Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

XV bieg 12 mostów

XV bieg 12 mostów

czytaj więcej »
Aktywne wakacje

Aktywne wakacje

czytaj więcej »
Kino plenerowe

kINO PLENEROWE

czytaj więcej »
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną

Miejska BIblioteka Publiczna

czytaj więcej »
Wydarzenia Jubileuszowe

700-lecie Miasta Sławno

czytaj więcej »

Archiwum wiadomości

Uwaga Barszcz Sosnowskiego !!!

26.06.2017

barszczStwierdzono występowanie na terenie miasta Sławno (w okolicy ulicy Polanowskiej), Barszczu Sosnowskiego. Miejsce występowania barszczu zostało zabezpieczone oraz poczyniono kroki, mające na celu jego usunięcie. Pomimo stwierdzenia 1 krzaku tej rośliny, zaleca się szczególne środki ostrożności.

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel) to roślina niebezpieczna. Duże, szerokie liście przypominają trochę popularny łopian, a długie pędy z wieloma białymi kwiatami – wyrośnięty koper. Łodyga jest u góry zielona, a w dolnej części pokryta fioletowymi plamkami. Roślina ta jest silnie toksyczna. Włoski na łodygach i liściach barszczu wydzielają parzącą substancję, która zawiera szkodliwe substancje uaktywniające się w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza.

W przypadku natknięcia się na barszcz Sosnowskiego należy zachować ostrożność. Najlepiej nie zbliżać się do niego i nie dotykać go. Jeżeli jednak doszło do kontaktu z rośliną, trzeba niezwłocznie i dokładnie obmyć skórę wodą z mydłem i unikać ekspozycji podrażnionych miejsc na światło słoneczne, przynajmniej przez 48 godzin (promieniowanie ultrafioletowe zwiększa stan zapalny i ryzyko powstania blizn). Warto skorzystać z pomocy lekarskiej.

Apelujemy o nie zbliżanie się do tej rośliny.

czytaj więcej »
Zawiadomienie o Sesji Rady Miejskiej w Sławnie

22.06.2017

sesjaZawiadamiam, że w dniu  30.06.2017 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Nr 32 Urzędu Miejskiego w Sławnie odbędzie się Sesja Rady Miejskiej.

czytaj więcej »
Sukces młodych lekkoatletów ze Sławna

21.06.2017

1Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie,  Szkoła Podstawowa Nr 1 i  Szkoła Podstawowa Nr 3 organizując  Sławieńskie Czwartki Lekkoatletyczne chcieli rozbudzić u młodych ludzi potrzebę uprawianiem sportu dla zdrowia. Organizatorzy mieli również nadzieję, że czwartki mogą być dla najzdolniejszych dzieci pierwszym  etapem w drodze do „wielkiego świata lekkoatletycznego”. W Czwartkach Lekkoatletycznych od września 2016r. w całej Polsce (Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa, Wrocław i wielu innych miejscowościach) startowało co czwartek kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Ponad dwa tysiące najlepszych zawodników wzięło udział w Finale w Łodzi.  Te liczby obrazują jak niebywały sukces odniosła skromna reprezentacja ze Sławna.

MKS Święc Sławno zorganizował dla 7 najlepszych sławieńskich czwartkowiczów wyjazd na Ogólnopolski Finał Czwartków, który  odbył się w Łodzi w dniach 16-18.06.2017r.. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firm: ZCSK – Marka Karpińskiego, Drobetu – Tadeusza Brosia, WiK Sp. z o.o. w Sławnie, MPGKiM Sp. z o.o. w Sławnie i MPEC Sp. z o.o. w Sławnie.

            Młodzi sławieńscy lekkoatleci odnieśli niebywały sukces. W grupie chłopców z rocznika 2006 i młodsi w skoku wzwyż pierwsze miejsce w Polsce zdobył Jakub Wilczewski SP Sławsko, który pokonał poprzeczkę na wysokości 130cm. W grupie chłopców z rocznika 2005 w skoku wzwyż trzecie miejsce w Polsce zdobył Jan Gostomczyk SP Nr 3, który pokonał poprzeczkę na wysokości 144cm. W grupie chłopców z rocznika 2004 w skoku wzwyż trzecie miejsce w Polsce zdobył Gracjan Sroka SP Nr 3, który pokonał poprzeczkę na wysokości 158cm (nowy rekord Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych). W grupie dziewcząt z rocznika 2004 w skoku wzwyż szóste miejsce w Polsce zdobyła Aleksandra Kowalczyk SP Nr 3, która pokonała poprzeczkę na wysokości 145cm. W grupie chłopców z rocznika 2005 w rzucie piłeczką palantową szóste miejsce w Polsce zdobył Maksymilian Karpiński SP Nr 3, która rzucił na odległość 53m (w eliminacjach Maksymilian rzucił na odległość 56m co było najlepszym wynikiem eliminacji). W grupie dziewcząt z rocznika 2006 i młodsze w biegu na 60m dziesiąte miejsce w Polsce zdobyła Milena Patejuk SP Nr 3, która uzyskała czas w półfinale 8,91 i w eliminacjach 8,88 (nowy rekord Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych). W finale wystartował również Oliwier Karpiński uzyskując w skoku w dal odległość 4,11m

Opiekę nad dziećmi w Łodzi sprawowali: Leszek Kapała i Marek Karpiński.

czytaj więcej »
Wakacje w kinie w Sławieńskim Domu Kultury!

21.06.2017

1Wakacje już za kilka chwil, dlatego Sławieński Dom Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży moc kinowych atrakcji. Kino na wakacje to nie tylko seanse bajkowe, ale również warsztaty plastyczne, gry, zabawy i konkursy.

„Wakacje w kinie” będą trwały od 23 czerwca (piątek) aż do 5 lipca (środa), a na dużym ekranie zostaną wyświetlone filmy: „Księga Dżungli”, „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” oraz „Auta 3”.

„Księgę Dżungli” będzie można zobaczyć: 23 czerwca o godz. 12, 24 czerwca o godz. 10, 27 czerwca o godz. 10, 28 czerwca o  godz. 12 i 29 czerwca o godz. 10. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” wyświetlone zostaną: 24 czerwca o godz. 12, 27 czerwca o godz. 12.30, 28 czerwca o godz. 10 i 29 czerwca o godz. 12.30. Bajkę „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” obejrzeć będzie można: 30 czerwca o godz. 10,  1 lipca o godz. 12.30, 4 lipca o godz. 10 oraz 5 lipca o godz. 12.30. Natomiast „Auta 3” wyświetlane będą 30 czerwca o godz. 12.30, 1 lipca o godz. 10, 4 lipca o godz. 12.30 oraz 5 lipca o godz. 10.

Wszystkie seanse będą w formatach 2D z dubbingiem. Bilety w cenie 13 zł, a dla grup minimum 20-osobowych 10 zł. Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej »
AP Reissa Szczecinek zwycięża w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim

19.06.2017

117 czerwca 2017r. z okazji 700-lecia Sławna odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej rocznik 2004 i młodsi.

W turnieju wzięły udział drużyny: SC Rinteln (Niemcy), Gwardia Koszalin, AP Reissa Szczecinek i UKS Sława Jedynka Sławno. Drużyny rozegrały turniej w systemie każdy z każdym. W sportowych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna AP Reissa Szczecinek, która w całym turnieju zdobyła komplet punktów, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drugie miejsce zajęła drużyna Gwardii Koszalin, trzecie miejsce przypadło zespołowi UKS Sława Jedynka Sławno, zaś czwarte SC Rinteln.  Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Szwejda z AP Reissa Szczecinek. Najlepszym bramkarzem został Jonas Winter z SC Rinteln. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, instytucjami wspierającymi:  Urząd Miejski w Sławnie, UKS Sława Jedynka Sławno.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna AP REISSA SZCZECINEK grająca w składzie:

Dawid Radzinski, Filip Wronowski, Dominik Góźdz, Konrad Dryszewski, Miłosz Kurzydłowski, Dawid Jagódka, Igor Rząsa, Łukasz Szwejda, Casper Rudkiewicz, Natalia Massowa, Paweł Hałuder, Maksymilian Kulik.

Drugie miejsce zajęła drużyna GWARDIA KOSZALIN grająca w składzie:

Igor Doniatt, Jan Chojnacki, Mateusz czyżyk, Patryk Polkowski, Patryk Celiński, Eryk Pomaroński, Hubert Kamiński, Tomasz Kaspicz, Dawid Jasiński, Alan Bodak, Dominik Wardak, Kamil Skok, Gracjan Sosnowski, Mateusz Melkowski, Hubert Mikołajczak, Jakub Latoński, Antoni Tworowski.

Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS SŁAWA JEDYNKA SŁAWNO grająca w składzie: Alan Roczeń, Kuba Karczyński, Jan Bukowski, Patryk Dogadalski, Mieszko Mielniczek, Alex Trzebiatowski, Hubert Zosiuk, Kuba Jakubowski, Radosław Zasada, Sebastian Kulczyk, Maciej KAzusek, Fabian Podlas, Krystian Smyczkiewicz, Filip Sławski.

Czwarte miejsce zajęła drużyna SC RINTELN grająca w składzie: Jonas Winter, Mehmet Ozkan, Roman Suchy, Lennox Wesbhaupt, Lukas Priem, Ben Dubiel, Cerm Utebay, Niklas Wienlhe, Finn Requrardt, Niklas Klappauf, Arizon Berisha, Justin Schneich, Nuhijas Begani. 

WYNIKI:

 • SC RINTELN  – AP REISSA SZCZECINEK 0 : 6    
 • UKS SŁAWA JEDYNKA SŁAWNO – GWARDIA KOSZALIN  0 : 1    
 • AP REISSA SZCZECINEK  – GWARDIA KOSZALIN  0 : 0    
 • SC RINTELN  – UKS SŁAWA JEDYNKA SŁAWNO 1 : 3
 • SC RINTELN  – GWARDIA KOSZALIN   0 : 2
 • AP REISSA SZCZECINEK  – UKS SŁAWA JEDYNKA SŁAWNO 2 : 0

 

 

TABELA:

1. AP REISSA SZCZECINEK                    3          9            8 - 0

2. GWARDIA KOSZALIN                         3          7            3 - 0

3. UKS SŁAWA JEDYNKA SŁAWNO    3          3            3 - 4

4. SC RINTELN                                           3          0            1 - 11

czytaj więcej »
Podsumowanie sławieńskich czwartków lekkoatletycznych

16.06.2017

113 czerwca 2017r.odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych.

O końcowej kolejności decydowała ilość startów. Najpierw klasyfikowani byli młodzi sportowcy, którzy wystartowali w pięciu edycjach Czwartków i w finale miejskim. Walka    o czołowe miejsca w niektórych konkurencjach trwała do ostatnich zawodów. Najlepszymi zawodnikami w sezonie 2016/2017 Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych byli: Milena Patejuk  SP Nr 3 w Sławnie – poprawiła rekordy czwartków w biegu na 60m i w skoku wzwyż, Aleksandra Kowalczyk  SP Nr 3 w Sławnie – poprawiła rekord w wskoku wzwyż i Jan Gostomczyk  SP Nr 3 w Sławnie – poprawił rekord w w skoku wzwyż. Wręczenie nagród odbyło się na stadionie miejskim w Sławnie. Pierwszych trzech zawodników otrzymało: puchary, medale i nagrody rzeczowe. 19 najwytrwalszych czwartkowiczów (wystartowali we wszystkich edycjach czwartaków) otrzymało dodatkowe nagrody. Puchary i nagrody zostały  ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

MKS Święc Sławno organizuje dla 7 najlepszych czwartkowiczów wyjazd na Ogólnopolski Finał Czwartków, który  odbędzie się w Łodzi w dniach 16-18.06.2017r.. Na listach startowych Finału jest ponad dwa tysiące dzieci. Wyjazd będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu firm: ZCSK – Marka Karpińskiego, Drobetu – Tadeusza Brosia, WiK Sp. z o.o. w Sławnie, MPGKiM Sp. z o.o. w Sławnie i MPEC Sp. z o.o. w Sławnie.

Organizatorem Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych był:    

 • OSiR Sławno

Współorganizatorzy:   

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sławnie, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sławnie,
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sławnie.
 • Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” w Warszawie,
 • PKN ORLEN Płock.

Zakończył się kolejny cykl Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych, organizatorzy mają nadzieję, że czwartki mogą być dla najzdolniejszych dzieci pierwszym  etapem w drodze do „wielkiego świata lekkoatletycznego”. Chcemy również rozbudzić u młodych ludzi potrzebę uprawianiem sportu dla zdrowia. Ważna przy organizacji czwartków była bardzo dobra współpraca Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie ze szkołami: Szkołą Podstawowa Nr 1,  Szkoła Podstawowa Nr 3 i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. 

czytaj więcej »
Finał Powiatowego Amatorskiego Ruchu Artystycznego

14.06.2017

1Za nami kolejny finał prezentacji Amatorskiego Ruchu Artystycznego zorganizowanego przez Sławieński Dom Kultury. Na scenie SDK zaprezentowały się dzieci i młodzież reprezentujące powiat sławieński podczas Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego.

Publiczność miała okazję zobaczyć wyróżnione przedstawienia teatralne, popisy zespołów tanecznych, wysłuchać wokalistów w przeglądzie piosenki dziecięcej, solistów i zespołów estradowych, recytacji wierszy oraz podziwiać nagrodzone prace plastyczne.Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkami, dyplomami i słodkimi upominkami. Powiatowe Przeglądy Amatorskiego Ruchu Artystycznego zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie. W finale Powiatowych Przeglądów ARA wystąpiło aż 125 laureatów.

Talenty młodych artystów zostały docenione również podczas Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego. Wyróżnieni zostali: grupa teatralna „Czarny kot” ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, grupa teatralna „Arlekin” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie, zespół wokalny „Złote Nutki” oraz zespół taneczny „Bolero” z UKS „Błyskawica” Staniewice.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów.

czytaj więcej »
W dniu 16 czerwca 2017 r. Urząd Miejski w Sławnie będzie nieczynny

14.06.2017

infoZgodnie z Zarządzeniem Nr 113/2017 Burmistrza Miasta Sławno z dnia 17 maja 2017 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego od pracy, w dniu 16 czerwca 2017 r. (piątek) Urząd Miejski w Sławnie będzie nieczynny.

Letnie wydanie informatora miejskiego RATUSZ

14.06.2017

Ratusz lato 2017Od dziś w sławieńskich sklepach oraz siedzibie Urzędu Miejskiego w Sławnie dostępne jest letnie wydanie bezpłatnego informatora miejskiego "RATUSZ". W numerze m.in:

 • absolutorium dla burmistrza za 2016 rok”
 • ruszają prace przy budowie miejskiej plaży
 • podsumowanie jubileuszowych wydarzeń
 • zapowiedzi letnich imprez

Aby pobrać elektroniczną wersję informatora wystarczy kliknąć w poniższy link: RATUSZ LATO 2017

Podpisano umowę na budowę miejskiego plażowiska

13.06.2017

Miejska plaża w SławnieJuż podczas tegorocznych wakacji sławianie będą mogli korzystać z plaży miejskiej w Sławnie. 

Przypomnijmy, że na terenach rekreacyjnych przy stawach miejskich w Sławnie powstanie miejska plaża, która będzie zagospodarowana również innymi atrakcjami. Już w ub. roku trwały prace przygotowawcze pod realizację tej inwestycji. W maju br. ogłoszono przetarg, a w procedurze przetargowej wzięły udział 3  firmy. Najkorzystniejszą  ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Włodzimierz Olszewski  Sp. J. ze Sławna, oferując 724.549,83zł za wykonanie inwestycji, wraz z 60 miesięczną gwarancją. Umowę na wykonanie inwestycji parafowali w dniu 13 czerwca 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Sławnie Włodzimierz Olszewski - właściciel firmy oraz Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

Projekt budowy plaży miejskiej obejmuje m.in. roboty ziemne – wykopy, odwodnienie, formowanie nasypów, plantowanie skarp i dna wykopów, zabezpieczenie brzegów stawu, utworzenie plaży, montaż fontanny pływającej, wykonanie trawników parkowych, sadzenie drzew liściastych i iglastych form piennych i naturalnych, budowę boiska do siatkówki plażowej 24 m x 12 m wraz z wyposażeniem, wykonanie nawierzchni  alejek żwirowych i z kostki brukowej klinkierowej, wykonanie oświetlenia terenu lampami parkowymi, montaż zewnętrznej kamery TVU oraz inwentaryzację powykonawczą wykonanych prac.Zaplanowano także oczyszczenie zbiornika wodnego z usunięciem zalegających na dnie namułów i uzupełnienie w to miejsce piasku, oraz wysypanie piasku na części  brzegowej dla utworzenia plaży. Przyjęto wymianę gruntu na głębokość 50 cm i zastąpienie zagęszczonym piaskiem.

Przygotowując się do realizacji inwestycji, badania gruntowe przy sondowaniu brzegu stawu wykazały, iż dno jest muliste, o składzie torfu, namułu i kredy jeziornej. Z dostępnych danych określono maksymalną głębokość wody 150 – 180 cm, a grubość osadów dennych 50 - 80 cm. Wymiana gruntu może być wykonana po zamknięciu przepustu od strony wschodniej i spuszczeniu wody do rowu od strony zachodniej.Przy  wykonywaniu robót wyremontowane zostaną również „mnichy” piętrzące wodę w zakresie  uzupełnienia ubytków ścianek betonowych. Przewidziano także budowę przebieralni w konstrukcji drewnianej w części zachodniej, obok plaży. Wzdłuż brzegu zbiornika i przy ścieżkach przewidziano wykonanie murków z siedziskami z elementów kompozytowych lub drewnianych. Przy ciągach pieszych zaplanowano ustawienie ławek betonowych z oparciem i bez oparcia.

We wschodnim narożniku zbiornika wodnego zostanie zamontowana fontanna służąca poza efektami wizualnymi, wymuszeniu przepływu wody powierzchniowej dla naturalnego oczyszczania zbiornika. Obok górki saneczkowej przewidziano wykonanie kręgu na ognisko z elementów betonowych, z otaczającymi siedziskami. Zaprojektowano ogrodzenie terenu z bramą wjazdową i furtkami, w formie ażurowych elementów stalowych, panelowych.Przewidziano oświetlenie terenu wokół zbiornika wodnego lampami parkowymi i wprowdzenie urządzeń monitoringu. Dodatkowo w planie jest wykonanie wzmocnienia dojazdu z drogi gruntowej ul. Kąpielowej  do bramy wjazdowej przez ścieżkę rowerową.

Inwestycja ruszy jeszcze w tym miesiącu, a planowane zakończenie winno nastąpić do końca lipca 2017 roku.

„Chciemy tutaj stworzyć miejsce wypoczynku dla naszych mieszkańców - plażowisko wraz z atrakcjami oraz strefą rekreacji wodnej, w tym fontanna czy w przyszłości mini-zjeżdżalnie wodne.” – mówi Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

 

czytaj więcej »
X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP

12.06.2017

1W sobotę na stadionie miejskim w Sławnie miały miejsce X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP.

Zmagania otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski oraz Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna. Do odbywającego się co 2 lata etapu powiatowego zakwalifikowało się 37 najlepszych drużyn z 20 jednostek OSP. Drużyny rywalizowały w dwóch  konkurencjach - sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym.  Puchar przechodni Komendanta Powiatowego PSP w Sławnie za najszybsze wykonanie ćwiczenia bojowego w grupie męskiej A zdobyła z czasem 27,70 s. jednostka z OSP w Krupach. W tej samej kategorii wiekowej puchar za najszybsze wykonanie sztafety pożarniczej powędrował do strażaków ochotników z Chudaczewa (czas 59,50 s.). Za udział w zawodach został także nagrodzony najstarszy i najmłodszy strażak. Najstarszym uczestnikiem był dh Paweł Czechowski z OSP Chudaczewo, najmłodszym - dh Oskar Zalewski z OSP Ostrowiec. W zawodach udział brało ponad 360 uczestników.

czytaj więcej »
Studenci UTW świętowali w Sławnie

12.06.2017

1Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego świętował swoje juwenalia.

W sobotę, 10 czerwca 2017 roku, wspólna zabawa sławieńskiej i darłowskiej grupy rozpoczęła się przed sławieńskim ratuszem, gdzie Wojciech Wiśniowski - starosta sławieński oraz Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna przekazali symboliczne klucze do miasta i powiatu. Następnie barwnym korowodem ulicami miasta, zgromadzeni przeszli do Sławieńskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości i wspólna zabawa.

Na począttku Słuchaczki z oddziału w Sławnie zatańczyły Poloneza, walca oraz bachatę! Natomiast Słuchaczki z oddziału w Darłowie wykonały kilka marynarskich piosenek.Gościnnie wystąpił również zespół Wrześniczanki.Były konkursy, pokazy baletu i zumby. Wybrano również Króla i Królową Juwenaliów.Jak widać, bawić się można w każdym wieku. Tak trzymać!

czytaj więcej »
Jubileusz Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie

09.06.2017

109 czerwca 2017 roku  był dniem szczególnym dla Przedszkola nr. 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie. Tego bowiem dnia przedszkole świętowało 70-lecie swojego istnienia.

 Dyrekcja, grono pedagogiczne i oczywiście przedszkolaki zaprosiły na uroczystość swoich absolwentów, przyjaciół, rodziców dzieci oraz przedstawicieli władz miasta i oświaty. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Beata Szultka, dyrektor przedszkola, serdecznie witając dzieci i wszystkich przybyłych gości. Po krótkim przedstawieniu charakterystyki działalności przedszkola, przyszedł czas na oczekiwany program artystyczny przygotowany przez podopiecznych przedszkola, na który składały się pirackie inscenizacje, tańce i śpiewy.

Część pokazowa w wykonaniu przedszkolaków wzbudziła ogromny zachwyt wśród zgromadzonych gości. Po wspaniałych występach, głos zabrali goście, którzy na ręce Pani Dyrektor składali upominki i kwiaty, życząc jednocześnie dalszego wspaniałego rozwoju i wielu sukcesów. W imieniu sławieńskiego samorządu życzenia oraz prezent w postaci tablicy multimedialnej przekazali Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna oraz Edyta Szczygielska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie.

czytaj więcej »
Trwa przebudowa miejskiego amfiteatru

08.06.2017

2Ruszyły pierwsze prace przy przebudowie miejskiego amfiteatru.

Zakres inwestycji obejmuję rozbiórkę elementów konstrukcji budowlanych i ławek, przygotowanie i montaż zbrojenia ze stali żebrowanej, wykonanie schodów, zainstalowanie jednoosobowych krzesełek plastikowych, montaż balustrady z pochwytem stalowym, wykonanie chodników z kostki brukowej  betonowej, wymianę ogrodzenia, wykonanie trawników parkowych, przebudowę kanalizacji deszczowej, w tym budowę przyłączy i instalacji, przebudowę kanalizacji sanitarnej,  wykonanie oświetlenia zewnętrznego oraz inwentaryzację powykonawczą wykonanych prac. Termin zakończenia inwestycji przewidziano do 30 lipca 2017 r. Prace wykonuje firma PPH Arkomet Sp. z o.o. z Mławy. Wartość inwestycji wynosi  663.683,17zł.

czytaj więcej »
MBP w Sławnie zakończyła szkolenie Internet 50+

08.06.2017

1Zakończyliśmy kolejny rok szkolenia komputerowego „Internet 50+”. 

Zajęcia organizowane były w dwóch grupach na dwóch poziomach trudności: podstawowym i zaawansowanym. Kursanci uczyli się m .in. podstaw budowy komputera, podstawowych funkcji systemu operacyjnego Windows, obsługi przeglądarek internetowych, nauczyli się korzystać z poczty elektronicznej, instalacji oraz używania programów antywirusowych, obsługi edytorów tekstów, zapoznali się z portalami społecznościowymi, a także nauczyli skanowania oraz drukowania itp. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo w sieci.  Jesienią zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję szkolenia. (MBP)

Gimnazjaliści w przedszkolu

08.06.2017

1W  dniu 06.06.2017 r. grupa uczniów z klasy III B  z Gimnazjum Miejskiego NR 1( Martyna Lach, Aleksandra Stangryciuk, Aleksandra Wojciechowska, Marcel Pilarski, Miłosz Materka, Patryk Walczak)  wraz z opiekunem Jolantą  Borowiak-Jaumień została zaproszona do Przedszkola nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie.

Uczniowie przedstawili dzieciom baśń o „Złotej rybce” . Główną atrakcją dla przedszkolaków były występujące w spektaklu lalki wykonane własnoręcznie przez gimnazjalistów. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i na pożegnanie każda grupa poprosiła o wspólne zdjęcie z naszymi uczniami.

czytaj więcej »
X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP

08.06.2017

1Zapraszamy na X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP, które odbędą się w sobotę 10 czerwca br. na stadionie miejskim w Sławnie o godz. 9:00.

W rywalizacji uczestniczyć będzie 19 jednostek OSP z powiatu sławieńskiego. Strażacy ochotnicy zmierzą się m.in. sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Na zawody zapraszają  Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Starostwo Powiatowe w Sławnie, Wójt Gminy Sławno

Absolutorium z wykonania budżetu za 2016 rok

07.06.2017

    1   07 czerwca 2017 roku w sali konferencyjnej sławieńskiego ratusza odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Sławnie, podczas której najważniejszym punktem było głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu miasta Sławno za 2016 rok oraz udzielenia z tego tytułu absolutorium Burmistrzowi Miasta Sławno.

    Komisja Rewizyjna oceniając całokształt spraw związanych z wykonaniem budżetu, stwierdziła:

•    planowane dochody budżetowe w kwocie 49.260.963,63zł wykonano w kwocie 47.896.496,25zł, co stanowi 97,2% planu.
•    planowane wydatki budżetowe w kwocie 53.970.259,18zł, zrealizowano w kwocie 48.665.866,69zł, co stanowi 90,2% planu.

     Z przedstawionych danych wynika, że wykonanie dochodów za rok 2016 stosunku do planu wynosi 97,2%, natomiast wydatki w stosunku do planu zostały wykonane w 90,2%.  Wykonanie dochodów i  wykonanie wydatków bieżących oraz niższe wykonanie wydatków majątkowych w stosunku do planu  spowodowało, że wynik budżetu za rok 2016 stanowi deficyt w kwocie 769.370,44 zł.

    W ogólnej kwocie dochodów (47.896.496,25 zł) udział dochodów własnych stanowił 48,4 % (23.176.874,09 zł), dotacji 33,1 % (15.839.659,07 zł), subwencji ogólnej 18,1 %  (8.673.797,00 zł), a udział pozostałych środków zewnętrznych – 0,4 % ( 206.166,09 zł). Wyższe wykonanie dochodów ponad plan osiągnięto w opłatach z tytułu trwałego zarządu, udziału w podatku od osób fizycznych i od osób prawnych, dochodach związanych z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej oraz innych zadań zleconych ustawami, we wpływach z usług i  pozostałych opłat. Niższe od planu wykonanie dochodów wystąpiło z tytułu czynszów za lokale komunalne, podatku od nieruchomości, podatku rolnego , podatku od środków transportowych i z tytułu  odpłatnego nabycia prawa własności.
    Realizacja wydatków ogółem wyniosła 90,2 % w stosunku do kwot planowanych. W 2016 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, realizowano wydatki z dotacji budżetu państwa, w tym na zadania własne ( zadania z zakresu pomocy społecznej – Rządowy Program  „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”, wypłata zasiłków okresowych i stałych, działalność Ośrodka Pomocy Społecznej, dofinansowanie świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym, dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. „Wyprawka szkolna”, dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego), zadania zlecone (zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, prowadzenie spraw administracji rządowej, aktualizacja stałego rejestru wyborców,  zadania z zakresu pomocy społecznej, w tym dofinansowanie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy, wypłata zasiłków stałych,  świadczenie usług opiekuńczych, składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacane za osoby pobierające niektóre świadczenia z pomocy społecznej, niektóre świadczenia rodzinne, realizacja świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zaliczki alimentacyjnej oraz świadczenie wychowawcze i koszty obsługi)  oraz zadania wynikające z porozumień z organami administracji rządowej( bieżące utrzymanie cmentarza wojskowego).
      W 2016 roku, w związku z rozstrzygnięciem konkursów  na realizację zadań publicznych   z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, nauki, edukacji i oświaty,  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz dziedzictwa narodowego,  a także wspierania   i  upowszechniania kultury fizycznej i  sportu, rozdysponowano środki w kwocie 124.000,00 zł.

    W ub.  roku realizowano również następujące zadania inwestycyjne na ogólną kwotę 5.266.064,15zł, w tym m.in :

•    Przebudowa ul. Koszalińskiej wraz ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z Chełmońskiego, Polanowską ,Pocztową i Jedności Narodowej - 1.692.862,38zł
•    Przebudowa odcinków dróg: Mickiewicza, Chopina, Chrobrego - 166.176,92zł
•    Wykonanie utwardzenia nawierzchni działki drogowej ulicy Podgrodzie – 150.000,00zł
•    Dotacja dla Powiatu Sławieńskiego na „Przebudowę drogi powiatowej nr 3710Z przez miejscowość Boleszewo” - 450.000,00zł
•    Modernizacja budynków komunalnych – 110.318,05zł
•    Wymiana pokrycia dachowego na budynku siedziby Urzędu Miejskiego – 483.460,94zł
•    Zakup zestawów komputerowych, mównicy i serwera dla Urzędu Miejskiego - 117.655,65zł
•    Dotacja celowa dla Powiatu Sławieńskiego na dofinansowanie zakupu aparatu RTG dla Szpitala Powiatowego w Sławnie – 50.000,00zł
•    Przebudowy części budynku przedszkola na żłobek - 1.197.813,33zł
•    Wykonanie elewacji zachodniej skrzydła północnego budynku Urzędu - 84.322,86zł
•    Wykonanie dokumentacji projektowej plaży miejskiej - 29.520,00zł

    Na podstawie przeprowadzonych czynności sprawdzających Komisja Rewizyjna, po rozpatrzeniu sprawozdania finansowego za rok 2016, sprawozdania z wykonanego budżetu za 2016 rok wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz informacji o stanie mienia Miasta Sławno, postanowiła pozytywnie zaopiniować wykonanie budżetu Miasta Sławno za rok 2016 i zwróciła się z wnioskiem do Rady Miejskiej w Sławnie o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Sławno z tytułu wykonania budżetu Miasta Sławno za 2016 rok. Następnie Edyta Szczygielska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie poinformowała, że z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie wpłynęła uchwała pozytywnie opiniująca sprawozdanie Burmistrza z wykonania budżetu miasta Sławno za 2016 rok. W wyniku głosowania radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu miasta Sławno za 2016 rok oraz udzielili z tego tytułu absolutorium Burmistrzowi Miasta Sławno.

 

czytaj więcej »
Ćwiczenie "RENEGADE"

05.06.2017

infoW dniach 6 – 8 czerwca 2017 roku odbędzie się ćwiczenie „RENEGADE” z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Na terenie miasta zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych.

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów w Sławnie

05.06.2017

Rada Seniorów w Sławnie05 czerwca 2017 roku w sławieńskim ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Seniorów w Sławnie.

Przypomnijmy, że w ub. roku z inicjatywy Krzysztofa Frankensteina, burmistrza Sławna odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji działających na rzecz seniorów z terenu miasta Sławno z przedstawicielami Pracowni Pozarządowej z Koszalina, która w ramach projektu „Zachodniopomorskie Rady Seniorów metodą aktywizacji obywatelskiej osób starszych” zapoznała zebranych z możliwościami założenia i zasadami funkcjonowania Rady Seniorów w Sławnie oraz zaproponowała nieodpłatne wsparcie w procesie tworzenia.

W wyniku spotkania seniorzy wyrazili wolę powołania Rady Seniorów w Sławnie, która zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Sławno nr 90/2017 rozpoczęła swoją oficjalną działalność  od dnia 25 kwietnia 2017 roku. Po przeprowadzonym naborze, w skład Rady Seniorów w Sławnie weszli: Barbara Brzezińska, Mieczysław Grabowski, Iwona Granisz, Natalia Gryciuk, Genowefa Kowalik, Janina Majcher, Maria Poprawska, Romualda Słowikowska oraz Stanisław Szkudlarek.

Nowa Rada Seniorów z entuzjazmem przystąpiła do pracy. Podczas pierwszego spotkania, sławieńscy seniorzy wybrali ze swojego grona przewodniczą i wiceprzewodniczącą Rady. W wyniku jawnego głosowania, Przewodniczącą została Pani Iwona Granisz, zaś wiceprzewodniczącą Pani Janina Majcher.

„Przede wszystkim bardzo dziękuję za powierzenie mi funkcji Przewodniczącego Rady Seniorów w Sławnie, na pewno będę starała się wypełniać moje obowiązki należycie. Chciałabym podkreślić, że mam już doświadczenie z funkcjonowaniem Rad Seniorów, które  działają już w naszym województwie zachodniopomorskim. Rada Seniorów jest organem doradczym, możemy się nawzajem konsultować i bardzo się cieszę, że w naszym gronie są przedstawiciele Rady Miejskiej w Sławnie oraz zastępca burmistrza Sławna.” – powiedziała Iwona Granisz, Przewodnicząca Rady Seniorów w Sławnie.

Następnie omówiono zaplanowane na bieżący rok inicjatywy i plany działania , skierowane do osób starszych z terenu gminy, mające na celu zwiększenie ich aktywności w życiu lokalnej społeczności.

czytaj więcej »

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

TREŚĆ