Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

Pobierz aplikację mobilną

aplikacja mobilna

czytaj więcej »
Komunikat

komunikat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizacja 27.05.2016 r.

czytaj więcej »

Archiwum wiadomości

Koncert kolęd i pastorałek

19.01.2017

Kolędy i pastorałkiWśród wielu polskich tradycji, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, niewątpliwie do jednych z najpiękniejszych należy śpiewanie kolęd.

I chociaż okres świąteczny niestety się już skończył, to właśnie mając na uwadze ten zwyczaj Sławieński Dom Kultury  zaprosił 18.01.2017. dzieci i młodzież do wspólnego kolędowania w ramach corocznej imprezy „ Hej kolęda, kolęda…”, będącej prezentacja kolęd i pastorałek.  Sala widowiskowa rozbrzmiewała dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Atmosfera była iście świąteczna. Jury zdecydowało o przyznaniu nagrody „Złotego Anioła” Ninie Woropaj ( opiekun Agnieszka Kawecka), Ninie Machnackiej (opiekun Justyna Kumaniecka) oraz zespołom „Happy Nutki” (opiekun Małgorzata Złobecka) oraz „Kropelki” (opiekun Anna Berlińska).   Przyznano również cztery wyróżnienia dla duetu Oliwia Hennig i Michalina Sadowska, duetu Agnieszka Ziółkowska i Natalia Ziółkowska, duetu wokalno- instrumentalnego Denis Bachuryński i Kamil Roman oraz zespołu „Kornelki”. W plebiscycie publiczności zwyciężył zespół „Happy Nutki”. Każdy z uczestników otrzymał dyplom pamiątkowy i słodki poczęstunek.

czytaj więcej »
Wystawy Renaty Teresy Korek "Chłopiec z drewna czyta książki"

19.01.2017

PlakatSławieński Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Renaty Teresy Korek "Chłopiec z drewna czyta książki" w czwartek 26 stycznia 2017r. o g.12.00. Po wernisażu zapraszamy na spotkanie autorskie z artystką do sal kawiarnianych SDK.

czytaj więcej »
Przed nami Karnawałowy Festiwal Tańca z „Gracją”

19.01.2017

Festiwal Tańca w SławnieJuż 4 lutego 2017 roku o godz. 17:00 Sławno stanie się ponownie stolicą tańca w regionie. Karnawałowy Festiwal Tańca z „Gracją” przyciągnie do miasta tancerzy z całego Pomorza.

Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie zaprezentują się pary oraz formacje taneczne z Polski oraz z Niemiec - partnerskiego miasta Rinteln! Na parkiecie królować będą rytmy taneczne, piękne, stroje, szyk i elegancja. Organizatorami wydarzenia są: Szkołą Podstawowa nr 1 w Sławnie, Stowarzyszenie „Gracja”, Urząd Miejski w Sławnie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie. Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
Nazywam się Miliard - One Billion Rising - Sławno 2017

19.01.2017

1Zapraszamy wszystkich, w każdym wieku na pierwszą taką akcję organizowaną w Sławnie - „Nazywam się Miliard – One Bilion Rising”.

One Billion Rising to akcja w formie tańca przeciwko wszelkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt organizowana od 2013 roku na całym świecie 14 lutego - w Walentynki. W 2017 roku Sławno także przyłączy się do akcji, która skupia się na problematyce wykorzystywania kobiet i jej ujawnianiu oraz zachęca do jeszcze większej międzynarodowej solidarności w domaganiu się położenia kresu wszystkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Akcja jest w formie tańca przeciwko wszelkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt.W każdy wtorek o godz. 17:00 na hali sportowej przy SP nr 3 w Sławnie zapraszamy na naukę tańca, który 14 lutego o godz. 16:00 zostanie wspólnie wykonany przeciwko wykorzystywaniu kobiet i dziewcząt. Nauka tańca jest bezpłatna. Potrzebne są tylko Wasze chęci...Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na stronie Facebook-  https://www.facebook.com/events/731996496954444/

czytaj więcej »
Szkolenie pt. "Prowadzenie działalności agroturystycznej"

19.01.2017

1Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach organizuje w dn. 28 lutego 2017 r. szkolenie pt. "Prowadzenie działalności agroturystycznej".

Celem szkolenia będzie przygotowanie uczestników do uruchomienia i prowadzenia działalności agroturystycznej na terenach wiejskich. Szkolenie odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym, które było laureatem konkursu wojewódzkiego Agro-Eko-Turystyczne "Zielone Lato". Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 130,00 zł/os. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt:
Dział Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki
Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Barzkowicach
tel.: +48 (91) 47 94 059

Mamy rekord, Sławno mamy rekord!

16.01.2017

1To już pewne! 25. Finał  WOŚP w Sławnie, przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Miasta Sławno, przejdzie do historii. W dniu 15 stycznia 2017 roku Sławno po raz kolejny okazało się Miastem Ludzi Wielkich Serc, gdyż to właśnie dzięki Państwa wsparciu ten finał był wyjątkowy i rekordowy.

Takich pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie dotąd nie zebrano. I choć wszyscy podkreślają, że nie o bicie rekordów tu chodzi to suma jaką udało się zebrać Miejskiemu Sztabowi robi wrażenie, bo łącznie zebrano ponad 44 tysięcy złotych!

W tym roku fundacja zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Miejski Sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji, które zapewniły całodzienną, wspaniałą zabawę dla mieszkańców miasta. Imprezę, która po raz pierwszy odbyła się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie, poprowadzili Maciej Stanisławski, Marta Stępień oraz Dominik Margielewski, którzy o godz. 14:00 wspólnie z Krzysztofem Frankensteinem – burmistrzem Sławna dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.

W pierwszej kolejności odbyły się występy zespołów tanecznych Finezja i Gracja oraz zespołu ludowego „Sławianki”. Następnie na scenie z programem artystycznym wystąpiły dzieci ze sławieńskich przedszkoli. Występy przeplatane były aukcjami różnego rodzaju przedmiotów, m.in. zaproszeń, kuponów, voucherów, koszy wędlin oraz rybek i żółwia przekazanych przez licznych ofiarodawców. Po godzinie 17:00 przyszedł czas na główną licytację, m.in. srebrnego serduszka ufundowanego przez Miejski Sztab WOŚP oraz Złotego Serduszka ufundowanego przez Pracownię Złotniczą – Marzena Dresler. Ponadto Ireneusz Siernicki ze Sławna na licytację przekazał certyfikowane Złote Serduszko z 1998 roku. Łącznie z licytacji zebrano ponad 21 tysięcy złotych!!!

Wielką atrakcją dla najmłodszych był pokaz ratownictwa medycznego, sprzętu gaśniczego, pokazu samoobrony przygotowanego przez Pana Andrzeja Glinkę i jego uczniów oraz występy lokalnych artystów. Swoje umiejętności zaprezentowały również grupy taneczne ze Szkoły Tańca Magnetica - Agaty Ludwikowskiej-Kaczan. Organizatorzy festynu pamiętali również o naszych żołądkach zapewniając przez cały dzień szereg kulinarnych atrakcji. O godz. 19:00 na scenie pojawił się wielki tort w kształcie serca, ufundowany przez Piekarnię Państwa Jakubowskich ze Sławna. 

Na zakończenie programu odbył się koncert zespołu New Stars z Kołobrzegu, który porwał na scenę licznie zebraną tego dnia młodzież. Tuż po godzinie 20.00 tradycyjnie zostało puszczone światełko do nieba, uświetnione pokazem pięknych fajerwerków.

Przez cały dzień relacje na żywo ze sławieńskiej imprezy można było śledzić na profilach społecznościowych, profilu sławieńskiego WOŚP-u oraz na Ogólnopolskiej Mapie Wydarzeń przygotowanej przez patrona medialnego – telewizję TVN. Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławnie dziękuje jeszcze raz wszystkim wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom, lokalnym mediom i wszystkim mieszkańcom za udzieloną pomoc bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego. SIĘ MA! (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
Drutex-Bytovia Bytów zwycięża w VIII MPEC CUP SŁAWNO 2017

14.01.2017

mecz14 stycznia 2017r. w Sławnie odbył się VIII MPEC CUP Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MPEC Sławno.  W turnieju wystartowały drużyny z Bytowa, Złocieniec, Białogard, Kretomino, Koszalina, Słupska, Darłowa i Sławna.

Drużyny grały w dwóch  grupach, systemem: „każdy z każdym”  (mecz - 12min.). W turnieju, który trwał ponad 5 godzin  zwyciężyła drużyna Drutex-Bytovia Bytów, pokonując w finale drużynę Zryw Kretomino 3 : 0. Królem strzelców został Roman Cech – Drutex-Bytovia Bytów zdobywając 5 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Roman Wróbel MKS Sława Sławno. Mecze sędziowali: Jerzy Szeląg, Marcin Bojaryn. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, które wręczali: prezes MPEC Robert Jankowski i radny Rady Miejskiej w Sławnie i członek zarządu MKS Sława Sławno – Stanisław Szkudlarek Warto podkreślić, że dużą pracę przy przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju wykonał,  trener Sławy - Grzegorz Lewandowski oraz kierownik drużyny – Janusz Ścisło. Koszty organizacji turnieju pokrył sponsor główny - Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej spółka z o.o.         w Sławnie.

Organizatorami turnieju byli: MKS Sława Sławno, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Urząd Miejski w Sławnie.

WYNIKI  GRUPA  A:

MKS SŁAWA SŁAWNO  –  OLD BOYS KOSZALIN                                           0 : 1

GRYF SŁUPSK  –  DARŁOVIA DARŁOWO                                                      1 : 0

MKS SŁAWA SŁAWNO  –  GRYF SŁUPSK                                                      0 : 1

OLD BOYS KOSZALIN  –  DARŁOVIA DARŁOWO                                         1 : 0

MKS SŁAWA SŁAWNO  –  DARŁOVIA DARŁOWO                                        0 : 1

OLD BOYS KOSZALIN  –  GRYF SŁUPSK                                                     3 : 0

 

TABELA GRUPA A

1. OLD BOYS KOSZALIN                                   3       6       9 : 0

2. DARŁOVIA DARŁOWO                                  3       6       2 : 1

3. GRYF SŁUPSK                                               3       6       2 : 3

4. MKS SŁAWA I SŁAWNO                                3       0       0 : 3

 

WYNIKI  GRUPA  B:

 

ZRYW KRETOMINO  –  DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW                                   3 : 3

ISKRA BIAŁOGARD  –  OLIMP ZŁOCIENIEC                                               1 : 2

ZRYW KRETOMINO  –  ISKRA BIAŁOGARD                                                2 : 1

DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW  –  OLIMP ZŁOCIENIEC                                  3 : 1

ZRYW KRETOMINO  –  OLIMP ZŁOCIENIEC                                               0 : 0

DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW –  ISKRA BIAŁOGRAD                                    2 : 1

 

TABELA GRUP B

1. DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW                            3       7         8 : 5

2. ZRYW KRETOMINO                                        3       5         5 : 4

3. OLIMP ZŁOCIENIEC                                       3       4         3 : 4

4. ISKRA BIAŁOGARD                                        3       0         3 : 6

 

MECZ MIEJSCA VII - VIII:

MKS SŁAWA SŁAWNO  –  ISKRA BIAŁOGARD  0 : 0 (karne 0 : 2)

MECZ MIEJSCA V - VI:

GRYF SŁUPSK  –  OLIMP ZŁOCIENIEC  1 : 1 (karne 1 : 3)

PÓŁFINAŁ I

OLD BOYS KOSZALIN  –  ZRYW KRETOMINO  0 : 5

PÓŁFINAŁ II

DARŁOVIA DARŁOWO –  DRUTEX-BYTOWIA BYTÓW  0 : 5

MECZ MIEJSCA III - IV:

OLD BOYS KOSZALIN  –  DARŁOVIA DARŁOWO 0 : 2

MECZ MIEJSCA I - II:

ZRYW KRETOMINO  –  DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW  0 : 3

I miejsce drużyna Drutex_Bytovia Bytów, grała w składzie:

Józef Piela, Ryszard Mądzelewski, Wojciech Pięta, Mariusz Klamaszek, Zbigniew Oblizajek, Tomasz Cierson, Krzysztof Bryndal, Roman Cech,

II miejsce drużyna Zryw Kretomino, grała w składzie:

Krzysztof Bąkowski, Bartosz Rudnicki, Marcin Piórkowski, Rafał Podhorodecki,, Marek Twardowski, Henryk Noworolnik, Robert Tomicki, Daniel Dziubek.

III miejsce drużyna Darłovia Darłowo, grała w składzie:

Jarosław Śliwiński, Paweł Tarnionek, Zygmunt Potomski, Bogdan Meresiński, Krystian Chojniak, Wojciech Leśniak, Krzysztof Jasiewicz, Leszek Żaczek.

IV miejsce drużyna Old Boys Koszalin, grała w składzie:

Krzysztof Rapta, Andrzej Kozłowski, Andrzej Sosnowski, Tomasz Zasada, Grzegorz Lewandowski, Radosław Trusz, Roman Granosik

V miejsce drużyna Olimp Złocieniec, grała w składzie:

Andrzej Mikulski, Marcin Stoiński, Sławomir Chmura, Mariusz Ruzik, Piotr Chojnacki, Konrad Kiełbasa, Dariusz Kosecki.

VI miejsce drużyna Gryf Słupsk, grała w składzie:

Marek Perkowski, Grzegorz Bednarczyk, Tomasz Sadowski, Cezary Malinowski, Jacek Adamski, Jacek Jędrych, Sebastian Szynkielewski, Józef Rudnicki

VII miejsce drużyna Iskra Białogard, grała w składzie:

Mateusz Pater, Tomasz Mancewicz, Tomasz Nowak, Piotr Siekański, Dawid Parol, Paweł Kozieł, Krzysztof Napieraj, Krzysztof Tkaczyk, Andrzej Ciok.

VIII miejsce drużyna MKS Sława Sławno, grała w składzie:

Paweł Ostrowski, Roman Wróbel, Kamil Gondek, Damian Tomczyk, Cezary Karolczak, Dominik Bajtek, Szczepan Górski, Dariusz Konecki.

 

Organizator:             MKS Sława Sławno, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Urząd Miejski w Sławnie

Sponsor tytularny:   Miejskie Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej w Sławnie

Uczestniczyło:           8 drużyn

 

czytaj więcej »
Z miłości do biegania

13.01.2017

1

13 stycznia 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Sławnie Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna gościł Pana Henryka Telesiewicza – biegacza KS Olszewski i Synowie oraz osobę, która propaguje i promuje na co dzień aktywność fizyczną i zdrowy styl życia na terenie Miasta Sławno i całej Polski.

Za społeczną działalność, która przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocję miasta burmistrz Sławna wyróżnił Pana Henryka okolicznościowym grawertonem i bonem na sprzęt sportowy, ufundowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie. Do gratulacji dołączył się również Włodzimierz Olszewski – właściciel firmy P.B.S. Olszewski, który wspiera sportową działalność 70-letniego biegacza.

„To ogromne wyróżnienie dla mojej osoby. Biegam od wieków, od najmłodszych lat interesowałem się sportem. Uczestniczę w biegach i zawodach po całej Polsce. Obecnie jestem po kontuzji, ale moim celem jest ukończenie maratonu” – podsumował Pan Henryk, który w dniu wczorajszym obchodził swoje 70 urodziny.

Największym sukcesem w sportowej karierze Pana Henryka jest 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów w Murowanej Goślinie. Rywalizował również w maratonie im. Tomasza Hopfera, pielgrzymkach biegowych w Bytowie i Peplinie. Ukończył 4-etapowy bieg na dystansie 100km w Zamościu. Zajął I miejsce w kategorii 65-69 lat w Nocnej Ściemie Koszalin oraz stanął na I miejscu na największej kaszubskiej imprezie pn. „Przyjaźń”.  Następnie z biegania wykluczyła go kontuzja - złamanie kości podudzia. Po rehabilitacji Pan Henryk nie zrezygnował z biegania, a obecny cel to ukończenie maratonu. Średnio w ciągu roku biegacz ze Sławna uczestniczy w 40 zawodach na terenie całej Polski. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MPEC Sławno

10.01.2017

PlakatJuż w najbliższą sobotę o godz. 8:30 wystartuje VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MPEC Sławno.

W turnieju Old Boy 35+ wystartują m.in.  drużyny z Darłowa, Słupska, Bytowa, Złocieńca, Sławna, Koszalina, Złocieńca, Kretomina i Białogardu. Zapraszamy na halę widowiskowo-sportową przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie.

Krzyż Czynu Frontowego dla ppor. Eugenii Willner

09.01.2017

3Podporucznik Eugenia Willner - 93-letnia kombatantka II wojny światowej ze Sławna została odznaczona Krzyżem Czynu Frontowego I i II Armii Wojska Polskiego nadawany przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Ceremonii wręczenia dokonał prezes koła miejsko-gminnego ZKRPiBWP w Sławnie kpt. January Wysocki. Ze względu na stan zdrowia uroczystość odbyła się w domu kombatantki.

Eugenia Willner przyszła na świat 13 września 1924 roku w Warszawie. Na początku lat 30-tych przeniosła się z rodziną do Łucka. Po klęsce wrześniowej zdobyła fach fryzjerski i pracowała w zakładzie fryzjerskim w Łucku prowadzonym przez jej ojca. Była naocznym świadkiem rzezi wołyńskiej. 5 maja 1944 roku wstąpiła jako ochotnik do 1. Armii Wojska Polskiego. Służyła jako przyfrontowa fryzjerka w Samodzielnym Batalionie Wyzdrowieńców. Ze swoim oddziałem przeszła szlak bojowy aż pod Berlin. W międzyczasie przeszła kilka ciężkich chorób m.in. malarię i egzemę. Po zakończeniu działań wojennych zamieszkała w Pabianicach. Z zapoznanym w wojsku mężem przeniosła się do Boleszewa, a następnie do Sławna. Tam najpierw zajmowała się wychowywaniem dzieci, a w 1964 roku podjęła pracę jako magazynierka w POM-ie, gdzie przepracowała aż do przejścia na rentę. W 1981 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 roku została awansowana przez Prezydenta RP na stopień podporucznika.  Obecnie jest członkiem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.(łs)

czytaj więcej »
Ogłoszenie Burmistrza Miasta Sławno

09.01.2017

OgłoszenieBurmistrz Miasta Sławno zaprasza do składania ofert na świadczenie usług motywacyjnych, edukacyjnych, wspierających oraz konsultacyjnych w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym do spraw Uzależnień i Przemocy

I. Zaproszenie dotyczy składania ofert w zakresie:

 1. Prowadzenia zajęć indywidualnych:
 • 1). psychologiczno – edukacyjnych dla osób uzależnionych, współuzaleznionych oraz sprawców i ofiar przemocy - w wymiarze 2 godziny tygodniowo,
 1. Badania i opiniowania w przedmiocie uzależnienia skierowanych osób przez:
 • 1). psychologa/terapeutę,
 • 2). lekarza psychiatrę.

II. Oferta powinna zawierać – wymagane dokumenty:

 1. życiorys (CV) własnoręcznie podpisany,
 2. określenie wysokości stawki godzinowej brutto, z zaznaczeniem czy jest do negocjacji,
 3. kopie dokumentów potwierdzających uprawnienia do świadczenia ww usług (świadectwa, dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia itp.),
 4. kopia dowodu osobistego,
 5. oświadczenie zawierające klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz.922)”

III. Składanie ofert:

Oferty wraz z kompletem dokumentów w zamkniętej kopercie z dopiskiem:

„Oferta na świadczenie usług w PIK” należy składać osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Sławnie (pok.36) lub drogą pocztową na adres:

Urząd Miejski w Sławnie ul. M. Curie Skłodowskiej 9 76 – 100 Sławno

w terminie do dnia 9 stycznia 2017 r. do godz. 14:00 (liczy się data wpływu do Urzędu)

W czasie deszczu dzieci się nudzą

05.01.2017

W czasie deszczu dzieci się nudząPowstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie.

Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia- jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta. Wyzwaniu z powodzeniem stawili czoła: Dorota Lulka, Paweł Nowak i Maciej Sadowski. „W czasie deszczu dzieci się nudzą” - jest zabawnym i błyskotliwym programem złożonym z ulubionych, dialogów i scenek, łączących popularne piosenki takie jak „ Rodzina”, „Addio pomidory” czy „Przeklnę cię”. Wykonawcy prezentują ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji.

 „W czasie deszczu dzieci się nudzą” – 9.02.2017 r. bilet 20,00 zł.

Kulig Staropolski

05.01.2017

Kulig Staropolski plakat"Kulig Staropolski" - to barwne spotkanie z piękną tradycją polskiej szlachty.

Tańce, muzyka, teksty biesiadnych pieśni i toastów, scenki rodzajowe i wspólne biesiadowanie z widzami.

Sobota, 28.01.2017 r. o godz. 16.00, zapraszamy na widowisko pt. „Kulig staropolski” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina. Na scenie będzie się działo: szlachta przebrana za Krakowiaków, zabawa w krakowskie wesele, dowcipny arlekin,  taniec i muzyka… słowem kulig, kulig jedzie, zje, wypije i pojedzie! Bilety na widowisko w cenie 15,00  zł.  do nabycia w kasie Sławieńskiego Domu Kultury.

Odznaczenia za zasługi

04.01.2017

1W siedzibie koła miejsko-gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, w dniu 04 stycznia 2017 roku odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i medali sławieńskim kombatantom i członkom zarządu sławieńskiego związku.

Na zaproszenie Januarego Wysockiego – prezesa związku, w spotkaniu udział wzięli m.in. Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, Artur Ciróg - zastępca Gminy Sławno, Edmund Budzyński – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich  Starostwa Powiatowego w Sławnie oraz zaproszeni goście.

W imieniu Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Środowiska Żołnierzy Polskich Oddziałów Samoobrony z Kresów Południowo-Wschodnich II RP oraz Rady Krajowej Środowiska Żołnierzy Polskich Oddziałów Samoobrony z Kresów Południowo-Wschodnich II RP, January Wysocki odznaczył ppor. Aleksandrę Szpaczyńską oraz por. Józefa Kwiatkowskiego Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej za udział w obronie Polaków na Kresach Wschodnich II RP przed zbrojnymi formacjami OUN-UPA w latach 1939-1945 oraz za popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Ponadto z rąk prezesa odznaki za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych otrzymali: Zofia Piec, Paweł Łoziński i Łukasz Suchanowski. W imieniu mieszkańców Sławna, również burmistrz Sławna złożył serdeczne gratulacje wyróżnionym.

czytaj więcej »
Uchwalono Miejski Program Przeciwdziałania Uzależnieniom i Przemocy na 2017 rok

03.01.2017

RadaPodczas ostatniej Sesji Rady Miasta radni zatwierdzili Miejski Program Przeciwdziałania Uzależnieniom i Przemocy na 2017 rok.

Program jest kontynuacją zadań realizowanych w latach ubiegłych. Skierowany jest szczególnie do mieszkańców Sławna, którzy w życiu prywatnym lub zawodowym spotykają się  z problemem nadużywania alkoholu i narkotyków oraz ich konsekwencjami. Charakteryzuje go wielopłaszczyznowe podejście do problemu, które jest niezbędne w przeciwdziałaniu i rozwiązywaniu problemów uzależnień oraz przemocy.

Działania zawarte w tym Programie skierowane są nie tylko do osób z problemem alkoholowym czy narkotykowym, ale także do ich rodzin. Pamiętać trzeba, ze członkowie rodziny, podobnie jak osoba z problemem uzależnień, podlegają niszczącym skutkom długotrwałego oddziaływania alkoholu i narkotyków oraz innych środków psychoaktywnych.

Problemy związane z alkoholem, narkotykami, dopalaczami i innymi środkami psychoaktywnymi oraz przemocą mają szczególne znaczenie wśród licznych problemów społecznych jakie występują w naszym mieście. Wynika to przede wszystkim z rozmiarów tych zjawisk oraz społecznych i ekonomicznych skutków jakie one wywołują. Konsumpcja alkoholu oraz zażywanie narkotyków, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych ma istotny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne zarówno jednostek jak i ich rodzin, a ich konsekwencje dotyczą nie tylko osób uzależnionych, ale wpływają na całą populację.

Ze względu na rozmiary tych zjawisk oraz ich społeczne i ekonomiczne konsekwencje ważnym jest kontynuowanie działań profilaktyczno – edukacyjnych kierowanych głównie do młodego pokolenia oraz osób dorosłych, jako realizacja zadań związanych z przeciwdziałaniem skutkom występowania problemów uzależnień i przemocy. Program obejmuje szeroki wachlarz działań, począwszy od różnorodnych form oddziaływań profilaktyczno-edukacyjnych zmierzających do kształtowania i utrwalania pozytywnych postaw i wartości szczególnie u dzieci i młodzieży, poprzez działania motywacyjno – wspierające do działań pomocowych na rzecz osób uzależnionych i współuzależnionych oraz dotkniętych przemocą i ich rodzin. Głównymi celami Programu jest eliminowanie i łagodzenie zagrożeń społecznych oraz przejawów niedostosowania społecznego, w szczególności zagrażających zdrowiu i życiu dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, zapewnienie osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków, dotkniętych przemocą oraz ich rodzinom udziału w zajęciach motywacyjno-wspierających i edukacyjnych, zapewnienie dostępnej i efektywnej pomocy psychologicznej i prawnej osobom uzależnionym oraz doświadczającym przemocy w rodzinie  oraz zwiększanie świadomości społecznej w zakresie szkodliwości alkoholu, środków psychoaktywnych oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Cele Programu realizowane będą w szczególności poprzez prowadzenie działań systemowych niezbędnych do rozwiązywania problemów uzależnień i przemocy na poziomie instytucjonalnym oraz środowiskowym , edukację społeczeństwa i pozyskiwanie współpracowników, publikację w prasie lokalnej cyklicznych artykułów z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień ,jak również rozbudowanie form profilaktyki poprzez poszerzanie oferty działań sportowych i realizację różnorodnych programów pomocowych oraz organizację II edycji konkursu na mała formę teatralną o charakterze profilaktycznym pn. PROFORMA 2017.

Jeżeli masz problem z uzależnieniami lub ma ten problem ktoś bliski - zgłoś się. Otrzymasz wszechstronną informację dotyczącą uzależnienia, metod i możliwości leczenia oraz poradę dotyczącą postępowania z problemem. Nie zwlekaj! Skorzystaj z pomocy specjalisty.

PUNKT KONSULTACYJNO INFORMACYJNY  CZYNNY:
PONIEDZIAŁKI  8:00 - 16:00
WTOREK-PIĄTEK 7:00-15:00

Dla mieszkańców miasta  Sławna przez cały rok ofertowana jest bezpłatna pomoc specjalistów.  Spotkania skierowane są dla osób uzależnionych, współuzależnionych, ofiar i sprawców przemocy według poniższego harmonogramu:

DYŻURY SPECJALISTÓW:
Poniedziałek: 16:00-18:00 Psycholog

Wtorek: 17:00-19:00 Zajęcia edukacyjne grupowe dla osób uzależnionych
16:00-18:00 radca prawny

Czwartek: 15:30-18:30 Zajęcia indywidualne dla osób uzależnionych oraz ofiar i sprawców przemocy

Piątek: 16:00-18:00 Zajęcia edukacyjne grupowe dla osób  współuzależnionych
18:00 – spotkania grupy AA

Ponadto osoby, zgłaszane jako uzależnione do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  umawiane są według potrzeb na spotkania z zespołem motywacyjnym.

Więcej informacji udziela Przewodnicząca MKRPA od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Możliwość  ustalenia terminu wizyty  u specjalistów  pod nr. tel. 59 810 00 86

Kontakt: ul. Rapackiego 10, 76-100 Sławno, tel: 59 810 00 86,  e-mail kpa@slawno.pl

Zapraszamy, wszystkie osoby zainteresowane.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Sławno

02.01.2017

ogłoszenieBurmistrz Miasta Sławno ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Miasta Sławno w 2017 roku

I. Rodzaj i nazwa zadania oraz wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania:

 1) wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu realizowane poprzez: organizację szkoleń dla dzieci i  młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych, wspieranie organizacji festynów, turniejów  i imprez sportowo-rekreacyjnych, wspieranie upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży - kwota 95.000,00

 2) działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz w sferze ochrony zdrowia realizowane poprzez:
pomoc w organizowaniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, wspieranie integracji osób niepełnosprawnych, wspieranie organizowania wypoczynku oraz sportu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, wspieranie rehabilitacji osób niepełnosprawnych, pomoc w organizowaniu reintegracji zawodowej i społecznej –  kwota  13.000,00 zł

3) działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz dziedzictwa narodowego realizowane poprzez: wspieranie przedsięwzięć artystycznych realizowanych na terenie miasta (organizacja wystaw, festiwali, przeglądów artystycznych itp.), rozwijanie i propagowanie zainteresowań muzycznych, podtrzymywanie tradycji orkiestr dętych, oraz wspieranie wydawnictw niskonakładowych, tematycznie związanych z miastem – kwota  46.000,00 zł

4) działania w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji i oświaty realizowane poprzez:
współdziałanie z organizacjami pozyskującymi środki na stypendia i pomoc materialną dla dzieci i młodzieży w celu wspierania dalszego rozwoju dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej z rodzin ubogich z terenu miasta Sławno – kwota  6.000,00 zł    

II. Zasady przyznawania dotacji.

1. O dotację ubiegać się mogą organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, jeżeli prowadzą działalność w sferach objętych konkursem.

2. Zlecenie realizacji zadania publicznego ma formę wspierania jego wykonania, poprzez częściowe dofinansowanie jego realizacji.

3. Dotacja zostanie przyznana na podstawie wybranej oferty i zawartej umowy.

4. Oferta winna być zgodna  ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Rodzin, Pracybi Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2016r. poz.1300).

5. Do oferty należy dołączyć:

 1. kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub dokumentu potwierdzającego wpis do innego rodzaju ewidencji rejestracyjnej, odpis musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany,
 2. w przypadku innych osób uprawnionych do reprezentacji podmiotów składających ofertę niż to wynika z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru - dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta,  
 3. kopię aktualnego dokumentu określającego cel i zadania podmiotu np. statut,
 4. aktualną liczbę członków podmiotu składającego ofertę, w tym mieszkańców miasta Sławno oraz wskazanie ilości uczestników projektu, tj. ile osób i w jakim wieku, w tym mieszkańców Sławna,
 5. oświadczenie o zobowiązaniu się do terminowego wykonania zadania.

6. Oferta oraz dokumenty będące jej załącznikami dla swojej ważności muszą być opatrzone datą, pieczątką oraz podpisem osób uprawnionych do reprezentowania wnioskodawcy. Dołączone do oferty dokumenty powinny być załączone w oryginale lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez oferenta. Niespełnienie tego wymogu spowoduje nieważność danego dokumentu.

7. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

8. Zlecający zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu ofert bez podania przyczyn oraz przesunięcia terminu składania ofert.

9. Jeżeli wysokość przyznanej dotacji będzie niższa niż wnioskowana w ofercie, oferent zobowiązany będzie do dokonania korekty harmonogramu i kalkulacji przewidywanych kosztów ze względu na rodzaj kosztów oraz na przewidywane źródła finansowania (zgodnie ze wzorem z oferty).

Oferent może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania lub wycofać swoją ofertę.

10. Dotacja nie może być wykorzystana w szczególności na:

 1. prowadzenie działalności gospodarczej ubiegającego się podmiotu,
 2. budowę, zakup i remonty budynków, zakup gruntów i środków trwałych oraz zakupy inwestycyjne i remonty, których realizacja nie jest integralną częścią zgłoszonego projektu,
 3. pokrycie kosztów utrzymania biura podmiotu oraz remontów lokali,
 4. pokrycie kosztów nie związanych z realizacją projektu,
 5. działalność polityczną, gospodarczą i religijną.

11. Uruchomienie środków na realizację zadania nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Burmistrzem Miasta Sławno a podmiotem, którego oferta została wybrana. Przed podpisaniem umowy oferent zobowiązuje się do złożenia oświadczenia o zgodności odpisu  z rejestru ze stanem prawnym i faktycznym w dniu podpisania umowy.

III. Termin i warunki realizacji zadania.

Zadanie będzie  realizowane w okresie od dnia podpisania umowy  do dnia określonego w umowie, nie  dłużej niż do 31 grudnia 2017 r. zgodnie z jej postanowieniami, w taki sposób,  by podmiotami działań byli mieszkańcy miasta Sławna.

IV. Termin  składania  ofert. 

1.Oferty wraz z wymaganymi załącznikami na realizację zadania należy składać do dnia 25 stycznia 2017 roku do godz. 14.30. w następujący sposób:

 1. w sekretariacie (pok.36) Urzędu Miejskiego w Sławnie ul.M.Curie-Skłodowskiej 9  od poniedziałku do piątku od godz.  8.00 – do godz. 14.30., 
 2. przesłać za pośrednictwem poczty na adres Urzędu Miejskiego, 76-100 Sławno ul.M.Curie-Skłodowskiej 9.

O zachowaniu terminu decyduje data i godzina wpływu oferty do Urzędu Miejskiego w Sławnie.      

2. Nie będą rozpatrywane oferty złożone po terminie, niezgodne ze wzorem, niekompletne, nieprawidłowo wypełnione lub zawierające wnioskowaną kwotę dotacji wyższą niż wysokość planowanych środków przeznaczonych na realizację tego zadania w 2017 r.     

3.Formularze ofert otwartego konkursu na zlecenie wspierania realizacji zadania publicznego dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego można pobrać: w Wydziale Spraw Społecznych i Edukacji Urzędu Miejskiego w Sławnie ( pok. Nr 34) -  na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Sławnie  -   um.slawno.ibip.pl w zakładce Aktualności/informacje – Organizacje pozarządowe.

V. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru ofert.

 1. Oferty zostaną rozpatrzone w terminie do 30 dni od dnia, w którym upływa termin ich składania.  Oceny terminowości, zgodności i kompletności oraz propozycji przyznania dotacji dokona Komisja Konkursowa powołana zarządzeniem Burmistrza Miasta Sławno.
 2. Przy rozpatrywaniu ofert oceniane będą:

1). możliwość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub uprawnione podmioty;

2). przedstawiona kalkulacja kosztów realizacji zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania;

3). proponowana jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa lub uprawnione podmioty będą realizować zadanie publiczne;

4). udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego z zastrzeżeniem, że wkład własny co najmniej wynosi 20%;

5). planowany przez organizację pozarządową lub uprawnione podmioty wkład  rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków;

6). analiza i ocena realizacji zleconych i zrealizowanych w latach poprzednich zadań publicznych,  biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.

 1. Ostateczną decyzję o wyborze ofert, które uzyskają dotację oraz jej wysokości podejmie Burmistrz Miasta Sławno po zapoznaniu się z propozycjami Komisji Konkursowej.

VI. Informacja o zrealizowanych w roku 2016 roku tego samego rodzaju zadaniach i związanych z nimi kosztami z uwzględnieniem dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym

W roku 2016 zostały zrealizowane zadania publiczne:

 1. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu realizowane poprzez: organizację szkoleń  dla dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych,  organizację festynów i imprez sportowo-rekreacyjnych, upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży - 94.000,00 w tym:

a) Miejski Klub Sportowy „Sława” Sławno - 60.000,00 zł,

b) UKS OSiR Badminton - 5.000,00 zł,

c) Miejski Klub Sportowy Baszta Sławno - 8.000,00 zł,

d) UKS „Sława-Jedynka” - 8.000,00 zł,

e) Stowarzyszenie Przyjaciół Sceny w Sławnie - 3.000,00 zł,

f)  MKS „Święc” - 6.000,00 zł,

g)  Stowarzyszenie Gracja - 3.000,00 zł,

h)  Polski Związek Wędkarski Koło PZW Sławno - 1.000,00 zł,

 1. działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz w sferze ochrony zdrowia poprzez pomoc w organizowaniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych; wspieranie integracji osób niepełnosprawnych; wspieranie organizowania wypoczynku  oraz sportu dzieci i młodzieży niepełnosprawne, wspieranie rehabilitacji osób niepełnosprawnych -  13.000,00 w tym:

a). Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski Koło w Sławnie – 2.000,00 zł,

b). Stowarzyszenie „Akson” - 5.500,00 zł,

b). Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi „Razem” – 4.500,00 zł,                                                 

d). Fundacja „Nie Lękajcie Się”  - 1.000,00

 1. działania w zakresie nauki, edukacji i oświaty poprzez współdziałanie z organizacjami pozyskującymi środki na stypendia i pomoc materialną dla dzieci i młodzieży w celu wspierania dalszego rozwoju dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej z rodzin ubogich z terenu miasta Sławno - 6.000,00 w tym:

a) Fundacja „Rodzina” - 6.000,00 zł,

 1. działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz dziedzictwa narodowego poprzez:
  wspieranie przedsięwzięć artystycznych realizowanych na terenie miasta (organizacja wystaw, festiwali, przeglądów artystycznych) rozwijanie i propagowanie zainteresowań muzycznych oraz podtrzymywanie tradycji orkiestr dętych - 8.000,00zł  w tym:

a) OSP Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej - 8.000,00 zł,

VII. Dodatkowe informacje.

Wyniki konkursu zostaną niezwłocznie ogłoszone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej     Urzędu  Miejskiego w Sławnie um.slawno.ibip.pl, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.slawno.pl oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim.          

Uwaga!

Informacji w sprawie ogłoszonego konkursu ofert  udziela osobiście lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do godz.14.00  inspektor Wydziału Spraw Społecznych  i Edukacji Urzędu Miejskiego w Sławnie pokój 34 , tel: 59-810-00-53.

Do pobrania:

Zarządzenie Nr 1/2017 Burmistrza Miasta Sławno z dnia 2 stycznia 2017 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Sławno w 2017 roku.

Nowy Rok z klasyką

02.01.2017

3Jak najlepiej spędzić pierwszy dzień nowego roku? Oczywiście w domu kultury.

Podczas Koncertu Noworocznego wystąpił międzynarodowy zespół muzyczny ze wspaniałymi głosami Agaty Savy (mezzosopran) i Volodymira Shagaya (baryton) na czele. Akompaniowali im rewelacyjni instrumentaliści na skrzypcach, bassie, fortepianie i niezwykle efektownych cymbałach rodem z "Pana Tadeusza". Jak co roku sławieńska publiczność  spisała się fantastycznie zajmując wszystkie miejsca na sali (a chętnych było dużo więcej). Widzowie usłyszeli m.in. Najpiękniejsze utwory Straussa, Lehara, Verdiego czy Brahmsa w interpretacjach chwytających za serce. Pełen wzruszenia, ale i radości, niesamowicie emocjonujacy koncert nagrodzony został owacjami na stojąco. "Świetny", "wspaniały", "widowiskowy"- takie komentarze usłyszeć można było w pokoncertowych kuluarach. Bez wątpienia nie ma lepszego sposobu na spędzenie inauguracji roku, zwłaszcza roku tak dla Sławna ważnego, bo przecież nasze miasto kończy 700 lat. Śmiało można stwierdzić, że pierwsza świeczka na urodzinowym torcie została zdmuchnięta i to w wiedeńskim stylu. (SDK)

czytaj więcej »
Ekstraklasa piłki ręcznej zawitała do stolicy powiatu

29.12.2016

Piłka ręczna SławnoSympatycy piłki ręcznej w Sławnie mieli doskonałą okazję, aby obejrzeć mecz ekstraklasowych drużyn PGNiG Superligi Kobiet. Spotkanie towarzyskie, które odbyło się w 29 grudnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie,  pomiędzy dwoma czołowymi drużynami – Pogonią Baltica Szczecin oraz Vistalem Gdynia zakończyło się wynikiem 20:21

Był to ostatni mecz obu drużyn przed startem PGNiG Superligi. Obie drużyny spotkały się ze sobą w połowie drogi. Publiczność w Sławnie nie zawiodła, a miejscowa hala pękała w szwach. W spotkaniu pokazowym w Sławnie aż dziewięć bramek rzuciła Monika Kobylińska - zawodniczka Vistalu Gdynia i kadry narodowej grająca na pozycji prawej rozgrywającej.

Spotkanie otworzył Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, który na ręce Pawła Tetelewskiego – trenera Vistalu Gdynia, Adama Struzika – trenera SPR Pogoń Baltica Szczecin oraz kapitanów obu drużyn złożył okolicznościowe statuetki za promocję piłki ręcznej w regionie.

Pierwsza połowa ułożyła się bardzo dobrze dla zawodniczek Vistalu. Dzięki serii 9:2, w 22. minucie po bramce Martyny Borysławskiej Vistal wyszedł na prowadzenie 11:5. Wtedy jednak za odrabianie strat wzięły się szczecinianki, wśród których pierwsze skrzypce grały Aleksandra Zimny i Katarzyna Jedziniak.Po zmianie stron pierwszy raz na listę strzelczyń wpisała się Kochaniak, chwilę później kolejną bramkę dołożyła Zimny i na tablicy pojawił się remis 12:12. Kolejne minuty to skuteczna gra w obronie obu zespołów i wynik oscylował w okolicach remisu. W 36 minucie Matieli rzuciła z trudnej pozycji na 13:14, a na ławkę kar powędrowała Costa. Spotkanie wyrównało się, jednak minimalną przewagę utrzymywały podopieczne Pawła Tetelewskiego, w 42 minucie prowadząc 17:15.W 55 minucie o czas poprosił trener Vistalu, ekipa z Pomorskiego prowadziła 21:19. Ostatnie minuty przysporzyły wiele emocji kibicom, w 58 minucie przy piłce były szczecinianki, a Vistal miał tylko 1 bramkę przewagi (20:21), mimo posiadania piłki w ostatnich sekundach szczecinianki trafiły w poprzeczkę i Vistal ostatecznie wygrał 21:20. Po zakończonym spotkaniu, zawodniczki obu drużyn chętnie rozdawały autografy i pozowały do zdjęć.

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 20:21 (10:12)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 5, Cebula 4, Bancilon 3, Jedziniak 3, Noga 2, Królikowska 1, Kochaniak 1, Buratto 1 oraz Jaszczuk, Koprowska, Costa, Szczecina.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min. (Kochaniak 2 min., Zimny 2 min., Królikowska 2 min., Costa 2 min.).

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 9, Kozłowska 3, Matieli 2, Janiszewska 1, Urbaniak 1, Szarawaga 1, Borysławska 1, Macedo 1 oraz Gutkowska, Dorsz.
Karne: 4/6.
Kary: 6 min. (Kobylińska 4 min., Macedo 2 min.).

Sędziowie: Biegajski (Sławno), Krzemień (Osina)

PATRONAT HONOROWY

Krzysztof Frankenstein - Burmistrz Miasta Sławno

SPONSOR GŁÓWNY

Urząd Miejski w Sławnie

SPONSORZY

Bank Spółdzielczy SGB w Sławnie,

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wybrzeże” w Sławnie,

Wodociągi i Kanalizacja Sławno Sp. z o.o. w Sławnie,

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Sławnie,

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Sławnie.

ORGANIZATOR

Urząd Miejski w Sławnie,

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie,

UKS Lider Handball Sławno,

Pogoń Baltica Szczecin,

Vistal Gdynia.

 

czytaj więcej »
Rozporządzenie Nr 1/2016 Powiatowego Lekarza Weterynarii

23.12.2016

Rozporzadzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii_Strona_1Rozporzadzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii_Strona_2

czytaj więcej »
O jubileuszu, sporze z Marszałkiem i planach na przyszły rok – rozmowa z burmistrzem Sławna

22.12.2016

   Zdjęcie Burmistrz Miasta Sławno Panie burmistrzu, grudzień to idealny czas na podsumowania. Jaki był to rok dla naszego miasta? Co udało się zrealizować?
    Niewątpliwie to nie był łatwy rok. Już na samym jego początku postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele, które konsekwentnie staraliśmy się realizować. Do najważniejszych z nich zaliczam całkowitą przebudowę ulicy Koszalińskiej (od J. Narodowej do wiaduktu kolejowego) wraz z rondem przy poczcie, co zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo na drodze oraz doprowadziło do radykalnej poprawy wizerunku naszego miasta. Ponadto w ramach przebudowy ul. Armii Krajowej (w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 205) wykonaliśmy szereg prac dotyczących przebudowy wodociągów miejskich, budowy oświetlenia w nowoczesnej technologii LED, jak również kompleksowo wyremontowaliśmy ślepe odnogi tej drogi w ciągu ul. Mickiewicza, Chopina i Chrobrego. Zrealizowaliśmy wreszcie budowę bardzo oczekiwanego żłobka dla 32 dzieci oraz przystąpiliśmy do całkowitej wymiany pokrycia dachowego na naszym Ratuszu i naprawy jego elewacji. Wszystkie te inwestycje pochłonęły wiele milionów złotych i sprawiają, że nasze miasto staje się coraz bardziej funkcjonalne i nowoczesne.
    Lokalne media donosiły, że pojawił się spór pomiędzy Panem a Marszałkiem Województwa w sprawie przebudowy ul. Armii Krajowej (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 205 w Sławnie) dotyczący rozliczenia finansowego. Czy może Pan przybliżyć na czym on dokładnie polega?
    W zeszłym roku podpisałem z Panem Marszałkiem porozumienie, w którym wstępnie zadeklarowałem, że miasto Sławno będzie partycypować w kosztach budowy wspomnianej drogi w wysokości 3 mln zł. W tym samym porozumieniu zapisaliśmy ponadto, że szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej ze strony miasta oraz sposób jej rozliczenia będzie regulować odrębna umowa. Od samego początku, jeszcze przez zawarciem porozumienia informowałem, że jedynym naszym oczekiwaniem jest pozyskanie materiału rozbiórkowego w postaci kostki i krawężników kamiennych, które są ze Sławnem historycznie związane i powinny być wykorzystane w procesie rewitalizacji centrum miasta. Przed podpisaniem porozumienia jeszcze w tzw. protokole uzgodnień nie można było zapisać, że kamień zostanie miastu przekazany nieodpłatnie ponieważ ani Zarząd ZZDW w Koszalinie ani Zarząd Województwa nie był władny do podejmowania decyzji w sprawach majątkowych. Takie decyzje mógł podejmować jedynie Sejmik Województwa, dlatego na jednym ze spotkań uzgodniliśmy, że sprawa ta będzie procedowana odrębnym wystąpieniem za pośrednictwem ZZDW w Koszalinie, na co została sporządzona stosowna notatka służbowa. W tamtym czasie nie można było również oszacować ilości kamienia, który znajdował się pod warstwą asfaltu i nie do końca było wiadomo ile tego materiału trafi do ponownego wykorzystania w ciągu drogi 205 na terenie Sławna. W związku z tym uzgodniono taką a nie inną treść porozumienia. Tym czasem w trakcie procesu budowlanego kamień rozbiórkowy trafiał do różnych pobliskich odbiorców, a jego nieodpłatnym otrzymaniem chwalił się publicznie nawet Wójt Gminy Sławno dla którego w późniejszym czasie Sejmik podjął stosowną uchwałę. Reszta materiału była ze Sławna systematycznie wywożona do odległych Bobolic, co było przeze mnie oprotestowywane. Nasz natomiast wniosek nigdy nie trafił pod obrady Sejmiku. W zaistniałej sytuacji niemożliwym stało się zawarcie umowy zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, na mocy której można by było dokonać przelewu pieniędzy ze strony miasta Sławna na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego. Warunki udzielenia pomocy finansowej określa bowiem podmiot udzielający pomocy (w tym przypadku miasto Sławno) a nie podmiot który taką pomoc otrzymuje. Jeszcze w lipcu tego roku ponownie poinformowałem Pana Marszałka, że warunkiem udzielenia przez miasto Sławno pomocy finansowej na rzecz Województwa w wysokości 3 mln zł jest przekazanie na rzecz miasta Sławno materiału rozbiórkowego w postaci kostki i krawężników kamiennych. Zaproponowałem również, że jeżeli takie rozwiązanie jest z jakiś względów niemożliwe, to jesteśmy gotowi zapłacić maksymalne kwoty wynikające ze wskaźników określonych w uchwale zarządu województwa, która precyzyjnie wskazuje za co i do jakiej wysokości samorządy powinny partycypować w tego typu projektach. W naszym przypadku wychodziła to  kwota około 2 mln zł. Poinformowałem przy tym Pana Marszałka, że brak złożenia odpowiedniego projektu umowy do końca sierpnia br. - tj. spełniającego jeden lub drugi warunek -  będzie przez samorząd sławieński traktowane jako odmowa przyjęcia pomocy finansowej. Finał jest taki, że nasze warunki nie zostały spełnione dlatego nie ma mowy o jakimkolwiek transferze finansowym z naszej strony.
    Jakie plany na przyszły rok?
    W przyszły roku również czekają na nas spore wyzwania. Do najpoważniejszych zaliczam kompleksowy remont miejskiego amfiteatru, budowę miejskiego plażowiska w oparciu o jeden ze stawków miejskich zlokalizowany pomiędzy ul. Kąpielową i tzw. Saharą oraz byłym ogrodem botanicznym. Ponadto zamierzamy dokończyć wymianę dachu Ratusza, przystąpić do remontu ul. Al. Zachodniej oraz zagospodarowania terenu po pomniku radzieckim przy ul. Koszalińskiej, w obrębie którego powstanie niewielka fontanna wraz z siedziskami i odpowiednio ukształtowaną zielenią. Warto również wiedzieć, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa centrum handlowego wraz z nowym targowiskiem miejskim przy ul. Mickiewicza oraz remont wiaduktu kolejowego przy ul. Koszalińskiej, o który od lat usilnie zabiegamy.
    Wspomniał Pan o remoncie wiaduktu kolejowego? Na czym będzie on polegał? Czy spowoduje to jakieś utrudnienia dla kierowców?
    Przede wszystkim należy pamiętać, że remont wiaduktu kolejowego to bardzo dobra wiadomość dla Sławna. O tą inwestycję usilnie zabiegamy od kilku lat i bardzo cieszę się, że zarząd spółki PKP z przychylnością podszedł do Sławna podobnie jak przy remoncie dworca za co bardzo dziękuję. W wielu miastach naszego województwa mieszkańcy jeszcze długo będą musieli czekać na takie inwestycję. I dotyczy to miast większych i ważniejszych tj. np. Koszalin. Czy będą utrudnienia? Naturalnie, że tak. Wiadukt przecież będzie musiał być zamknięty dla pojazdów przez kilka miesięcy. Niemniej jednak ruch pojazdów poza tirami będzie kierowany na ul. Koszalińską w stronę J. Narodowej, następnie poprzez rondo przy poczcie na ul. Polanowską i Łączną aż do obwodnicy. Wydaje mi się, że utrudnienia będą niewielkie a korzyści znaczące. Odnosząc się do zakresu robót, to będzie on bardzo poważny tj. od wzmocnienia konstrukcji, zrobienia elewacji, odwodnienia, aż po wymianę torów i remontu barierek. Niewątpliwie inwestycja ta w zasadniczy sposób poprawi estetykę tego newralgicznego miejsca.
    Nowy, 2017 rok, to rok jubileuszowy dla naszego miasta, będziemy obchodzić 700-lecie nadania praw miejskich. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?
    Faktycznie w przyszłym roku czeka nas 700-lecie istnienia naszego miasta dlatego do tego święta już dziś się starannie przygotowujemy. Z tej okazji czeka nas wiele różnego rodzaju imprez i wydarzeń, których kulminacja przypadnie na miesiąc maj 2017 roku. W tym czasie odbędzie się m.in.  XXI Bieg Święców,  impreza kulinarna pn. „Wielkie gotowanie sławieńskiej zupy”,  którą poprowadzi Mateusz Gessler, plenerowy pokaz mody, 49. Festiwal Orkiestr Dętych, Uroczysta Sesja Rady Miejskiej wraz z historycznym korowodem, wspólny taniec na około 350 par, inscenizacja historyczna czy koncert zespołu Lady Pank.  Ponadto mogę już poinformować, że we wrześniu przyszłego roku u nas w Sławnie odbędzie się Wojewódzka Inauguracja Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.
    Dochodzą sygnały, że ma Pan jakieś zamierzenia i plany w związku z funkcjonowaniem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie?
    - To prawda. Obecnie OSiR w Sławnie funkcjonuje jako jednostka budżetowa, która nie może prowadzić działalności gospodarczej tzn. zarabiać pieniędzy i odliczać chociażby podatku VAT z ponoszonych wydatków. Dlatego pracujemy nad przekształceniem tej jednostki w spółkę miejską lub połączeniem jej działalności z inną już istniejącą Spółką. Dzięki takiemu rozwiązaniu nikt oczywiście nie straciłby pracy i wszystko będzie wyglądać jak dotychczas, ale sam OSiR działający w ramach spółki będzie mógł prowadzić działalność zarobkową na co jest zapotrzebowanie. W ramach spółki zostałyby np. zakupione duże busy do przewozu zawodników na różne imprezy sportowe. Od lat domagają się tego chociażby zawodnicy MKS „Sława” Sławno, którzy na komercyjny transport wydają niemalże całą otrzymywaną dotację z budżetu miasta. OSiR będzie mógł również w pełni zarabiać na hotelu przy SP Nr 3, czy prowadzić działalność komercyjną w ramach terenów rekreacyjnych, które obejmą stawki miejskie. Do wynajmowania kajaków, rowerów wodnych, prowadzenia drobnej gastronomii przy miejskiej plaży muszą istnieć prawne możliwości działania i OSiR w nowej formule będzie musiał sprostać tym wyzwaniom.
    Na koniec, czego chciałaby Pan życzyć naszym czytelnikom i wszystkim mieszkańcom?     
    -  Przede wszystkim  dużo zdrowia, zadowolenia z pracy zawodowej,  spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wiary w nadchodzącym Nowym  2017 roku.
    Rozmawiał: Rafał Szymczewski

Kalendarz imprez

Kalendarz wydarzeń 2016

czytaj więcej »

Przewijaj sliderZatrzymaj slider

Sport, Kultura, Sztuka - co się wydarzy?

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

TREŚĆ