ikonka Twitter Ikonka Facebook Ikonka Youtube Ikonka aparatu fotograficznego Ikonka RSS Ikonka drukarki ikonka Mapki Ikonka koperty

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

czytaj więcej »
26. Finał WOŚP

26. Finał WOŚP

czytaj więcej »
Turniej Superligi Piłki Ręcznej Kobiet

Turniej SuperLigi

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »
Nabór do projektu

Projekt YEI

czytaj więcej »

 

 

 

Meta I etapu Bałtyk Karkonosze Tour w Sławnie!

13.04.201717:59

Rafał

2Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I etap Międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk Karkonosze Tour zakończy się w Sławnie! 

Bałtyk-Karkonosze Tour to międzynarodowy, etapowy wyścig kolarski, zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour.  Jest to druga impreza kolarska w Polsce po Tour de Pologne, biorąc pod uwagę rangę imprezy oraz trasę i ilość etapów. Przez minione lata w wyścigu „Bałtyk – Karkonosze Tour” startowali zawodnicy, którzy odgrywali znaczącą role w peletonie zawodowym, m.in. Radosław Romanik, Dariusz Baranowski, Piotr Wadecki, Rajmondas Rumsas, Cezary Zamana czy Andrzej Sypytkowski Od blisko 25 lat startują w wyścigu wszystkie polskie grupy zawodowe oraz reprezentacje narodowe i ekipy zagraniczne z: Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Czech, Dani, Ukrainy, Rosji, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Maroka, Luksemburga.

W tym roku Bałtyk Karkonosze Tour odbędzie się w dniach 16-21 maja 2017 roku. Wyścig składa się z prologu i VI etapów. Rywalizacja rozpoczyna się 16 maja 2017 roku prologiem w Kołobrzegu. Kolejnego dnia kolarze przejadą 145 km na trasie Kołobrzeg-Sławno. Dalsze etapy prowadzą przez takie miasta jak Goleniów, Chociwiel, Zbąszynek, Kożuchów, Lubań, kowary, Przełęcz Okraj, Piechowice, a cały wyścig zakończy się w Karpaczu.  

Historia organizacji wyścigu „Bałtyk Karkonosze Tour” sięga 1993 roku. Jej inicjatorami byli działacze Towarzystwa Cyklistów „Sudety” w Wałbrzychu: Janusz Maceluch, Kazimierz Pisarek i Andrzej Nowakowski. Pierwszy wyścig rozegrany został w dniach 29.06-4.07.1993 roku jako „Karkonosze Tour” a jego trasa 8 etapów przebiegała tylko przez woj wałbrzyskie i jeleniogórskie. Wystartowało w nim 124 zawodników z 44 klubów z naszego kraju oraz ekipy zagraniczne z USA, Ukrainy i Węgier. W 1996 roku wyścig został ujęty w Kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w kat 2,5 i od tego czasu wyścig zaliczany jest do największych imprez kolarskich w swojej kategorii w Europie Środkowej.

STRONA ORGANIZATORA - http://balkartour.pl/ 

 

1

 4

           

 

  • 700Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner galeria - wydarzenia w objektywieBanner system informacji przestrzennej - emapa
  • Banner mikroporady.plBanner nieruchomosci gminne na sprzedaż Banner zobacz filmy ze sławna
  •  Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ