Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

  •  
  •  
  •  
  •  

Ostrzeżenie

1

czytaj więcej »
Kino na leżakach

Kino na leżakach

czytaj więcej »
Repertuar kina

Kino

czytaj więcej »
Kalendarz imprez 2018

Kalendarz

czytaj więcej »

 

 

 

Archiwum aktualności

Umowa na przebudowę ulicy Mickiewicza podpisana!

14.08.2018

33Przebudowa ulicy Mickiewicza wraz z jej odnogami: ul. Bankową, Basztową i Matejki staje się faktem.

14 sierpnia 2018 roku w sławieńskim ratuszu doszło do podpisania umowy na realizację inwestycji z wyłonionym wykonawcą -  firmą Krężel Sp. z o.o. z Kobylnicy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę oferując 2.650.104,94zł za wykonane robót wraz z okresem gwarancji na 60 miesięcy. Umowę parafowali: Krzysztof Frankenstein – Burmistrz Miasta Sławno oraz Marcin Kwiatkowski – prezes zarządu spółki. 

Zakres prac obejmuje m.in.  roboty przygotowawcze, tj. rozebranie istniejących zniszczonych nawierzchni, krawężników i obrzeży, przygotowanie podłoża pod ułożenie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, wykonanie warstw wierzchnich, regulację istniejących wpustów, włazów, zaworów, studni teletechnicznych, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami, humusowanie i obsianie trawą, wykonanie nowych nasadzeń drzew w ilości takiej samej, jak drzewa wycięte (gatunku głogi białe i czerwone), dostawę i montaż koszty ulicznych oraz inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wykonanych prac. Warto zaznaczyć, że podwykonawcą robót jest sławieńska firma - PBS Olszewscy i Synowie. 

Powyższa inwestycja realizowana jest dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. W przypadku złożonego przez sławieński samorząd wniosku miasto otrzymało 2.127.555,00zł dofinansowania, co stanowi 80% wartości całego projektu. Wartość całego projektu to 2 684 845,19zł. 

Ulica Mickiewicza stanowi bezpośrednie połączenie z ul. Armii Krajowej, która jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 205 przebiegającej przez miasto Sławno. Przy odcinku tej ulicy mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna, stacja paliw, sklep wielkopowierzchniowy oraz wiele punktów handlowo usługowych, z których usług korzystają mieszkańcy całego powiatu. Odcinek ten stanowi także dojazd do Prokuratury Rejonowej w Sławnie. Wykorzystywany jest jako dojazd do targowiska miejskiego, które stanowi istotny element lokalnej działalności gospodarczej, szczególnie w zakresie własnych upraw rolnych i autorskiego rzemiosła. Ponadto ul. Mickiewicza stanowi dojazd do jednego z dwóch kościołów katolickich na terenie miasta. Ulica Matejki, Bankowa i Basztowa to niewielkie odcinki, których przebudowa stanowiłaby nieodłączne elementy wlotowe do ul. Mickiewicza. W obrębie tych ulic umiejscowione są wjazdy do punktów handlowo-usługowych m.in. banku, gabinetów lekarskich, dentystycznych, targowiska, sklepu wielkopowierzchniowego, stacji paliw, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Nadmienić należy, iż ulica Mickiewicza stanowi dojazd do największego na terenie miasta ośrodka kultury jakim jest Sławieński Dom Kultury oraz jedynego w powiecie amfiteatru. ul. Mickiewicza stanowi także dojazd do terenów rekreacyjnych, szkół, żłobka oraz przedszkola.

Prace przy przebudowie ulic mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu br, a ukończenie zaplanowane jest na połowę grudnia 2018 roku. (Rafał Szymczewski)

 

czytaj więcej »
Zawiadomienie - Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

09.08.2018

infoZawiadamiam, że w dniu 10.08.2018 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej nr 32 Urzędu Miejskiego w Sławnie odbędzie się Nadzwyczajna   Sesja  Rady  Miejskiej o  następującej  tematyce:
1.Sprawy regulaminowe.
2. Interpelacje  radnych.
3. Wolna Trybuna.
4. Podjęcie  uchwał  w  sprawie :    
  a/  zmiany budżetu Miasta Sławno na 2018 rok,    
  b/  zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sławno na lata 2018 - 2032,
  c/ ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania tych napojów na terenie Miasta Sławno.
5. Odpowiedzi na interpelacje radnych.
6. Wnioski  i zapytania radnych.
ZAINTERESOWANYCH   ZAPRASZAMY                                                                                                                                   
Przewodnicząca Rady Miejskiej
/-/ Edyta Szczygielska

 

Kino na leżakach

09.08.2018

Kino na leżakach to projekt realizowany w czasie wakacji w znanych nadmorskich kurortach i miastach Polski Centralnej. Jego ideą jest bezpłatne wyświetlanie filmowych hitów. Otwarte pokazy odbywają się w przestrzeni publicznej – na głównych placach miast, a towarzyszą im dodatkowe atrakcje zapewniane przez sponsorów wydarzenia.

Zapraszamy Państwa 19 sierpnia 2018 roku o godz. 21:00 na pl. Wyszyńskiego w Sławnie. Tym razem zagramy dla Was fantastyczną komedię "Facet na miarę". Facet na miarę to francuska komedia romantyczna, która próbuje przekonać widza, że nie warto oceniać człowieka po wyglądzie. Wstęp bezpłatny!

1

Praca punktu ZUS

08.08.2018

infoW związku z dniem wolnym - 15 sierpnia 2018r. - Punkt ZUS będzie czynny dnia 13 sierpnia 2018r. (poniedziałek) w godz. 8.30-16.00. Dnia 14 sierpnia 2018r. (wtorek) Punkt ZUS będzie czynny w godz. 7.30-13.00.

 

 

Ogłoszenie

08.08.2018

infoW dniu 9 sierpnia 2018 roku na terenie miasta zostaną przeprowadzone głośne próby syren alarmowych w celu sprawdzenia ich sprawności technicznej.

Parafiada 2018

08.08.2018

15 sierpnia 2018 roku odbędzie się sławieńska Parafiada. 

Rozpoczęcie się ona uroczystą mszą św. w kościele pw. WNMP w Sławnie o godz. 12:00. Następnie o godz. 13:00 na pl. Wyszyńskiego nastapi oficjalne otwarcie festynu. W programie m.in. występ Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej, występ i zabawy ruchowe Szkoły Tańca Finezja, występ zespołu Sławianki, występ Dominika Margielewskiego, występ harcerzy z ZHP Sławno oraz Nikoli Zagorodnikow. Dodatkowymi atrakcjami będą dmuchańce, zabawy dla dzieci i rodzin, dobre jadło i pyszne ciasta. Pomiędzy występami artystycznymi odbędą się losowania nagród. O godz. 18:00 zaplanowano losowanie nagród głównych i zakończenie festynu. Serdecznie zapraszamy!

Parafiada

Komunikat

03.08.2018

1Z uwagi na wysokie temperatury w dniu 08 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Sławnie czynny będzie do godz.14:00.

 
„Jesteśmy, bo pamiętamy”

02.08.2018

ZHP SławnoPierwszego sierpnia 1944 r., za sprawą ogłoszenia rozkazu komendanta Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej płk. Antoniego Chruściela „Montera” o ustaleniu godziny „W”, rozpoczęła się jedna z największych bitew II wojny światowej. Trwająca 63 dni bohaterska walka niedostatecznie uzbrojonych powstańców z wyposażonym w lotnictwo, ciężkie działa i moździerze przeciwnikiem - mimo ostatecznej porażki - stała się moralnym symbolem męstwa i patriotyzmu. W dużej mierze do tego heroicznego zrywu przystąpili młodzi ludzie, ponosząc przy tym największe straty. Wielu z nich było członkami Związku Harcerstwa Polskiego – obecnie największego ogólnopolskiego patriotycznego stowarzyszenia, wychowującego kolejne pokolenia młodych osób w duchu najwyższych wartości i któremu - w uznaniu zasług - powierzona została przez Stowarzyszenie Szarych Szeregów symboliczna opieka nad sztandarem Szarych Szeregów i znakiem Polski Walczącej. Dumni z tego zaszczytu, co roku staramy się upamiętnić godzinę „W” i oddać hołd Niepokonanym. W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego patrole 7. Skockiej Drużyny Harcerskiej „Hyce” ze Skoków i 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” ze Sławna oraz członkowie hufcowego 7. Kręgu Instruktorskiego „Sami Swoi” po zapalaniu biało-czerwonych zniczy i złożeniu kwiatów na Cmentarzu Komunalnym, prowadzili akcję rozdawania mieszkańcom miasta okolicznościowych ulotek. Następnie udali się na Plac ks. Kardynała Wyszyńskiego, by o godzinie siedemnastej stanąć do symbolicznego apelu, poprowadzonego przez Druha Ryszarda Sobczaka. Godzinę „W” w Stanicy Harcerskiej Hufca ZHP Sławno w Jarosławcu zasygnalizował dźwięk syreny alarmowej. Uczestnicy zgrupowania obozów i przebywający w „Leśnej Polanie” turyści wzięli udział w uroczystym apelu oraz w tematycznym ognisku, na którym między innymi odczytano przesłanie naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad, wygłoszone podczas spotkania Powstańców Warszawskich z Prezydentem RP w dniu 29 lipca 2018 r. Ta rocznica zbrojnego wystąpienia przeciwko hitlerowskiemu okupantowi ma szczególny wymiar – w roku 2018 obchodzimy nie tylko 100-lecie odzyskania niepodległości, ale również setny jubileusz powołania Związku Harcerstwa Polskiego.

hm. Jacek Błaszczyk

Nowa wystawa w galerii "W RATUSZU" - Argentyna – Włochy - Sławno

01.08.2018

1Od 1 do 25 sierpnia w galerii Urzędu Miejskiego w Sławnie „W RATUSZU” można oglądać wystawę grafik MARCELI MIRANDY, argentyńskiej artystki mieszkającej od kilku lat we Włoszech.

Wszystkie eksponowane prace to miniatury graficzne, z których połowę stanowią ekslibrisy. Miranda do ich wykonania używa precyzyjnych narzędzi pozwalających na tworzenie rysunku budowanego przy pomocy bardzo cienkich linii. W jej pracach – podobnie jak w pracach innych grafików z krajów latynoskich, które mogliśmy podziwiać w naszej galerii – jest tak wiele ekspresji, że wydają się, że powstają one w jakiejś mierze z inspiracji twórczością niemieckich ekspresjonistów z początków ubiegłego wieku. Kompozycję jej grafik rzadko tworzą większe płaszczyzny – zazwyczaj buduje ją cała masa drobnych elementów usytuowanych na tle dynamicznego układu linii będących śladem dłuta wycinającego wolne przestrzenie między tymi elementami. W wielu jej pracach powtarza się motyw gwiazdy, księżyca, ryby, sowy i syreny. Marcela Miranda tworzy swoje grafiki w technice drzeworytu. Często są to prace wielobarwne, na tyle bogate kolorystycznie, że sprawiają wrażenie iż chodzi tu o próbę uprawiania malarstwa przy użyciu sposobów właściwych grafice. Wykonanie takiego rodzaju grafik nie jest rzeczą łatwą, ponieważ dla odbicia poszczególnych kolorów trzeba wykonać osobne matryce, po czym odbić je na jednym papierze, starając się aby każda matryca została odbita w ściśle określonym miejscu (żeby nie było przesunięć). W taki sposób wykonana była większość jej miniaturowych grafik eksponowanych w naszej galerii (na naszej wystawie umieszczone na niebieskim tle), natomiast w ekslibrisach (na wystawie na fioletowym tle) także pojawiają się niekiedy kolorowe akcenty, ale tu obyło się bez dodatkowych matryc, bo barwne fragmenty domalowywane były ręcznie, już po odbiciu grafik.

Marcela Miranda urodziła się w 1956 r. w stolicy Argentyny Buenos Aires (od 2013 r. mieszka w Chiaravalle, niewielkiej miejscowości we Włoszech). W 1980 r. uzyskała tytuł profesora sztuk pięknych w Państwowej Szkole Sztuk Pięknych „Prilidiano Pueyrredon”, a w 2001 r. tytuł profesora sztuk wizualnych na Państwowym Uniwersytecie Sztuki. Pracowała jako profesor przedmiotów plastycznych w szkołach artystycznych na różnych poziomach edukacji artystycznej. Była członkiem jury w wielu konkursach graficznych. W latach 2006-2013 pełniła funkcję prezesa Argentyńskiego Stowarzyszenia Artystów „XYLON ARGENTINA”. Począwszy od 1982 r. uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych. Zdobyła w nich, wiele wyróżnień i nagród, w tym kilka nagród głównych. Jej prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach we Włoszech, Panamie, Kubie, Rumunii, Rosji , Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Argentynie, Ekwadorze, Polsce, Danii, Brazylii, Białorusi i Francji. Wystawa w naszej galerii jest jej pierwszą indywidualną wystawą w Polsce.

 

czytaj więcej »
Dobry Start - 300 zł dla ucznia

01.08.2018

1Dobry Start - 300 zł dla ucznia - od dziś można składać wnioski w wersji papierowej.

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom niezależnie od dochodu rodziców. Nabór do programu trwa od 1 lipca. Od tego dnia istnieje możliwość składania wniosków online. Od dziś, tj. 01 sierpnia można także złożyć wniosek w wersji papierowej. Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławnie. Wnioski są dostępne w siedzibie MOPS-u bądź na stronie internetowej http://bip.mops.slawno.pl/unzip/358.dhtml

Do tej pory sławnianie złożyli ponad 320 wniosków o przyznanie świadczenia, z czego 266 wniosków zostało już rozpatrzonych i wypłacono środki. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie będzie przysługiwać także na dzieci, które ukończyły 20 rok życia (lub 24 w przypadku dzieci niepełnosprawnych), ale tylko w sytuacji kiedy dziecko ukończyło 20 lat/24 lata w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się rok szkolny.

Rodziny otrzymają nową formę wsparcia bez względu na dochód. Warto podkreślić, świadczenie z programu „Dobry Start” jest zwolnione od podatku. Co więcej, nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka(czyli osoba, która sprawuje faktyczna opieke nad dzieckiem i wystąpiła do sądu o adopcję tego dziecka), a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać wsparcie, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. W przeciwnym razie prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Dofinansowanie termomodernizacji budynków jednorodzinnych

01.08.2018

wiosOkoło 4 milionów domów jednorodzinnych w całej Polsce przejdzie kompleksową termomodernizację w ramach rządowego Programu „ Czyste Powietrze”. Za nabór i obsługę wniosków mieszkańców województwa zachodniopomorskiego odpowiadać będzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Nowy Program priorytetowy oferuje beneficjentom nawet 47,7 tys. zł dofinansowania na  kompleksową termomodernizację budynku jednorodzinnego, obejmującą m. in. wymianę źródeł ciepła starej generacji – kotłów węglowych, ocieplenie zewnętrznych ścian budynku, docieplenie przegród, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację lub wykonanie instalacji centralnego ogrzewania czy ciepłej wody oraz instalację odnawialnych źródeł energii. Co bardzo ważne – by uzyskać wsparcie na kolejne działania termomodernizacyjne ujęte w programie – należy wymienić kocioł węglowy na źródło ciepła nowej generacji.

Dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” obejmie bardzo szeroki zakres prac termomodernizacyjnych. Beneficjenci, którzy chcą wyremontować już istniejący dom mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła starej generacji, na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (w  tym węglowe – V klasy i biomasowe), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne oraz pompy ciepła – wraz z montażem.

Dodatkowo finansowanie w przypadku istniejących budynków obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów i podłóg na gruncie; docieplenie ścian wewnętrznych, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż instalacji wewnętrznych ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, w tym montaż zaworów  z głowicami termostatycznymi, montaż wentylacji mechanicznej z  odzyskiem ciepła, a także zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, wśród których są kolektory słoneczne i mikroinstalacje fotowoltaiczne (OZE finansowane tylko w formie zwrotnej).

Wsparcie finansowe będzie przyznawane  po spełnieniu kilku warunków: minimalny koszt projektu (koszty kwalifikowalne zadania to co najmniej 7 tys. zł), a także deklaracja wymiany pieca węglowego na źródło ciepła nowej generacji. Najwyższa wysokość dotacji, o którą może się ubiegać beneficjent to  aż 47,7 tys. zł. Beneficjent może rozłożyć spłatę pożyczki nawet na 15 lat. Na zrealizowanie przedsięwzięcia są 2 lata, licząc od daty zawarcia umowy z WFOŚiGW w Szczecinie. W ramach programu nie można sfinansować działań, które zostały zrealizowane przed złożeniem wniosku. Można natomiast finansować inwestycje, których realizacja rozpoczęła się po 1 stycznia 2018 r.

Intensywność dofinansowania zależy od miesięcznego dochodu netto w przeliczeniu na członka rodziny. Osoby, które zarabiają najmniej  - do 600 zł miesięcznie na członka rodziny – mogą liczyć na  dotację aż 90% kosztów. Pozostałą część – 10% - będzie stanowić preferencyjna pożyczka.

Program będzie realizowany do 2029 r. Nabór wniosków zostanie ogłoszony przez WFOŚIGW w  Szczecinie w najbliższych miesiącach i będzie prowadzony w trybie ciągłym.

Trwa przebudowa ulicy M. Kopernika i części ul. Matejki

31.07.2018

1Trwa przebudowa ulicy M. Kopernika wraz ze skrzyżowaniami i częścią ul. Matejki w Sławnie. W chwili obecnej trwają końcowe prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej. Roboty są prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich

Przypomnijmy, że całkowity zakres prac obejmuje m.in. wymianę nawierzchni jezdni ulic, przebudowę chodników, przebudowę kanalizacji deszczowej wraz ze studniami oraz wpustami deszczowymi, wykonanie nowego oświetlenia drogowego oraz inwentaryzację powykonawczą prac. Długość remontowanego odcinka to 471m.Wartość inwestycji to 2.350.226,51zł, z czego 900.627,23zł pochodzi z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wykonawcą robót jest firma Hydrogeobudowa Sp. z o.o. ze Sławna. Prace mają zostać zakończone do października 2018 roku.​

czytaj więcej »
W harcerskim kręgu

30.07.2018

1A wszystko to za sprawą ustanowienia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2018 Rokiem Harcerstwa. Podkreślono tym samym uznanie zasług polskiego harcerstwa, oraz przyszłej jego roli w wychowaniu młodego pokolenia.

Iskierką przyjaźni puszczoną w krąg rozpoczęto radosne, pełne wrażeń i bezpieczne wakacje. W tym projekcie edukacyjnym istotną rolę odegrały druhny i druhowie z Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, a szczególnie drużyna „Drzewianie”. Dzięki Wam Druhny i Druhowie „Wakacje w Bibliotece” były emocjonujące i na wskroś harcerskie, wolne od telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, komputerów i telewizorów. Dziękujemy. Iskierka przyjaźni powróciła do naszych rąk, rozwiązano więc harcerski krąg. Czuwaj. „Harcerskie Wakacje” w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławnie dobiegły końca. Serdecznie pozdrawiamy druha harcmistrza Pawła Bogumiła Bluma i życzymy miłych gości w jego muzeum.

czytaj więcej »
Ciąg dalszy wakacji w Bibliotece

30.07.2018

1W lipcowym projekcie  edukacyjnym rok 2018 – Rokiem Harcerstwa znalazło się wiele propozycji, które miały na celu poznanie specyfiki działania największego polskiego stowarzyszenia harcerskiego, jego metod i form działania, historii oraz idei – od lat towarzyszącym wychowaniu młodego pokolenia.

Naszym działaniom nieodłącznie towarzyszyły książki, które z wielkim zaciekawieniem były czytane. Z wielkim zaangażowaniem dzieci oddawały się zabawom takim jak: foczka, talar, iskierka, granat , osiołek i biedronka, a także tłukły pieprz.

czytaj więcej »
Wioski KaDeKowskie

30.07.2018

1W dniach 13 i 14.07.2018 na terenie przed Sławieńskim Domem Kultury odbyły się otwarte warsztaty w ramach pilotażowego  projektu : Wioski KaDeKowskie realizowane w partnerstwie ze Sławieńskim Domem Kultury i Domem Kultury w Drawnie. Współorganizatorem inicjatywy jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt koncentrował  się na poszukiwaniu tożsamości i zespołowym odkrywaniu potencjału miejsca. Przy pomocy różnych działań integracyjnych, teatralnych, ceramicznych i plastycznych uczestnicy zostali  wprowadzeni w temat warsztatów :„Jestem stąd, to moja historia…” .

Uczestnicy poznali „Legendy Powiatu Sławieńskiego”. Na warsztatach powstawało wiele pięknych wytworów z gliny, kartonowe tarcze rycerzy, korony królewien z kolorowego papieru. W sobotę dzieci wspólnie z rodzicami oglądały „Izby Muzealne”, które powstały dzięki wspólnej inicjatywie Sławieńskiego Domu Kultury oraz małżeństwa Joanny i Zbigniewa Kluszczyńskich. Izby doskonale propagują historię regionu. Następnie dzieci przygotowywały scenografię do przedstawienia o „Zaczarowanym Zamku” i realizowały spektakl. Gra aktorska dała uczestnikom dużo radości, pracy twórczej i zabawy. Kamieński Dom Kultury dziękuję partnerowi w Sławnie za owocną współpracę i zostaje z nadzieją na nowe wspólnie realizowane inicjatywy.

czytaj więcej »
Ogłoszenie

30.07.2018

1W DNIU 1 SIERPNIA 2018 R. O GODZINIE 17.00 NA TERENIE MIASTA ZOSTANIE PRZEPROWADZONY TRENING URUCHAMIANIA SYREN ALARMOWYCH. CELEM TRENINGU JEST WYRAŻENIE PAMIĘCI I UCHONOROWANIE POŚWIĘCENIA I WALKI POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH Z 1944 ROKU.  

W dniu 31 lipca 2018 roku na terenie miasta zostaną przeprowadzone głośne próby syren alarmowych w celu sprawdzenia ich sprawności technicznej.

 

                                                        BURMISTRZ MIASTA SŁAWNO

                                                         KRZYSZTOF FRANKENSTEIN

Uroczyste wręczenia aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

27.07.2018

1W dniu 27 lipca 2018r. w sławieńskim ratuszu Burmistrz Krzysztof Frankenstein wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Paulinie Rozmarynowskiej, nauczycielowi edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sławnie.

Warunkiem nadania stopnia nauczyciela mianowanego było spełnianie wymagań kwalifikacyjnych, odbycie stażu i uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego nauczyciela oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną.

Składając gratulacje Burmistrz życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Uroczyste wręczenie aktów powierzenia stanowisk dyrektorom sławieńskich szkół podstawowych

12.07.2018

1Od 1 września 2018r. przez pięć lat szkolnych funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie pełnić będzie Pani Aneta Świątek, natomiast stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sławnie obejmie Pani Dagmara Wojtczak. Uroczystego wręczenia aktów powierzenia tych stanowisk dokonał burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein w dniu 12 lipca 2018r.

Obu Paniom życzymy sukcesów w kierowaniu placówkami, jak najlepszych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej
i organizacyjnej oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie akcji "Mundurowi dla Ani"

04.07.2018

13 lipca 2018r. w sali herbowej Urzędu Miejskiego w Sławnie odbyło się uroczyste zakończenie akcji „Mundurowi dla Ani”. W corocznej akcji zbierania środków finansowych dla osoby niepełnosprawnej, uczestniczą jednostki miejskie i służby mundurowe. W tym roku podczas festynu, który odbył się 16 czerwca w sławieńskim amfiteatrze zebrano kwotę 14.000zł, którą przekazali rodzinie Ani Łuczyckiej wiceburmistrz miasta Mieczysław Grabowski, ks. Proboszcz Leszek Szurek wraz z szefami służb i przedstawicielami organizatorów. Kwotę udało się zebrać dzięki hojności sponsorów i mieszkańców Sławna, którzy jak zwykle nie zawiedli. Dodatkowo 1.900zł przekazała SP Warszkowo oraz 846zł STRiP „Na Szlaku”. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Ani. Mama Ani wzruszona podziękowała osobom zaangażowanym a Ania wręczyła wszystkim obecnym w Ratuszu czerwone serduszka, za okazane jej serce.

czytaj więcej »
Dotacja dla Szkoły Podstawowej Nr 1

03.07.2018

1Dotacja dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Sławnie w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”

 

Miasto Sławno otrzymało dotację celową z budżetu państwa w ramach Programu „Aktywna tablica” dla Szkoły Podstawowej Nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Sławnie w wysokości 14.000zł z przeznaczeniem na zakup dwóch interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Łączny koszt realizacji zadania wynosi 17.500zł.

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” realizowany będzie w latach 2017 – 2019, a jego zadaniem jest zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK w postaci nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Program ma na celu umożliwienie wykorzystania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli oraz upowszechnienie interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym wspomaganie procesu kształcenia uczniów w szkołach.

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

Projekt i wykonanie 2014-2015 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2015

TREŚĆ