herb

Witamy na stronie Miasta Sławno

Przejdz do BIP Przejdź do facebook RSS Przejdź do E-Puap Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

Dni Sławna

04.05.2015

11:01

Rita Sadowska

baner-dni-slawna-2015

czytaj więcej »

Planeta Energii

04.05.2015

10:54

Rita Sadowska

baner-planeta-energii

czytaj więcej »

Konkurs

13.04.2015

14:14

Rita Sadowska

baner-konkurs-z-okazji-70-latKonkurs pt. "Sławno po wojnie"

czytaj więcej »

Archiwum wiadomości

Nowa wystawa w galerii W RATUSZU

05.05.2015

13:01

Kazimierz Babkiewicz

14_exlibrisKilka słów o moich ekslibrisach

Ekslibrisem zajmuję się od niedawna. Pierwszy ekslibris wykonałem w 2001, a może nawet w 2002 r. - nie pamiętam dokładnie. W 2003 roku zacząłem z powodzeniem uczestniczyć w międzynarodowych konkursach poświęconych temu specyficznemu rodzajowi grafiki miniaturowej. Moje prace obecnie można zobaczyć w 30 różnych katalogach wydanych przy okazji międzynarodowych wystaw i konkursów ekslibrisowych. Niektóre z nich na konkursach tych zdobywały wyróżnienia. W tej chwili zestawy moich ekslibrisów uczestniczą w zbiorowej wystawie (wraz z pracami 35 autorów z całego świata) w muzeum w Surgucie (Rosja) i w prezentacji prac polskich autorów w czterech miastach w Finlandii. Ważnym dla mnie wyróżnieniem była wystawa moich prac (w 2010 r.) w muzeum w duńskim mieście Frederikshavn, które to muzeum gromadzi kolekcję ekslibrisów i organizuje indywidualne wystawy najciekawszym autorom z całego świata. Większe zestawy moich ekslibrisów znajdują się w zbiorach tego właśnie duńskiego muzeum i Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku (Białoruś), a pojedyncze prace w kilku innych muzeach polskich i zagranicznych.

Poza wystawą we Federikshavn nie miałem dotąd wystawy, na której prezentowane byłyby wyłącznie ekslibrisy. Najczęściej pewną ich ilość dołączałem do wystaw moich grafik o charakterze satyrycznym. Dobrze „odnajdywały się” w ich towarzystwie, jako że jest w nich również sporo elementów humorystycznych.

W większości przypadków, to co chciałem przekazać w poszczególnych pracach ekslibrisowych, jest w pełni czytelne tylko dla osób dla których zostały wykonane, oraz dla ludzi, którzy te osoby choć trochę znają. Dla przykładu: ekslibris wykonany dla kieleckiego malarza Sławomira Antoszewskiego ma formę byle jak odbitej (ale za to złotą farbą!) pieczątki zawierającej napis „Przedmioty bez specjalnej wartości”. Taki właśnie tytuł nadaje Antoszewski wszystkim swoim obrazom, a są to swego rodzaju martwe natury, na których przedstawione są jakieś kawałki papieru, drewniane listewki i podobnego rodzaju w zasadzie bezwartościowe rzeczy, które jednak namalowane zostały z niezwykłą starannością, a całość pod względem malarskim jest wysmakowana, wręcz wyrafinowana.

Dla kogoś, kto o tym wszystkim nie wie, ten mój ekslibris (podobnie jak i wiele innych) może wydawać się dziwnym, ale -mam nadzieję - że także ciekawym i rozbudzającym wyobraźnię...

czytaj więcej »

Sławieński Dom Kultury zaprasza

05.05.2015

11:50

SDK

przeglad ARA etap powiatowySławieński Dom Kultury zaprasza na eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych.

09.05.2015 godz. 11.00

Obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

05.05.2015

10:59

Rita Sadowska

01_3majaW Sławnie narodowe święto rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W mszy świętej w intencji Ojczyzny, celebrowanej przez ks. proboszcza Leszka Szurka,  uczestniczyli mieszkańcy Sławna,  władze miasta, radni, przedstawiciele jednostek miejskich, organizacji pozarządowych, Komendy Hufca ZHP  i kombatanci.

Po mszy, na cmentarzu komunalnym, przed Pomnikiem Poległych Żołnierzy, burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein podziękował zebranym za przybycie i uczczenie święta. Zaakcentował , że rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest ważnym polskim świętem, ponieważ upamiętnia wydarzenie, które  zmieniło historię Polski i jest bardzo ważne dla każdego Polaka. Ten ważny dokument podkreślał siłę polityczną państwa w którym został uchwalony. Ustawa Rządowa z 1791 była też drugim tego typu dokumentem podpisanym na Świecie a pierwszym w Europie.

Podkreślając  ten fakt, zebrani zapalili znicze i złożyli wiązanki przy Pomniku Poległych Żołnierzy. Drugim symbolicznym elementem było złożenie  wiązanek kwiatów oraz zapalnie zniczy przy Krzyżu Katyńskim, znajdującym się również na cmentarzu komunalnym w Sławnie.

czytaj więcej »

Uczniowie z Rinteln odwiedzili sławieński ratusz

05.05.2015

09:23

Rafał Szymczewski

1W dniu 4 maja br. uczniowie z miasta partnerskiego Rinteln odwiedzili sławieński ratusz, spotykając się z burmistrzem Sławna, Krzysztofem Frankensteinem. W trakcie wizyty młodzież z Niemiec, pod opieką Łukasza Kielara - nauczyciela języka niemieckiego w Gimnazjum nr 1 w Sławnie oraz nauczycieli z Rinteln,  poznała historię ponad 20 letniej współpracy miast Sławno-Rinteln oraz historię naszego miasta. Podczas spotkania uczniowie zadawali także pytania na temat codziennego funkcjonowania urzędu. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. (R.Szymczewski)

czytaj więcej »

Inauguracja Pucharu Pomorza w Sławnie

04.05.2015

13:58

Tomasz

11_puchar pomorzaW dniu 2 maja 2015 roku w Sławnie nastąpiła inauguracja Pucharu Pomorza w Nordic Walking. Była to także, pierwsza impreza zaliczana do Pucharu Polski Nordic Walking 2015. Przy ładnej pogodzie, choć porywistym wietrze 138 uczestników z całej Polski rywalizowało na trasie po ścieżkach rowerowych wokół stadionu miejskiego. Płaska trasa w większości po twardej nawierzchni, sprzyjała osiąganiu dobrych wyników. Wielu uczestników ustanowiło swoje rekordy życiowe. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 12.00, a jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy rywalizujący na dystansie 10km. Od startu do samej mety trwała zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy czwórką zawodników, a losy rywalizacji rozstrzygnęły się na ostatnim kilometrze.

Po ukończeniu rywalizacji, na mecie zawodnicy otrzymali odlewane medale, które w sezonie 2015 będą tworzyły (po złożeniu jak puzzle) duży składany medal w kształcie kwadratu. Ceremonia wręczenia okazjonalnych statuetek wykonanych specjalnie na te zawody odbyła się w centrum miasta, na pl.kard.S.Wyszyńskiego. Wyróżnienia dla najlepszych wręczał burmistrz miasta Sławno Krzysztof Frankenstein.

Zawody Pucharu Pomorza w Nordic Walking wpisane były w ciąg imprez pod nazwą Sławieńska Rodzinna Majówka. Rano odbyła się kolejna edycja Maratonów na Raty, po południu na placu kard.S. Wyszyńskiego odbywał się festyn: na scenie występowały grupy ze Sławnieńskiego Domu Kultury, Szkoły Tańca Magnetica Agaty Ludwikowskiej, Kacper Wojcieszek prowadził zabawy taneczne dla dzieci, na scenie grał zespół Volare Show ze Słupska, ustawione zostały dmuchańce i Euro Bunge dla dzieci, były również stanowiska gastronomiczne. Dodatkowo o godzinie 17.00 na stadionie miejskim rozegrano derby powiatowe: Sława Sławno – Arkadia Malechowo.

Organizatorzy Majówki: Urząd Miejski w Sławnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie, Sławieński Dom Kultury, Szkoła Tańca Magnetica Agaty Ludwikowskiej, Restauracja Morska Anna Cieplik.

czytaj więcej »

Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

04.05.2015

09:07

Magdalena Tęgosik

logo_mpips_nomarginZdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy
i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”. 

Konkurs ma na celu wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będa wręczane w pięciu kategoriach:
mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.

– Sytacja na rynku pracy jest coraz lepsza. Pracuje już 16 mln Polaków. To najlepszy wynik
od 1989 roku. Sukces ten zawdzięczamy przede wszystkim pracodawcom tworzącym nowe miejsca pracy. W konkursie wyróżniamy zarówno małe rodzinne firmy, jak i duże przedsiębiorstwa
– powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jakie są kryteria oceny? Kluczowy jest wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty można zdobyć za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Oceniana będzie także rzetelność pracodawców - m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

– Doceniamy liczbę miejsc pracy, ale też ich jakość. W konkursie liczy się udział pracowników
w szkoleniach czy dodatkowy system wynagradzania
– dodał minister Kosiniak-Kamysz.

Jak zgłosić się do konkursu? Należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.mpips.gov.pl/konkurs i przesłać go na adres konkurs@mpips.gov.pl, wysłać pocztą lub składać osobiście w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa z dopiskiem KONKURS KREATOR). Udział w konkursie jest bezpłatny.  

– Konkurs to okazja do pokazania dobrych praktyk w relacjach pracowniczych, budowaniu kultury organizacyjnej firmy oraz systemu wartości, którymi się kierujemy. Udział w nim to cenne doświadczenie dla przedsiębiorstwa i dowód troski o aspekty pozabiznesowe i społecznie odpowiedzialne – powiedział Zbigniew Stopa, prezes zarządu firmy Lubelski Węgiel „Bogdanka“. Firma zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii duże przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne.

– To bardzo cenne wyróżnienie, tym bardziej, że przyznane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ta prestiżowa nagroda motywuje do dalszych działań. Nie pracujemy dla nagród
i laurów, ale każde wyróżnienie sprawia, że każdego kolejnego dnia chcemy być lepsi
– powiedział Paweł Lachowicz, prezes zarządu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo. Firma zdobyła nagrodę Kreator miejsc pracy w 2014 roku w kategorii mikro i małe przedsiębiorstwa.

Nagrody pracodawcom wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław
Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali w czerwcu. Zwycięzcy konkursu otrzymają przez rok
prawo posługiwania się tytułem „Kreator miejsc pracy” i logiem konkursu.

W skład Kapituły konkursowej weszli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Patronami medialnymi konkursu są: Gazetapraca.pl, Pracuj.pl, TVP INFO, Dziennik Gazeta Prawna, Radio TOK FM, BRIEF, Markapracodawcy.pl, Infor.pl, Personel i Zarządzanie,  hrpolska.pl oraz strategieibiznes.pl

W razie pytań prosimy o kontakt: Magdalena Górska (22) 661 11 17 magdalena.gorska@mpips.gov.pl

Wystawa pt. "70 lat polskiego Sławna"

30.04.2015

14:40

SDK

wystawaFundacja „Dziedzictwo” i Sławieński Dom Kultury zapraszają do obejrzenia ekspozycji "70 lat polskiego Sławna". Na fotografiach prezentowanych na wystawie widnieje obraz Sławna tuż po II Wojnie Światowej, aż do czasów współczesnych. Wystawa czynna będzie od 07 maja, od wtorku do piątku w godz. 08.00- 19.00 i w soboty od 08.00 do 16.00. Zapraszamy również na wernisaż, który odbędzie się w środę, 06 maja o godz. 17.30 w salonie wystawowym Sławieńskiego Domu Kultury.

wystawa

Otwarcie nowej przychodni lekarskiej Ars Medica w Sławnie

30.04.2015

13:36

Rita Sadowska

fotoOficjalnego otwarcia nowego obiektu przychodni lekarskie Ars Medica w Sławnie dokonano 24 kwietnia 2015r. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ars Medica prowadzony jest przez Marzenę i Mariusza Paczkowskich od 2001r. W bieżącym roku oddano do użytku nowy obiekt przechodni, położony w Sławnie przy ul. Koszalińskiej 4.

-  Ars Medica to dobrze wszystkim znana przychodnia, która już od wielu lat działa w naszym regionie i bardzo dobrze nam służy. Tym bardziej miło jest nam podziwiać jej nowoczesne wnętrza - mówił obecny na uroczystości otwarcia burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein.
Poza prowadzeniem podstawowej opieki zdrowotnej pacjentom oferuje się tutaj możliwość skorzystania z poradni specjalistycznych: kardiologicznej, urologicznej, laryngologicznej, ginekologiczno-położniczej, logopedycznej i dermatologicznej. Poza tym prowadzona jest tutaj działalność rehabilitacyjna (fizjoterapia ambulatoryjna) oraz ośrodek dzienny dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. W sumie w Ars Medice, działającej od 2001 jako zakład opieki zdrowotnej, pracuje ponad 20 lekarzy. Działa tutaj także poradnia zdrowia psychicznego i zespół leczenia środowiskowego oraz pielęgniarska opieka długoterminowa. Ars Medica działa nie tylko na terenie Sławna. Obecna jest również w pobliskim Postominie.

foto

Zasłużona emerytura Ewy Borkowskiej

30.04.2015

12:04

Rita Sadowska

01_emeryturaDecyzję o przejściu na emeryturę podjęła Ewa Borkowska – wieloletni pracownik, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Sławnie. Ewa Borkowska pracę w sławieńskim Ratuszu rozpoczęła w 1988 roku na stanowisku inspektora w Wydziale Organizacyjnym (późniejszym Wydziale Organizacyjno-Prawnym i Kadr). Po roku czasu awansowała na stanowisko Naczelnika Wydziału i funkcję tę sprawowała przez 26 lat.  Zawsze kompetentna, zdyscyplinowana i odpowiedzialna, przy tym serdeczna i koleżeńska. Przez wiele lat nadzorowała również organizację wyborów samorządowych w mieście, sprawując funkcję  urzędnika wyborczego. Uroczystość pożegnania Wspaniałej Koleżanki i Współpracownika odbyła się 27 kwietnia 2015r. w Urzędzie Miejskim. Ciepłe słowa pożegnania przekazał Ewie Borkowskiej burmistrz miasta Krzysztof Frankenstein. Podziękowania za wspólnie przepracowane lata, życzenia zdrowia i efektywnie wykorzystanego czasu na emeryturze złożyli  współpracownicy z urzędu. (RS)

czytaj więcej »

„Planeta Energii” w Sławnie– film 3D i inne atrakcje dla dzieci w energetycznym miasteczku

30.04.2015

07:47

Rita Sadowska

3Czym jest prąd i w jaki sposób powstaje? Do czego służy energia elektryczna i jak bezpiecznie z niej korzystać chroniąc przy tym środowisko? Odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wizyty w interaktywnym miasteczku edukacyjno- rozrywkowym „Planeta Energii”, które już 11 i 12 maja br. odwiedzi Sławno. Wśród atrakcji m.in. film 3D dla dzieci.
Podczas spotkania z „Planetą Energii” dzieci będą uczestniczyć w interaktywnej zabawie. Dowiedzą się czym jest prąd, jaki ma wpływ na nasze codzienne życie, jak racjonalnie i w sposób przyjazny dla środowiska korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak prawidłowo zachować się w pobliżu obiektów energetycznych.
Na gości miasteczka „Planety Energii” czekają liczne niespodzianki np. niecodzienne eksperymenty naukowe.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sławna do odwiedzin miasteczka "Planety Energii", które będzie funkcjonowało na placu księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sławnie 11 i 12 maja 2015r.

UWAGA
Ze względu na przygotowanie miasteczka „Planeta Energii”, prosimy nie parkować samochodów na placu księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sławnie 10 maja 2015r. Pojazdy pozostawione w tym dniu na placu będą odholowane na koszt właściciela.

czytaj więcej »

Droga Św. Jakuba Regionalny Konkurs Plastyczny

30.04.2015

07:42

Rita Sadowska

logo Pomorska drogaDroga św. Jakuba- I Edycja Regionalny konkurs plastyczny
Organizator: Sławieński Dom Kultury

Szlak, a w zasadzie szlaki pielgrzymkowe do Santiago da Compostela w hiszpańskiej Galicji, uświęconego miejscem spoczynku doczesnych szczątków św. Jakuba Większego Apostoła.  Miejsce do którego pielgrzymowali chrześcijanie od tysiąca lat szukając po drodze łaski, wybaczenia, mądrości, po drodze spotykając ludzi, oglądając miejsca. Drogowskazami w sensie dosłownym i duchowym były kościoły górujące nad krajobrazem wskazywały kierunek wędrówki.

Tematyka prac:
- Kościół w panoramie miasta.
- Kościół w pejzażu miejskim.
-  Kościół w panoramie wsi.
- Kościół w pejzażu wiejskim.

Technika wykonania:
Dowolna technika malarska, rysunkowa, fotografia z możliwością obróbki cyfrowej.
Wszystkie elementy pracy powinny być płaskie i trwale związane z podobraziem, prace nie spełniające tego warunku nie będą brane pod uwagę.

Format pracy: A4 (297mm x 210)

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do osób dorosłych. Praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem autora, adresem,  numerem telefonu rodzica lub opiekuna oraz zgodą rodzica lub opiekuna na udział w konkursie (w przypadku osób niepełnoletnich). Zgłoszenie pracy oznacza akceptację niniejszego regulaminu oraz zgodę na publikację zgłoszonego materiału. Prace należy dostarczyć na adres: Sławieński Dom Kultury ul. Cieszkowskiego 2, 76- 100 Sławno. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonu 59 810 76 70 oraz 793 967 670 lub pocztą elektroniczną: sekretariat@sdk.slawno.pl.

Terminy:
24.04.2015 – ogłoszenie konkursu
23.05.2015 – termin nadsyłania prac
26.05.2015 – ogłoszenie wyników
06.06.2015 – ekspozycja

Wybrane prace zostaną opublikowane w formie pocztówki. Głównym celem konkursu jest stworzenie  pocztówki dla każdej miejscowości znajdującej się na drodze św. Jakuba, jeśli pozyskane prace pozwolą na dokonanie takiego wyboru.

W przypadku gdy z danej instytucji wysyłanych będzie więcej niż jedna praca organizator zwraca się z prośbą do opiekuna grupy o przesłanie pełnej listy uczestników w formie elektronicznej na podany wyżej adres e-mail.

224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

29.04.2015

13:12

Rita Sadowska

plakat-obchody-3-maja

czytaj więcej »

Akcja JABŁKO w Brzechwolandii

29.04.2015

09:40

Sylwia Roman

1Dnia 24 kwietnia  Przedszkole Nr 2 zostało obdarowane jabłkami przez Agencje Rynku Rolnego. Każde dziecko wychodziło z przedszkola z prezentem w postaci pysznych, polskich jabłek.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

29.04.2015

09:20

Bartosz Róg

1Z tej okazji  na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej  gościła  w Sławnie Wioletta Piasecka, znakomita autorka  dwudziestu książek dla dzieci. Pisarka zaprezentowała kilka swoich książek: „Krówka Modnisia”, „Tańczące czarownice”, „Mała Cyganeczka” oraz najnowszą pt.  „Zagadki piłkarskie”. Jest to książka zupełnie inna od dotychczasowych utworów Autorki. Można w niej znaleźć zagadki o najlepszych piłkarzach.  Jest to też opowieść o przyjaźni, pasji, porażkach i marzeniach. Historia o podwórkowej drużynie wciąga, bawi, uczy, wzrusza i … . Więcej nie zdradzamy, zapraszamy do lektury książki w sławieńskiej bibliotece publicznej.

czytaj więcej »

Nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku filia w Sławnie

28.04.2015

09:49

PSM

iPaństwowa Szkoła Muzyczna  I i II st. w Słupsku Filia w Sławnie

ogłasza zapisy uczniów na rok szkolny 2015/2016

PSM I st.

cykl  6 – letni

  • dzieci młodsze
  • nauka gry na: fortepianie, gitarze, akordeonie, flecie poprzecznym

cykl 4 – letni

  • dzieci starsze
  • nauka gry na:  gitarze, flecie poprzecznym, saksofonie

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 maja 2015r.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły w godz. 8.00-16.00

Sławno, ul. Mickiewicza 7  tel/fax 59-810-34-15

 

Zajęcia przygotowawcze: 29.05.15r./piątek/     godz. 17.00  -  sala nr 3 

                                          02.06.15r./wtorek/   godz. 17.00   - sala nr 1

Badanie przydatności: 03.06.15r./środa/

 

Sławieńska Rodzinna Majówka

27.04.2015

12:46

Tomasz

plakat-Majowka-2015

Sławieńska Rodzinna Majówka

27.04.2015

12:36

Rita Sadowska

plakat-Majowka-2015

czytaj więcej »

Leokadia Grycza – 27 lat prezesowania w Oddziale Rejonowym w Sławnie Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę

27.04.2015

11:46

Rita Sadowska

323 kwietnia 2015r. w Urzędzie Miejskim w Sławnie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Rejonowego Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Od 1988 roku funkcję prezesa sławieńskiego oddziału sprawowała Leokadia Grycza ze Sławna, która podczas zebrania, oficjalnie, ze względu na wiek i stan zdrowia, zrezygnowała z tej funkcji. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Oddziału Rejonowego Stowarzyszenia, płk Zenon Klemenczak-prezes słupskiego oddziału, wicestarosta sławieński, Jan Krawczuk, burmistrz Sławna, Krzysztof Frankenstein, wiceprezes sławieńskiego oddziału stowarzyszenia, Henryk Lompert. W czasie zebrania wybrano nowe władze organizacji. Prezesem Oddziału Rejonowego w Sławnie Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę został Henryk Lompert, sekretarzem Waldemar Gertner, skarbnikiem Tadeusz Wąsik. Jednocześnie gorące podziękowania za wieloletnią współprace, pani Leokadii  Grycza, złożył burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein. Przekazał na jej ręce kwiaty i grawerton z wyrazami podziękowania i uznania. Płk Zenon Klemenczak zaproponował, aby pani Leokadia pozostała honorowym prezesem oddziału, na co wyraziła zgodę.

Pani Leokadia Grycza w działalność Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę zaangażowała się od jego początku, czyli od 1988 roku. I za to oraz za służenie pomocą innym została wielokrotnie doceniona. Liczne wyróżnienia i odznaczenia były wyrazem poparcia dla jej działalności społecznej. Ostatnio otrzymała odznaczenie Złotego Gryfa Zachodniopomorskiego.

Pani Leokadia w  1941 roku wraz z całą rodziną została wywieziona z Łodzi na przymusowe roboty do Niemiec, gdzie pracowała ze swoimi bliskimi w niemieckiej fabryce mebli. Miała wtedy 17 lat. Wyzwolenie przyszło z rąk Amerykanów, którzy proponowali pozostanie za zachodzie. Rodzina zdecydowała się jednak na przyjazd do Polski. Skierowano ich do Sławna. Tutaj na punkcie zbornym przydzielono im mieszkanie. Później Panią Leokadię wysłano na kurs świetliczanek. Ponieważ świetlic w tym czasie w Sławnie nie było, więc zaangażowano ją do pracy w księgarni. Był to rok 1955. Mieszkańcy Sławna doskonale znają panią Leokadię, która prowadziła księgarnię najpierw przy ul.Jedności Narodowej,  później przy ul. Powstańców Warszawskich. W księgarni pani Leokadia Grycza przepracowała aż do emerytury. (RS)

1245

Sławieński Dom Kultury zaprasza

22.04.2015

07:15

SDK

powiat_ara_spiewWojewódzki Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych oraz Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej- Etap Powiatowy.

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ, 25 KWIETNIA O GODZ. 11.00 W SŁAWIEŃSKIM DOMU KULTURY.

Sesja Rady Miejskiej

22.04.2015

07:07

Teresa Ożóg

iZawiadamiam, że w dniu 29 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej nr 32 Urzędu Miejskiego w Sławnie odbędzie się Sesja  Rady  Miejskiej o  następującej  tematyce:             

1. Sprawy regulaminowe.

2. Interpelacje radnych.

3. Wolna Trybuna.

4.Informacja o programie obchodów Dni Sławna - planowane uroczystości, imprezy.

5. Podjęcie uchwał w sprawie:

  • a/ uchylająca uchwałę Nr VI/29/2015 Rady Miejskiej w Sławnie z dnia 30 marca 2015 r. zmieniającą uchwałę Nr XXXI/240/98 Rady Miejskiej w Sławnie z dnia 5 marca 1998r. w sprawie ustalenia kryteriów lokali mieszkalnych, użytkowych na terenie miasta Sławno  stanowiących własność Gminy Miejskiej Sławno,        
  • b/ zmiany budżetu miasta Sławno na 2015 rok.   

6. Informacja o działalności Komisji Rady Miejskiej w Sławnie za I kw. 2015r.

7.Informacja o realizacji Uchwał Rady Miejskiej w Sławnie za I kw. 2015 r.

8. Informacja o pracy Burmistrza Miasta za I kw. 2015 r.    

9 .Odpowiedzi na  interpelacje radnych.

10. Wnioski  i zapytania  radnych. 

ZAINTERESOWANYCH  ZAPRASZAMY

123...4

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • gospod_odp pogotowie_oswietlenia System Informacji Przestrzennejnieruchomosci gminnemapa_interaktywna
  • galeria srodek_pytania(2) sl_filmykat_fi_ban katalog_turystyczny
  • ogloszenia_bt mikroporady(1) wku(1) akademia_pomorska komenda

 

Sport, Kultura, Sztuka - co się wydarzy?

Nordic Walking Sławno 2015

21.04.2015

07:25

Krzysztof Kowalczyk

nordic-walking

czytaj więcej »

9 Maraton Fitness

08.04.2015

12:20

Rita Sadowska

9-maraton-fitnessMaraton Fitness trzymaj formę!

czytaj więcej »

Powiatowe Prezentacje Zespołów Tanecznych

03.04.2015

09:45

Tomasz

9 maja godz. 11.00 miejsce: sala widowiskowa Sławieńskiego Domu Kultury ul. Cieszkowskiego 2
czytaj więcej »

Powiatowe Prezentacje Muzyczne ARA

03.04.2015

09:42

Tomasz

25 kwietnia godz. 11.00 - Piosenka Dziecięca - Solistów i Muzycznych zespołów ARA miejsce: sala widowiskowa Sławieńskiego Domu Kultury ul. Cieszkowskiego 2
czytaj więcej »

Koncert Zespołu CISZA JAK TA

03.04.2015

09:20

sdk

ciszaCisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina.

Data:  17.04.2015 r.

godz. 19.00

Miejsce: sala widowiskowa Sławieńskiego Domu Kultury

Bilety do nabycia w Sławieńskim Domu Kultury w cenie:

Przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 30 zł

tel./fax (59) 810 76 70

kom. 793 967 670

e-mail: sekretariat@sdk.slawno.pl

czytaj więcej »

Sławieńska Liga Szachowa

03.04.2015

09:15

Tomasz

Sławieńska Liga Szachowa 11 kwietnia godz. 10.00 miejsce: kawiarnia Sławieńskiego Domu Kultury ul. Cieszkowskiego 2
czytaj więcej »

Konkurs na strój historyczny

19.03.2015

13:12

Rita Sadowska

storj-historycznyKonkurs na strój historyczny

czytaj więcej »

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku

04.11.2014

10:51

Agnieszka

logo droga jakuba

czytaj więcej »

Mapa Pomorska Droga św. Jakuba

04.11.2014

10:49

Agnieszka

czytaj więcej »

European Route of Brick Gothic

04.11.2014

10:48

Agnieszka

czytaj więcej »

KWSPU - Konwent Współpracy Samorządowej Polska - Ukraina

04.11.2014

10:46

Agnieszka

czytaj więcej »

System Informacji przestrzennej

04.11.2014

10:42

Agnieszka

czytaj więcej »

Sport i Kultura

sdk_stopka
osir_stopka
biblioteka_stopka

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2014

TREŚĆ