Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

 •  
 •  
 •  
 •  

Harmonogram

Harmonogram

czytaj więcej »
Zmiana kont bankowych

Zmiana kont

czytaj więcej »
Ferie na sportowo

Ferie

czytaj więcej »
Ferie w SDK

SDK

czytaj więcej »
Ferie w Bibliotece

Ferie

czytaj więcej »
Kostka Rubika

Kostka

czytaj więcej »

 

 

 

Archiwum wiadomości

Rysunki styryczne znad Newy w sławieńskiej galerii

04.12.2018

1W  galerii W RATUSZU można obecnie oglądać wystawę rysunków satyrycznych znanego petersburskiego satyryka Wiaczesława Sziłowa.

Zaprezentowane w naszej galerii prace są – można powiedzieć – bardzo świeżutkie, bo wszystkie pochodzą z niedawno dopiero rozpoczętego i  wciąż kontynuowanego cyklu. Rysunki te nie były dotąd jeszcze nigdzie wystawiane. Z całą pewnością zostaną wkrótce pokazane w Petersburgu, w innych miastach rosyjskich, ale także i za granicą (jak to było z innymi cyklami jego prac) – ale póki co, zobaczyć je można tylko u nas! Wszystkie rysunki z nowego cyklu wykonane są w konwencji szybkiego szkicu. Są jakby niestarannie robione, co nie umniejsza jednak ich  wartości , ponieważ myśl autora jest właściwie przedstawiona,a sama idea jest czytelna dla odbiorcy. (Inne prace tego autora także są także utrzymane w podobnym stylu).

„Bohaterami” rysunków z tego cyklu są klocki domina. Zostały one prze autora jakby uczłowieczone, przez to że mają dorysowane jedną kreską ręce i nogi, czasami także jakieś dodatki w postaci czapki czy butów. Są takimi sobie specyficznymi ludzikami, zachowującymi się w swoim wyimaginowanym przez autora dziwnym światku dokładnie tak, jak zachowują się ludzie w realnym świecie. Interesujące w tej zaproponowanej widzowi zabawie z ludzikami – klockami domino, są możliwości interpretacyjne wynikające z posiadania (bądź nie) przez nie kropek we właściwych dla tej gry układach. Szyłow w najróżniejszy sposób korzysta z możliwości (niekiedy bardzo wymyślnych) wykorzystania tych kropek do stworzenia sytuacji komicznych.

Wystawa będzie czynna do 15 grudnia. Warto ją zobaczyć. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wiaczesław Szyłow urodził się w 1970 r. w Poczdamie w Niemczech (wówczas NRD).  Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Petersburskim. Karykaturą zajmuje się od wczesnej młodości. Pierwszą swoją pracę opublikował w gazecie „Kaliningradzki Komsomolec” w 1985 r. Miał wtedy 15 lat. Rok później został przyjęty do Klubu Kaliningradzkich Karykaturzystów, a w 1987 r. do analogicznego Klubu Karykaturzystów Leningradzkich. Obecnie jest członkiem Związku Malarzy i Grafików międzynarodowego stowarzyszenia artystów UNESCO. Jego rysunki były publikowane w prasie w Rosji, Niemczech, USA, Turcji, Izraelu, Estonii i w Polsce. Od 1992 do 1996 r. był karykaturzystą gazety codziennej „Newski Czas”, a w latach 1997- 1999 gazety „Wieczorny Petersburg”. Od 2001 do 2008 r. pełnił funkcję głównego plastyka fundacji „Współpraca” (Содружество). W latach 2009-2010 był kierownikiem artystycznym kompanii „Swoi w Mieście”.

W 1997 r w Niżnym Nowogrodzie odbyła się wystawa prac i wydany został katalog jego karykatur zatytułowany „I mnie także zdarzyło się coś takiego”. W 2010 r. ukazał się kolejny katalog poświęcony jego pracom w ramach serii „Galeria Mistrzów Karykatury”.

W latach 1998-2005 grupa twórcza „Niuans” (w skład której – oprócz niego - wchodzą Wiktor Bogorad i Leonid Mielnik) wydała kilka albumów swoich rysunków satyrycznych. Grupa ta przez kilka lat z rzędu brała udział w tworzeniu oprawy plastycznej słynnego karnawału w Nicei. Prace Sziłowa były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach karykatury. Najważniejsze jego trofea to 1 miejsce na międzynarodowym konkursie w Czanczuń  (Korea Pn.), Złoty medal na konkursie w Trento (Włochy) i w Erewaniu (Armmenia), Grand Prix na konkursie w Moskwie.

W 2010 r. Sziłow zorganizował i prowadzi do dziś internetowe przedsięwzięcie pod nazwą „Cartoonbank.Ru” w którym można kupować rysunki satyryczne autorów z Rosji i innych krajów.

W naszej galerii odbyła się już jedna (w 2015 r.) wystawa jego rysunków satyrycznych.

czytaj więcej »
Pożegnanie wieloletniego pracownika

29.11.2018

1Decyzję o przejściu na emeryturę podjęła wieloletnia pracownica Biura Rady Miejskiej w Sławnie - Teresa Ożóg. 

Podczas uroczystości, w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego w Sławnie, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna oraz Mieczysław Grabowski - z-ca burmistrza podziękowali Pani Teresie za wieloletnią pracę w Urzędzie Miejskim. Podziękowania za wspólnie przepracowane lata, życzenia zdrowia i efektywnie wykorzystanego czasu na emeryturze złożyli  także współpracownicy z urzędu.

 

czytaj więcej »
Zawiadomienie o sesji Rady Miejskiej

29.11.2018

iZawiadamiam, że 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 09:00 w sali konferencyjnej (nr  32) Urzędu  Miejskiego  w  Sławnie  odbędzie  się sesja  Rady  Miejskiej o następującej  tematyce:

 1. Sprawy regulaminowe.
 2. Trybuna obywatelska.
 3. Podjęcie uchwał w sprawie:
 1. ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Miejskiej w Sławnie,
 2. uchwalenia budżetu Miasta Sławno na rok 2019,
 3. uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sławno na lata 2019-2034,
 4. zmiany budżetu Miasta Sławno na 2018 rok,
 5. uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sławno na lata 2018-2032,
 6. ustanowienia wieloletniego programu osłonowego Miasta Sławno w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
 7. podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania  nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
 8. określenia zasad zwrotu wydatków poniesionych na pomoc w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
 9. zmiany uchwały nr L/283/2018 Rady Miejskiej w Sławnie z dnia 9 lutego 2018r. w sprawie dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli w 2018 roku.
 1. Sprawozdanie Burmistrza z jego działalności między sesjami Rady Miejskiej  w Sławnie.
 2. Wnioski radnych.
 3. Zamknięcie posiedzenia.                    

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

                           

                        

                                                                                                                       Przewodnicząca   Rady

                                                                                                                  /  -  /   Marzena Łużyńska

XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Marka Grechuty za nami

29.11.2018

1Wyniki XI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENEK MARKA GRECHUTY „Ojczyzna”- 25.XI.2018

W niedzielnym festiwalu zostało zaprezentowanych 15 prezentacji wokalnych w których udział wzięło 20 uczestników. Decyzją Jury w składzie Krystyna Prońko (przewodnicząca), Justyna Prywer i Przemysław Raminiak nagrodę GRAND PRIX oraz nagrodę finansową  w wysokości 3000 zł. w tegorocznym festiwalu  otrzymał: Projekt HUBAS.  Nagrodę Złotego Marka w kwocie 2000 zł zdobył Łukasz Juszkiewicz  piosenką „Wolność” oraz „Świecie Nasz”. Nagrodę Srebrnego Marka- 1500 zł.  wyśpiewała Katarzyna Wołoszyn, natomiast Brązowy Marek-1000zł trafił do Kamila Kowalskiego. Nagroda publiczności-2000zł  ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał  Projekt HUBAS. Przyznano trzy wyróżnienia w wysokości 500 zł  dla: Pauliny Kasperek, , Martyny Zając i Kingi Łozińskiej.  Nagrody tegoroczny festiwal zostały ufundowane przez MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO- 10 000 ZŁ. oraz MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO- 2 000 ZŁ.

czytaj więcej »
Przygotowania do 27. Finału WOŚP w Sławnie

29.11.2018

2Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie już pracuje, aby przygotować 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13. stycznia 2019 roku.

Celem kolejnego finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W chwili obecnej miejski sztab poszukuje wolontariuszy. Zgłoś się do sztabu! To właśnie osoby pracujące w Sztabie zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy do 10 grudnia 2018 roku. Zanim skontaktujesz się z nami, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte. Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z szefem sztabu – 664 048 840 bądź e-mail – miejskisztabwospslawno@gmail.com

Aktualności dotyczące 27. Finału WOŚP w Sławnie będą ukazywały się na profilu facebookowym Miejskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie

Do zobaczenia 13 stycznia!

 

43

Działania "Bezdomni"

28.11.2018

1Jak co roku sławieńscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili działania pod nazwą „Bezdomni”. Przeprowadzona akcja była pierwszą z cyklu planowanych, które mają na celu ustalenie nowych miejsc pobytu osób bezdomnych na terenie całego powiatu sławieńskiego.

Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki znajdujące się na terenie powiatu.  Policjanci wraz z partnerskimi służbami sprawdzali różne miejsca przebywania osób bezdomnych takie jak dworce, ogrody działkowe, pustostany. Zastanym tam bezdomnym oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej. Wszystkie odwiedzane osoby i miejsca były znane policjantom, mimo to raz jeszcze sprawdzono warunki w jakich żyją. Niestety, coroczne doświadczenie i analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Tak było i tym razem.

W związku z tym, że w ostatnim czasie nastąpił spadek temperatury Komenda Powiatowa Policji w Sławnie zwraca się do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach przebywania i gromadzenia się ludzi bezdomnych, potrzebujących pomocy, aby każdorazowo informowali dyżurnego Policji pod numerem telefonu 112. (mł. asp. Kinga Warczak)

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Sławnie

28.11.2018

106 stycznia 2019 roku po raz pierwszy w Sławnie odbędzie się Orszak Trzech Króli. W tej sprawie, 28 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej sławieńskiego ratusza odbyło się spotkanie, na którym omówiono sprawy organizacyjne.

Spotkanie otworzył ks. Leszek Szurek - proboszcz parafii pw. WNMP w Sławnie, przedstawiając krótką charakterystykę wydarzenia. Wzorem innych miast mieszkańcy Sławna dołączają do ogólnopolskiej fundacji Orszaku Trzech Króli, by wspólnie obchodzić Święto Objawienia Pańskiego. W prace organizacyjne tego religijnego wydarzenia włączyła się Parafia Wniebowzięcia NMP w Sławnie, lokalny samorząd, a także instytucje kulturalne, oświatowe oraz stowarzyszenia i wspólnoty działające na terenie miasta. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie ludzi, którzy idą za Trzema Królami. Uczestnicy wyruszą spod kościoła mariackiego, a finalna stacja zlokalizowana będzie obok kościoła św. Antoniego w Sławnie. W tym miejscu znajdzie się coś pysznego przy stoisku małej gastronomii, która zaoferuje ciepłe posiłki. Szczegółowe informacje dot. Orszaku Trzech Króli w Sławnie umieszczane będą na profilu Facebook pod adresem - https://www.facebook.com/trzechkroliwslawnie/ bądź stronie internetowej - http://www.slawno.orszak.org/

AS - Aktywny Senior

28.11.2018

1Stowarzyszenie CIES wspólnie z Radą Seniorów oraz Urzędem Miejski w Sławnie zorganizowali w dniu 27 listopada 2018 roku spotkanie pn. „Dasz Radę Seniorze” w ramach projektu „AS – Aktywny Senior” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Spotkanie otworzyła dr Katarzyna Seredyńska z Uniwersytetu Szczecińskiego prelekcją dotyczącą różnych aspektów aktywności osób starszych. Następnie Maria Poprawska omówiła wyniki analizy potrzeb osób starszych. Mieszkańcy Sławna otrzymali w czerwcu br. od Rady Seniorów w Sławnie ankietę, w której musieli odpowiedzieć na pytanie: Czy Sławno jest przyjazne seniorom? Do ankiety zaproszono  500 osób, w odpowiedzi wróciło 247 ankiet. Ankietowani podkreślali, że są zadowoleni z  organizacji imprez i zajęć dla seniorów w Sławnie, działalności Uniwersytetu III wieku oraz działalności grupy wsparcia seniorów przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Za nieprzyjazne uznali brak miejsc spotkań dla seniorów, niebezpieczne ulice oraz brak odpowiedniej infrastruktury dla seniorów.

Na koniec spotkania omówiono działalność pierwszej kadencji Rady Seniorów w Sławnie, która zakończyła się wraz z końcem kadencji samorządu 2014-2018/  W najbliższym czasie odbędą się wybory II kadencji Rady Seniorów w Sławnie.

czytaj więcej »
Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze

28.11.2018

1Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie przystąpiła do projektu „Ruchome Wykłady Pomorzoznawcze” – realizowanego przez Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Edukacji „Lider” finansowanego z programu dotacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Idea projektu opiera się na organizacji cyklu spotkań w różnych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego z osobami zajmującymi się historią poszczególnych miejscowości i  różnymi aspektami lokalnej historii. Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie gościła Pana Mieszka Pawłowskiego – pracownika Muzeum Narodowego w Szczecinie. Prelegent wygłosił wykład pt. „Pomorskie pieniądze zastępcze z okresu I wojny światowej”. Wykład był uzupełniony  ciekawą prezentacją.  Gość sławieńskiej biblioteki w sposób bardzo ciekawy zapoznał uczestników spotkania z tematyką różnych form pieniędzy na Pomorzu oraz zainspirował do żywej dyskusji.

 

czytaj więcej »
Podsumowanie festynu "Podaruj Życie Nikoli"

27.11.2018

1Były występy, koncerty, licytacje i przepyszne ciasta  - to wszystko zostało przygotowane w ramach Festynu Charytatywnego "Podaruj Nikoli Życie", który odbył się 24 listopada 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie. Łącznie zebrano aż 17.109,45 zł!

Celem festynu była pomoc dla Nikoli Janas ze Sławna. 17- latka od urodzenia choruje na Neurogibromatoze typ 1 ( Fakomatoza). Przeszła wiele operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy oraz Szpitalu Klinicznym w Szczecinie. Jest pod stałą opieką poradni Fakomatoz oraz Neurochirurgicznej i onkologicznej w Bydgoszczy. Ponadto nad jej zdrowiem czuwają lekarze i pielęgniarki poradni genetycznej, okulistycznej, onkologicznej, chirurgicznej w Szczecinie oraz chirurgicznej i ortopedycznej w Krakowie. Obecnie Nikola, po usunięciu guza MPNST, walczy z nowotworem złośliwym, a lek który mógłby pomóc przekracza możliwości finansowe rodziców. Dlatego pieniądze zebrane podczas festynu przekazane zostaną na zakup leku i dalsze leczenie Nikoli.

W pomoc chorej nastolatce zaangażowało się wiele osób, instytucji i firm, za co organizatorzy bardzo serdecznie dziękują. Trwa w dalszym ciągurównież zbiórka pieniędzy w internecie - pod adresem https://pomagam.pl/i8yicsqm

czytaj więcej »
Młode sławnianki z sukcesami na skalę światową

24.11.2018

2Hanna Choma została Mistrzynią Świata do lat 7 kat. B, zaś Maja Stojewska Wicemistrzynią Świata kat. B do lat 8, podczas V Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak - Mistrzostw Świata Fitness Fit-Kids & Fitness Areobic, które odbyły się dziś w Amber Expo w Gdańsku.

Na wydarzenie do Polski przyjechały najbardziej utalentowani zawodnicy z różnych krajów m.in. Węgry, Chorwacja, Serbia, Niemcy, Białoruś, Cypr i inni. Rywalizowali oni o tytuły Mistrzów Świata Fitness FIT-KIDS & Fitness Aerobic w kategoriach wiekowych solo, duetach, trio i formacjach. Były to najwyższe rangą międzynarodowe zawody w tej dyscyplinie organizowane na licencji World Fitness Federation.

Hani i Mai składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów i powodzenia w kolejnych zawodach.

czytaj więcej »
Zaprzysiężenie burmistrza oraz radnych miejskich

23.11.2018

1W dniu 23 listopada 2018 r. w sławieńskim ratuszu odbyła się I sesja Rady Miasta kadencji 2018-2023, podczas której uroczyste ślubowanie złożył wybrany na burmistrza Krzysztof Frankenstein oraz 15 radnych miejskich. Przewodniczącą Rady Miejskiej w Sławnie została radna Marzena Łużyńska

Na uroczystość zaprzysiężenia nowych władz przybyli licznie mieszkańcy naszego miasta,  przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, komendanci służb mundurowych, prezesi spółek miejskich i przedsiębiorstw, księża, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Pierwszą sesję otworzyła i poprowadziła radna senior Bożena Kallaur, witając zaproszonych gości oraz mieszkańców. Następnie radni odebrali zaświadczenia o wyborze od Danuty Kudżmy - Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej.  Po odbiorze zaświadczeń, radni przystapili do ślubowania.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” - rotę ślubowania odczytała  Bożena Kallaur, a każdy z radnych, wyczytany imiennie, powiedział “Ślubuję”.  

Kolejnym punktem sesji był wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej. Powołano komisję do przeprowadzenia głosowania, a jedynym kandydatką, która wyraziła zgodę była Marzena  Łużyńska. W wyniku głosowania tajnego, 12 głosami za oraz 3 wstrzymującymi się Przewodniczącą Rady Miejskiej w Sławnie została Marzena Łużyńska i od tego momentu dalej prowadziła Sesję Rady Miejskiej. Nowa przewodnicząca w kilku słowach podziękowała radnym za zaufanie i przekazanie jej tak zaszczytnego stanowiska, licząc na dobrą współpracę w Radzie. Następnie powołano kandydatów na wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Sławnie. Radni zgłosili trzy kandydatury: Dominika Margielewskiego, Jarosława Starka i Marcina Bojaryna.  Po przeprowadzeniu głosowania wiceprzewodniczącymi zostali: Dominik Margielewski i Jarosław Stark.

W drugiej części obrad powołano przewodniczących komisji Rady Miejskiej. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej została Joanna Iwko.  Przewodniczącym Komisji Gospodarki i Budżetu został Włodzimierz Śledź.  Przewodniczącym Komisji Socjalnej został Paweł Kopczyński. Przewodniczącą Komisji Spraw Publicznych została Marta Stępień. Przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji został Adam Poprawski.

Po wyborze przewodniczących komisji,  burmistrz Sławna złożył ślubowanie słowami: „Obejmując urząd Burmistrza Miasta Sławna, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta Sławna. Tak mi dopomóż Bóg”. Po złożeniu ślubowania burmistrz Sławna wygłosił krótkie przemówienie

"Zacznę od serdecznych gratulacji dla radnych Rady Miejskiej w Sławnie. Ciąży na Was duża odpowiedzialność za prowadzenie spraw miasta i głęboko wierzę, że z tych obowiązków należycie się wywiążecie, a współpraca między nami będzie układała się pomyślnie" - powiedział burmistrz Sławna. Po przemówieniu burmistrz Sławna podpisał swoje pierwsze zarządzenie,  powołując na stanowisko zastępcy burmistrza Sławna Pana Mieczysława Grabowskiego. Na koniec nastąpiłł moment składania życzeń i gratulacji, a następnie przewodniczący zamknął obrady I sesji rady miasta.

Radni Rady Miejskiej w Sławnie w kadencji 2018-2023: Włodzimierz Śledź, Karolina Stępień, Marzena Łużyńska, Jarosław Stark, Bożena Kallaur, Joanna Iwko, Paweł Kopczyński, Marta Stępień,  Bartosz Bukowski, Dominik Margielewski,  Maciej Motyl, Marcin Bojaryn, Adam Poprawski, Ewelina Stach, Marcin Podolski.

Galeria zdjęć dostępna będzie na portalu Facebook.

czytaj więcej »
Sesja Rady Miejskiej 1/2018

23.11.2018

1Sesja nr 1/2018

Dzień Pracownika Socjalnego

21.11.2018

121 listopada 2018 roku obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. To święto nie tylko pracowników socjalnych, ale także wszystkich pracowników służb społecznych.

Z tej okazji Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna spotkał się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławnie z Dominiką Wróbel - kierownikiem MOPS-u i na jej ręce złożył życzenia oraz podziękowania dla wszystkich pracowników za codzienny trud niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. 

"W dniu Waszego Święta składam serdeczne podziękowania za trudną pracę, za wszelką pomoc i uśmiech, który często jest tym największym dobrem i znakiem nadziei, że wszystko można w życiu zmienić na lepsze. Życzę, aby nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości" - powiedział burmistrz Sławna.

AUTO Diug Liga Piłkarek Ręcznych

21.11.2018

1W niedzielę - 18 listopada 2018 r. - na parkiecie hali przy ulicy Sempołowskiej 3 wystąpiły zespoły uczestniczące w Auto DIUG Lidze Piłkarek Ręcznych. Był to trzeci turniej w tym sezonie.

Zespół UKS Lider Sławno (2006/07) rozegrał tego dnia dwa spotkania ligowe oraz jedno sparingowe. W pierwszym meczu dnia Liderki podejmowały dobrze im znany zespół KU AZS Politechniki Koszalińskiej rocznik 2006. Z zespołem tym graliśmy po raz ostatni w fazie grupowej wrześniowego turnieju Gniezno CUP. Wówczas zwyciężyliśmy dość pewnie. Tym razem również od początku nadawaliśmy ton grze i po pierwszej połowie tablica świetlna wskazywała wynik 8:1. Ostatecznie zwyciężyliśmy 11:4.  W drugim meczu niedzielnego turnieju podejmowaliśmy SP10 Słupsk rocznik 2007. W tym spotkaniu wygraliśmy 11:2. Na koniec dnia rozegraliśmy mecz kontrolny z zespołem KU AZS Politechniki z rocznika 2007. Wynik tego meczu nie był rejestrowany. Podsumowując wszystkie niedzielne mecze cieszy fakt, że wystąpiło tego dnia aż 19 dziewcząt w barwach naszego klubu. Na duży plus należy zapisać postawę zespołu w początkowej fazie pierwszego meczu, choć nawet i wtedy nie ustrzegliśmy się wielu błędów, które motywują nas do jeszcze cięższej pracy na treningach.

czytaj więcej »
Dodatkowa szansa na zgłoszenie inicjatywy społecznej do programu „Decydujesz, pomagamy!”

20.11.2018

1Informujemy, że termin przyjmowania zgłoszeń w programie „Decydujesz, pomagamy”, który Burmistrz Miasta Sławno objął honorowym patronatem, został przedłużony do 28.11.2018 r.

Przed Wami ostatnia szansa na podjęcie walki o granty o łącznej puli 1 125 000 złotych. Gorąco zachęcamy do składania wniosków! Program „Decydujesz, pomagamy” jest realną szansą na poprawę najbliższego otoczenia. Aktywni mieszkańcy mogą zdobyć granty o wartości 5 000, 3 000 oraz 1 000 zł. Dzięki przedłużonej rekrutacji można jeszcze przez kilka dodatkowych dni zgłaszać pomysły do V edycji programu. Formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie wwww.tesco.pl/pomagamy aktywny będzie do 28 listopada 2018 roku.

Kto może zgłosić projekt?

Do programu mogą zgłosić się wszyscy aktywni mieszkańcy: organizacje pozarządowe, grupy nieformalne,  spółdzielnie socjalne oraz instytucje publiczne, takie jak: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej.

Czego może dotyczyć projekt?

Nowy plac zabaw, turniej piłki nożnej dla seniorów, a może zajęcia z programowania dla najmłodszych? Zgłaszane projekty mogą dotyczyć wszystkich sfer: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, niemarnowania żywności, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Jeśli nie macie pomysłu na projekt zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej programu www.tesco.pl/pomagamy! Zrealizowane projekty przyniosły znaczące korzyści w najbliższym otoczeniu. Nie czekajcie, zainspirujcie się do działania!

Decyzja o wygranej pozostaje w rękach mieszkańców!

W każdym z mikroregionów mieszkańcy zadecydują, który projekt najbardziej odpowiada ich potrzebom. Głosowanie potrwa od 21 stycznia do 17 lutego. W praktyce każda organizacja zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez mieszkańców, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

„Decydujesz, pomagamy” to program, wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz otoczenia. Od 2016 roku w całej Polsce
w ramach programu mieszkańcy zrealizowali 815 projektów społecznych, na które otrzymali od Tesco i Fundacji Tesco łącznie ponad 3 mln złotych.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

Podaruj Nikoli życie

19.11.2018

124 listopada 2018 roku o godz. 12:00 w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie odbędzie się festyn charytatywny pn. Podaruj Nikoli Życie.

Ten festyn jest ciężką pracą organizatorów, wolontariuszy, jak i ludzi o wielkim sercu, którzy niosą bezinteresownie pomoc przekazując rzeczy na licytację jak i fanty. To również praca tych co są sponsorami tego wydarzenia.

Celem festynu jest pomoc dla Nikoli Janas ze Sławna. 17- latka od urodzenia choruje na Neurogibromatoze typ 1 ( Fakomatoza). Przeszła wiele operacji: w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - przeszczep piszczeli - staw rzekomy, w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy - usuniecie licznych guzów kanału kręgowego i korzeni nerwowych w odcinku szyjnym, niewydolność płucna, założenie zastawki Komorowo-otrzewnowej.
Obecnie zmaga się z nowotworem złośliwym IV stopnia przestrzeni zaotrzewnowej z zajeciem otrzewnej Malignant Peripheral Nerve Sheat Tumor(MPNST). Przebywa w Klinice Pediatrii I Onkologii Dziecięcej w Szczecinie.

Kwota zebrana w całości potrzebna jest na dalsze kosztowne leczenie, konsultacje, częste wyjazdy do odleglego szpitala oraz rehabilitacje Nikoli.

Szczegółowe informacje o festynie znajdą Państwo na stronie - https://www.facebook.com/Podaruj-Nikoli-%C5%BCycie-291190231699435/  oraz https://pomagam.pl/i8yicsqm

plakat

 

Ostatnia sesja Rady Miejskiej

19.11.2018

22W piątek, 16 listopada 2018 roku po raz ostatni spotkali się na sali sesyjnej radni VII kadencji.

Na ostatniej sesji radni przyjęli informację m.in. o realizacji zadań oświatowych gminy w roku szkolnym 2017/2018 oraz podjęli uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty w wysokości 99% od ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego na wykup w trybie bezprzetargowym lokalu mieszkalnego nr 7 stanowiącego własność gminy Miasto Sławno, usytuowanego przy ulicy Koszalińskiej 11 na rzecz najemcy tego lokalu, a także ustalili wysokość diet dla radnych w kadencji 2018-2023. Następnie Edyta Szczygielska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie podsumowała działalności Rady Miejskiej w latach 2014-2018.

W skład obecnej rady, kończącej swoją kadencję, wchodziło 15 radnych: 7 kobiet i 8 mężczyzn. Pierwsza sesja odbyła się 01 grudnia 2014 r., a dzisiejsza sesja była 62 sesją w tej kadencji. W czasie tych ostatnich czterech lat odbyły się trzy sesje nadzwyczajne i trzy uroczyste. Podczas tych obrad zostały wręczone odznaczenia od Prezydenta RP oraz limitowany medal z okazji 700-lecia Miasta Sławno dla osób szczególnie zasłużonych dla naszego miasta. W czasie kadencji 2014 – 2018 podjęto 353 uchwały i zgłoszono 33 interpelacje. Rada najczęściej pracowała na wspólnych posiedzeniach czterech komisji stałych. Komisja Gospodarki i Budżetu odbyła łącznie 108 posiedzeń, Komisja Rewizyjna – 71, Komisja Socjalna – 77, a Spraw Publicznych – 72 posiedzenia.

"Chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom, z którymi mogłam pracować przez ostatnie 12 lat. Dziękuję za cenne porady, pomoc, spotkania. Jestem w pełni przekonana, że wspólnie możemy stwierdzić, iż mieszkańcom Sławna żyje się lepiej "- mówiła ze wzruszeniem Edyta Szczygielska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie.

Podziękowania od radnych otrzymała także Teresa Ożóg - wieloletni pracownik Biura Rady, która w tym roku odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Na zakończenie sesji Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna złożył podziękowania za współpracę wszystkim radnym i wręczył pamiątkowe medale dla radnych, którzy kończą pracę w Radzie Miejskiej. Podziękowania otrzymali: Edyta Szczygielska, Waldemar Gertner, Stanisław Szkudlarek, Maria Poprawska, Kinga Cichawa, Ewa Wojciechowska, Mirosław Grzegorczyk i Bożena Konfederak.
 

Radni Rady Miejskiej w Sławnie VII Kadencji - 2014-2018:

Edyta Szczygielska, Mirosław Grzegorczyk, Jarosław Stark, Marcin Bojaryn, Kinga Cichawa, Waldemar Gertner, Joanna Iwko, Bożena Kallaur, Bożena Konfederak, Paweł Kopczyński, Dominik Margielewski, Maria Poprawska, Stanisław Szkudlarek, Włodzimierz Śledź, Ewa Wojciechowska.

czytaj więcej »
Uroczysta inauguracja SLMPS

19.11.2018

115 listopada 2018r. ruszyły rozgrywki Sławieńskiej Ligi Mini Piłki Siatkowej organizowane w ramach Programu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

Programu mającego na celu odpowiednie kształtowanie polityki społecznej poprzez profilaktyczną działalność prowadzoną w formie organizowania pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Sławna. Jest to już IX sezon rozgrywek SLMPS, który otworzyły wspólnie Aneta Świątek – dyrektor SP Nr 1 i Dagmara Wojtczak – dyrektor SP Nr 3. Firma P.B.S. Olszewski i Synowie został sponsorem wspierającym SLMPS. Do rozgrywek SLMPS zgłosiło się 18 drużyn! ze sławieńskich szkół podstawowych, w rocznikach 2006, 2005, 2004 z podziałem na dziewczęta i chłopców. Mecze rozgrywane będą w hali widowiskowo-sportowej OSiR przy SP Nr 3. Spotkania sędziować będą:  Bożena Paszkiewicz, Anika Wojtczak i Adam Bukowski SP 3. W pierwszej kolejce rozegrano spotkania w najmłodszej grupie 2006.

Zakończenie rozgrywek planowane jest w marcu 2019r. a więc przez 5 miesięcy organizatorzy mają zamiar stworzyć warunki do harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, poprzez rozwijanie zainteresowań i uzdolnień ruchowych. Chcemy również popularyzować grę drużynową jaką jest mini siatkówka. Mamy nadzieję, że nasza oferta aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego z dala od nałogów na jakie dzieci są narażone przyniesie dobre owoce wychowawcze i zdrowotne.  

TABELE PO I KOLEJCE

GRUPA A – ROCZNIK 2006 (DZIEWCZYNKI)

1

Aktimelki (SP 3)

2

3

2 : 2

2

Liderki (SP 1)

1

2

2 : 0

3

Warzywka (SP 3)

0

0

0 : 0

Wyniki I kolejki 15.11.2018

Aktimelki (SP 3)               -           Warzywka (SP 3)                        2 : 0 (25:17, 25:22)

Aktimelki (SP 3)               -           Liderki (SP 1)                               0 : 2 (20:25, 17:25)

GRUPA B – ROCZNIK 2006 (CHŁOPCY)

1

Młode Ziemniaczki (SP 3)

1

2

2 : 0

1

Watacha (SP 1)

1

2

2 : 1

3

Budowlańcy (SP 3)

1

1

1 : 2

3

Grzmoty (SP 3)

1

1

0 : 2

5

Gepardy (SP 3)

0

0

0 : 0

Wyniki I kolejki  09.11.2017.

Grzmoty (SP 3)                 -           Młode Ziemniaczki (SP 3)                   0 : 2 (12:25, 22:25)

Budowlańcy (SP 3)       -           Watacha (SP 1)                                        1 : 2 (14:25, 23:23, 8:15)

Gepardy                       -        pauza

czytaj więcej »
Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej

14.11.2018

223 listopada 2018 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Sławnie.

W porządku obrad złożenie ślubowania przez radnych, wybór przewodniczącego Rady oraz złożenie ślubowania przez burmistrza Sławna.

 

1

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ