Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

 •  
 •  
 •  
 •  

Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »
Harmonogram

harmonogram

czytaj więcej »
Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

 

OD BAŁTYKU PO KASZUBY to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi Nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko, Osusznica, Warcino oraz Gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Kolor tras w aplikacji odpowiada kolorowi w terenie. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje gdy z niej zboczymy.

czytaj więcej »

 

 

 

Przewiń listę kalendarza do tyłuPrzewiń listę kalendarza do przodu

 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Sławno

07.12.2018

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta Sławno

zaprasza do składania ofert na świadczenie usług motywacyjnych,  edukacyjnych, wspierających oraz konsultacyjnych w Punkcie  Informacyjno – Konsultacyjnym do spraw Uzależnień i Przemocy

 

 1. Zaproszenie dotyczy składania ofert w zakresie:
 1. Prowadzenia zajęć indywidualnych:
 • motywacyjno – wspierających dla osób uzależnionych oraz ofiar i sprawców przemocy - w wymiarze 3 godzin tygodniowo,
 • edukacyjno – motywacyjno - wspierających dla osób uzależnionych oraz współuzależnionych od substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych - w wymiarze 2 godzin co drugi tydzień.
 1. Prowadzenia zajęć grupowych edukacyjno – motywacyjno – wspierających jako:
 • grupa wsparcia dla osób uzależnionych – w wymiarze 1,5 godziny tygodniowo,
 • grupa wsparcia dla osób współuzależnionych (po utworzeniu grupy) – w wymiarze 1,5 godziny tygodniowo.
 1. Doradztwa w pojawiających się problemach dla osób uzależnionych oraz ofiar i sprawców przemocy w ramach konsultacji specjalistów:
 • psychologa - w wymiarze 3 godzin tygodniowo,
 • radcy prawnego - w wymiarze 3 godzin tygodniowo.
 1. Badania i opiniowania w przedmiocie uzależnienia skierowanych osób przez:
 • psychologa/terapeutę,
 • lekarza psychiatrę

II.  Oferta powinna zawierać – wymagane dokumenty:

 1. życiorys (CV) własnoręcznie podpisany,
 2. określenie wysokości stawki godzinowej brutto, z zaznaczeniem czy jest do negocjacji,
 3. kopie dokumentów potwierdzających  uprawnienia do świadczenia ww usług (świadectwa, dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia itp.),
 4. kopia dowodu osobistego,
 5. program (harmonogram) cyklu zajęć realizowanych w ciągu roku – dotyczy prowadzenia zajęć grupowych określonych w punkcie I 1.,
 6. oświadczenie zawierające klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie   dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz.1000)” 

III.  Składanie ofert:

Oferty wraz z  kompletem dokumentów w zamkniętej kopercie z dopiskiem :

„Oferta na świadczenie usług w PIK” należy składać osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Sławnie (pok.36) lub drogą pocztową na adres:

Urząd Miejski w Sławnie

ul. M. Curie Skłodowskiej 9

76 – 100 Sławno

w terminie do dnia 21 grudnia 2018 r. do godz. 14,00 (liczy się data wpływu do Urzędu)

 

                                                                            Burmistrz Miasta Sławno

                                                                            Krzysztof Frankenstein

Pomocnicy św. Mikołaja

07.12.2018

1Radosnym nastrojem i uśmiechami na twarzy, 6 grudnia 2018r., na placu kard. S. Wyszyńskiego mieszkańcy Sławna przywitali św. Mikołaja.

Tegoroczna zabawa pod hasłem „ Pomocnicy Św. Mikołaja” zapewniła mikołajkowo - świąteczny klimat i dobrą zabawę. Dla dzieci przygotowano konkursy, zabawy, świąteczne karaoke oraz występy przyozdobione utworami związanymi z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dookoła placu stanęły stragany ze świątecznymi ozdobami. O godzinie 17:00 uroczyście zapalono światełka na miejskiej choince i wspólnie wysłano, wcześniej napisane listy do św. Mikołaja. Kartki do św. Mikołaja zamocowano na balonikach i wypuszczono w niebo.

Zawiadomienie o nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

06.12.2018

iZawiadamiam, że 10.12.2018 (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej (nr  32) Urzędu  Miejskiego  w  Sławnie  odbędzie  się nadzwyczajna sesja  Rady  Miejskiej o następującej  tematyce:

 1. Sprawy regulaminowe.
 2. Trybuna obywatelska.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Miejskiej w Sławnie.
 4. Sprawozdanie Burmistrza z jego działalności między sesjami Rady Miejskiej w Sławnie.
 5. Wnioski radnych.
 6. Zamknięcie posiedzenia.                    

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

                           

                        

                                                                                                                       Przewodnicząca   Rady

                                                                                                                  /  -  /    Marzena Łużyńska

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych

Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

04.12.2018

1

We wtorek  4 grudnia  2018r.  w hali widowiskowo-sportowej OSiR przy SP Nr 3 odbyła się Zimowa Olimpiada Sportowa przygotowana przez sławieńskie przedszkola, Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Szkołę Podstawową Nr 3.

Olimpiada odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Sławno Krzysztofa Frankensteina.  W  zawodach uczestniczyły przedszkola: Przedszkole Nr 1 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole Nr 2 im. Jana Brzechwy, Przedszkole Nr 3 im. Jasia i Małgosi, Przedszkole Nr 4 im. Krasnala Hałabały i Niepubliczne Przedszkole „Radosny Maluch”.  Przedszkolaki startowały pod opieką swoich opiekunek, dopingowane przez dyrektorów przedszkoli. Olimpiadę otworzyła dyrektor SP Nr 3 Dagmara Wojtczak, która życzyła uczestnikom wiele radości podczas zmagań sportowych w hali. Po rozgrzewce prowadzonej przez pomocników św. Mikołaja reprezentacje przedszkoli startowały w konkurencjach:

- „List do św. Mikołaja” -  sztafeta wahadłowa z przekazywaniem tekturowej pałeczki.

-  Zbieranie kolorowego śniegu – zbieranie piłeczek plastikowych do kosza.

- „Prezenty św. Mikołaja” - wyścigi z przenoszeniem prezentów do kół ringo (worki Mikołaja).

-  Rzucanie woreczkami do sań św. Mikołaja – rzuty do koca

-  Trening „Pomocników św. Mikołaja” - zwinnościowy tor przeszkód.

-  Toczenie kul śnieżnych – przenoszenie piłki fitness tam i z powrotem

Program zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z SP 3: Paweł Michalik i Bożena Paszkiewicz. Zaangażowanie i entuzjazm najmłodszych sportowców może być wzorem dla starszych uczestników zawodów sportowych. Wspaniały doping dla młodych sportowców zapewnili koleżanki i koledzy z przedszkoli. Organizatorzy nie prowadzili punktacji dla przedszkolaków, ważny był udział a nie zajęte miejsce. Na zakończenie Burmistrz Krzysztof Frankenstein z pomocą św. Mikołaja wręczyli wszystkim przedszkolom pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty.

Zimowa Olimpiada Sportowa organizowana jest w ramach programu profilaktyki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

 

Rysunki styryczne znad Newy w sławieńskiej galerii

04.12.2018

1W  galerii W RATUSZU można obecnie oglądać wystawę rysunków satyrycznych znanego petersburskiego satyryka Wiaczesława Sziłowa.

Zaprezentowane w naszej galerii prace są – można powiedzieć – bardzo świeżutkie, bo wszystkie pochodzą z niedawno dopiero rozpoczętego i  wciąż kontynuowanego cyklu. Rysunki te nie były dotąd jeszcze nigdzie wystawiane. Z całą pewnością zostaną wkrótce pokazane w Petersburgu, w innych miastach rosyjskich, ale także i za granicą (jak to było z innymi cyklami jego prac) – ale póki co, zobaczyć je można tylko u nas! Wszystkie rysunki z nowego cyklu wykonane są w konwencji szybkiego szkicu. Są jakby niestarannie robione, co nie umniejsza jednak ich  wartości , ponieważ myśl autora jest właściwie przedstawiona,a sama idea jest czytelna dla odbiorcy. (Inne prace tego autora także są także utrzymane w podobnym stylu).

„Bohaterami” rysunków z tego cyklu są klocki domina. Zostały one prze autora jakby uczłowieczone, przez to że mają dorysowane jedną kreską ręce i nogi, czasami także jakieś dodatki w postaci czapki czy butów. Są takimi sobie specyficznymi ludzikami, zachowującymi się w swoim wyimaginowanym przez autora dziwnym światku dokładnie tak, jak zachowują się ludzie w realnym świecie. Interesujące w tej zaproponowanej widzowi zabawie z ludzikami – klockami domino, są możliwości interpretacyjne wynikające z posiadania (bądź nie) przez nie kropek we właściwych dla tej gry układach. Szyłow w najróżniejszy sposób korzysta z możliwości (niekiedy bardzo wymyślnych) wykorzystania tych kropek do stworzenia sytuacji komicznych.

Wystawa będzie czynna do 15 grudnia. Warto ją zobaczyć. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wiaczesław Szyłow urodził się w 1970 r. w Poczdamie w Niemczech (wówczas NRD).  Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Petersburskim. Karykaturą zajmuje się od wczesnej młodości. Pierwszą swoją pracę opublikował w gazecie „Kaliningradzki Komsomolec” w 1985 r. Miał wtedy 15 lat. Rok później został przyjęty do Klubu Kaliningradzkich Karykaturzystów, a w 1987 r. do analogicznego Klubu Karykaturzystów Leningradzkich. Obecnie jest członkiem Związku Malarzy i Grafików międzynarodowego stowarzyszenia artystów UNESCO. Jego rysunki były publikowane w prasie w Rosji, Niemczech, USA, Turcji, Izraelu, Estonii i w Polsce. Od 1992 do 1996 r. był karykaturzystą gazety codziennej „Newski Czas”, a w latach 1997- 1999 gazety „Wieczorny Petersburg”. Od 2001 do 2008 r. pełnił funkcję głównego plastyka fundacji „Współpraca” (Содружество). W latach 2009-2010 był kierownikiem artystycznym kompanii „Swoi w Mieście”.

W 1997 r w Niżnym Nowogrodzie odbyła się wystawa prac i wydany został katalog jego karykatur zatytułowany „I mnie także zdarzyło się coś takiego”. W 2010 r. ukazał się kolejny katalog poświęcony jego pracom w ramach serii „Galeria Mistrzów Karykatury”.

W latach 1998-2005 grupa twórcza „Niuans” (w skład której – oprócz niego - wchodzą Wiktor Bogorad i Leonid Mielnik) wydała kilka albumów swoich rysunków satyrycznych. Grupa ta przez kilka lat z rzędu brała udział w tworzeniu oprawy plastycznej słynnego karnawału w Nicei. Prace Sziłowa były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach karykatury. Najważniejsze jego trofea to 1 miejsce na międzynarodowym konkursie w Czanczuń  (Korea Pn.), Złoty medal na konkursie w Trento (Włochy) i w Erewaniu (Armmenia), Grand Prix na konkursie w Moskwie.

W 2010 r. Sziłow zorganizował i prowadzi do dziś internetowe przedsięwzięcie pod nazwą „Cartoonbank.Ru” w którym można kupować rysunki satyryczne autorów z Rosji i innych krajów.

W naszej galerii odbyła się już jedna (w 2015 r.) wystawa jego rysunków satyrycznych.

Pożegnanie wieloletniego pracownika

29.11.2018

1Decyzję o przejściu na emeryturę podjęła wieloletnia pracownica Biura Rady Miejskiej w Sławnie - Teresa Ożóg. 

Podczas uroczystości, w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego w Sławnie, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna oraz Mieczysław Grabowski - z-ca burmistrza podziękowali Pani Teresie za wieloletnią pracę w Urzędzie Miejskim. Podziękowania za wspólnie przepracowane lata, życzenia zdrowia i efektywnie wykorzystanego czasu na emeryturze złożyli  także współpracownicy z urzędu.

 

Zawiadomienie o sesji Rady Miejskiej

29.11.2018

iZawiadamiam, że 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 09:00 w sali konferencyjnej (nr  32) Urzędu  Miejskiego  w  Sławnie  odbędzie  się sesja  Rady  Miejskiej o następującej  tematyce:

 1. Sprawy regulaminowe.
 2. Trybuna obywatelska.
 3. Podjęcie uchwał w sprawie:
 1. ustalenia składów osobowych stałych komisji Rady Miejskiej w Sławnie,
 2. uchwalenia budżetu Miasta Sławno na rok 2019,
 3. uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sławno na lata 2019-2034,
 4. zmiany budżetu Miasta Sławno na 2018 rok,
 5. uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sławno na lata 2018-2032,
 6. ustanowienia wieloletniego programu osłonowego Miasta Sławno w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
 7. podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania  nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
 8. określenia zasad zwrotu wydatków poniesionych na pomoc w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
 9. zmiany uchwały nr L/283/2018 Rady Miejskiej w Sławnie z dnia 9 lutego 2018r. w sprawie dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli w 2018 roku.
 1. Sprawozdanie Burmistrza z jego działalności między sesjami Rady Miejskiej  w Sławnie.
 2. Wnioski radnych.
 3. Zamknięcie posiedzenia.                    

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

                           

                        

                                                                                                                       Przewodnicząca   Rady

                                                                                                                  /  -  /   Marzena Łużyńska

XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Marka Grechuty za nami

29.11.2018

1Wyniki XI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENEK MARKA GRECHUTY „Ojczyzna”- 25.XI.2018

W niedzielnym festiwalu zostało zaprezentowanych 15 prezentacji wokalnych w których udział wzięło 20 uczestników. Decyzją Jury w składzie Krystyna Prońko (przewodnicząca), Justyna Prywer i Przemysław Raminiak nagrodę GRAND PRIX oraz nagrodę finansową  w wysokości 3000 zł. w tegorocznym festiwalu  otrzymał: Projekt HUBAS.  Nagrodę Złotego Marka w kwocie 2000 zł zdobył Łukasz Juszkiewicz  piosenką „Wolność” oraz „Świecie Nasz”. Nagrodę Srebrnego Marka- 1500 zł.  wyśpiewała Katarzyna Wołoszyn, natomiast Brązowy Marek-1000zł trafił do Kamila Kowalskiego. Nagroda publiczności-2000zł  ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał  Projekt HUBAS. Przyznano trzy wyróżnienia w wysokości 500 zł  dla: Pauliny Kasperek, , Martyny Zając i Kingi Łozińskiej.  Nagrody tegoroczny festiwal zostały ufundowane przez MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO- 10 000 ZŁ. oraz MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO- 2 000 ZŁ.

Przygotowania do 27. Finału WOŚP w Sławnie

29.11.2018

2Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie już pracuje, aby przygotować 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13. stycznia 2019 roku.

Celem kolejnego finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W chwili obecnej miejski sztab poszukuje wolontariuszy. Zgłoś się do sztabu! To właśnie osoby pracujące w Sztabie zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy do 10 grudnia 2018 roku. Zanim skontaktujesz się z nami, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte. Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z szefem sztabu – 664 048 840 bądź e-mail – miejskisztabwospslawno@gmail.com

Aktualności dotyczące 27. Finału WOŚP w Sławnie będą ukazywały się na profilu facebookowym Miejskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie

Do zobaczenia 13 stycznia!

 

43

Działania "Bezdomni"

28.11.2018

1Jak co roku sławieńscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili działania pod nazwą „Bezdomni”. Przeprowadzona akcja była pierwszą z cyklu planowanych, które mają na celu ustalenie nowych miejsc pobytu osób bezdomnych na terenie całego powiatu sławieńskiego.

Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki znajdujące się na terenie powiatu.  Policjanci wraz z partnerskimi służbami sprawdzali różne miejsca przebywania osób bezdomnych takie jak dworce, ogrody działkowe, pustostany. Zastanym tam bezdomnym oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej. Wszystkie odwiedzane osoby i miejsca były znane policjantom, mimo to raz jeszcze sprawdzono warunki w jakich żyją. Niestety, coroczne doświadczenie i analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Tak było i tym razem.

W związku z tym, że w ostatnim czasie nastąpił spadek temperatury Komenda Powiatowa Policji w Sławnie zwraca się do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach przebywania i gromadzenia się ludzi bezdomnych, potrzebujących pomocy, aby każdorazowo informowali dyżurnego Policji pod numerem telefonu 112. (mł. asp. Kinga Warczak)

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Sławnie

28.11.2018

106 stycznia 2019 roku po raz pierwszy w Sławnie odbędzie się Orszak Trzech Króli. W tej sprawie, 28 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej sławieńskiego ratusza odbyło się spotkanie, na którym omówiono sprawy organizacyjne.

Spotkanie otworzył ks. Leszek Szurek - proboszcz parafii pw. WNMP w Sławnie, przedstawiając krótką charakterystykę wydarzenia. Wzorem innych miast mieszkańcy Sławna dołączają do ogólnopolskiej fundacji Orszaku Trzech Króli, by wspólnie obchodzić Święto Objawienia Pańskiego. W prace organizacyjne tego religijnego wydarzenia włączyła się Parafia Wniebowzięcia NMP w Sławnie, lokalny samorząd, a także instytucje kulturalne, oświatowe oraz stowarzyszenia i wspólnoty działające na terenie miasta. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie ludzi, którzy idą za Trzema Królami. Uczestnicy wyruszą spod kościoła mariackiego, a finalna stacja zlokalizowana będzie obok kościoła św. Antoniego w Sławnie. W tym miejscu znajdzie się coś pysznego przy stoisku małej gastronomii, która zaoferuje ciepłe posiłki. Szczegółowe informacje dot. Orszaku Trzech Króli w Sławnie umieszczane będą na profilu Facebook pod adresem - https://www.facebook.com/trzechkroliwslawnie/ bądź stronie internetowej - http://www.slawno.orszak.org/

AS - Aktywny Senior

28.11.2018

1Stowarzyszenie CIES wspólnie z Radą Seniorów oraz Urzędem Miejski w Sławnie zorganizowali w dniu 27 listopada 2018 roku spotkanie pn. „Dasz Radę Seniorze” w ramach projektu „AS – Aktywny Senior” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Spotkanie otworzyła dr Katarzyna Seredyńska z Uniwersytetu Szczecińskiego prelekcją dotyczącą różnych aspektów aktywności osób starszych. Następnie Maria Poprawska omówiła wyniki analizy potrzeb osób starszych. Mieszkańcy Sławna otrzymali w czerwcu br. od Rady Seniorów w Sławnie ankietę, w której musieli odpowiedzieć na pytanie: Czy Sławno jest przyjazne seniorom? Do ankiety zaproszono  500 osób, w odpowiedzi wróciło 247 ankiet. Ankietowani podkreślali, że są zadowoleni z  organizacji imprez i zajęć dla seniorów w Sławnie, działalności Uniwersytetu III wieku oraz działalności grupy wsparcia seniorów przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Za nieprzyjazne uznali brak miejsc spotkań dla seniorów, niebezpieczne ulice oraz brak odpowiedniej infrastruktury dla seniorów.

Na koniec spotkania omówiono działalność pierwszej kadencji Rady Seniorów w Sławnie, która zakończyła się wraz z końcem kadencji samorządu 2014-2018/  W najbliższym czasie odbędą się wybory II kadencji Rady Seniorów w Sławnie.

Przewiń listę aktualności w lewoPrzewiń listę aktualności w prawo

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

 • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
 • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
 • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ