Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Fotowoltaika

Fotowoltaika

czytaj więcej »
Holi Festival

Holi Festival

czytaj więcej »
Miejskie wakacje

Miejskie wakacje

czytaj więcej »
Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

czytaj więcej »
Strefa Kibica

Strefa Kibica

czytaj więcej »

 

 

 

Przewiń listę kalendarza do tyłuPrzewiń listę kalendarza do przodu

 

Spotkanie informacyjne

14.08.2019

1Burmistrz Miasta Sławno oraz Fundacja GlobalECO zapraszają na spotkanie informacyjne pn. Jak najłatwiej uzyskać dotację na fotowoltaikę, źródła ciepła i termomodernizację budynku?

Dofinansowania na:

- MONTAŻ NOWYCH i WYMIANĘ STARYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA oraz INSTALACJI C.O. i C.W.U.

- TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW JEDNORODZINNYCH

- FOTOWOLTAIKĘ

KIEDY? CZWARTEK, 22 sierpnia 2019, godzina 19.00

GDZIE? Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3

1

Zaproszenie do udziału w projekcie

14.08.2019

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie w partnerstwie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Koszalinie oraz Rejonowym Zrzeszeniem w Gryficach zaprasza wszystkich pszczelarzy (zrzeszonych oraz niezrzeszonych w związkach pszczelarskich) z terenu województwa zachodniopomorskiego do udziału w projekcie pn. „Poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich na Pomorzu Zachodnim poprzez zakup węzy pszczelej” realizowanego w ramach zadania zleconego i finansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Termin składania deklaracji udziału w projekcie do 30 sierpnia 2019 r.

Zasady uczestnictwa w projekcie zostały określone w Regulaminie Projektu, znajdującym się na stronie internetowej http://www.pszczoly.szczecin.pl/

1

Nabór wniosków o dofinansowanie demontażu wyrobów zawierających azbest

14.08.2019

1Urząd Miejski w Sławnie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie demontażu wyrobów zawierających azbest oraz ich transport i złożenie na składowisku odpadów niebezpiecznych.

Wnioski będą  przyjmowane do 31 sierpnia 2019 r. Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta  pok.36.

Wzór wniosku o dofinansowanie znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Sławnie.

 

 

Taneczna współpraca Sławna z Rinteln

13.08.2019

1W dniach 09-12 sierpnia 2019 roku grupy taneczne „Gracja” i "Finezja" ze Sławna odwiedziły niemieckie miasto partnerskie Rinteln.

Na zaproszenie Rintelner CarnevalsVerein zespoły zaprezentowały swój dorobek artystyczny licznej publiczności zgromadzonej podczas corocznego święta miasta - Rintelner Altstadtfest. Celem wyjazdu było równiez zacieśnienie współpracy z niemieckim stowarzyszeniem, które dla młodych sławnian zorganizowało wspólne warsztaty taneczne. W wolnej chwili młodzież zwiedziła miasto oraz korzystała z kąpieli w miejskim basenie. Polscy uczniowie spotkali się również z Thomasem Priemerem - burmistrzem Rinteln, który podkreślał znaczenie wizyty młodych polaków, a na zakończenie Ullrich Seidel - członek Rintelner CarnevalsVerein podziękował polskiej młodzieży za wspaniałe występy oraz podkreślił, że sławieńscy tancerze są wspaniałą wizytówką naszego kraju i miasta.

Kino na leżakach

13.08.2019

1Green Book - to film, który był wyświetlany w niedzielny wieczór w sławieńskim amfiteatrze w ramach projektu "Kino na leżakach". 

Kino na leżakach to projekt realizowany w czasie wakacji w znanych nadmorskich kurortach i miastach Polski Centralnej. Jego ideą jest bezpłatne wyświetlanie filmowych hitów. Bezpłatne pokazy odbywają się w przestrzeni publicznej. Licznie zebrani tego wieczoru widzowie siedzieli nie tylko na leżakach, ale i na własnych krzesełkach, kocach czy ławeczkach. Można było spotkać całe rodziny, grupki przyjaciół, ale i zakochane pary. Widzowie oglądali film mogąc jednocześnie raczyć się przy tym ciepłymi napojami. Oprócz filmu był poczęstunek i pokazy od sponsorów. 

Parafiada

07.08.2019

Jak co roku zapraszamy 15 sierpnia 2019 roku na Parafiadę Mariacką, która odbędzie się na placu Wyszyńskiego w Sławnie.

Oprócz występów artystycznych będzie okazja zjeść pyszne potrawy w stoisku gastronomiczny przygotowanym przez "Rycerzy Kolumba" - męskiej organizacji katolickiej działającej przy miejscowej parafii, a także pyszne ciasta. Wśród uczestników, wspierających parafię zakupem "cegiełki" zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody! Zapraszamy!!!

1

Holi Festival - Święto Kolorów w Sławnie

07.08.2019

1Holi Święto Kolorów w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019 odwiedzi Sławno! Święto Kolorów odbędzie się w Amfiteatrze w Sławnie już 18 sierpnia 2019 roku. Czas zapisać sobie tę datę w kalendarzu! Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej kolorowej imprezie w tym roku! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach!

Wstęp na Holi Święto Kolorów jest bezpłatny! Na imprezie czekać na Was będą:
- Oryginalne kolorowe proszki Holi w 9-ciu kolorach!
- DJ który poprowadzi imprezę tak abyście nie mogli ustać w miejscu!
- Kolorowa wata cukrowa!
- Kolorowe Granity
- Wyrzutnie proszków Holi

Poczuj magię kolorów Holi! Obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi i baw się wspólnie ze znajomymi przy muzyce naszych DJ-ów!

Krótkie Podsumowanie
➡ Data:18 sierpnia 2019
➡ Start: 14:00 Koniec: 20:00
➡ Miejsce: Amfiteatr w Sławnie
➡ Wstęp Bezpłatny

Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków.

 

 

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków

05.08.2019

„Jesteśmy czteroosobową śpiewającą rodziną. Rodzice są zawodowymi śpiewakami operowymi, Iwona - sopran - liryczny, Piotr - tenor oraz Adam - tenor i Wojciech - baryton.

W swoim niezwykle bogatym repertuarze posiadamy wiele znanych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej oraz przeboje muzyki filmowej”- niemożliwym jest opisać Śpiewającą Rodzinę Kaczmarków w jednym zdaniu. Ich bogate życie artystyczne dorównuje tylko bogatemu repertuarowi i liście miejsc, w których już występowali. Tym razem swój program pt. „Najpiękniejsze melodie świata”  zaprezentują w Sławieńskim Domu Kultury. Koncert w wykonaniu rodziny Kaczmarków to połączenie klasycznego warsztatu operowego rodziców z szarmanckim i nieco łobuzerskim stylem synów. Warto zobaczyć i naprawdę warto usłyszeć. Zapraszamy 15 września o godz. 18.00. Bilety w cenie 45 zł już do nabycia w kasie SDK.

UWAGA: ZMIANA TERMINU! Prosimy osoby posiadające bilet na wydarzenie: Najpiękniejsze Melodie Świata na 22 września o zgłoszenie się do kasy Sławieńskiego Domu Kultury w celu zmiany terminu wydarzenia lub zwrotu biletu.

12

Skarby lasu „Drzewian”

05.08.2019

12Nasza drużyna - 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie” właśnie wróciła ze swojego pierwszego letniego obozu – obozu drużyn „Skarby Lasu” w Próchnówku.

Obóz był puszczański, więc mieliśmy bardzo dużo zajęć związanych z lasem. Zaraz po przyjeździe zajęliśmy się pionierką obozową - wykonaliśmy bramę obozową i maszt, przy którym codziennie odbywały się apele, a także pełniliśmy nocną wartę. Zrobiliśmy meble do namiotów, a każdy z nas zrobił i ozdobił własną laskę skautową. Odbyliśmy kilka wędrówek po okolicznych lasach i łąkach, poznając rosnące tam gatunki roślin. Jeden dzień spędziliśmy na kajakach, opływając całe Jezioro Bytyń Wielki. Mieliśmy również zajęcia z instruktorami survivalu, na których uczyliśmy się, jak używać lin i taśm do wchodzenia na drzewa i do pokonywania różnego rodzaju przeszkód terenowych. Ćwiczyliśmy rozpalanie ognisk krzesiwem i uczyliśmy się, jak robić to łukiem ogniowym. Trenowaliśmy również filtrowanie wody, maskowanie w terenie i bezszelestne podchodzenie. Byliśmy organizatorami wspólnej gry samarytańska, a kolejnego dnia uczestniczyliśmy w grze harcerskiej, którą zorganizowały dla nas „Zielone Wilki”. Środę spędziliśmy na zwiedzaniu bunkrów w Wałczu i parku linowego, a wieczorem odbyliśmy chrzest obozowy. Kolejnego dnia zwodowaliśmy naszą tratwę, a później uczestniczyliśmy w festiwalu kolorów i puszczaniu ogromnych mydlanych baniek. W piątek braliśmy udział w turnieju sportowym. Na zakończenie odbył się kominek podsumowujący, w między czasie atrakcji było jeszcze wiele, ale za długo zajęłoby wypisywanie wszystkiego. Poznaliśmy wiele harcerskich piosenek i zwyczajów. To prawdziwa harcerska przygoda, którą przeżywaliśmy codziennie wraz z 6. Drużyną Harcerską „Zielone Wilki" i 65. Drużyną Harcerską „Patronusy" ze Szczecina. Nabraliśmy masę nowego doświadczenia, wiedzy i umiejętności, a także zawarliśmy wspaniałe przyjaźnie. Przywieźliśmy ogromną ilość wspomnień i już nie możemy doczekać się kolejnego obozu i kolejny harcerskich przygód. Za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia dziękujemy Urzędowi Miasta Sławno, spółce Wodociągi i Kanalizacja w Sławnie oraz Starostwu Powiatowemu w Sławnie.

pwd. Michał Fleran

1944 – Pamiętamy!

05.08.2019

1Siedemdziesiąt pięć lat temu w zniewolonej Warszawie na rozkaz Komendanta Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej ogłoszono Godzinę „W”, dając tym samym sygnał do militarnego wystąpienia przeciwko hitlerowskiemu okupantowi.

Do patriotycznego zrywu i nierównego boju przystąpiło 1 sierpnia kilkanaście tysięcy słabo uzbrojonych żołnierzy i mieszkańców stolicy - w dużej mierze młodych ludzi, również wielu harcerzy. Powstańcze walki trwały 63 dni – sześćdziesiąt trzy dni bezwzględnej walki, podczas której niemal doszczętnie zniszczono miasto i zabito tysiące Polaków. Właśnie o tych dniach chwały, o heroizmie i oddaniu uczestników Powstania Warszawskiego pamięta cała Polska. Z oczywistych powodów, obchody każdej rocznicy daje się najbardziej odczuć w Warszawie, jednak Godzinę „W” wspomina się także w małych miejscowościach, na harcerskich obozach, podczas letnich wędrówek i w miejscach wypoczynku. Przed godziną 17. patrole 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” ze Sławna oraz 7. Skockiej Drużyny Harcerskiej „Hyce” ze Skoków wspólnie z instruktorami Hufca ZHP Sławno oraz reprezentacją Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sławnie udali się na cmentarz komunalny, by pod obeliskami poświęconymi harcerzom – obrońcom Grodna w 1939 r. oraz żołnierzom Armii Krajowej pomordowanym w 1945 r. złożyć kwiaty i zapalić biało-czerwone znicze. Następnie, kierując się na plac ks. Wyszyńskiego, rozdawali okolicznościowe ulotki informujące o tej wyjątkowej dacie w polskiej historii. Punktualnie o godz. 17.00 zawyły syreny wozów bojowych Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Postomina pod batutą hm. Stanisława Poprawskiego odegrała hymn państwowy. W uroczystości poprowadzonej przez hm. Ryszarda Sobczaka - oprócz harcerzy oraz instruktorów z kręgów „Sami Swoi” i „Wiarusy” - wzięli udział także kombatanci, członkowie stowarzyszeń kombatanckich, radni miasta Sławno i mieszkańcy Sławna. 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczczono również w stanicy harcerskiej w Jarosławcu, na Zgrupowaniu Obozów Hufca Sławno. Tu także rozpoczęcie Godziny „W” zasygnalizowano dźwiękiem syreny alarmowej, a dzieci i młodzież zaproszono do udziału w apelu, na którym odczytano „Alert pamięci” - rozkaz specjalny Naczelniczki ZHP. Z kolei w Darłowie, w upamiętnieniu bohaterstwa między innymi szaro-szeregowych Druhen i Druhów oraz 80. rocznic powstania Polskiego Państwa Podziemnego i przejścia ZHP do konspiracji, uczestniczyła 13. Darłowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Szare Szeregi” im. Rudego, która asystowała podczas miejskich uroczystości oraz jako „Trzynastka i Przyjaciele” - wystąpiła z kameralnym koncertem dedykowanym warszawskim Powstańcom.

hm. Jacek Błaszczyk

"Mój Prąd"

30.07.2019

1Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego w trakcie wspólnej konferencji z ministrami energii i środowiska – Krzysztofem Tchórzewskim i Henrykiem Kowalczykiem.

OGŁOSZENIE!

29.07.2019

iOGŁOSZENIE

 

W dniu 1 sierpnia 2019 roku, o godzinie  17.00 na terenie miasta zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, zainstalowanych na terenie miasta.

Natomiast w dniu 31 lipca od godz. 9.00 do 15.00 zostaną  przeprowadzone głośne próby syren alarmowych w celu sprawdzenia ich sprawności technicznej.

 

 

                                         BURMISTRZ MIASTA SŁAWNO

                                           KRZYSZTOF FRANKENSTEIN

 

Przewiń listę aktualności w lewoPrzewiń listę aktualności w prawo

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • Banner zastrzeganie dokumentów tożsamości - co zrobić w sytuacji gdy utracimy dokumentyBanner gospodarka odpadami - zasady wywozu odpadów, harmonogramy Banner pogotowie oświetlenia ulic Banner system informacji przestrzennej - emapaBanner nieruchomosci gminne na sprzedażBanner galeria - wydarzenia w objektywie
  • Banner mikroporady.plBanner pytania do burmistrza Banner zobacz filmy ze sławnaBanner katalog firm Banner katalog turystyczny
  • Banner ogłoszenia Banner mapa interaktywna - poznaj swoje okolice Banner WKU w Koszalinie Banner Academia Pomeraniensis Banner Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

 

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ