Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

 •  
 •  
 •  
 •  

Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Kino na leżakach

Kino na leżakach

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Ja w internecie

Ja w internecie

czytaj więcej »

 

 

 

Archiwum wiadomości

Rada Seniorów II kadencji

10.05.2019

1Dziewięć osób zasiądzie w Radzie Seniorów w Sławnie drugiej kadencji. Są wśród nich zarówno nowe nazwiska, jak i znane twarze, kontynuujące swoją działalność na rzecz osób 60+.

Zgodnie z zarządzeniem nr 79/2019 z dnia 8 maja 2019 roku Burmistrz Miasta Sławno ustalił skład Rady Seniorów w Sławnie II kadencji. W skład nowej rady weszli:

 1. Gerlach Józef,
 2. Grabowski Mieczysław,
 3. Gryciuk Natalia,
 4. Kallaur Bożenna,
 5. Kowalik Genowefa,
 6. Ogórek Danuta,
 7. Rekowski Tadeusz,
 8. Szkudlarek Stanisław,
 9. Szostak Wrońska – Wanda.

W skład Rady Seniorów wchodzi 7 przedstawicieli seniorów oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych,1 osoba wskazana przez Burmistrza oraz 1 osoba wskazana przez Radę Miejską w Sławnie. Głównymi celami  działalności Rady jest wzmacnianie aktywności obywatelskiej Seniorów, zwiększanie poziomu integracji środowisk senioralnych i podmiotów działających w mieście na rzecz seniorów oraz budowanie pozytywnego wizerunku seniorów w społeczności lokalnej, jako ważnej grupy wpływającej na jej rozwój. Do zadań Rady należy w szczególności monitorowanie polityki senioralnej w mieście  i podejmowanie działań celem rozwiązywania bieżących problemów seniorów. Ponadto rada pełni rolę konsultacyjną i doradczą dla władz miasta w sprawach dotyczących seniorów zamieszkałych na terenie Sławna.

Nowa Rada Seniorów zainauguruje swoją działalność w czerwcu. Na pierwszym posiedzeniu, jej członkowie wybiorą spośród siebie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

   

Bezpłatna mammografia

08.05.2019

1Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? W roku 2019 r. LUX MED kontynuuje program bezpłatnych badań mammograficznych. Badania odbywają się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Mogą w nim uczestniczyć  ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:

 • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
 •  lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się 13 maja 2019 roku w Sławnie na pl. ks. kard. S.Wyszyńskiego. Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

1

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

07.05.2019

18 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto wszystkich osób zaangażowanych w szerzenie czytelnictwa, dzień podsumowujący pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy.

Dzień ten służy popularyzacji czytelnictwa i bibliotek w społeczeństwie oraz stwarza okazję do refleksji nad  potrzebami i osiągnięciami biblioteki bowiem ludzie pracujący w niej pełnią społecznie ważną rolę związaną z krzewieniem kultury, zwłaszcza kultury słowa.Z tej okazji 07 maja 2019 r. Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna wraz z Martą Konfederak - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji złożyli najserdeczniejsze życzenia i gratulacje na ręce Hanny Dobak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie. Podziękowali również wszystkim pracownikom za dotychczasową pracę i propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Sławna.

Wszystkim bibliotekarzom należą się ogromne podziękowania za serdeczność, zaangażowanie i profesjonalizm. Życzymy Wam, aby podejmowane nowe działania przynosiły pożytek społeczności lokalnej, a wykonywana praca dawała radość i poczucie satysfakcji.

2

 3

Dni Sławna 2019

07.05.2019

17 maja rozpoczynają się Dni Sławna 2019 – 702. urodziny miasta.

Program otwiera modowe wydarzenie pn. Sławno Fashion Night, które odbędzie się w piątek, 17 maja 2019 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowej sławieńskiego Domu Kultury. Swoje kolekcje podczas pokazu zaprezentują tacy projektanci jak: Kaya by Karo, Barbara Cały, Dominiak Design, Dagmara Zych, Luciana Adulari i Marion Roscher. Zainteresowani będą mogli podziwiać szereg modowych propozycji, starannie przygotowanych przez stylistów. Event uświetni występ zespołu SuperNova z Nysy. Między pokazami organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wstęp na to wydarzenie za symboliczne 5 zł.

W sobotę - 18 maja 2019 roku, odbędzie się szereg imprez plenerowych. O godz. 7:00 odbędzie się msza św. w intencji uczestników, darczyńców i organizatorów XXIII Biegu Święców. O godz. 9:30 z pl. Wyszyńskiego wystartuje rajd rowerowy „Śladami Święców”. O godz. 11:00 w sławieńskim ratuszu rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. O godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego nastąpi otwarcie Jarmarku Wielu Kultur – dostępne będą stoiska gastronomiczne, rzemieślnicze, rękodzielnicze oraz wiele innych. O godz. 13:50 na ul. Wojska Polskiego rozpoczną się biegi dziecięco-młodzieżowe. O godz. 14:00 wystartuje Akademia Cyrkowa z programem animacyjnym i warsztatami dla dzieci i młodzieży. O godz. 15:30 występ zespołu Finezja, a o 16:00 start biegu głównego XXIII Biegu Święców. Na zakończenie, o godz. 18:30 swój koncert zagra zespół Projekt Hubas.

W niedzielę, o godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego, rozpocznie się 51. Festiwal Orkiestr Dętych, gdzie m.in. wspólnie odegrany zostanie marsz triumfalny „AIDA”. W trakcie przejścia wokół głównego placu orkiestry zaprezentują musztry paradne, a grupy tamburmajorek show paradę. Po prezentacji zespoły przejdą do sławieńskiego amfiteatru, gdzie od godz. 14:00 zaprezentują swoje muzyczne umiejętności na scenie. W festiwalu udział weźmie 7 orkiestr: Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Postomino, Orkiestra Dęta OSP Iwanowice, Świdwińska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Orkiestra Dęta Gmin Zławieś Wielka oraz Redzka Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury. Na zakończenie dnia, o godz. 17:45 koncert zagra zespół Specyficzni.

Serdecznie zapraszamy!

Dni Sławna 2019XXIII Bieg Święców

 

 

FOD 19

 

 

 

 

Kolejna wystawa prac Kazimierza Babkiewicza

07.05.2019

1Od 7 maja do 25 maja w galerii sławieńskiego ratusza oglądać można wystawę pasteli olejnych Kazimierza Babkiewicza.

Tym razem sławieński autor zaprezentował pejzaże wykonane w tej technice, w dość dużym formacie (50 x 70 cm), a ponadto martwe natury (także w tym formacie), których głównym motywem są kwiaty. Pejzaże przedstawiają najbliższe okolice Sławna w okresie przedwiośnia i wczesnej wiosny. Martwe natury utrzymane są w innej stylistyce niż motywy pejzażowe – mają charakter zdecydowanie bardziej dekoracyjny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia tej wystawy!

.............................................................................................

Kazimierz Babkiewicz -Ur. w 1951 r. w Kodniu nad Bugiem. Studiował malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom otrzymał w 1976r. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma w swoim dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju (głównie na Pomorzu) i za granicą (Rinteln, Bad Nenndorf, St. Petersburg, Niżnyj Tagił, Gabrowo, Sofia, Frederikshavn, Moskwa). Ważniejsze wystawy indywidualne: muzeum „Dom Humoru i Satyry” Gabrowo (2006), Instytut Polski w Sofii (2006), muzea w Słupsku (2009), Darłowie (1998) i Bytowie (1998), Frederkshavnkunstmuseum (2010). Na Międzynarodowym Biennale ,,Humor i Satyra w Sztuce - Gabrowo 2005” otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Turystyki Bułgarii zwyciężając w kategorii: rysunek i grafika. W 2013 r. zdobył nagrodę specjalną na biennale KARIKATURUM W Surgucie (Syberia).

2 3

Polecamy na Dzień Mamy!

06.05.2019

Najlepsza komedia to taka, która pokazuje absurdy życia codziennego.

Przerysowanie, karykatura, absurd, pastisz, farsa- wszystko to oparte jest na doświadczeniach, radościach i bolączkach ludzkiego życia. Oczywiście, wiele zależy też od miejsca i czasów, w których żyjemy.  Borys i Nadia lekko nie mają. On pije, ona histeryzuje. Żyją w biedzie, w poradzieckim mieszkaniu. Śmiało można powiedzieć, że do szczęścia brakuje im wiele. Okrutny los ma odmienić nie kto inny jak… hipnotyzer. Premierowo w Sławieńskim Domu Kultury „Wykrywacz kłamstw” w wykonaniu aktorów z Nowego Teatru ze Słupska 02 czerwca o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 już w przedsprzedaży na www.sdk.slawno.pl oraz w kasie biletowej SDK. Od 26 maja cena biletu wzrośnie do 35 zł. Polecamy na dzień Mamy!

1

Miejskie obchody Dnia Flagi RP w Sławnie

05.05.2019

1W Sławnie odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja, w asyście wojska - Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 r. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. W ostatnich latach, powszechne stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej.

W uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego w Sławnie, udział wzięli żołnierze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie oraz Orkiestra Wojskowa z Koszalina. Uroczystość przebiegała według ceremoniału wojskowego – rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie ppłk. Józefowi Trejderowi, następnie przy dźwiękach Hymnu Narodowego oraz w asyście Kompanii Honorowej na maszt wciągnięta została flaga państwowa. Głos następnie zabrał Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, który powitał mieszkańców oraz zaproszonych gości, dziękując jednocześnie Komendantowi CSSP w Koszalinie za współorganizację miejskich obchodów, wręczając na ręce Komendanta okolicznościowy ryngraf.

Kolejnym punktem obchodów był koncert Orkiestry Wojskowej w Koszalinie, pod batutą tamburmajora st. chor. szt. Tomasza Zajączkowskiego. Dowódcą uroczystości był major Jarosław Kupracz. Podczas uroczystości odczytano również list z Ministerstwa Obrony Narodowej, który wpłynął do koszalińskiej jednostki od Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka. Uroczystości zakończyła defilada i pokaz sprzętu wojskowego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sławieńskich pocztów sztandarowych uczestniczących w uroczystościach oraz Harcerzy ZHP, a także policjantom pomagających przy zabezpieczeniu przemarszu.

czytaj więcej »
Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2019

1W Sławnie narodowe święto rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W mszy świętej w intencji Ojczyzny, celebrowanej przez ks. proboszcza Leszka Szurka,  uczestniczyli mieszkańcy Sławna,  władze miasta i powiatu, radni, przedstawiciele jednostek miejskich, organizacji pozarządowych, Komendy Hufca ZHP, kombatanci oraz Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

Po mszy, na cmentarzu komunalnym, przed Pomnikiem Poległych Żołnierzy zebrani złożyli wiązanki przy Pomniku Poległych Żołnierzy. Drugim symbolicznym elementem było złożenie  wiązanek kwiatów oraz zapalnie zniczy przy Krzyżu Katyńskim, znajdującym się również na cmentarzu komunalnym w Sławnie.

czytaj więcej »
Sławieńska majówka odwołana!!!

02.05.2019

11Ze względu na zapowiadany deszcz i złe warunki atmosferyczne impreza plenerowa pn. sławieńska majówka, która zaplanowana była na najbliższą sobotę na pl. Wyszyńskiego, zostaje odwołana.

W tym dniu o godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego odbędą się państwowe uroczystości Dnia Flagi RP z udziałem Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Maraton na Raty oraz mecz MKS Sławy również się odbędą.

Informacja

30.04.2019

infoW dniu 2 maja 2019 r. (czwartek) Urząd Miejski w Sławnie będzie nieczynny.

Za 2 maja 2019 r. Urząd Miejski w Sławnie będzie czynny 18 maja 2019 r. (sobota).

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej komendy w Sławnie

29.04.2019

129 kwietnia 2019 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Nowoczesny budynek sławieńskiej komendy znajdować się będzie na działce przy ul. Polanowskiej w Sławnie. Budowa realizowana jest w ramach ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Powierzchnia działki pod planowaną budowę wynosi 11.904 m2 , natomiast powierzchnia użytkowa będzie wynosić  1.080,76 m2. Oprócz tego do użytku zostanie oddany budynek garażowy, kojce dla psów i miejsca parkingowe. Budynek główny będzie dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Bryła budynku zostanie ukształtowana na wzór litery U. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się patio z zielenią, ławkami i oświetleniem dostępne ze strefy wejściowej. W piwnicy przewidziano pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń. Na parterze będą się znajdować pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dyżurnego, Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Sztabu Kryzysowego. Znajdzie tam się również przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne. Na I piętrze przewidziano pokoje Komendantów, sale odpraw, pokoje Wydziału Kryminalnego, pracowników administracyjnych oraz Izbę Tradycji-Pamięci, Obiekt wyposażony zostanie w instalację solarną oraz panele fotowoltaiczne. W pobliżu obiektu powstanie również strzelnica.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych, w tym m.in. Joachim Brudziński - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker - wiceminister MSWiA, Małgorzata Golińska - wiceminister środowiska i główny konserwator przyrody, Tomasz Hinc - Wojewoda Zachodniopomorski, Wojciech Wiśniowski – Starosta Sławieński, Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, nadinsp. Dariusz Augustyniak – I zastępca komendanta głównego Policji oraz przedstawiciele pozostałych służb mundurowych z regionu, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, jak też instytucji współpracujących na co dzień z policją, funkcjonariusze i funkcjonariuszki z KPP Sławno oraz komendanci jednostek z województwa zachodniopomorskiego. Akt erekcyjny poświęcił bp Krzysztof Włodarczyk.

W swoim przemówieniu Minister Brudziński podziękował samorządowcom za współpracę.

"Chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom samorządu, za to, że dzięki współpracy i wspólnemu obowiązkowi dbania o bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców Sławna i okolic, możemy dzisiaj spotkać się na tej uroczystości. Nowa siedziba komendy będzie budynkiem na wskroś nowoczesnym i ekologicznym. Warunki, w jakich przyjdzie pełnić służbę funkcjonariuszom na terenie powiatu sławieńskiego, będą na miarę XXI wieku. " - powiedział Joachim Brudziński.

"Chciałbym podziękować funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Policji w Sławnie, którzy na co dzień tu pracują. Dzięki Państwa codziennej pracy ponad 90% Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To niezwykły wynik." - dodał Paweł Szefernaker.

Akt erekcyjny wmurowali wspólnie: Wojciech Wiśniowski - startosta sławieński oraz Mateusz Pagel - przedstawiciel firmy ATP Budownictwo - wykonawcy inwestycji.

Budynek zostanie oddany do użytku do końca 2020 roku i będzie spełniał najwyższe standardy. Szacunkowa wartość inwestycji to około 27,5 mln złotych.

czytaj więcej »
Sukces tancerzy Magnetici

29.04.2019

28 kwietnia w Malborku odbył się turniej tańca “Europejskie Dni Tańca 2019”, w którym wzięły udział  nasze młode sławieńskie tancerki, trenujące na co dzień w Szkole Tańca i Rekreacji Magnetica .

Formacja" Dzieciaki Magnetici" zajęły 3 miejsce w kategorii formacje hip hop do lat 11. Skład grupy: Zuzanna Woropaj, Nina Wojciechowska, Michalina Rzepczyńska, Julia Figura, Oliwia Stanik,Ola Mądrzecka, Nadia Skrobek,Matylda Wal, Hania Lawrynowicz.

Miniformacja “KONTAKT” zajęła 2 miejsce w kategorii miniformacje hip hop 12-15 lat. Skład grupy: Amelia Bystrek, Oliwia Skrobek,Kasia Nowak,Hania Walczak, Danusia Jędrzejewska, Zosia Dzik ,Oliwia Hetmańska.

Trenerem obu grup jest Marcin Bilenda.

Gratulujemy młodym tancerkom i życzymy powodzenia w przyszłych turniejach!

1 2

Praca punktu ZUS

29.04.2019

infoW związku z dniem wolnym - 1 maja 2019 r. - Punkt ZUS będzie czynny dnia 29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) w godz. 8:30-16:00 oraz dnia 30 kwietnia 2019r. (wtorek) w godz. 7:30-13:00

 

 

Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych 2019

29.04.2019

1Widowiskowy, karkołomny, wręcz teatralny- tak krótko można powiedzieć o Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych, który odbył się 27 kwietnia w Sławieńskim Domu Kultury.

Niesamowite stroje, piękne scenografie i dynamiczne występy sprawiły, że poziom był naprawdę wyrównany. Jury stanęło przed bardzo ciężkim wyborem, ponieważ musiało wybrać tylko trzy zespoły, które będą reprezentować powiat sławieński na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie. A są to: Zespół Taneczny „Bolero” ze Staniewic, Zespół Taneczny „DYG” z Postomina oraz Darłowskie Studio Taneczno-Wokalne „Revoltade”. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Szkoła Tańca i Baletu „Assemble” ze Sławna, Zespół „Gracja” gr. disco, również ze Sławna oraz Zespół Taneczny „Step by step” ze Staniewic. Serdecznie gratulujemy.

czytaj więcej »
#sadziMY LAS!

26.04.2019

1Dziś, 26 kwietnia 2019 r. odbywa się ogólnopolska akcja sadzenia drzew #sadziMy, której inicjatorem jest Prezydent RP Andrzej Duda.

Tego dnia każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Także i w siedzibie Nadleśnictwa Sławno przy ul. Mireckiego 15 w godz. od 9:00 do 18:00 można odebrać sadzonkę dla siebie. Zapraszamy do udziału w akcji.

 

1

czytaj więcej »
Drzemie we mnie wiele historii

26.04.2019

1Biblioteka to miejsce, w którym możemy odnaleźć nie tylko poszukiwane przez nas książki, lecz to także miejsce, w którym spotkać można kogoś wyjątkowego, który poprzez swoją historię, pasję, opowieść, potrafi dotrzeć do tysiąca i do tego jednego słuchacza – czytelnika. Takim kimś jest właśnie Dorota Schrammek, pisarka, która przybyła na spotkanie z czytelnikami na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Jest ona autorką powieści obyczajowych m.in.: „ Na brzegu życia” „Wiatr wspomnień”, ‘ Horyzonty uczuć” – zwanych potocznie trylogią pobierowską. Jej dziełem są książki z cyklu „ Winne Wzgórze, czy też    „ Niepełka”. Dorota Schrammek swoje życie związała z Pomorzem i to na tych terenach toczą się akcje jej powieści. Możemy więc na kartach  książek autorki wybrać się do Pobierowa, zagościć na chwile w Trzebiatowie, czy podróżować po Pojezierzu Drawskim. Przygodę z pisaniem rozpoczęła w pismach kobiecych, drukując reportaże i krótkie opowiadania. Zaś oficjalny debiut literacki  przypada na 2015 r. Twórczość  Doroty Schrammek odznacza się lekkością pióra, toteż obcowanie z lekturą sprawia dużą przyjemność, a poza tym, historie opowiedziane przez autorkę, są bliskie czytelnikowi, bo dotykają problemów, z którymi muszą niekiedy uporać się sami czytający. Na uwagę zasługuje też fakt, że lektura książek Schrammek, skłania do przemyśleń. Można się z nią zgadzać, bądź nie, ale zawsze trzeba się zastanowić.

Podczas rozmowy z czytelnikami, z jednej strony wyłania się postać kobiety niezwykle silnej, przedsiębiorczej, takiej, która nie boi się trudnych tematów. Z drugiej strony widzimy materiał na przyjaciółkę, kochająca matkę i żonę, osobę wrażliwą na sprawy innych. Spotkanie z autorką to była prawdziwa uczta dla ducha, jak stwierdziła jedna z naszych czytelniczek. Miło posłuchać kogoś, kto potrafi tak barwnie opowiadać, kto nie tworzy wyimaginowanej rzeczywistości, lecz stara się opowiedzieć niejedną ludzka historię  w taki sposób, aby czytelnikowi,  łatwiej było zrozumieć zawiłości naszego życia. „ Drzemie we mnie wiele historii, zasłyszanych, przeczytanych i widzianych, historii, które chciałabym opowiedzieć” – spuentowała spotkanie autorka.

Informacja o naborze do PSM w Sławnie

25.04.2019

Trwa nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku - Filia w Sławno.

INFORMACJE DLA KANDYDATÓWDO PSM I i II STOPNIA W SŁUPSKU - Filia w Sławnie

1

 

 

 

Losowanie do Rady Seniorów w Sławnie

25.04.2019

1Zgodnie z Zarządzeniem Nr 73/19 Burmistrza Miasta Sławno z dnia 23 kwietnia 2019r. w sprawie powołania Komisji do przeprowadzenia losowania spośród zgłoszonych kandydatów na członków Rady Seniorów wyznaczono termin losowania do Rady na 8 maja 2019 r. na godzinę 10.00 w sali nr 30  w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 9. Losowane jest jawne.

Sesja Rady Miejskiej na żywo

25.04.2019

iZawiadamiam, że 25.04.2019 (czwartek) o godz. 09:00 w sali konferencyjnej (nr  32) Urzędu  Miejskiego  w  Sławnie  odbędzie  się  sesja  Rady  Miejskiej o następującej  tematyce:

 1. Sprawy regulaminowe.
 2. Trybuna obywatelska.
 3. Podjęcie uchwał w sprawie:
 1.  wyboru osób na przedstawicieli do Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Sławnie,
 2. powołania doraźnej Komisji do opracowania Regulaminu Nagrody Złotego Gryfa Sławieńskiego,
 3. wyznaczenia inkasentów opłaty targowej.
 1. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Mieście Sławno na lata 2016 - 2018 za rok 2018.
 2. Informacja z realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom i Przemocy w 2018 roku.
 3. Informacja o realizacji uchwał Rady Miejskiej w Sławnie podjętych w I kwartale 2019r.
 4. Informacja o pracy Burmistrza Miasta Sławno za I kwartał 2019r.
 5.  Wnioski radnych.
 6. Zamknięcie posiedzenia. 

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

                           

                        

                                                                                                                       Przewodnicząca   Rady

                                                                                                                  /  -  /    Marzena Łużyńska

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych

czytaj więcej »
Zawiadomienie o wspólnej komisji Rady Miejskiej

24.04.2019

1Zawiadamiamy, że 06.05.2019 r. (poniedziałek) o godz. 11:00 w sali nr 30  Urzędu  Miejskiego w Sławnie odbędzie  się  wspólne  posiedzenie  Komisji:  Socjalnej, Spraw  Publicznych, Gospodarki  i  Budżetu oraz Skarg, Wniosków i Petycji.

 Porządek posiedzenia: 

 1. Sprawy organizacyjne:
 1. otwarcie posiedzenia, stwierdzenie kworum,
 2. przyjęcie porządku obrad.
 1. Analiza i ocena wykonania budżetu miasta oraz rozpatrzenie sprawozdania finansowego Miasta Sławno za 2018 rok.
 2. Opinia dotycząca projektów uchwał w sprawie:
 1. rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Sławno za 2018 rok,
 2. absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018.
 1. Wnioski radnych, sprawy bieżące.
 2. Zamknięcie posiedzenia.

   

Przewodniczący Komisji:

   Socjalnej – Paweł Kopczyński  

   Spraw Publicznych – Marta Stępień 

   Gospodarki i Budżetu – Bożena Kallaur

   Skarg, Wniosków i Petycji – Adam Poprawski

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ