Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Andrzej Czesław Wulczyński

27.04.201011:30

Portret Andrzeja Czesława WulczyńskiegoPan Andrzej Czesław Wulczyński

Pan Andrzej Czesław Wulczyński urodził się 20 lipca 1938 roku w Warszawie. Posiada wykształcenie wyższe, które zdobył kończąc Politechnikę Warszawską na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Uwieńczeniem ukończenia studiów była obrona pracy magisterskiej w 1965 r. W lipcu 1965 r. zamieszkał w Sławnie. Tu poznał swoją przyszłą żonę Jadwigę.
Pierwszą pracę zawodową podjął w Zakładach Drobiarskich w Sławnie, gdzie zatrudniony został na stanowisku Głównego Mechanika. W Zakładach Drobiarskich pracował do końca 1972 roku. W latach 1973 – 1992 pracował w Sławieńskim Przedsiębiorstwie Przemysłu Drzewnego „Sławodrzew” i Spółce zo.o. „Sławodrzew”. Zajmował stanowiska: Inspektora Nadzoru Robót Mechanicznych, Kierownika Wydziału Konstrukcyjno Technologicznego, a od grudnia 1981 roku objął stanowisko Dyrektora Naczelnego S.P.P.D. „Sławodrzew”.
Dzięki osobistemu zaangażowaniu i posiadanym koneksjom z firmami zagranicznymi, a w szczególności szwedzką firmą „Kockums” Pan Andrzej Wulczyński doprowadził do tego, że S.P.P.D. „Sławodrzew” osiągnęło projektowaną zdolność produkcyjną, zatrudniając około 500 osób i produkując rocznie ca 100.000 metrów sześciennych tarcicy.
W tym czasie „Sławodrzew” był jednym z najlepszych przedsiębiorstw drzewnych w Polsce i był niewątpliwie wizytówką miasta Sławna.
Przedsiębiorstwo osiągało znaczące dochody z tytułu eksportu zarówno tarcicy jak i zrębków. To właśnie dzięki pomysłowi Pana Andrzeja Wulczyńskiego został zbudowany i uruchomiony węzeł przeładunkowy zrębków w porcie Darłowo.
W latach 1974 – 1975 jako Kierownik Działu Realizacji Inwestycji w „Sławodrzewie” nadzorował budowę bloków mieszkalnych na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich ( ulica B. Prusa i Grunwaldzka), które były przeznaczone dla nowo zatrudnianych pracowników „Sławodrzewia” i pracowników przedsiębiorstw komunalnych przy ulicach: Armii Krajowej (2 bloki) i Jedności Narodowej (2 bloki), wraz z całą infrastrukturą i pawilonem handlowym.
Dzięki inicjatywie i osobistemu zaangażowaniu Pana Andrzeja Wulczyńskiego został wybudowany gazociąg w ulicach Kossaka i B. Prusa.
Był głównym pomysłodawcą budowy osiedla domków jednorodzinnych na ulicy Kolejowej, budowy amfiteatru przy SDK, budowy przedszkola na ODW. Okazywał wielokrotnie pomoc w postaci nieodpłatnego przekazywania tarcicy i innych materiałów budowlanych dla potrzeb obu parafii Kościoła Katolickiego w Sławnie, Związku Harcerstwa Polskiego, przedszkolom, szkołom na terenie miasta.
Nigdy nie był obojętny na tragedie ,jakie dotykały pracowników S.P.P.D.
W 1980 roku Pan Andrzej Wulczyński stanął na czele Komitetu Założycielskiego „Solidarności” w S.P.P.D. „Sławodrzew”. W tym też okresie był inspiratorem zorganizowania i założenia Miejskiej Komisji Koordynacyjnej „Solidarności” w Sławnie i był pierwszym jej przewodniczącym.
Przez okres stanu wojennego był aktywnym działaczem i członkiem „Solidarności” pomimo restrykcji wynikających z wprowadzenia stanu wojennego. Nigdy nie odmówił pomocy działaczom związkowym, a wręcz przeciwnie brał ich pod swoją opiekę.
W roku 1989 Pan Andrzej Wulczyński był współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Sławnie.
W latach 1980 – 1990 został współzałożycielem, redaktorem i wydawcą „Biuletynu Sławieńskiego”.
Ważny fakt miał miejsce w 1980 roku. Już po podpisaniu „Porozumień Gdańskich” tegoż roku, Pan Andrzej Wulczyński jako Przewodniczący Komitetu Założycielskiego „Solidarność” w S.P.P.D. „Sławodrzew” doprowadził do przyjazdu i spotkania z załogą, przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Przemysłu Drzewnego celem podpisania porozumień z załogą przedsiębiorstwa w sprawie rozszerzenia zapisów „Porozumień Gdańskich” w zakresie potrzeb bytowych, spraw organizacyjno-społecznych i technologiczno-technicznych w S.P.P.D. „Sławodrzew” w Sławnie.

Wnioskodawcy: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” MKK Sławno, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Koło w Sławnie

Data Przyznania Złotego Gryfa Sławieńskiego: 31 marzec 2004 r.
 

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ