Przejdz do BIP instagram twitter_logo Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

Dzień Papieski

dzień papieski

czytaj więcej »
Lider

Lider

Komunikat

komunikat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizacja 27.05.2016 r.

czytaj więcej »

Archiwum wiadomości

Wyjątkowe jubileusze już za nami

26.09.2016

124 września 2016 roku swoje wyjątkowe jubileusze obchodziły dwa sławieńskie stowarzyszenia: 70-lecie istnienia klubu obchodził Miejski Klub Sportowy Sława Sławno, a 50-lecie istnienia obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Sławnie – Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się w Sławieńskim Domu Kultury, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy pt. 50 lat Sławieńskiej Orkiestry Dętej oraz prezentacja osiągnięć MKS „Sława” Sławno. W uroczystości udział wzięli członkowie obu stowarzyszeń oraz zaproszeni goście,  m.in. Robert Grzywacz – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Grzejszczak – Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Zachodniopomorskiego Związku OSP RP w Szczecinie, Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna, członkowie zaprzyjaźnionej Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury,  przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół, prezesi firm i instytucji, przyjaciele orkiestry oraz mieszkańcy Sławna.

Podczas otwarcia uroczystości, Maciej Poprawski – kapelmistrz sławieńskiej orkiestry, podkreślił, że jubileusz 50-lecia Orkiestry nie jest zasługą kapelmistrza, a całej orkiestry.

„”Sprawcą” tego całego zamieszania nie jestem ja, a cała orkiestra. Jak kiedyś powiedział mi mały człowiek, ja tylko stoję i macham rękami” – żartobliwie podsumował kapelmistrz.

Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej powstała 16 września 1966 roku pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwszym długoletnim kapelmistrzem był jeden z jej założycieli -  Stanisław Poprawski. Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest Maciej Poprawski. W dniu jubileuszu X – cio lecia istnienia, orkiestra otrzymała  imię  Ziemi  Sławieńskiej.  Przez  cały okres działalności   uczestniczy  w   życiu  kulturalnym    miasta,    powiatu,   regionu  i  kraju.   Przez  cały okres działalności   uczestniczy  w   życiu  kulturalnym    miasta,    powiatu,   regionu  i  kraju.    Orkiestra    brała     udział                         w     wielu     festiwalach,     konkursach  i  spotkaniach orkiestr w kraju i poza  granicami,  zajmując  wysokie  miejsca.  Występowała   między   innymi w  koncercie milenijnym Warszawa 2000 oraz w pawilonie polskim na targach  EXPO  –  2000  w  Hanowerze.   Wielokrotnie     uczestniczyła   także w regionalnych i ogólnopolskich przeglądach orkiestr dętych OSP. W wojewódzkich przeglądach orkiestr OSP zespół zajmował dotychczas I i II miejsca. Wielokrotnie występował poza granicami kraju - w Niemczech, na Łotwie, w Republice Czeskiej. Od   kilku    lat    orkiestra     jest   stowarzyszeniem i funkcjonuje jako Ochotnicza Straż Pożarna. Wszystkie te osiągnięcia można było podziwiać podczas wystawy w SDK.

Następnie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń Ochotniczej Straży Pożarnej. Odznaką „Strażak Wzorowy”, która nadawana jest  za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną, wyróżnieni zostali: Justyna Miranowicz, Adam Poprawski i Karolina Sander.  Złotą Odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”, która nadawana jest decyzją Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Sławnie za aktywną działalność w drużynie przy ochotniczej straży pożarnej, wyróżnieni zostali: Karolina Berlińska,  Agnieszka Kamoda, Martyna Ozdoba oraz Weronika Steblewska. Ponadto wręczono odznaki „Za Wysługę Lat”. Za 45 lat otrzymali: Maciej Poprawski i Bogusław Ziółkowski, za 40 lat: Ryszard Graliński i Stanisław Kaszubski, za 30 lat Elżbieta Sander, za 20 lat: Emil Rojewski, Jacek Rojewski, Robert Rojewski, za 15 lat: Mateusz Golec, Magdalena Kryszewska, Łukasz Kuczyński, Izabela Michalska, Jan Sadowski, za 10 lat: Aleksandra Łącka, Justyna Miranowicz, Adam Poprawski, Karolina Sander, Wojciech Ścigała, za 5 lat: Błażej Skrobek.  

Podczas uroczystości doszło również do podpisania umowy współpracy pomiędzy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie a MKS Sława Sławno. Umowę parafowali: Henryk Kudźma – dyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Robert Grzywacz - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna oraz Jarosław Buczkiewicz – wiceprezes MKS Sława Sławno. Umowa ta pozwoli na rozwijanie talentów i zainteresowań sportowych wśród uczniów Gimnazjum Miejskiego, jednocześnie zapewniając im dostęp do obiektów i urządzeń sportowych.

„Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem, o tym wszystkim wiemy. Bardzo się cieszę, że przy wsparciu władz wojewódzkich i miejskich, piłka nożna w Sławnie będzie mogła dalej dobrze się rozwijać, a nowe talenty będą mogły kontynuować swoje kariery w klubie, a dalej może i na terenie kraju”- mówił H. Kudźma – dyrektor Gimnazjum.

Miejski Klub Sportowy Sława Sławno ma najdłuższą tradycję wśród działających na terenie miasta Sławno klubów sportowych. Prowadzi on sekcję piłki nożnej.  MKS  Sława Sławno powstał 13 maja 1946 roku z inicjatywy rzemieślników KS "Sława". W roku 1947 na jego bazie utworzono KKS "Kolejarz".  W roku 1957 dokonano fuzji klubów, "Kolejorz" i "Start" działających na terenie Sławna, w wyniku czego powstał Międzyzakładowy KS "Sława". Przez ten czas klub może poszczycić się następującymi sukcesami: 1998/99 - zdobycie mistrzostwa młodzieżowego w regionie Koszalin-Słupsk przez Żaków prowadzonych przez  Ryszarda Bućko, finał Pucharu Polski ZZPN Szczecin 2004/2005 (trzykrotne występy w finałach regionalnego Pucharu Polski), awans do IV ligi po barażach uzupełniających 2005/2006, III miejsce w sezonie 2006/07 IV ligi zachodniopomorskiej jako beniaminek, awans do III ligi w sezonie 2007/08.

O godz. 14:00 na pl. ks. kard. S. Wyszyńskiego nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości jubileuszowych. Burmistrz Miasta Sławno Krzysztof Frankenstein powitał zgromadzonych mieszkańców oraz zaproszonych gości, po czym składając życzenia wręczył okolicznościowe upominki na ręce Macieja Poprawskiego i Jarosława Buczkiewicza. Orkiestra w ramach swojego jubileuszu otrzymała  nowy saksofon. Z kolei w ramach obchodów 70-lecia MKS Sława Sławno miasto wydało okolicznościowe proporczyki.

Dodatkowo  burmistrz Sławna w ramach zaplanowanych obchodów wystąpił do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z wnioskiem o nadanie obu stowarzyszeniom Srebrnej Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego. Odznaczenie to przyznawane jest za całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej, realizację swoich zadań na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego oraz za wybitnie przyczynienie się do jego rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego. Zarząd Województwa pozytywnie rozpatrzył złożone wnioski, a w jego imieniu odznaczenia wręczał Robert Grzywacz - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas dalszych uroczystości nie zabrakło dyplomów, kwiatów i życzeń od pozostałych gości, którzy licznie tego dnia stawili się w Sławnie.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń na scenie zaprezentowała się zaprzyjaźniona Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury, a następnie swoje umiejętności przedstawiła Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

Na godz. 16:00 na stadionie miejskim w Sławnie zaplanowany był mecz pomiędzy MKS Sława Slawno – Victoria Sianów. Przed meczem głos zabrał Sebastian Basiejko  - członek zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej,  który wręczył wiceprezesowi MKS Sława Sławno – Panu Jarosławowi Buczkiewiczowi Brązową Odznakę Honorową za wkład pracy i  rozwój piłki nożnej w regionie. Następnie życzenia za współpracę i okolicznościowy prezent przekazał Krzysztof Kowalczyk – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1-1.

Po meczu piłkarskim wspólna zabawa była kontynuowana na pl. ks. kard. S. Wyszyńskiego, gdzie mieszkańcy Sławna bawili się doskonale do godzin wieczornych. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
Bezpłatne badania mammograficzne

22.09.2016

mammografiaSerdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatną mammografię w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Panie w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat zapraszamy na bezpłatne badania, które odbędą się 1 i 2 października na placu Ks. Kardynała Wyszyńskiego w Sławnie, finansowane z Funduszy Norweskich! Konieczna wcześniejsza rejestracja i skierowanie lekarskie. Szczegóły na www.fundusze.mammo.pl

Akcja przewonienia gazu ziemnego "Jesień 2016"

22.09.2016

informacjaSzanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że PSG sp. z o.o. Oddział w Gdańsku przeprowadzi w dniach 18-20 października 2016 roku na terenie miast i gmin: Bytów, Kobylnica, Lębork, Nowa Wieś Lęborska, Sławno, Słupsk i Ustka akcję przewonienia gazu "Jesień 2016", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Oddział w Gdańsku. Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę.

Jednocześnie nadmieniam, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

Kierownik Działu Zarządzania Ruchem Sieci Tomasz Sowa

Wyremontowano odcinki ulic Mickiewicza, Chrobrego i Chopina w Sławnie

22.09.2016

1Zakończono prace przy przebudowie odcinków ulic Mickiewicza, Chrobrego i Chopina w Sławnie. Z początkiem lipca firma KRĘŻEL Sp. z o.o. z Kobylnicy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę oferując 179.120,42zł za wykonane robót wraz z okresem gwarancji na 60 miesięcy, rozpoczęła prace przy przebudowie powyższych odcinków ulic. Zakres robót obejmował roboty przygotowawcze, tj. rozebranie zniszczonych nawierzchni, krawężników i obrzeży, przygotowanie podłoża/koryta pod ułożenie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, prawidłowe zagęszczenie, wykonanie warstw wierzchnich, regulację istniejących wpustów, włazów, zaworów itp. w celu dostosowania do nowej nawierzchni, humusowanie i obsianie trawą. Nowe nawierzchnie ulic wyłożone zostały kostką granitową i kostką betonową. Przebudowa odcinków ulic finansowana była z budżetu miasta. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
Dzień Przedszkolaka

21.09.2016

120 września 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie odbyła się przedszkolna, sportowa spartakiada, obchodzona w ramach Dnia Przedszkolaka oraz 700-lecia Miasta Sławno. Celem spartakiady była popularyzacja sportu i rozwijanie sprawności fizycznej dzieci. Impreza popularyzuje zdrowy i bezpieczny styl życia oraz aktywny wypoczynek. Służy wzmacnianiu wiary dziecka we własne siły, przygotowuje do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wszystkie grupy z miejskich przedszkoli zebrały się razem i rywalizowały w różnych sportowych konkurencjach, m.in. skoki na piłkach, jazda na rowerku, zbieranie kolorowych piłek czy przenoszenie lotki. Wszystkie grupy znakomicie przygotowały się również do dopingu swoich zawodników. Sportowe zmagania dostarczyły dzieciom wiele radości. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się wyjątkowym duchem walki, niesamowitą zręcznością, sprawnością oraz pozytywnym współzawodnictwem. Za tak wspaniałą zabawę każda z drużyn otrzymała okolicznościowe nagrody, które wręczał Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna. W tym dniu żadna z drużyn nie była przegrana! (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
Sesja Rady Miejskiej

21.09.2016

informacjaZawiadamiam, że w dniu 28.09.2016 r. o godz. 900 w sali konferencyjnej nr 32 Urzędu Miejskiego w Sławnie odbędzie się Sesja Rady Miejskiej o następującej tematyce:

 1. Sprawy regulaminowe.
 2. Interpelacje radnych.
 3. Wolna Trybuna.
 4. Sprawozdanie z realizacji budżetu za I półrocze 2016 r.
 5. Podjęcie uchwał w sprawie :
  • a/ pozbawienia kategorii drogi gminnej poprzez wyłączenie z użytkowania jako drogi publicznej na terenie miasta Sławno,
  • b/ wyrażenia zgody na współdziałanie z innymi gminami przez zawarcie umowy partnerskiej w zakresie realizacji przedsięwzięcia pod nazwą „ Budowa szlaków kajakowych na rzekach Wieprzy i Grabowej”,
  • c/ wyrażenia zgody na przystąpienie Miasta Sławno do projektu pod nazwą „ Budowa szlaków kajakowych na rzekach Wieprzy i Grabowej ” w ramach działania 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020,
  • d/ przyjęcia Planu działania Miasta Sławno wskazującego projekty oparte na endogenicznym potencjale obszaru gminy tworzącym produkty turystyczne,
  • e/ wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty w wysokości 98 % od ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego na wykup w trybie bezprzetargowym lokalu mieszkalnego Nr 4 stanowiącego własność Gminy Miasto Sławno, usytuowanego przy ulicy A. Mickiewicza 1 na rzecz najemcy tego lokalu,
  • f/ zmiany budżetu Miasta Sławno na 2016 rok,                    
  • g/ zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Sławno na lata 2016 – 2030.
 6. Odpowiedzi na interpelacje radnych.
 7. Wnioski i zapytania radnych.

 ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

Akcja poboru krwi

21.09.2016

informacjaRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Imienia Jana Pawła II z siedzibą w Słupsku organizuje akcję poboru krwi w Sławnie na placu Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego,w dniach 22 września 2016r. i 27 października 2016 r. w godzinach od 9.00. do 14.00.

 • I Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego tatuażu, przekłucia uszu, ani innych części ciała, nie była leczona krwią i jej składnikami.
 • II Dawcami nie mogą być osoby chore min. na gruźlicę, choroby krwi, choroby serca, choroby nowotworowe oraz osoby, które przebyły wirusowe zapalenie wątroby (żółtaczka), chorzy na AIDS, nosiciele wirusa HIV.    

    Każda osoba, która odda krew otrzyma ekwiwalent kaloryczny (8 czekolad i batonik).

Informację opracowano na podstawie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II z siedzibą w Słupsku.

Przebudowa żłobka na ukończeniu

20.09.2016

       zlobek     Trwają ostatnie prace remontowe w budynku przedszkola nr 4 im. Krasnala Hałabały przy ul. Cieszkowskiego w Sławnie.Przypomnijmy, że w tym budynku funkcjonować będzie miejski żłobek.Projekt przebudowy  dostosował obecne pomieszczenia do przepisów i standardów jakie musi spełniać lokal, w którym ma być prowadzony żłobek. Powstały nowe pomieszczenia: kuchnia mleczna, kuchnia główna, sypialnie dla dzieci, łazienka oraz pokój opiekunek dziecięcych. Nowopowstały żłobek przystosowany będzie do przyjęcia 32 dzieci, w systemie ośmiogodzinnym. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe, które mają potrwać do końca września br. Wykonana została już kanalizacja sanitarna i biały montaż. Dodatkowo wykonano instalację wody zimnej i ciepłej, instalację co, instalację elektryczną. Zamontowany został również monitoring, a przebudowie poddany został plac zabaw i teren ogródka. 

             Łączny koszt inwestycji wyniesie 1 199 708,36zł, z czego dofinansowanie projektu wynosi 618.959,00zł. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
Wyjątkowe jubileusze

20.09.2016

plakat24 września 2016 roku będzie wyjątkowym dniem w Sławnie. Tego dnia swoje wyjątkowe jubileusze obchodzić będą Miejski Klub Sportowy Sława Sławno oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sławnie – Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

Miejski Klub Sportowy Sława Sławno ma najdłuższą tradycję wśród działających na terenie miasta Sławno klubów sportowych. Prowadzi on sekcję piłki nożnej.  MKS  Sława Sławno powstał 13 maja 1946 roku z inicjatywy rzemieślników KS "Sława". W roku 1947 na jego bazie utworzono KKS "Kolejarz".  W roku 1957 dokonano fuzji klubów, "Kolejorz" i "Start" działających na terenie Sławna, w wyniku czego powstał Międzyzakładowy KS "Sława". Prezesem nowo utworzonego klubu został Ignacy Urbaniec. W latach 1989-2015 prezesami byli:  Wilhem Jankowski, Roman Granisz, Arkadiusz Michalak, Jarosław Buczkiewicz i Marek Stukan. Trenerami drużyny w tym okresie byli: Ryszard Bućko, Andrzej Jasiński , Marek Nowak, Andrzej Żalejko, Janusz Studziński, Wojciech Megier, Andrzej Szygenda, Tomasz Zasada, Tadeusz Żakieta, Daniel Skok, Piotr Ścisło i Grzegorz Lewandowski. W latach 2006-2008 zespół grał w IV lidze w grupie zachodniopomorskiej. W sezonie 2008/2009 klub grał w III lidze pomorskiej i zakończył rozgrywki na 13 miejscu, które dawało przed sezonem utrzymania, jednak po zmianie regulaminu IV ligi i wycofaniu się z rozgrywek II ligi Kotwicy Kołobrzeg Sława spadła do IV ligi. W sezonie 2010/2011 klub awansował do IV ligi, trenerem wówczas był, były 5-krotny reprezentant Polski, Grzegorz Lewandowski. W sezonie 2015/2016 seniorzy grali w Koszalińskiej Klasie Okręgowej. W 2016 roku brali udział w półfinale Zachodniopomorskiego Pucharu Polski. Barwami klubowymi są kolory biały, czerwony, czarny i niebieski. Oprócz drużyny seniorów w rozgrywkach biorą udział drużyny żaków, juniorów młodszych i juniorów starszych. W 2016 roku klub obchodzi 70 – lecie swojego istnienia. Przez ten czas klub może poszczycić się następującymi sukcesami:

- 1998/99 zdobycie mistrzostwa młodzieżowego w regionie Koszalin-Słupsk przez Żaków prowadzonych przez  Ryszarda Bućko,

- finał Pucharu Polski ZZPN Szczecin 2004/2005 (trzykrotne występy w finałach regionalnego Pucharu Polski),

- awans do IV ligi po barażach uzupełniających 2005/2006,

- III miejsce w sezonie 2006/07 IV ligi zachodniopomorskiej jako beniaminek, awans do III ligi w sezonie 2007/07.

Z kolei Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej powstała 16 września 1966 roku pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwszym długoletnim kapelmistrzem był jeden z jej założycieli -  Stanisław Poprawski. Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest Maciej Poprawski. W dniu jubileuszu X – cio lecia istnienia, orkiestra otrzymała  imię  Ziemi  Sławieńskiej.  Przez  cały okres działalności   uczestniczy  w   życiu  kulturalnym    miasta,    powiatu,   regionu  i  kraju.    Orkiestra    brała     udział     w     wielu     festiwalach,     konkursach  i  spotkaniach orkiestr w kraju i poza  granicami,  zajmując  wysokie  miejsca.  Występowała   między   innymi w  koncercie milenijnym Warszawa 2000 oraz w pawilonie polskim na targach  EXPO  –  2000  w  Hanowerze.   Wielokrotnie     uczestniczyła   także w regionalnych i ogólnopolskich przeglądach orkiestr dętych OSP. W wojewódzkich przeglądach orkiestr OSP zespół zajmował dotychczas I i II miejsca. Wielokrotnie występował poza granicami kraju - w Niemczech, na Łotwie, w Republice Czeskiej. Od   kilku    lat    orkiestra     jest   stowarzyszeniem i funkcjonuje jako Ochotnicza Straż Pożarna. Nie gasi wprawdzie pożarów, ale występuje podczas wszystkich ważniejszych uroczystości organizowanych przez władze samorządowe, służby mundurowe, inne organizacje na terenie miasta, gminy, powiatu, województwa i nie tylko. Od miasta zespół otrzymał w użytkowanie budynek, w którym mieści się jego siedziba, natomiast środki finansowe na swoje utrzymanie zdobywa samodzielnie. Podczas koncertów i parad marszowych orkiestrze towarzyszy zespół mażoretek, który jest ich niewątpliwą ozdobą. Na uwagę zasługuje fakt, że zdecydowana większość jej członków swoją przygodę z muzyką rozpoczynała w działającej przy zespole  szkółce. Uczestnictwo w orkiestrze nie przynosi żadnych gratyfikacji finansowych, a cała działalność zespołu opiera się na społecznej pracy wszystkich członków. Od  wielu lat  zespół  przyjaźni  się  z  Orkiestrą   Dętą  Ochotniczej  Straży  Pożarnej z Möllenbeck w Niemczech oraz Orkiestrą Dętą Chełmińskiego Domu Kultury. Orkiestra jest także współorganizatorem znanego w całym kraju Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie. W 2016 roku Orkiestra obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.

Z okazji powyższych jubileuszów, 24 września 2016 roku odbędą się oficjalne uroczystości w Sławnie. O godz. 12:00 w Sławieńskim Domu Kultury nastąpi otwarcie wystawy pt. 50 lat Sławieńskiej Orkiestry Dętej oraz prezentacja osiągnięć Klubu Sportowego  Sława Sławno. Następnie o godz. 14:00 na pl. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Sławnie nastąpi oficjalne otwarcie uroczystości jubileuszowych, podczas których odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń, m.in. honorowego odznaczenia  Gryfa Zachodniopomorskiego. Ponadto zaplanowano wystąpienia przybyłych na uroczystość gości. Po oficjalnych uroczystościach odbędzie się festyn rodzinny z atrakcjami dla dzieci, a na scenie rozbrzmiewać będzie muzyka instrumentów dętych. W między czasie o godz. 16:00 na stadionie miejskim w Sławnie odbędzie się mecz piłkarski Sława Sławno - Victoria Sianów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa.

PROGRAM:

1200  - otwarcie wystawy 50 lat Sławieńskiej Orkiestry Dętej oraz prezentacja osiągnięć MKS „Sława” Sławno, / miejsce: Sławieński Dom Kultury, ul. Cieszkowskiego 2

1400 - otwarcie uroczystości jubileuszowych 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Orkiestry Dętej im.Ziemi Sławieńskiej i 70-lecia Miejskiego Klubu Sportowego „Sława” / miejsce: plac. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Sławnie

- wystąpienia Burmistrza Miasta Sławna

- wystąpienie Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, wręczenie odznaki honorowej  Gryfa Zachodniopomorskiego

- wystąpienie Członka Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczecinie

- koncert Orkiestry Dętej im.Ziemi Sławieńskiej i Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury

- festyn rodzinny i wspólna zabawa

1600 mecz piłkarski „Sława” Sławno - Victoria Sianów - Stadion miejski

Pierwszy ekran 3D w powiecie sławieńskim dotarł do Sławna

16.09.2016

116 września 2016 roku do Sławieńskiego Domu Kultury dotarł nowy ekran cyfrowy, który wchodzi w skład sprzętu umożliwiającego projekcję filmów 3D. Przypomnijmy, że modernizacja kina realizowana jest  ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta Sławno oraz Sławieńskiego Domu Kultury w ramach programu operacyjnego PISF, Rozwój Kin, Priorytet Modernizacja.. Łączny koszt modernizacji wyniesie 221.400,00zł.

Modernizacja sławieńskiego kina obejmuje dostawę, instalację, zestrojenie i uruchomienie kinowego sprzętu  cyfrowego, zgodnego ze standardami DCI wraz z niezbędnym wyposażeniem. Zmodernizowana zostanie również instalacja elektryczna, dostarczony i uruchomiony zostanie nowy sprzęt umożliwiający projekcję 3D z pasywnym modulatorem polaryzacji.

Ponad 13 metrowa i 800 kilogramowa skrzynia, w której znajdował się ekran cyfrowy, przyjechała z Czech i musiała zostać podniesiona na wysokość okna od frontu budynku, dalej wciągnięta na scenę do sali kinowej. Wydarzenie historyczne, niepowtarzalne widowisko na scenie, pierwszy ekran 3D w powiecie sławieńskim.

Na pierwsze filmy w technologii 3D zapraszamy już w październiku.

Za pomoc i zaangażowanie w tym przedsięwzięciu dziękujemy firmom Hydrogeobudowa Tadeusz Stukan, Spółce Olszewscy i Synowie oraz PSS Społem Sławno.

czytaj więcej »
Koszalińska oficjalnie oddana do użytku

15.09.2016

2Przebudowa ulicy Koszalińskiej wraz ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z ulicami: Józefa Chełmońskiego, Polanowską, Pocztową i Jedności Narodowej w Sławnie dobiegła końca.

Przypomnijmy, że firma Krężel z Kobylnicy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę oferując 1.697.367,92 zł  za wykonane robót z okresem gwarancji na 60 miesięcy, rozpoczęła swoje pracę z początkiem kwietnia br. Zakres prac obejmował przebudowę nawierzchni jezdni ulic,  budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym, przebudowę oraz budowę pozostałych elementów ulic, tj.: wysepki kanalizujące, pierścień ronda, wybrukowania, zjazdy, opaski, zatoki postojowe, budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę  oświetlenia drogowego. W trakcie przebudowy usunięto również zakrzewienia, w zamian robiąc nowe nasadzenia. 

Przebudowa powyższej ulicy była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Sławieńska inwestycja znalazła się na wysokim 4 miejscu, wśród 19 zgłoszonych inwestycji w kategorii dróg gminnych, otrzymując łączne dofinansowanie w wysokości ponad 760.000zł. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »
Bakcyl Kultury- Moje Miasto w Małej Formie

15.09.2016

ekdusSławieński Dom Kultury serdecznie zaprasza młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w programie „Bakcyl Kultury- Moje Miasto w Małej Formie”. Podczas realizacji przedsięwzięcia uczniowie ze sławieńskich szkół  wezmą udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez instruktora. W czasie warsztatów kształtować będziemy zarówno świadomego odbiorcę filmów jak i twórcę. Głównym założeniem projektu jest pokazanie młodzieży, że wszystko co jest stworzone przez człowieka składa się na kulturę i jej twórcą może być każdy. Nie trzeba być światowej sławy pisarzem, muzykiem, architektem czy reżyserem, żeby zapisać się na kartach obszernej historii rozwoju kultury, zwłaszcza w dobie dzisiejszych technologii. Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy będą poznawać różne techniki tworzenia filmów,  jakie zabiegi stosować by film był udany, jak wymyślić historię i dopasować ją w odpowiedniej przestrzeni, czasie i miejscu. Pokażemy, że przy odrobinie kreatywności bardzo dobry film można nakręcić telefonem komórkowym i nie musi on być wcale długi (stąd mała forma). W przestrzeni miasta dzieje się jednocześnie kilka tysięcy rzeczy naraz co stanowi niesamowite pole do działania. Począwszy od filmu dokumentalnego czy reportażu, a skończywszy na filmie fabularnym jak np. thriller, horror, dramat czy komedia- jedyne ograniczenia jakie w świecie kina funkcjonują są tylko te, które sami sobie nałożymy. Projekt „Bakcyl Kultury- Moje Miasto w Małej Formie” pozwoli uczestnikom stworzyć własne dzieła filmowe, pokaże że telefon to nie tylko zabawka, ale może służyć do tworzenia rzeczy pięknych i wspaniałych. Warsztaty odbywać się będą raz w tygodniu dla 3 grup, zapisy przyjmujemy do 20 września 2016 r. w sekretariacie Sławieńskiego Domu Kultury lub pod numerami telefonu: 59 810 76 70, 793 967 670. Zajęcia są nieodpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, którego operatorem w województwie zachodniopomorskim jest Zachodniopomorskie Forum Kultury.

Wyzwalali kolory

14.09.2016

koloryW dniach 9-11 września br. reprezentanci Hufca ZHP Sławno – 6. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Dzieci Neptuna” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie i 27. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Jerzego Kukuczki z Zespołu Szkół w Ostrowcu wzięli udział w niezwykłym i pełnym niezapomnianych wrażeń projekcie Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP – Zlocie pod nazwą „Wyzwolić Kolory”, który odbył się w Świnoujściu. Aby „wyzwolić kolory” i spędzić pożytecznie czas w gronie 1600 zachodniopomorskich zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i seniorów - harcerze ze Sławna i Ostrowca musieli wykonać szereg zadań, które nawiązywały do idei przewodniej zlotu – palety barw. Kolor czerwony związany był z realizacją zadania o tematyce patriotycznej, barwa niebieska poświęcona była edukacji, pomarańcz to przedsięwzięcie z zakresu sportu i turystyki, zieleń była oczywiście powiązana z dbałością o środowisko naturalne, a fiolet musiał „wyzwolić” własną kreatywność. Trwające od kilku miesięcy przygotowania zakończyły się sukcesem i „Dzieci Neptuna” oraz „Zdobywcy” wyruszyli do słonecznego Świnoujścia, gdzie organizatorzy oprócz szeregu atrakcji przygotowali i poprowadzili także ponad 80 rodzajów zajęć dla każdego z pionów metodycznych. Zlot „Wyzwolić Kolory” rozpoczął się apelem i spotkaniem w świnoujskim Parku Zdrojowym, które uświetnił wspaniały pokaz Teatru Ognia. Sobota, to przede wszystkim czas na bardzo ciekawe zajęcia programowe i wieczorny przemarsz z miasteczka zlotowego do amfiteatru oraz koncert zespołu „Cisza jak ta”. Podekscytowani, pełni pozytywnych emocji uczestnicy udali się na zasłużony, lecz krótkotrwały odpoczynek. Nie obyło się bez nocnych rozmów i dzielenia się swoimi odczuciami, gdyż ten dzień był naprawdę wypełniony bogatą gamą propozycji dla najmłodszych i tych odrobinę starszych. Niedzielne przedpołudnie, to dalszy ciąg zajęć i przygotowania do apelu wieńczącego imprezę, której gośćmi byli między innymi: naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i wiceprzewodniczący ZHP hm. Marian Antonik, członkowie Głównej Kwatery ZHP, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, władze samorządowe Świnoujścia oraz wnuczka Andrzeja Małkowskiego i Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej – założycieli polskiego harcerstwa - druhna Krystyna Małkowska-Żaba. Członkowie 6. WDH oraz 27. WDH pragną serdecznie podziękować Komendzie Hufca ZHP im. WOP oraz hufcowemu koordynatorowi phm. Anidzie Rydlichowskiej za pomoc w przygotowaniu do udziału w zlocie i złożyć gratulacje sztabowi organizacyjnemu, dzięki któremu „wyzwalanie kolorów” było wspaniałą, kolorową przygodą. (hm. Jacek Błaszczyk Szef Biura KH ZHP Sławno)

Modernizacja kina

13.09.2016

SDKWielkimi krokami zbliża się historyczny moment dla sławieńskiego kina. W chwili gdy Państwo to czytacie, do Sławna z Czech zmierza nowy piękny ekran. Jego montaż przeprowadzi firma KinoDigital. Oprócz tego w kinie Sławieńskiego Domu Kultury znajdzie się nowe nagłośnienie, zmodernizowana instalacja elektryczna, oraz sprzęt który umożliwi oglądanie filmów w 3D (!). Modernizacja kosztująca 221.400,00zł finansowana jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta Sławno oraz Sławieńskiego Domu Kultury, rozpocznie się 16 września i potrwa do początku października. Wtedy to  sławieńscy miłośnicy X-tej Muzy będą mogli podziwiać najnowsze produkcje w jeszcze lepszych warunkach niż dotychczas. Zapraszamy do Kina Sławieńskiego Domu Kultury od października.

 

Ważna informacja:
W związku z transportem oraz instalacją ekranu w piątek (16.09.2016) między godziną 8.00 a 9.00 przejazd przez ulicę Cieszkowskiego może być utrudniony.

Nowa wystawa w galerii "W RATUSZU"

12.09.2016

plakatWYSTAWA FOTOGRAFII GRZEGORZA PODBIAŁA

To już trzecia wystawa prac tego kołobrzeskiego autora w naszym mieście. Dwa lata temu zaprezentował on u nas swoje fotografie przedstawiające pejzaż i architekturę Pomorza, a w ubiegłym roku bardzo oryginalny zestaw prac zatytułowany „Twarze Interfolku”. Były to – można to tak określić - zdjęcia portretowe członków najróżniejszych grup folklorystycznych z całego świata biorących udział w tej międzynarodowej imprezie. Na obecnej wystawie pokazany został zestaw fotografii ukazujących położone w północnych Włoszech jezioro Garda. Grzegorz Podbiał specjalizuje się w fotografii krajoznawczej, ma w tej dziedzinie znaczące osiągnięcia (w ubiegłym roku został wyróżniony przez Krajową Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK Nagrodą Honorową im. Fryderyka Kremsera). Zdjęcia Podbiała poświęcone jezioru Garda i położonym nad jego brzegami miejscowości przynależą do tego właśnie typu fotografii. Mniejsze znaczenie mają tutaj walory artystyczne (choć nie można powiedzieć, że są ich pozbawione) większy nacisk położony jest na wizualną atrakcyjność zdjęcia i jego techniczną doskonałość.

Prezentowany na wystawie zestaw fotografii powstał w czasie kilku pobytów autora w tym atrakcyjnym turystycznie miejscu. Jezioro Garda jest największym i najczystszym we Włoszech. Ma długość 55 kilometrów, przy szerokości od 4 do 12 km. Ze względu na swój kształt i to, że jest otoczone górami przywodzi na myśl pewne skojarzenia z norweskim fiordem - nawet pomimo odmienności klimatu i widoku rosnących w niektórych miejscach palm daktylowych.

Wystawa będzie czynna do 24 września, a spotkanie z Autorem – na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy – odbędzie się 22 września (czwartek) o godz. 18.00.

czytaj więcej »
Otwarcie wystawy

12.09.2016

wystawaFundacja "Dziedzictwo" we współpracy ze Sławieńskim Domem Kultury zorganizowała z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa wystawę archiwalnych fotografii pt. "Gdzie duch spotyka się z materią - parafia katolicka w Sławnie w latach międzywojennych XX stulecia". Otwarcie wystawy odbyło się 8 września 2016 r w Sławieńskim Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy i poznania historii parafii katolickiej w Sławnie.

czytaj więcej »
SŁAWNO „BE ACTIVE” - rekordowe bieganie

12.09.2016

be10 września 2016r. w Sławnie po raz drugi w sezonie 2016/2017 na stadionie i po ścieżkach rowerowych odbył Maraton na Raty. Do drugiej edycji wystartowało 143! zawodników – najwięcej w kilkuletniej historii Maratonów na Raty. Nasza impreza rozrasta się i wzbudza coraz większe zainteresowanie. W tej edycji po raz pierwszy odbyły się zawody z kijkami Nordic Walking na dystansie 1,5km.Po biegach dzieci i panie mogli uczestniczyć w „Treningu na Świeżym Powietrzu” ze Szkołą Tańca Magnetica Agaty Ludwikowskiej. W ramach aktywnego wejścia w jesień na terenach zielonych przy hali, Szkoła Tańca Magnetica i OSiR  zorganizowali Trening Fitness na Powietrzu. Trening rozpoczął się półgodzinną rozgrzewką zumbową następnie przeprowadzony został zestaw ćwiczeń interwałowych wzmacniających mięśnie całego ciała, a zwieńczeniem aktywnego poranka była joga. Dzięki wspaniałej pogodzie i pozytywnej energii prowadzących i przede wszystkim uczestniczek wszyscy zakończyli trening uśmiechnięci, pełni energii, motywacji i satysfakcji.

W tym samym czasie dzieci i młodzież w salach sportowych OSiR i Gimnazjum Miejskiego Nr 1 mogły skorzystać z zajęć tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego w Szkole Tańca „Finezja” pod okiem instruktora Adriana Zielińskiego.Wspaniale, że mamy w Sławnie coraz więcej pasjonatów ruchu i aktywności fizycznej

SŁAWNO TEJ SOBOTY BYŁO NAPRAWDĘ  BE ACTIVE !

(można jeszcze dodać, że równocześnie na stadionie miejskim odbyły się po kolei trzy spotkania piłkarskie – junior młodszy, trampkarz, i senior – MKS Sława Sławno)

Następny raz spotykamy się 17 września  i tak co sobota o godz. 9.00 do końca października i dodatkowo 11 listopada. W poszczególnych kategoriach zwyciężą zawodnicy z najdłuższym przebiegniętym dystansem, przy równym dystansie decydować będzie lepszy łączny czas (odliczając po dwa najgorsze starty lub nieobecności jesienią i na wiosnę). Organizację Maratonów na Raty finansowo wspiera Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

 

10.09.2016r.

Mini Maraton i Maraton na Raty

Dziewczęta rocznik 2014 i młodsze - 100m

1. Aleksandra Korolczuk       Sławno            2014                35,22

2. Amelia Ławniczak             Sławno            2014                37,20

3. Liliana Kaczmarek             Sławno            2014             1.10,36

4. Liliana Antosik                   Sławno            2014             1.20,65

5. Julia Romanowska             Sławsko          2015             1.24,53

6. Maja Biernat                       Sławno            2014             1.24,61

Chłopcy rocznik 2014 i młodsi - 100m

1. Albert Laskowski               Sławno            2014             1.37,03

 

Dziewczęta 2012/2013 - 100m

1. Julia Faryno                        Sławno            2012                23,91

2. Barbara Antosik                 Sławsko          2013                39,54

2. Michalina Olesiak               Sławno            2013                39,54

 

Chłopcy rocznik 2012/2013 - 100m

1. Leon Kaczmarek                Sławno            2012                24,67

2. Igor Kubik                          Sławno            2012                30,79

3. Filip Stojewski                   Sławno            2012                32,62

4. Tymon Warzych                 Warszkowo     2012                33,94

5. Radosław Purcha               Sławno            2012                34,78

6. Bartłomiej Żydowski         Sławno            2012                36,86

7. Antoni Wierzbicki              Warszkowo     2013                46,12

Dziewczęta rocznik 2010/2011 - 200m

1. Lena Gutowska                  Sławno                2010            46,24

2. Alicja Wierzbicka               Warszkowo         2010            49,23 

3. Aleksandra Ludwikowska Sławno                2010            49,99 

4. Maja Aleksandrowicz        Sławno                2010            50,27 

5. Antonina Rogala                Malechowo          2010            51,81

6. Lena Płonka                       Wrześnica            2010            56,21

7. Martyna Majewska             Sławno                2010         1.00,15 

8. Lena Ludwikowska           Sławno                2011         1.04,55

9. Julia Cherbeć                      Sławno                2010         1.04,55

 

Chłopcy rocznik 2010/2011- 200m

1. Szymon Kamelski              Sławno                2010            45,35

2. Filip Matulka                      Sławno                2010            50,01

3. Michał Rojek                      Sławno                2010            50,01

4. Marcin Proboszcz               Sławno                2011            50,60

5. Szymon Stępień                 Sławno                2010            55,02 

6. Krystian Janowski              Sławno                2010            56,82

7. Michał Filipowski               Sławno                2011            57,39

8. Adam Michalak                  Sławno                2011            57,70 

9. Dawid Fabiński                  Sławno                2010         1.00,21 

10. Damian Olesiak                Sławno                2011         1.01,82 

11. Adam Antosik                  Sławno                2010         1.02,66

12. Maksym Materka             Sławno                2010         1.03,26 

13. Antoni Nieckarz               Sławno                2011         1.08,06

14. Mikołaj Antosik               Sławsko               2011         1.10,84

 

Dziewczęta 2008/2009 - 200m

1. Karina Biernat                    Sławno            2008                36,59

2. Julia Recka                         Sławno            2008                37,64

3. Maja Gondek                     Sławno            2009                40,06

4. Amelia Barylak                  Sławno            2008                40,66

5. Martyna Jabłońska             Sławno            2009                43,68

6. Maria Hukała                      Sławno            2009                44,12

7. Karolina Ćwik                    Sławsko          2009                44,72

8. Wiktoria Bojara                  Sławno            2009                45,20

9. Nikola Podolska                 Sławno            2009                47,42

10. Anna Tomaszewska         Sławno            2009                49,06

11. Alicja Filipowska             Sławno            2008                50,00

12. Hanna Burda                    Sławno            2009                51,00

13. Natalia Holz                     Sławno            2008                52,39

14. Oksana Motykowska       Sławno            2008                52,68

15. Roksana Purcha                Sławno            2008                58,97

 

Chłopcy rocznik 2008/2009 - 200m

1. Igor Buze                           Sławno            2009                39,17

2. Mikołaj Cichawa                Sławno            2008                40,81

3. Piotr Kowalczyk                Sławno            2009                41,39

4. Marcel Piekarski                 Sławno            2009                42,36

5. Mirosław Wyszatycki         Sławno            2009                44,05

6. Wiktor Palcek                     Sławno            2009                44,61

7. Sebastian Mehring              Sławno            2009                46,05

8. Jakub Mikołajczak              Sławno            2009                48,15

9. Mikołaj Cichoński              Sławno            2008                48,84

10. Oliwier Stępień                Sławno            2009                49,49

11. Adam Stojewski               Sławno            2009                51,42

12. Dominik Piela                   Sławno            2008                53,22

13. Kamil Szkalny                  Sławno            2008             1.02,78

14. Adam Olszewski              Sławno            2009             1.22,88

Dziewczęta 2006/2007 - 300m

1. Milena Patejuk                   Sławno            2006                57,97

2. Maja Wyrosławska             Sławno            2006             1.06,58

3. Amelia Szygenda               Sławno            2006             1.08,77

4. Anastazja Cichawa             Sławno            2006             1.14,73

 

Chłopcy rocznik 2006/2007 - 300m

1. Jakub Wilczewski               Sławno            2006                53,24

2. Miłosz Czarnuch                Sławno            2006                55,28

3. Oliwier Rękas                     Sławno            2007                57,26

4. Michał Kurczyk                  Sławno            2007             1.01,65

4. Karol Stępień                     Sławno            2006             1.01,65

6. Zbigniew Kurczyk             Sławno            2006             1.03,34

7. Wiktor Stępień                   Sławno            2007             1.03,60

8. Jan Kowalczyk                   Sławno            2006             1.06,47

9. Błażej Zieliński                   Sławno            2007             1.06,79

10. Oliwier Kuty                    Sławno            2006             1.07,08

11. Michał Proboszcz             Sławno            2006             1.07,55

12. Jakub Żyto                       Sławno            2007             1.08,74

13. Michał Kowalski              Sławno            2006             1.10,97

14. Oliwier Purcha                 Sławno            2006             1.11,57

15. Ernest Laskowski             Sławno            2006             1.11,85

 

Dziewczęta rocznik 2004/2005 - 300m

1. Oliwia Strzelecka               Malechowo     2004                51,72

2. Natalia Patejuk                   Sławno            2004                54,60

3. Aleksandra Kowalczyk      Sławno            2004                55,15

4. Amelia Dróżdż                   Sławno            2004                55,45

5. Oliwia Recka                      Sławno            2005                55,84

6. Zuzanna Pacan                   Sławno            2004                56,47

7. Martyna Ramotowska        Sławno            2005                58,48

8. Agata Romanowska           Sławno            2004             1.13,31

9. Natalia Zych                       Sławno            2005             1.16,16

10. Natalia Majewska             Sławno            2005             1.33,51

 

Chłopcy rocznik 2004/2005 - 300m

1. Szymon Biernat                  Sławno            2005                52,46

2. Gracjan Sroka                     Sławno            2005                53,74

3. Maksymilian Karpiński      Sławno            2005                56,19

4. Oliwier Karpiński               Sławno            2005                58,73

5. Jarosław Motykowski        Sławno            2004             1.04,58

6. Dominik Olesiak                Sławno            2004             1.05,69

7. Adrian Zieliński                 Sławno            2005             1.05,81

8. Jan Gostomczyk                 Sławno            2005             1.17,57

 

Dziewczęta rocznik 2001/2003 - 300m

1. Weronika Zych                   Sławno            2002                53,01

2. Patrycja Gałkowska           Sławsko          2001                59,68

3. Wiktoria Romanowska       Sławsko          2001             1.01,16

 

Chłopcy rocznik 2001/2003 - 300m

1. Michał Olesiak                   Sławno            2002                44,26

2. Michał Nienałtowski          Sławno            2002                45,96

 

Kobiety rocznik 2000 i starsze – 1.500m

1. Grażyna Antosik                Sławsko                                    6.12

2. Karolina Biernat                 Sławno                                      6.15

3. Agnieszka Laska                Sławno                                      6.21

4. Monika Nieckarz                Sławno                                      6.27

5. Maria Kaczmarek               Sławno                                      6.32

6. Małgorzata Buze                Sławno                                      6.34

7. Karolina Korolczuk            Sławno                                      6.51

8. Elżbieta Kurczyk                Sławno                                      6.52

9. Agnieszka Maj                   Sławno                                      7.15

10. Agnieszka Leśniewska     Sławno                                      8.02

11. Joanna Płonka                  Sławno                                      8.24

12. Anna Gostomczyk           Sławno                                      8.16

13. Monika Miklasińska-Kamelska  Sławno                            9.24

13. Karolina Stępień               Sławno                                      9.24

15. Marzena Burda                 Sławno                                      9.27

16. Anna Majewska               Sławno                                    11.25

16. Katarzyna Olesiak            Sławno                                    11.25

 

Mężczyźni rocznik 2000 i starsi – 3.000m

1. Dariusz Gałkowski             Sławsko                                  10.52             

2. Kamil Biernat                     Sławno                                    11.20

3. Szymon Biegajski               Sławno                                    11.55

4. Piotr Kamelski                    Sławno                                    12.08

5. Jacek Antosik                     Sławno                                    12.22

6. Grzegorz Antosik               Masłowice                               12.24

7. Krzysztof Gostomczyk      Sławno                                    12.33

8. Krzysztof Witkowski         Sławno                                    12.52

9. Krzysztof Kaczmarek        Sławno                                    12.54

10. Tomasz Jabłoński             Sławno                                    13.30

11. Krzysztof Kowalczyk      Sławno                                    13.36

12. Patryk Placek                   Rzyszczewo                            13.47             

13. Adam Malinowski            Pomiłowo                                13.51 

14. Krzysztof Biernat             Sławno                                    14.01 

15. Tomasz Turczyn   Sławno            14.17

czytaj więcej »
Wyłączony zegar na wieży ratusza

09.09.2016

informacjaNa czas remontu wieży ratusza został wyłączony zegar, hejnał i kurant wybijający równe godziny. Ma to związek z bezpieczeństwem osób pracujących na dachu. Przewidywany czas wyłaczenia to około 2 tygodnie.

Narodowe czytanie w Gimnazjum

09.09.2016

czytanie Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w tym roku w Narodowym Czytaniu , ogólnopolskim projekcie, mającym na celu popularyzację czytelnictwa wśród mieszkańców naszego kraju. Tegoroczna lektura to ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, za którą autor otrzymał Nagrodę Nobla. 

czytaj więcej »
Gdzie duch spotyka się z materią

09.09.2016

Procesja"Gdzie duch spotyka się z materią" – parafia katolicka w Sławnie w latach  międzywojennych  XX stulecia na archiwalnych fotografiach.

Od 8 września w Sławieńskim Domu Kultury w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa można będzie oglądać wystawę fotograficzną poświęconą parafii katolickiej w międzywojennym Sławnie.  
 
Otwarcie wystawy odbędzie się 8 września  o godzinie 17. w Sławieńskim Domu Kultury.

Kalendarz imprez

Kalendarz wydarzeń 2016

czytaj więcej »

Przewijaj sliderZatrzymaj slider

Sport, Kultura, Sztuka - co się wydarzy?

Sport i Kultura

Banner Sławieński Dom Kultury
Banner OSiR Sławno
Banner Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie

Edukacja

Banner Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sławnie
Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Sławnie
Banner Przedszkole Jasia i Małgosi w Sławnie
Banner Przedszkole nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
Banner Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
Banner Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Turystyka

Banner Pomorska droga sw Jakuba, Pomeranian Way of St James
Banner Europejski Szklak Gotyku Ceglanego
Banner Darlot

TREŚĆ