Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Kino na leżakach

Kino na leżakach

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »

 

 

 

Gimnazjum Miejskie Nr 1

07.08.200713:38

Objekt Wartość

Pełna nazwa jednostki

Gimnazjum Miejskie nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Sławnie

Dyrektor

Dyrektor – Henryk Kudźma

Adres

Plac Sportowy 1, 76-100 Sławno

NIP

499-02-40-589

REGON

331010485

Telefon/ FAX

Tel./fax 059 810 35 66

www

www.gimnazjum-slawno.pl

e-mail

gimnr1slawno@interia.pl

Nr konta  45 9317 0002 0000 3209 2000 0010

O jednostce

Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999r. Siedzibą placówki stały się mury (z 1937 roku) Szkoły Podstawowej nr 2, która istniała od 1945 roku.
Organem prowadzącym szkołę jest Burmistrz Miasta Sławno.
Pierwszym dyrektorem gimnazjum był Brunon Skrzypkowski (1999-2001), a jego zastępcą Henryk Kudźma. Od 2001 roku funkcję dyrektora gimnazjum pełni Henryk Kudźma.
W latach 2001 – 2006 zastępcą dyrektora była Małgorzata Włodarczyk, a od 2006 roku do chwili obecnej funkcję tę pełni Renata Biernacka.
W pierwszym roku istnienia gimnazjum naukę w nowej placówce podjęło 254 uczniów w 10 oddziałach. Od 2001 roku w szkole zaczęły funkcjonować wszystkie poziomy klas: w 9 klasach pierwszych uczyło się 245 uczniów, w 9 klasach drugich 257 i w 8 klasach trzecich 224. Liczba uczniów co roku ulegała zmianie. Najliczniejszym okazał się rok szkolny 2001/2002 – był to trzeci rok istnienia gimnazjum, do którego uczęszczało wówczas 702 gimnazjalistów. Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w 2002 roku.
Placówka przejęła po Szkole Podstawowej nr 2 imię mjra Henryka Sucharskiego. Uroczyste nadanie imienia i wręczenie sztandaru szkole miało miejsce 7 września 2001 roku. Tego dnia gościliśmy wiele osobistości, m.in.: wicewojewodę Władysława Husejko, burmistrza Wojciecha Ludwikowskiego, księdza Prałata Mariana Dziemianko, przedstawicieli kombatantów oraz Klubu Szkół „Westerplatte”.
Od 2002 roku jesteśmy członkiem zwyczajnym Klubu Szkół „Westerplatte”.
W roku 2002 został zorganizowany konkurs na logo szkoły. W wyniku zaciętej rywalizacji konkurs wygrała praca uczennicy klasy 3c Marty Bryndal. Do dnia dzisiejszego logo to jest symbolem naszego gimnazjum.
W 2001 roku uzyskaliśmy miano Szkoły Przyjaznej Harcerstwu, a 31 maja 2004 roku ufundowany został sztandar harcerski.
W 2003 roku otrzymaliśmy certyfikat „Szkoły z Klasą” w ogólnopolskim programie „Gazety Wyborczej” oraz Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w roku 2008 sześciu naszych uczniów zdobyło tytuł „Uczniów z Klasą”.
W 2010 roku naszemu gimnazjum przyznano certyfikat „Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją” w I edycji programu organizowanego dla szkół rejonu sławieńskiego.
Od początku istnienia do 2010/2011 roku szkoła odnotowała wiele sukcesów uczniów w konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty (68 finalistów, w tym 10 laureatów) oraz innych ,m.in.: w sportowych i artystycznych.
Każdego roku najlepsi absolwenci za swoją pracę nagradzani są pamiątkowymi statuetkami, medalami i tytułami. Najwyższym wyróżnieniem jest nagroda imienia Patrona Szkoły (I, II i III-ego stopnia).
Gimnazjum współpracuje z niemiecką Hildburg-Realschule w Rinteln. W ciągu 10-letniego istnienia gimnazjum w wymianie wzięło udział około 250 uczniów ze Sławna i tyleż samo z Rinteln.
W budynku mieści się 20 sal lekcyjnych, 2 pracownie informatyczne ze stałym łączem internetowym, biblioteka z nowoczesną czytelnią, harcówka, gabinety: pedagogów, psychologa, pielęgniarki, zastępcy dyrektora i sekretariat z gabinetem dyrektora oraz centrum zarządzania monitoringiem szkolnym. Na parterze znajdują się szatnie uczniowskie, toalety, pomieszczenia administracyjno – gospodarcze, stołówka ajencyjna i sklepik, świetlica szkolna i pokój nauczycielski. W wielu klasach lekcyjnych znajdują się telewizory, komputery i rzutniki pisma. Gabinety przedmiotowe regularnie doposaża się w nowe pomoce naukowe, odnawia się i unowocześnia. Biblioteka szkolna Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie jest od wielu lat ważnym centrum działalności edukacyjnej, kulturalnej i multimedialnej szkoły.
W roku 2005 biblioteka szkolna pozyskała Informacyjne Centrum Multimedialne z funduszy EFS. Obecnie w szkole jest 19 oddziałów, a wśród nich w każdym roczniku euroklasa z rozszerzonym językiem niemieckim i klasa usportowiona. Nad nauką 418 uczniów czuwa 47 etatowych nauczycieli, w tym psycholog oraz dwóch pedagogów szkolnych. Szkoła daje duże możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów. Nauczyciele prowadzą wiele zajęć dydkatyczno-wyrównawczych. W tradycję naszego gimnazjum wpisały się zajęcia dla uczniów dyslektycznych prowadzonych według programu edukacyjno-terapeutycznego „Ortograffiti”.
Młodzież może realizować swoje pasje i zainteresowania nie tylko podczas lekcji . Wiele osób uczestniczy w zajęciach sportowych, teatralnych , tanecznych i przedmiotowych kołach zainteresowań. Przy szkole od 2002 roku działa Sławieński Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, które jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Dysleksji. W naszej placówce działają również organizacje i stowarzyszenia młodzieżowe:
Szkolny Samorząd Uczniowski,
Klub „EUROP”,
Drużyny Harcerskie,
Szkolne Koło PCK,
Szkolne Koło Caritas.
Zapraszam do odwiedzania szkolnej strony internetowej http://www.gimnazjum-slawno.pl/
Dyrektor szkoły Henryk Kudźma

 

 

 

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ