Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

 •  
 •  
 •  
 •  

Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Zmiana kont bankowych

Zmiana kont

czytaj więcej »
Ja w internecie

Ja w internecie

czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

czytaj więcej »

 

 

 

Archiwum wiadomości

Nowa publikacja

01.03.2019

1W ub. roku we współpracy Fundacji Dziedzictwo i Urzędu Miejskiego w Sławnie ogłoszono konkurs plastyczny dotyczący przygotowania ilustracji do nowego wydania Legend Powiatu Sławieńskiego. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich mieszczących się na terenie miasta Sławna. Zwyciężczynią konkursu została Weronika Sarosiek z Zespołu Szkół im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie. 

W tym roku Urząd Miejski w Sławnie współfinansował wydruk publikacji pn. Legendy ze Sławna i okolic, wydanej przez Fundację Dziedzictwo.  Książka zawiera legendy o rzece przepływającej przez Sławno i ziemię sławieńską - Wieprzy oraz legendy, których akcja toczy się na obszarze dzisiejszej gminy Sławno oraz kilka legend o Sławnie. Legendy są opatrzone ilustracjami m.in. Weroniki Sarosiek  W sumie w publikacji znalazło się 40 legend.

Nowi mistrzowie Sławna w jedzeniu pączków!

01.03.2019

1W Tłusty Czwartek, 28 lutego 2019 roku, w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie królowały pączki, a o diecie nie było żadnej mowy. IV Mistrzostwa Sławna w jedzeniu pączków okazały się świetną zabawą zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisy do pączkowej rywalizacji trwały od godz. 15:00 i z każdą minutą przybywało co raz więcej konkurentów. Zanim wszyscy uczestnicy przystąpili do rywalizacji, na parkiecie zaprezentowali się tancerze ze Szkoły Tańca Finezja ze Sławna. Następnie dziesięć kobiet i mężczyzn stanęło do rywalizacji o tytuł mistrza zjadania pączków. Przed każdym uczestnikiem stanął talerz z pysznymi pączkami. Zadanie było teoretycznie proste - zjedzenie ich w jak najkrótszym czasie. Kobiety miały do zjedzenia pięć pączków, mężczyźni dziesięć. Do wygrania były sprzęty gospodarstwa domowego oraz pakiety pocieszenia, ufundowane przez sponsorów imprezy: Obserwator Lokalny Sławno, Piekarnia Jakubowscy i Społem PSS Sławno

Nowym pączkowym mistrzem Sławna został Wacław Ruchlewicz, który w czasie 5 minut i 18 sekund, który uporał się z zawartością swojego talerza, bijąc czas zeszłorocznego mistrza. Mistrzynią Sławna została Katarzyna Fintz, która pięć pączków zjadła w czasie 4 minut i 6 sekund. Na zakończenie imprezy, gdy wszyscy chętni zmagali się z górą pączków, przygotowano taneczne zabawy, prowadzone przez Adriana Zielińskiego – instruktora Szkoły Tańca Finezja.

Wyniki końcowe:

1. Katarzyna Fintz - 4 min. 6 sek.

2. Katarzyna Pasik - 4 min. 9 sek.
3. Grażyna Antosik - 4 min. 24 sek.
4. Iwona Rosiak - 4 min. 53 sek.
5. Izabella Cendrowska - 5 min. 23 sek.
6. Magdalena Brzezińska - 5 min. 32 sek.
7. Agnieszka Gondek - 6 min. 11 sek.
8. Karolina Repińska - 6 min. 28 sek.
9. Jolanta Łozińska - 7 min. 42 sek.
10. Aleksandra Gryciuk - 8 min. 2 sek

Wyniki końcowe -  mężczyźni:


1. Wacław Ruchlewicz - 5 min. 18 sek.
2. Dawid Jóźwiak - 8 min. 37 sek.
3. Marcin Motykowski - 9 min. 51 sek.
4. Grzegorz Skierka - 9 min. 54 sek.
5. Grzegorz Antosik - 10 min. 1 sek
6. Grzegorz Nienałtowski - 10 min. 46 sek
7. Grzegorz Czarnecki - 14 min. 29 sek.
8. Henryk Chudy - 15 min.
9. Norbert Szokało - zjadł 7 pączków
10. Stanisław Przybyła - zjadł 3 pączki

 

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Piekarnia Jakubowscy ze Sławna, PSS Społem i Obserwator Lokalny.

czytaj więcej »
XI Karnawałowy Festiwal Tańca z "Gracją"

28.02.2019

1Po raz jedenasty Sławno stanie się stolicą tańca w regionie. Już 2 marca 2019 roku odbędzie się XI Karnawałowy Festiwal Tańca z "Gracją", organizowany przez Stowarzyszenie Gracja, Szkołę Podstawową nr 1 w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie oraz Urząd Miejski w Sławnie.

Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie zaprezentują się pary oraz formacje taneczne z Polski oraz z Niemiec - partnerskiego miasta Rinteln! Na parkiecie królować będą rytmy taneczne, piękne, stroje, szyk i elegancja. Gościem specjalnym będzie para taneczna Ania i Jacek - trzykrotni mistrzowie świata w rock and rollu sportowym, uczestnicy brytyjskiego "Mam Talent".Tegoroczny Festiwal został podzielony na dwa bloki:
- I blok - dzieci młodsze wystąpią o godz. 15:00,
- II blok - młodzież i osoby starsze wraz z zaproszonymi gośćmi o godz. 17:30.

Cegiełki uprawniające do wejścia na imprezę dostępne będą przed halą w dniu wydarzenia.

Szkolenie OZE - szansa na innowacyjne rolnictwo

27.02.2019

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców wsi oraz przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej na bezpłatne szkolenia "OZE - szansa na innowacyjne rolnictwo", poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii.

Powyższe wydarzenia zostały objęte Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szkolenia odbędą się w każdym województwie w okresie od 26 lutego do 10 kwietnia 2019 r. (harmonogram szkoleń - otwórz).

Najważniejsze tematy:

 • uwarunkowania i koszty pozyskania energii z OZE,
 • praktyczne doświadczenia z eksploatacji instalacji OZE:
  • biogazownie rolnicze,
  • małe elektrownie wodne,
  • instalacje fotowoltaiczne,
  • kotły na biomasę (pellet),
 • finansowe wsparcie operacyjne:
  • prosument,
  • taryfy gwarantowane (systemy FIT/FIP),
  • aukcje,
 • wsparcie inwestycyjne z zakresu OZE.

Agenda szkolenia - otwórz

Wśród prelegentów m.in.:

 • użytkownicy poszczególnych rodzajów instalacji OZE,
 • przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
 • przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki,
 • przedstawiciele Banku Ochrony Środowiska S.A.,
 • przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nie zabraknie również czasu na rzeczową i ekspercką dyskusję, w tym omówienie zagadnień problemowych poruszanych podczas spotkania.

Zarejestruj się już dziś! Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Nabór uczestników szkolenia prowadzony jest w Oddziałach Terenowych KOWR.

Wszelkich informacji dotyczących spotkania udziela Pan Marian Marynowski – kierownik działu EOŚ (numer kontaktowy: 91 479 40 64).

1

 

2

 

Zielona ławeczka

27.02.2019

1Projekt „Zielona Ławeczka Fundacji banku Ochrony środowiska już od 6 lat pozwala mieszkańcom zazieleniać swoje sąsiedztwa. Pomaga w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są  z  inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

To w znacznej mierze dzięki zaangażowaniu samorządów udało się w zeszłych latach wspomóc mieszkańców Olsztyna, warszawy, Bytowa, Śremu, Radomia, Bydgoszczy oraz wielu innych miast, w stworzeniu pięknych mini-ogrodów w swoich podwórkach. Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą mieć wpływ na otoczenie, w którym żyją. Zależy im  na  czystej, ładnej i przede wszystkim zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i  szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadza drzewa, angażują się w budżety obywatelskie. Projekt „Zielona Ławeczka zachęca do podjęcia kolejnych działań. Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym. Zostało przeznaczone Łącznie 90 tys. zł na rewitalizacje zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 80 osiedlowych mini ogrodów. Do dziś stanowią one chlubę mieszkańców którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz rozwijać.

W projekcie biorą udział kilkuosobowe zespoły sąsiedzkie. Mieszkańcy przygotowują projekt przebudowy danego terenu i przeprowadzają przy tym konsultacje w lokalnej społeczności. Jeżeli ich  pomysł zyska uznanie sędziów, maja szanse otrzymać od Fundacji banku Ochrony Środowiska grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczowa w postaci ławki parkowej, o łącznej wartości 1600 zł. Później samodzielnie odpowiadają za urządzenie nowego, zielonego zakątka. Uczestnicy są przez cały okres trwania projektu objęci pomocą merytoryczną ekspertów z Katedry Architektury Krajobrazu oraz Katedry Sztuki krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Cały proces komunikacji uczestników z organizatorem odbywa się droga internetową. Nie ma potrzeby wysyłania żadnych materiałów poczta ani uczestniczenia w spotkaniach z Fundacją. Udział w konkursie jest całkowicie darmowy. W projekcie mogą brać udział otwarte osiedla zarządzane przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Ostateczny termin rejestracji do konkursu mija 17 maja 2019 r.

Szczegóły konkursu – www.zielonalaweczka.pl

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami Sławna

27.02.2019

1W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie dzielnicowi różnych rejonów miasta spotkali się z mieszkańcami. Mundurowi poznali oczekiwania społeczeństwa, ale też przekazali wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w codziennych sytuacjach, propagując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie rozpoczęli dzisiaj cykl spotkań ze społeczeństwem i rozmawiali o bezpieczeństwie w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Obok zainteresowania słuchaczy innowacyjnymi programami typu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” rozmawiali na tematy związane z szeroko rozumianą problematyką bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiali także o przestępstwach, których ofiarami padają osoby starsze, jak kradzieże „na wnuczka”, „ na policjanta” czy kieszonkowe. Policjanci informowali i zachęcali również o możliwości i sposobie korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której kontakt z Policją, w tym z dzielnicowymi jest bardzo ułatwiony.

Spotkanie miało za zadanie propagowanie właściwych relacji i zaufania na linii obywatel – dzielnicowy.

czytaj więcej »
Papuszafka – szafka na jedzenie

26.02.2019

1Szafka na jedzenie to wspólny projekt przyjaciół, ludzi dobrego serca i każdej zainteresowanej instytucji. Szukamy osób, które udzielą wsparcia dla inicjatywy społecznej.

O co chodzi? Jesteśmy mieszkańcami Sławna i chcemy stworzyć miejsce (Papuszafkę), w którym całodobowo będzie można zostawić artykuły spożywcze bądź poczęstować się tym, co tam się znajduje. Takie szafki z powodzeniem funkcjonują m.in. w Słupsku, Szczecinie, Wrocławiu i Warszawie.

Celem jest wsparcie ludzi w potrzebie (tych, którzy niekoniecznie korzystają z pomocy ośrodka pomocy społecznej, a mimo wszystko potrzebują wsparcia, np. osoby samotne, starsze). Celem jest też walka z marnotrawieniem jedzenia. Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego w Polsce rocznie marnuje się około 9 mln ton żywności. W Papuszafce będą mogły znaleźć się produkty spożywcze w zamkniętym opakowaniu lub pojemnikach. Zabronione jest do niej przynoszenie surowego mięsa, czy potraw z surowych jaj. Papuszafka będzie miała swój regulamin korzystania.

Szafka na jedzenie, którą chcemy postawić w Sławnie, musi być zlokalizowana w miejscu ogólnodostępnym, bezpiecznym i widocznym. W tym celu poszukujemy właścicieli terenu, na którym moglibyśmy postawić szafkę. Właściciel nieruchomości musi wiedzieć, że udostępni miejsce całkowicie nieodpłatnie. Pamiętajcie, cel jest charytatywny, prospołeczny.

Nie jesteśmy żadną organizacją, stowarzyszeniem, czy działalnością. Jesteśmy ruchem społecznym, który chce coś zmienić. Szukamy także osób, które mogłyby przekazać nieodpłatnie materiały do budowy szafki na jedzenie. Papuszafka może być wykonana z płyt OSB. Jej standardowe wymiary: wysokość do 200 cm, szerokość 50 cm.

Do tej pory naszą inicjatywę poparły sławieńskie instytucje, m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie, Hufiec ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, a także szkolne koła wolontariatu z Zespołu Szkół im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Informacje i zdjęcia o tym, jak może wyglądać Papuszafka znajdziecie na naszej stronie na Facebooku: Papuszafka – szafka na jedzenie. Nasz projekt ma być wesoły i przyjazny, ma przyciągać ludzi, to nasza wspólna inicjatywa i wspólna sprawa.

Wszystkich zainteresowanych współpracą przy stworzeniu szafki na jedzenie prosimy o kontakt z koordynatorami akcji:

Wojtek Kulig: 667 627 497

Patrycja Wnuk-Jełkaszew: 693 554 463

Marta Roguska-Roszak: 609 306 792

 

 

Rozstrzygnięto otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku

26.02.2019

1Rozstrzygnięto konkurs ofert w sprawie przyznania dotacji na wspieranie realizacji zadań publicznych Miasta Sławno w 2019 roku .

Po zapoznaniu się ze złożonymi ofertami Burmistrz Miasta Sławno przyznał dotację na realizację zadań publicznych w 2019 r. z zakresu:

a) wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu:

-   Miejski Klub Sportowy „Sława” Sławno- 62.000,00 zł

-   Uczniowski Klub Sportowy Lider Sławno-  15.000,00 zł

-   UKS „Sława-Jedynka”- 10.000,00 zł

-   UKS OSiR Badminton-  10.000,00 zł

-   Miejski Klub Sportowy „Święc”- 12.000,00 zł

-   Stowarzyszenie Przyjaciół Sceny w Sławnie- 2.000,00 zł

-   Stowarzyszenie Gracja- 3.000,00 zł

-   Stowarzyszenie Promocji Tańca „Finezja” w Sławnie- 3.000,00 zł

-   Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku”- 2.000,00 zł

-   Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy Grom - 1.000,00 zł

b) działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz w sferze ochrony zdrowia:   

-  Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi „Razem”-  4.000,00 zł

- Stowarzyszenie „AKSON”-  6.000,00 zł

 - Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe w Sławnie- 2.000,00 zł

c) działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz dziedzictwa

     narodowego:

-    OSP w Sławnie Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej- 10.000,00 zł

d) działania w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji i oświaty:         

-    Fundacja „RODZINA”- 6.000,00 zł

Nie przyznano dofinansowania ofercie z działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz dziedzictwa narodowego dla Fundacji „Nowoczesny Konin”.

 

Spotkanie z dzielnicowymi KPP w Sławnie

25.02.2019

1W dniu 26 lutego 2019 roku o godz. 10:00 w sali herbowej Urzędzie Miejskim w Sławnie odbędzie się spotkanie z dzielnicowymi KPP na Sławno.

W spotkaniu będzie uczestniczył policjant tzw. pierwszego kontaktu odpowiedzialny za poszczególny rejon służbowy.

KIEROWNIK REWIRU – mł. asp. Iwona Ordak tel. 59 810 05 21 511 860 90

Rejon nr I (miejski)  - obsługuje  st. sierż. Aleksandra Zielińska, tel. 59 810 05 23,  571 323 901 Aleja Zachodnia (od ul. Chopina do ul. Jagiełły), ul. Armii Krajowej (od ul. Morskiej do ul. Chopina), ul. Buczka, ul. Chopina, ul. Chrobrego,  ul. Gdańska, ul. Jagiełły,  ul. Kosynierów, ul. Kwiatowa, Lasek Komunalny, ul. Leśna, ul. Morska,  ul. 3 Maja, ul. Mieszka I, ul. Ogrodowa, ul. Polna,      ul. I Pułku Ułanów,  ul. Reja, ul. Rolna, ul. Sadowa,  ul. Traugutta, Plac Traugutta, Osiedle Północ

Rejon nr II (miejski) - obsługuje Kacper Szarkiewicz, tel. 59 810 05 22,  571 323 903 Aleja Zachodnia (od Chopina do W. Polskiego), ul. Armii Krajowej, ul. Basztowa (od ul. Skłodowskiej do ul. Powstańców Warszawskich), ul. Chełmońskiego, ul. Dworcowa, ul. Emilii Plater,  Osiedle Dzieci Wrzesińskich  ul. Harcerska, ul. Koszalińska, ul. Kolejowa, ul. Kopernika,ul. Krasickiego, ul. Lipowa, ul. 11 Listopada, ul. Łączna, ul. Matejki, ul. Mickiewicza,  ul. Mikołaja,   ul. Nałkowskiej, ul. Okrzei, Plac Wolności, ul. Powstańców Warszawskich (za wyjątkiem budynków nr 1 i 3), ul. Sienkiewicza, ul. Wojska Polskiego, ul. Zielona,.

Rejon nr III (miejski) - obsługuje sierż. szt. Paulina Paszkiewicz 59 810 05 23, 571 323 904, ul. Basztowa (od Skłodowskiej do Jedności Narodowej), ul. Cieszkowskiego, ul. Daszyńskiego, ul. Dąbrowskiego, ul. Dąbrowskiej, ul. Gierymskiego, ul. Grottgera, ul. Gruntowa, ul. Grunwaldzka, ul. Jedności Narodowej, ul. Kąpielowa, ul. Kisielewskiego, ul. Konopnickiej, ul. Kościelna, ul. Kościuszki, ul. Kraszewskiego, ul. 8 Marca, ul. Mielczarskiego, ul. Moniuszki, ul. Norwida, ul. Ojca Talarka, ul. Orzeszkowej, Plac Sportowy, Plac KSW , ul. Pocztowa,  ul. Polanowska,  ul. Prusa, ul. Powstańców Warszawskich nr 1 i 3, Park im. POW, ul. Rapackiego, ul. Rejtana, ul. Reymonta, ul. Skłodowskiej, ul. Słowackiego, ul. Staszica, ul. Tuwima, ul. Wyspiańskiego,  ul. Żeromskiego.

Rekordowe XVII Mistrzostwa Sławna w skoku wzwyż

25.02.2019

123 lutego 2019 r. w Sławnie odbyły się XVII Mistrzostwa Miasta Sławno w Skoku Wzwyż. Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej OSiR.

Zawodnicy ze Słupska, Darłowa i Sławna, walka o rekordy do ostatnich skoków i emocje sportowe - to tegoroczne XVII Mistrzostwa Miasta Sławno w Skoku Wzwyż. Widzowie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Sławnie podziwiali wysokie loty zawodników w różnych kategoriach wiekowych. W Sławnie mogliśmy w końcu zobaczyć czołówkę sławieńskich skoczków, którzy do tej pory zdobyli wiele cennych wyników zostając: mistrzami województwa, byli finalistami ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych. Rekordy życiowe naszych zawodników plasują ich na  czołowych miejscach w Polsce w wielu rocznikach. Wielką nieobecną była Milena Patejuk (wyjazd na obóz sportowy w Szklarskiej Porębie). Worek w poprawionymi rekordami otworzyła w kategorii 10 lat i młodsi Maja Gondek MKS Święc Sławno, która poprawiła rekord wspomnianej wyżej Mileny z 2016r. (117cm) aż o 11 cm skacząc 128cm. Rośnie w Sławnie przyszła „gwiazda” skoku wzwyż !   Kolejny rekord w kategorii 12 lat ustanowił Jakub Korowajczyk MKS Święc Sławno , który pokonując poprzeczkę na wysokości 152 cm, poprawił rekord Maksymiliana Karpińskiego z 2017r. (145cm). Swój rekord dorzucił najlepszy w Polsce czwartkowicz Jakub Wilczewski MKS Święc Sławno skacząc 162 cm w kategorii 13 lat, poprawiając rekord Maksymiliana Karpińskiego z 2018r. (160 cm). W  kategorii 14-15lat Hanna Grabowska AML Słupsk uzyskała wynik 160cm poprawiając rekord swojej koleżanki Adrianny Litwin z 2018r. (150cm). Piękna walka o nowy rekord rozegrała się w kategorii chłopców 14-15 lat. Rekord Gracjana Sroki 170cm z poprzedniego roku najpierw wyrównało „czterech muszkieterów skoku wzwyż” Szymon Depta i Kewin Małek z AML Słupsk oraz Gracjan Sroka i Maksymilian Karpiński z MKS Święc Sławno. Ostatecznie na polu walki pozostał „ D’Artagnan” Kewin Małek pokonując poprzeczkę na wysokości 179 cm! Zawody prowadzili działacze MKS  Święc Sławno: Renata Pietruszka i Leszek Kapała. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek oraz pamiątkowe dyplomy. OSiR w Sławnie po raz siedemnasty organizował mistrzostwa w skoku wzwyż. Zawody odbyły się w ramach programu profilaktyki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie. Premiami za pobicie rekordów były bony na sprzęt sportowy.

Padły nowe rekordy Mistrzostw Miasta Sławno:

- w kategorii 10 lat i młodsi:  Maja Gondek MKS Święc Sławno – 128 cm  - poprawiła rekord Mileny Patejuk – 117 cm z 2016r.

- w kategorii 12 lat: Jakub Korowajczyk MKS Święc Sławno – 152 cm - poprawił rekord Maksymiliana Karpińskiego – 145 cm z 2017 r.

- w kategorii 13 lat: Jakub Wilczewski MKS Święc Sławno – 162 cm - poprawił rekord Maksymiliana Karpińskiego – 160 cm z 2018 r.

- w kategorii 14-15 lat: Hanna Grabowska AML Słupsk – 160 cm - poprawiła rekord Adrianny Litwin – 150 cm z 2018r.

- Kewin Małek AML Słupsk – 179 cm - poprawił rekord Gracjana Sroki – 170 cm z 2018r.

Wyniki:

Rocznik 2009 i młodsi

Dziewczęta:

1. Maja Gondek                     2009    MKS Święc Sławno   128cm (nowy rekord Mistrzostw)

2. Lena Sapieja                       2009    Darłowo 105 cm

3. Martyna Jabłońska             2009    MKS Święc Sławno    99 cm

4. Nikola Podolska                 2009    MKS Święc Sławno    99 cm

Chłopcy:

1. Marcel Kopera                   2009    MKS Święc Sławno   111 cm

2. Szymon Kamelski              2010    MKS Święc Sławno   105 cm

3. Piotr Kowalczyk                2009    MKS Święc Sławno   105 cm

4. Igor Buze                            2009    MKS Święc Sławno   102 cm

5. Jakub Mikołajczak              2009    MKS Święć Sławno    96 cm

6. Jakub Malinowski              2009    MKS Święć Sławno    96 cm

7. Tomasz Lewandowski       2010    MKS Święć Sławno    93 cm

 

Rocznik 2007

Chłopcy:

1. Jakub Korowajczyk    MKS Święć Sławno       152cm (nowy rekord Mistrzostw)

Rocznik 2006

Chłopcy:

1. Jakub Wilczewski      MKS Święć Sławno 162cm (nowy rekord Mistrzostw)

2. Oskar Piwowarczyk           MKS Święc Sławno 135 cm

Rocznik 2004-2005

Dziewczęta:

1. Hanna Grabowska      2005 AML Słupsk 160 cm (nowy rekord Mistrzostw)

2. Wiktoria Pańka                  2004    AML Słupsk               150 cm

3. Aleksandra Kowalczyk      2004    MKS Święc Sławno   140 cm

 

Chłopcy:

1. Kewin Małek             2005 AML Słupsk        179 cm (nowy rekord Mistrzostw)

2. Szymon Depta                   2004    AML Słupsk               176 cm

3. Gracjan Sroka                    2004    MKS Święc Sławno   173 cm

4. Maksymilian Karpiński     2005    MKS Święc Sławno   170 cm

5. Jan Gostomczyk                 2005    MKS Święc Sławno   160 cm

6. Oliwier Karpiński              2005    MKS Święc Sławno   160 cm

 

Rocznik 2002-2003

Chłopcy:

1. Konrad Idzik                       2003    Sławno                       155 cm

REKORDY  MISTRZOSTW  MIASTA  SŁAWNO 2019

10 LAT I MŁODSI

dziewczynki:         Maja Gondek              MKS Święc Sławno       - 128 cm (2019r.)

chłopcy:               Jan Gostomczyk          MKS Święc Sławno       - 115cm (2015r.)

11 LAT

dziewczynki:         Pamela Maksajda         SP Nr 3 Sławno             - 136 cm (2010r.)

chłopcy:               Jakub Korowajczyk     MKS Święc Sławno       - 135cm (2018r.)

12 LAT

dziewczynki:         Milena Patejuk             AML Słupsk                      - 150 cm (2018r.)

chłopcy:               Jakub Korowajczyk     MKS Święc Sławno       - 152 cm (2019r.)

13 LAT

dziewczęta:           Zofia Flis                      SKLA Słupsk                - 155 cm (2015r.)                                                                                                                                                                                                                               

chłopcy:               Jakub Wilczewski        MKS Święc Sławno       - 162 cm (20198r.)

14-15 LAT

dziewczęta:           Hanna Grabowska       AML Słupsk                  - 160 cm (2019r.)

chłopcy:               Kewin Małek               AML Słupsk                 - 179 cm (2019r.)

16-17 LAT

dziewczęta:           Edyta Łomakin   GM Barwice                            - 135 cm (2018r.)

chłopcy:               Oliwier Jończyk  AML Słupsk                          - 180 cm (2018r.)

OPEN (OD 18 LAT)

kobiety:                Marcelina Witek          SKLA Słupsk                - 155cm (2011r.)

mężczyźni:           Paweł Roziński              SKLA Słupsk                 - 200cm (2014r.)

czytaj więcej »
Dzień Myśli Braterskiej

25.02.2019

1W czasie obchodów Dnia Myśli Braterskiej – międzynarodowego święta skautingu - szczególnie mocno uwidoczniają się wszelkie tradycyjne symbole skautowej i harcerskiej przyjaźni. Niektóre z nich zawarte są w naszych odznakach. Okrąg wokół lilijki na krzyżu harcerskim oznacza, poza dążeniem do ideału, zasiadanie we wspólnym kręgu, co podkreśla naturalną równorzędność całej społeczności – w momencie rozmowy nie ma osób ważniejszych od innych.

Krąg zresztą nie tylko w symbolice harcerskiej ma wyjątkowe znaczenie - bierze swój początek w organizacji życia kultur pierwotnych. Okrąg to cykliczność, bieg życia, powtarzalny porządek natury. We wszystkich tych społecznościach istotnym elementem kręgu jest ognisko, znajdujące się w centrum. Podobnie my – zasiadając w kręgu, zwykle rozpalamy pośrodku ogień, który ma nas zbratać, ogrzać, wyciszyć, zapewnić bezpieczeństwo, dostarczyć światła. Dosłownie i w przenośni. Do takiego ognia każdy ma równy dostęp, może się przy nim posilić, odpocząć i poczuć, że jest częścią wspólnoty. W duchu tego przesłania - 22 lutego br. - do symbolicznego kręgu zasiedli członkowie Hufca ZHP Sławno, którzy wzięli udział w spotkaniu instruktorów z okazji ustanowionego w 1926 r. Dnia Myśli Braterskiej.

Zbiórkę rozpoczęto odczytaniem rozkazu specjalnego druhny Komendant oraz gawędą druha Ryszarda Sobczaka o ogromnym znaczeniu wartości, jakie staramy się każdego dnia przekazywać młodym ludziom - czy to podczas zbiórek, zajęć lekcyjnych, czy też zwykłych spotkań, które budują nasze więzi i tworzą wspólnotę, również tę lokalną. W dalszej części uroczystości dokonano po raz siedemnasty nadania tytułu „Instruktor Roku”. Tegoroczne honorowe wyróżnienie przyznawane w rocznicę urodzin Olave i Roberta Baden-Powell trafiło do dwóch niezwykłych osób, które w minionym roku odniosły szczególne sukcesy w służbie instruktorskiej, a ich działania miały ogromny wpływ na rozwój sławieńskiego hufca. Tytułem „Instruktor Roku 2018 Hufca ZHP Sławno” uhonorowano pwd. Michal Fleran – drużynowego 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” w Sławnie oraz hm. Ryszarda Sobczaka – komendanta Stanicy Harcerskiej Hufca ZHP Sławno w Jarosławcu. Wręczenia pamiątkowych rytografów dokonali: hm. Barbara Sobczak – komendant Hufca Sławno, phm. Emilia Foryś – przewodnicząca Kapituły Odznaczeń, pan Andrzej Protasiewicz – wicestarosta Sławieński i pan Krzysztof Frankenstein – burmistrz Miasta Sławno.

Pan Burmistrz złożył wyróżnionym gratulacje i życzenia, a także podziękował władzom hufca za owocną i ciągle rozwijającą się współpracę oraz za udział środowiska harcerskiego w wielu wydarzeniach grodu nad Wieprzą. Z tej okazji przekazał na ręce druhny Komendant aparat fotograficzny, który ułatwi hufcowemu Zespołowi Promocji I Informacji dokumentowanie wspólnych przedsięwzięć. Do świątecznych życzeń dołączyła również pani Katarzyna Mądrzecka – właścicielka Agencji Handlowo-Reklamowej Grawerownia. Wywodząca się z byłej 7. Pomorskiej Drużyny Harcerskiej „Gryf” im. Bolesława Krzywoustego pani Katarzyna także podziękowała za współpracę na przestrzeni wielu lat i wręczyła hm. Barbarze Sobczak, hm. Ryszardowi Sobczakowi oraz hm. Jackowi Błaszczykowi okolicznościowe grawertony. Na zakończenie zbiórki hm. Danuta Sikora – zastępca Komendanta ds. Programu podsumowała tematyczny konkurs plastyczny pn. „Kartka na DMB”, którego laureatami zostały: 8. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Gryf” ze Staniewic, 25. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie oraz 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego z Kopnicy. Piątkowe obchody Dnia Myśli Braterskiej dobiegły końca i krąg przyjaźni został rozwiązany, jednak skautowe zawołanie „Czuwaj!” w dalszym ciągu wybrzmiewa na ustach harcerskiej braci i kierowane jest do wszystkich naszych Przyjaciół. Komenda Hufca ZHP im. WOP w Sławnie pragnie serdecznie podziękować panu Wojciechowi Wiśniowskiemu – Staroście Sławieńskiemu za przyjęcie honorowego patronatu i ufundowanie uczestniczącym w tym wydarzeniu instruktorom upominków.

czytaj więcej »
Klub Miłośników Gier Planszowych

25.02.2019

Od 1 marca 2019 roku w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie przy ul. Kossaka 31/1 zaczyna swą działalność Klub Miłośników Gier Planszowych.

W ostatnim czasie gry planszowe stały się modne. Integrują, pozwalają na poznawanie nowych osób, ułatwiają żywy kontakt z drugim człowiekiem oraz zapewniają wspólną zabawę. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do naszego Klubu.

 

1

Ważna informacja dla mieszkańców

22.02.2019

122Burmistrz Miasta Sławno zawiadamia, że w celu usprawnienia ewidencji dokonywanych wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego, od środków transportowych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla każdego Podatnika został utworzony w Banku Spółdzielczym w Sławnie, indywidualny numer konta bankowego służący do dokonywania wpłat z wyżej wymienionych tytułów.

Osoby fizyczne, dla których ustala się corocznie zobowiązanie, informację o indywidualnym nr konta bankowego otrzymają w decyzjach wymiarowych, a w przypadku podatku od środków transportowych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi każda osoba otrzyma stosowne zawiadomienie ze wskazaniem indywidualnego numeru konta.

Indywidualne numery konta bankowego dotyczą podatków oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi  natomiast numer konta na  pozostałe  płatności  pozostaje bez zmiany, tj. 65 9317 0002 0000 3183 2000 0010

 

 

Sławieński czołg trafił do Muzeum w Malechowie

21.02.2019

120 lutego 2019 roku czołg T-34 znajdujący się na skwerze przy ul. Armii Krajowej w Sławnie został przetransportowany do Muzeum Techniki i Techniki Wojskowej Tytan w Malechowie. To efekt ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

Pomnik Wyzwolenia Ziemi Sławieńskiej - czołg  został ujęty w wykazie obiektów upamiętniających żołnierzy i partyzantów sowieckich na terenie województwa zachodniopomorskiego, który stanowi załącznik do umowy z dnia 22 lutego 1994 roku pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji. Mając na uwadze wprowadzoną 01 kwietnia 2016 roku ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów, urządzeń użyteczności publicznej i pomniki nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Przez pomniki rozumie się również kopce, obeliski, kolumny, rzeźby, posągi, popiersia, kamienie pamiątkowe, płyty, tablice pamiątkowe, napisy i znaki. Zgodnie z cytowaną  ustawą za usunięcie obiektu upamiętniającego osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny, odpowiada właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości, na terenie której obiekt się znajduje.  Do usunięcia zostało zakwalifikowanych 469 obiektów. Wśród nich był Pomnik Wyzwolenia Ziemi Sławieńskiej – czołg.

Odnosząc się do wprowadzonej ustawy, Rada Miejska w Sławnie, uchwałą nr L/284/2018 z dnia 08 lutego 2018 roku w sprawie rozebrania pomnika wyzwolenia Ziemi Sławieńskiej - czołg, wyraziła zgodę na rozebranie przedmiotowego pomnika. Ponadto Wojewoda Zachodniopomorski pismem z dnia 19 marca 2018 roku poinformował tut. samorząd o wprowadzonych zmianach w ustawie. W obecnym brzmieniu właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości, na terenie której obiekt się znajduje, winien usunąć ten pomnik w terminie do dnia 31 marca 2018 roku. W przypadku nieusunięcia obiektu wojewoda wyda decyzję nakazującą rozbiórkę, obciążając kosztami właściciela gruntu, na którym pomnik się znajduje.  W odpowiedzi poinformowano Wojewodę, że we wskazanym terminie sławieński samorząd zdemontuje elementy świadczące o istocie pomnika:  tablicę memoratywną z napisem: „WYZWOLICIELOM SPOŁECZEŃSTWO POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO”, znajdującą się obok czołgu,  cokół oraz maszty na flagi.  Z kolei kwestia monumentu uzależniona jest od rozpoczęcia inwestycji polegającej na uporządkowaniu terenu skweru, na którym przedmiotowy czołg się znajduje. Sławieński samorząd pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 na przebudowę powyższego skweru. Chcąc zsynchronizować prace inwestycyjne oraz prace przy przeniesieniu czołgu poinformowano, że wszelkie działania związane z przeniesieniem czołgu zostaną zrealizowane po wyłonieniu wykonawcy na przebudowę ww. skweru. Od stycznia 2018 roku ogłoszono dwa przetargi nieograniczone na przebudowę skwerów, jednakże  w żadnym z postępowań nie wyłoniono wykonawcy. W trzecim przetargu, ogłoszonym 09 stycznia 2019 roku, wpłynęła jedna oferta w wysokości 1.081.170,00 zł i złożyło ją Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Olszewski i Synowie  Sp. z o.o. ze Sławna. W ramach projektu  przewiduje się przebudowę istniejących utwardzeń działki oraz wykonanie nowych, pełniących rolę ciągów komunikacyjnych, które będą połączone z chodnikami biegnącymi wzdłuż przyległych ulic. Planowana inwestycja zakłada rozbiórkę istniejących nawierzchni ścieżek i placów, przygotowanie podłoża pod nowe ścieżki, montaż ławek, koszy na śmieci, altany i pergoli. Następnie zostanie wyznaczone miejsce pod wykonanie fontanny posadzkowej w centralnej części skweru, łącznie z przebudową przyłączy kanalizacji, wody i energii wraz z szafą sterowniczą dla potrzeb planowanej fontanny. Zamontowane zostanie również oświetlenie ozdobne typu parkowego,  z wykorzystaniem technologii LED.

Należy zauważyć, że podstawowym założeniem ustawodawcy było usunięcie z przestrzeni publicznej pomników, propagujących komunizm lub inny ustrój totalitarny. Ustawodawca nie przewidział konsultacji społecznych z mieszkańcami, ani nie przewidział zmian formy istniejących pomników.  Instytut Pamięci Narodowej jasno sformułował katalog kategorii obiektów, które winny ulec usunięciu z przestrzeni publicznej. Zgodnie z opinią Instytutu Pamięci Narodowej tego typu pomniki winny być likwidowane bądź przenoszone w miejsca, które będą stanowiły swojego rodzajem muzeum lub skansen.  Propozycję w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie na rzecz utworzenia i rozwoju muzeum techniki i techniki wojskowej Tytan w Malechowie, prowadzone przez Mariana Laskowskiego. Stowarzyszenie wystąpiło z prośbą o użyczenie bądź przekazanie eksponatu jakim jest czołg T-34, celem jego wyremontowania i uruchomienia Stowarzyszenie zadeklarowało się do przetransportowania i remontu czołgu na własny koszt.

Warto podkreślić, że zgodnie z umową pomiędzy miastem i stowarzyszeniem, pomnik - czołg został użyczony bezpłatnie na okres 15 lat, lecz w dalszym ciągu pozostaje własnością miasta. Pomnik po wielu latach doczeka się gruntownego remontu, a w muzeum będzie stanowić eksponat powojenny i ciekawostkę historyczną.

 

czytaj więcej »
Świetny start „Święca” w Ostrawie

20.02.2019

1Halowe zawody „KIDS ATHLETICS PORUBA 2019” zgromadziły na starcie 733 młodych miłośników lekkiej atletyki z 65 klubów czeskich, słowackich i polskich.

W klasyfikacji medalowej, gromadząc 5 krążków (2 złote, 2 srebrne i brązowy) zajęliśmy 5 miejsce – najwyższe z ekip z Polski. Rewelacyjnie wypadli skoczkowie wzwyż odnosząc 2 podwójne zwycięstwa. W kat. żaków Gracjan Sroka – 175 cm wyprzedził Janka Gostomczyka – 160 cm; w kat. młodszych żaków wygrał Kuba Wilczewski – 160 cm przed Kubą Korowajczykiem – 155 cm. Obaj poprawili swoje rekordy życiowe. Brązowy medal dorzucił Gracjan skacząc w dal rekordowe 5,25 m. Życiówek było więcej: na 60 m - Janek (8.01 sek.); Oliwier Rękas (9.11); Kuba Korowajczyk (9.20); w skoku wzwyż Oskar Piwowarczyk (135 cm); w kuli 3kg Kuba Wilczewski (8,36 m); w biegu na 800 m Janek (2:31.02 min). W dal skakali też Oliwier (3,65 m) i Oskar (3,48). Gratulacje dla medalistów i rekordzistów, brawa za sportową postawę !!!

czytaj więcej »
Sukcesy gimnazjalistów

20.02.2019

Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum Miejskiego nr 1 zdobyła I miejsce w  Powiatowym Turnieju  Piłki Ręcznej. Teraz uczennice będą przygotowywać się do Turnieju o Puchar Regionu. 

Skład drużyny :Anna Opara, Kinga Stachowiak, Oliwia Grabowska, Zuzanna Jóźwiak, Amelia Wardak, Marcelina Dereń,  Ewa Cieślarczyk, Paulina Sało. Opiekun: Adrian Zieliński. 

Kolejny sukces tym razem przypadł chłopcom z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. 19.02.2019 r. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców.  Nasza reprezentacja zdobyła SREBRNY PUCHAR, pokonując 12 drużyn. Skład naszej drużyny: Michał Iwaniec, Konrad Idzik, Marcel Lisiecki, Jakub Bolesta, Gracjan Leśniewski,  Bartosz Ruciński, Eryk Bednarczyk, Wojtek Zych, Wojtek Stanik, Mateusz Winiarski. Trener: Adrian Zieliński.

1 2

Podziękowali wolontariuszom za 27. Finał WOŚP

18.02.2019

1Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie. Podczas tegorocznego Finału mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie i otwarte serca. I choć wszyscy podkreślają, że nie o bicie rekordów tu chodzi to suma jaką udało się zebrać Miejskiemu Sztabowi robi wrażenie, bo zebrano ponad 50.000,00 zł.

Na ten wspaniały wynik z pewnością zapracowali także wolontariusze - uczniowie miejskich, gminnych i powiatowych szkół, którzy bardzo zaangażowali się w akcję. Łącznie kwestowało blisko 130 osób. Wiele osób również organizacyjnie pomagało przy miejskich finale. I właśnie za poświęcenie wolnego czasu i udział w zbiórce Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna złożył wszystkim wolontariuszom serdeczne podziękowania oraz wręczył dyplomy z wyszczególnioną kwotą zebranych przez nich pieniędzy. Głos zabrała również Aneta Świątek – szefowa miejskiego sztabu, która podziękowała sztabowi i wolontariuszom za współpracę przy organizacji tegorocznego finału.

Celem tegorocznego finału była zbiórka na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.  Fundacja skupiła się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. Wspieranie Fundacji ma również realny wpływ na nasz Szpital Powiatowy w Sławnie. Placówka w 2018 roku otrzymała różny sprzęt i wyposażenie od Fundacji o łącznej wartości około 300.000,00 zł.

Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie dziękuje jeszcze raz wszystkim wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom, lokalnym mediom i wszystkim mieszkańcom za udzieloną pomoc bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego !!!

czytaj więcej »
Mistrzostwa Sławna w skoku wzwyż

15.02.2019

Ośrodek Sportu i Rekreacji, MKS Święc Sławno i Urząd Miejski w Sławnie serdecznie zapraszają na XVII Mistrzostwa Sławna w Skoku wzwyż, które odbędą się 23 lutego 2019 roku w Hali Widowiskowo-sportowej OSiR przy SP 3 w Sławnie.

Przyjdźcie, spróbujcie jak to fajnie jest sobie trochę „polatać” nad poprzeczką. W Sławnie zobaczymy czołówkę sławieńskich skoczków, którzy pod kierunkiem trenera Leszka Kapały zdobyli wiele cennych wyników zostając: mistrzami powiatu, województwa, byli finalistami ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych. Rekordy życiowe naszych zawodników plasują ich na  czołowych miejscach w Polsce w wielu rocznikach.Serdecznie zapraszamy, uczestników, widzów; zobaczycie jak w wieku 10 lat dziewczynki fruwają na wysokość powyżej 125 cm, a chłopcy  w wieku 13-14 lat  skaczą  już powyżej 150 cm. Sławno, sobota 23 lutego 2019 roku od godz. 10.00 !

 

REKORDY  MISTRZOSTW  MIASTA  SŁAWNO 2018

10 LAT I MŁODSI

dziewczynki:         Milena Patejuk           MKS Święc Sławno       - 117 cm (2016r.)

chłopcy:               Jan Gostomczyk          MKS Święc Sławno       - 115cm (2015r.)

11 LAT

dziewczynki:         Pamela Maksajda         SP Nr 3 Sławno             - 136 cm (2010r.)

chłopcy:               Jakub Korowajczyk     MKS Święc Sławno       - 135cm (2018r.)

12 LAT

dziewczynki:         Milena Patejuk             AML Słupsk                      - 150 cm (2018r.)

chłopcy:               Maksymilian Karpiński MKS Święc Sławno     - 145 cm (2017r.)

13 LAT

dziewczęta:           Zofia Flis                      SKLA Słupsk                - 155 cm (2015r.)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

chłopcy:               Maksymilian Karpiński  MKS Święc Sławno     - 160 cm (2018r.)

14-15 LAT

dziewczęta:           Adrianna Litwin          AML Słupsk                  - 150 cm (2018r.)

chłopcy:               Gracjan Sroka             MKS Święc Sławno       - 170 cm (2018r.)

16-17 LAT

dziewczęta:           Edyta Łomakin            GM Barwice                  - 135 cm (2018r.)

chłopcy:               Oliwier Jończyk           AML Słupsk                  - 180 cm (2018r.)

OPEN (OD 18 LAT)

kobiety:                Marcelina Witek          SKLA Słupsk                - 155cm (2011r.)

mężczyźni:           Paweł Roziński              SKLA Słupsk                 - 200cm (2014r.)

 

1

Podpisano umowę na realizację inwestycji

15.02.2019

1Inwestycja pn. „Przebudowa skwerów na terenie Miasta Sławno wraz z wyznaczeniem miejsc dla małej architektury oraz budowa miejsca odpoczynku i rekreacji dla kajakarzy przy ul. Gdańskiej” staje się faktem. W dniu 15 lutego 2019 roku w sławieńskim ratuszu doszło do podpisania umowy z Przedsiębiorstwem Budownictwa Specjalistycznego Olszewski i Synowie Sp. z o.o. ze Sławna, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym - 1.081.170,00 zł za wykonanie inwestycji wraz z 60 miesięczną gwarancją. Umowę parafowali Włodzimierz Olszewski - właściciel firmy oraz Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

            Przypomnijmy, że we wrześniu 2017 roku miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. W 2018 roku sławieński samorząd ogłosił dwukrotnie przetarg na realizację powyższej inwestycji, lecz nie udało się wyłonić wykonawcy. Kolejny, trzeci przetarg został ogłoszony na początku 2019 roku i w tym przypadku ofertę w wysokości 1.081.170,00 zł złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Olszewski i Synowie  Sp. z o.o. ze Sławna. Zaoferowana kwota jest wyższa od kwoty przeznaczonej na inwestycję o ponad 100 tysięcy złotych, lecz ze względu na termin wykonania inwestycji (prace muszą zostać zakończone i rozliczone do końca września 2019 roku) samorząd przeznaczył dodatkowe środki z budżetu miasta.

W ramach projektu zrealizowane zostaną trzy zadania inwestycyjne, które uzupełnią braki w infrastrukturze rekreacyjnej na terenie miasta. Pierwsze przedsięwzięcie ma na celu uporządkowanie terenu skweru między ulicami Matejki i Kopernika wraz z nawiązaniem do układu drogowego przyległych ulic. Przewiduje się przebudowę istniejących utwardzeń działki oraz wykonanie nowych, pełniących rolę ciągów komunikacyjnych, które będą połączone z chodnikami biegnącymi wzdłuż przyległych ulic. Planowana inwestycja zakłada rozbiórkę istniejących nawierzchni ścieżek i placów, przygotowanie podłoża pod nowe ścieżki, montaż ławek, koszy na śmieci, altany i pergoli. Następnie zostanie wyznaczone miejsce pod wykonanie fontanny posadzkowej w centralnej części skweru, łącznie z przebudową przyłączy kanalizacji, wody i energii wraz z szafą sterowniczą dla potrzeb planowanej fontanny. Zamontowane zostanie również oświetlenie ozdobne typu parkowego,  z wykorzystaniem technologii LED.

Następnym zadaniem wykonanym w ramach projektu będzie budowa miejsca odpoczynku i rekreacji dla kajakarzy przy ul. Gdańskiej. Inwestycja będzie umiejscowiona przy rzece Wieprzy, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych rzek przez kajakarzy. Zakres prac dotyczy zaprojektowania i wybudowania małej infrastruktury  tj. budowy dwóch wiat pojedynczych, dostawę i montaż stołów, ławek z oparciem pod wiatą, ławek stałych bez oparcia, koszy na śmieci oraz drewnianych stojaków na kajaki. Teren inwestycji zostanie przystosowany jako miejsce rekreacji i odpoczynku dla kajakarzy. Do oświetlenia terenu wykorzystane zostaną rozwiązania z technologią LED oraz lampa solarna hybrydowa - wykorzystująca siłę wiatru do produkcji energii.

Trzecim działaniem będzie zagospodarowanie skweru położonego pomiędzy Kanałem Miejskim, a Gimnazjum. Odtworzone zostaną ścieżki, klomby zieleni oraz elementy małej architektury.  Modernizacja polegać będzie na odtworzeniu zniszczonych ścieżek pieszych, odtworzeniu trawników i klombu, ustawieniu ławek i koszy na śmieci, nasadzeniu roślin i krzewów ozdobnych, tak by wszystko stworzyło miejsce przyjazne do wypoczynku i rekreacji. Zamontowane zostanie oświetlenie oraz lampa solarna z napędem hybrydowym, która pozwoli na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i przyczyni się ochrony powietrza atmosferycznego.

Koszt całkowity powyższych inwestycji to 1.081.170,00 zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wynosi 429.626,00 zł.

logotypy

 

 

 

czytaj więcej »
Komunikat w sprawie braku uwag i zastrzeżeń do oferty złożonej w trybie uproszczonym – pozakonkursowym

15.02.2019

1Oferta złożona przez Chorągiew Zachodniopomorską ZHP Hufiec im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, 76-100 Sławno, ul. Chopina 11, spełnia warunki określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t.  Dz. U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.), art. 19a ust. 1, ust. 6, ust. 7, ust. 8 powołanej ustawy).

Zgodnie z cytowaną ustawą (art. 19 a ust. 3-5) oferta była zamieszczona na BIP-ie, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sławnie oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Sławnie w dniach od 05 lutego 2019 r. do 13 lutego 2019 r. (wymagany termin zamieszczenia oferty 7 dni). Żaden z podmiotów nie zgłosił uwag i zastrzeżeń dotyczących powyższej oferty.

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ