herb

Witamy na stronie Miasta Sławno

Przejdz do BIP Przejdź do facebook youtube - kanał Urzędu Miejskiego w Sławnie aparat RSS Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

23 maja – Dzień Święców

15.05.2015

11:27

Krzysztof Kowalczyk

baner-dzien-swieco-2015

czytaj więcej »

Dni Sławna

04.05.2015

11:01

Rita Sadowska

baner-dni-slawna-2015

czytaj więcej »

Konkurs

13.04.2015

14:14

Rita Sadowska

baner-konkurs-z-okazji-70-latKonkurs pt. "Sławno po wojnie"

czytaj więcej »

Archiwum wiadomości

Debata społeczna

22.05.2015

11:08

Zofia Dąbrowska

debataKomenda Powiatowa Policji w Sławnie wraz z Urzędem Miejskim w Sławnie

Serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w debacie społecznej pn.

„Bezpieczne Sławno naszym wspólnym celem”

poświęconej poprawie bezpieczeństwa w naszym mieście.

Spotkanie odbędzie się 28 maja 2015 roku 
o godzinie 17:00
w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie

Obchody Światowego Dnia Inwalidy

22.05.2015

09:13

Rafał Szymczewski

01_dzien_inwalidyW sali widowiskowej Sławieńskiego Domu Kultury odbyły się obchody Światowego Dnia Inwalidy. Organizatorem spotkania był Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sławnie. Na ręce przewodniczącej związku ZERiI, Pani Genowefy Kowalik, spłynęły serdeczne podziękowania oraz życzenia  zdrowia, pomyślności i wielu radości w codziennym życiu,  m.in. od Krzysztofa Frankensteina, burmistrza miasta Sławno.  

Po wręczeniu dyplomów i złożeniu życzeń, na scenie zaprezentowały się ze swoimi utworami zespoły ludowe oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »

Powiatowy Dzień Strażaka

21.05.2015

14:22

Rafał Szymczewski

02_dzien_strazakaW dniu 21 maja 2015 roku na placu Komendy Państwowej Staży Pożarnej w Sławnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W uroczystości udział wzięli bryg. Zbigniew Kwiatkowski – Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, ks. mł. bryg. Ryszard Szczygieł – Kapelan Wojewódzki Strażaków, a także przedstawiciele władz samorządowych, dowódcy i komendanci służb mundurowych, dyrektorzy urzędów, prezesi firm i instytucji. Święto Strażaków było doskonałą okazją, aby docenić i podziękować im za rzetelną służbę i odpowiedzialne pełnienie obowiązków dla dobra i bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Z tego powodu przyznano wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Awans otrzymali:
- w korpusie aspirantów: asp. Skalski Marcin stopień Starszego Aspiranta, mł. asp. Chabinka Bogusław stopień Aspiranta.
- w korpusie podoficerów: mł. ogn. Lewiński Piotr stopień Ogniomistrza, st. sekc. Korolczuk Przemysław stopień Młodszego Ogniomistrza, st. sekc. Gabryś Adam stopień Młodszego Ogniomistrza, st. sekc. Sibiak Artur stopień Młodszego Ogniomistrza,  sekc. Wiaderna Julia stopień Starszego Sekcyjnego, sekc. Stachowicz Kacper stopień Starszego Sekcyjnego, sekc. Pakos Piotr stopień Starszego Sekcyjnego, sekc. Karolczak Cezary stopień Starszego Sekcyjnego,  sekc. Drozd Rafał stopień Starszego Sekcyjnego, sekc. Brzóskowski Bartosz stopień Starszego Sekcyjnego, sekc. Blaszczyk Roman stopień Starszego Sekcyjnego.
- w korpusie szeregowych: str. Bartkiewicz Rafał stopień Starszego Strażaka, str. Góraj Piotr stopień Starszego Strażaka, str. Hadryś Bartosz stopień Starszego Strażaka, str. Kasicki Damian stopień Starszego Strażaka, str. Sydoruk Mateusz stopień Starszego Strażaka, str. Wers Marcin stopień Starszego Strażaka.

Dodatkowo Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie wyróżnił nagrodą pieniężną następujących funkcjonariuszy: mł. ogn. Pawła Falkowskiego oraz asp. Błażeja Kowalika.

Na koniec apelu na ręce st. kpt. Krzysztofa Pietruszki – Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie spłynęły gratulacje, podziękowania  oraz życzenia wielu satysfakcji z pracy w strukturach Państwowej Straży Pożarnej. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »

Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Dnia Święców

21.05.2015

09:15

Krzysztof Kowalczyk

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie informuje, że w dniu 23 maja 2015r. (sobota), w godz. 7.00-22.00, odbędzie się II Dzień Święców. Ulice i parkingi przy placu kard. S. Wyszyńskiego zostaną zamknięte. Prosimy o nie parkowanie samochodów już w piątek 22 maja na parkingach na i przy placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Nastąpi również wyłączenie ruchu na kilku ulicach:

- w godz. 7.00-22.00 - pl. kard. S. Wyszyńskiego (ulice przy kościele i od strony terenów zielonych),
- w godz. 13.30-15.30 - ul. Wojska Polskiego, (prosimy o nie parkowanie samochodów w tych godzinach  wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.
- w godz. 16.00-17.30 - ul. J. Narodowej, od pl. kard. S. Wyszyńskiego do ul. Chełmońskiego
- w godz. 16.00-17.30 - część ul. Chełmońskiego
- w godz. 16.00-17.30 -  ul. Kościelna i O. Talarka.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w ruchu i proszą o wyrozumiałość.

BEZPIECZEŃSTWO ZAWODNIKÓW I UCZESTNIKÓW

21.05.2015

09:14

Krzysztof Kowalczyk

iNa placu kard. St. Wyszyńskiego już od 11.00 stanie namiot z pomocą medyczną. Namiot będzie funkcjonował do godz. 21.00. Biegi dziecięco-młodzieżowe zabezpieczy karetka z pełnym wyposażeniem ratunkowym plus dwóch ratowników stacjonarnych i dwóch ratowników mobilnych na rowerach. Na trasie biegu głównego będą rozlokowane trzy punkty  medyczne (czyli biegacze będą co kilometr przebiegali obok pomocy medycznej) dodatkowo dwóch ratowników medycznych będzie w ruchu na rowerach. Organizatorzy przygotowują dwa punkty z wodą ( na 1,5km, 3km, 4,5km, 6km, 7,5km) czyli biegacze będą mogli pięciokrotnie nawodnić organizm.

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie organizacyjne ze służbami zabezpieczającymi Dzień Święców. Podczas spotkania omówiono szczegółowo plan zabezpieczenia imprezy, wszystkie skrzyżowania będą obstawione przez uprawnione służby. Ustalono harmonogram odpraw, terminy gotowości na poszczególnych punktach, sposób komunikacji między służbami. Przy zabezpieczeniu biegów będzie pracowało 100 osób!

Organizatorzy dziękują za wsparcie w fazie przygotowywania planów zabezpieczenia i za gotowość pomocy w dniu imprezy: Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie, Urzędowi Gminy Sławno koordynującemu OSP z terenu Gminy Sławno, Szpitalowi Powiatowemu w Sławnie, Komendzie Hufca im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie, Gimnazjum Miejskiemu Nr 1 w Sławnie i Stowarzyszeniu Turystyki Pieszej i Rowerowej „Na Szlaku” z Warszkowa

Informacja

19.05.2015

11:19

Dorota Matuszczak

logo_zirSPIS PRZEDSTAWICIELI OSÓB PRAWNYCH ORAZ CZŁONKÓW ZACHODNIOPOMORSKIEJ IZBY ROLNICZEJ

UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA W WYBORACH DO RAD POWIATOWYCH ZIR W OKRĘGU WYBORCZYM NR 6/Sł w mieście SŁAWNO

WYŁOŻONY JEST OD WGLĄDU do dnia 22.05.2015 r.

W SIEDZIBIE URZĘDU MIEJSKIEGO W SŁAWNIE POKÓJ 40

W GODZINACH PRACY URZĘDU.

Do pobrania:

- INFORMACJA WYBORY ZIR

- OBWIESZCZENIE

Sławieński Dom Kultury zaprasza

19.05.2015

10:46

Rita Sadowska

recitalZamiast kwiatów i bombonierek Sławieński Dom Kultury na Dzień Matki proponuje wieczór ze Sztuką. Marzeną Sztuką.

Popularna aktorka i piosenkarka znana m.in. z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich” wystąpi w Sławieńskim Domu Kultury 28 maja o godz. 19.00.

Bilety w przedsprzedaży do 27. maja w cenie 20 zł (w dniu koncertu 30 zł) można nabyć w sekretariacie Sławieńskiego Domu Kultury.

Więcej informacji pod numerami telefonu: 59 810 76 70 lub 793 967 670.

recital

47 Festiwal Orkiestr Dętych w obiektywie

18.05.2015

15:13

Rafał Szymczewski

03_47_festiwal47. raz sławieński amfiteatr rozbrzmiewał potężnym echem instrumentów dętych. Prawie 400 instrumentalistów z całej Polski wzięło udział w Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbył się w niedzielę, 17 maja. Efektowny przemarsz każdej orkiestry ulicami miasta na plac kard. Wyszyńskiego otworzył festiwal. Od godz. 11.00 orkiestry prezentowały się na placu. Najpierw wszyscy wspólnie wykonali utwór „Północny stok”, a później w Show- paradzie oglądaliśmy wspaniałe układy choreograficzne mażoretek. O godz. 13.00 rozpoczął się koncert estradowy, w którym utwory marszowe oraz aranżacje muzyki popularnej grały wszystkie zaproszone orkiestry. I choć pogoda pozostawiała wiele do życzenia, to sławieńska publiczność nie zawiodła. Mieszkańcy Sławna i innych miejscowości chętnie korzystali z atrakcji dodatkowych przygotowanych przez Sławieński Dom Kultury oraz co najważniejsze zgotowali orkiestrom gorące przyjęcie, dzięki czemu mogły poczuć się jak w domu. W 47. Festiwalu Orkiestr Dętych wzięły udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Postomino, Orkiestra Dęta OSP Iwanowice, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Płoty, Miejska Orkiestra Dęta z Ząbkowic Śląskich, Orkiestra Dęta z Kraszewic, Orkiestra Dęta Rogozińskiego Centrum Kultury oraz Orkiestra Dęta Chodzieskiego Domu Kultury i oczywiście Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej. Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyły plebiscyty na najlepszy układ choreograficzny przygotowany przez mażoretki oraz plebiscyt publiczności. W obu przypadkach nagrody zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Płoty.

link do galerii
odnośnik filmu
 

czytaj więcej »

Sławno w grafice Konstantego Kontowskiego

18.05.2015

14:28

Rafał Szymczewski

01_wystawaW ramach obchodów 698. rocznicy nadania praw miejskich oraz zbliżającego się jubileuszu 700-lecia miasta odbył się wernisaż i promocja albumu „Sławno w grafice Konstantego Kontowskiego. Wystawa  i wydany album przedstawiają miasto Sławno sprzed 1945 roku,  jak i współcześnie. Uroczystość z udziałem artysty zgromadziła blisko 80 osób, wśród których byli m.in.: Mieczysław Grabowski – zastępca burmistrza Sławna, Jan Sroka – wiceprezes fundacji „Dziedzictwo” w Sławnie, który przygotował i wydał publikację, miejscy radni oraz mieszkańcy partnerskiego miasta Rinteln. Druk publikacji został sfinansowany przez Urząd Miejski w Sławnie.

Konstanty Kontowski jest historykiem, artystą i  kustoszem darłowskiego muzeum. Od wielu lat tworzy rysunki przedstawiającego widoki powiatu sławieńskiego, także Sławna. Najstarsze rysunki Sławna powstały jeszcze w latach 90-tych. Jego rysunki wystawiane były w wielu galeriach pomorskich, a także w Danii i Niemczech. 

Od 18 maja br. wystawa dostępna jest na I piętrze sławieńskiego ratusza. Serdecznie zapraszamy (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »

Partnerskie spotkanie

18.05.2015

09:43

Rafał Szymczewski

1W dniu 16 maja 2015 roku w sławieńskim ratuszu odbyło się spotkanie z mieszkańcami partnerskiego miasta Rinteln. Spotkanie w ratuszu było dobrą okazją do podsumowania 23 letniej współpracy obu miast. W spotkaniu oprócz mieszkańców obu miast udział wzięli: Krzysztof Frankenstein, burmistrz miasta Sławno, Mieczysław Grabowski – zastępca burmistrza, Wojciech Ludwikowski – prezes Stowarzyszenia Miast Partnerskich Sławno-Rinteln,  Karl-Heinz Buchholz – były burmistrz Rinteln, Jörg Schröder – zastępca burmistrza Rinteln, Dietrich Lange – przewodniczący stowarzyszenia miast partnerskich Rinteln-Sławno-Kendal oraz Roza Koczewski – członek stowarzyszenia miast partnerskich Rinteln-Sławno-Kendal, odpowiedzialna za współpracę z naszym miastem.

Współpraca obu miast nie sprowadza się już jedynie do szczebla samorządowego. Szerokie kontakty nawiązały szkoły, zespoły artystyczne, sportowcy i przede wszystkim mieszkańcy.

„Kontakty obu miast to od wielu lat wspólne obozy sportowe i edukacyjne, spotkania Orkiestr Dętych, rajdy rowerowe i zawody sportowe. Jestem dumny z tego, że wraz z Wami, mogę uczestniczyć w partnerskich spotkaniach i mam nadzieję, że współpraca  między naszymi miastami będzie dalej  rozwijała się tak prężnie, jak dotychczas”- podkreślił burmistrz miasta. 

W ub. roku sławieńska Orkiestra Dęta koncertowała w Rinteln,  a młodzież gimnazjalna uczestniczyła w Letnim Uniwersytecie Młodzieżowym.  Natomiast w Sławnie corocznie rozgrywany jest Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. W tym roku gościliśmy już w Sławnie grupę gimnazjalistów z Rinteln, a w planach jest przyjazd młodzieżowego zespołu Big Bandowego z Rinteln do Sławna. Jak widać współpraca jest utrzymywana na różnych płaszczyznach. Wiele podziękowań kierowano do Derka Steggewentza, mieszkańca przedwojennego Sławna, obecnie mieszkającego w Rinteln. To on jest głównym inicjatorem nawiązania partnerskich więzi.  Za jego zasługi, w 1998 roku,  Rada Miejska w Sławnie przyznała mu Złoty Gryf Sławieński - najbardziej prestiżową odznakę dla ludzi szczególnie zasłużonych dla Miasta Sławna.

Całość spotkania uwiecznił występ zespołu „Gracja”, pod opieką p. Anny Marciniak-Zielińskiej. (Rafał Szymczewski)

czytaj więcej »

Sesja Rady Miejskiej

15.05.2015

14:46

Teresa Ożóg

iZawiadamiam, że w dniu 25.05.2015 r. o godz. 9.00 w sali  konferencyjnej   nr  32 Urzędu Miejskiego w Sławnie  odbędzie  się Sesja Rady Miejskiej o następującej tematyce:

1. Sprawy regulaminowe.
2. Interpelacje radnych.
3. Wolna Trybuna.
4. Podjęcie uchwał w sprawie:
a/ uchylenia uchwały Nr VI/28/2015  Rady  Miejskiej w Sławnie z dnia 30 marca 2015 roku,
b/ uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia  Miasta Sławna  dla działki nr 635/1,
c/  wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty w wysokości 99% od ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego na wykup w trybie bezprzetargowym  lokalu mieszkalnego Nr 1 stanowiącego własność Gminy Miasto  Sławno, usytuowanego przy ul. Koszalińskiej 7A na rzecz najemcy tego lokalu,
d/  wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty w wysokości 99% od ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego na wykup w trybie bezprzetargowym  lokalu mieszkalnego Nr 2 stanowiącego własność Gminy Miasto  Sławno, usytuowanego przy ul. I Pułku  Ułanów 3  na rzecz najemcy tego lokalu,
e/ wyrażenia zgody na  odpłatne nabycie do gminnego zasobu nieruchomości, zabudowanej nieruchomości gruntowej,
f/ przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej,
g/  zmiany budżetu Miasta Sławno na 2015  rok.
5. Odpowiedzi na  interpelacje  radnych.
6. Wnioski i zapytania radnych.

ZAINTERESOWANYCH  ZAPRASZAMY                                               

Ogłoszenie

15.05.2015

13:21

Zofia Dąbrowska

iOgłoszenie o złożeniu oferty na realizację zadania publicznego pt. "Kształtowanie Właściwych Postaw z Zakresu Ekologii i Ochrony Zwierząt"
- ogłoszenie
- oferta

V Festiwal Nauki

14.05.2015

09:00

Rafał Szymczewski

V festiwal naukiZapraszamy uczniów ze Szkół Podstawowych oraz Mieszkańców Sławna na V Festiwal Nauki organizowany przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. W programie:

- projekty uczniowskie;

- osiągnięcia uczniów;

- Szkoła z klasą 2.0;

- hobby uczniów i ich rodziców;

- gry i zabawy naszych rodziców i dziadków;

- pokaz ciekawych zjawisk fizycznych i doświadczeń biologicznych;

- mój pierwszy film - pokaz filmików uczniowskich;

- wystawa fotograficzna;

- pokaz retro - gier komputerowych;

- teatr ruchu;

- konkursy i quizy;

- herbaty świata.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły 20 maja 2015 r. w godz. 11.00 – 12.30. O godzinie 13.00 zapraszamy do kawiarenki literacko-muzycznej, której tematem przewodnim będzie twórczość Marka Grechuty. (G. Diak)

czytaj więcej »

Informacja

13.05.2015

14:20

Olga Sozańska

iMIEJSKA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWY PRZY  URZĘDZIE MIEJSKIM W SŁAWNIE
Siedziba:
PUNKT KONSULTACYJNO- INFORMACYJNY

ds. Profilaktyki, Uzależnień i Przemocy

ul. Rapackiego 10

76-100 Sławno

tel: 59 810 54 69   

e-mail kpa@slawno.pl

 

Jeżeli masz problem z uzależnieniami lub ma ten problem ktoś bliski - zgłoś się. Otrzymasz wszechstronną informację dotyczącą uzależnienia, metod i możliwości leczenia oraz poradę dotyczącą postępowania z problemem. Nie zwlekaj! Skorzystaj z pomocy specjalisty.

PUNKT KONSULTACYJNO INFORMACYJNY  CZYNNY:
PONIEDZIAŁKI  8:00 - 16:00
WTOREK-PIĄTEK 7:00-15:00

Proponuje dla mieszkańców miasta  Sławna przez cały rok bezpłatną pomoc specjalistów.  Spotkania skierowane są dla osób uzależnionych, współuzależnionych, ofiar i sprawców przemocy według poniższego harmonogramu:

DYŻURY SPECJALISTÓW:
Poniedziałek: 16:00-18:00 Psycholog

Wtorek: 17:00-19:00 Zajęcia edukacyjne grupowe dla osób uzależnionych
16:00-18:00 radca prawny

Czwartek: 15:30-18:30 Zajęcia indywidualne dla osób uzależnionych oraz ofiar i sprawców przemocy

Piątek: 16:00-18:00 Zajęcia edukacyjne grupowe dla osób  współuzależnionych
18:00 – spotkania grupy AA

Ponadto osoby, zgłaszane jako uzależnione do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  umawiane są według potrzeb na spotkania z zespołem motywacyjnym.

Więcej informacji udziela Przewodnicząca MKRPA od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Możliwość  ustalenia terminu wizyty  u specjalistów  pod nr. Tel. 59 810 54 69

Kontakt: ul. Rapackiego 10, 76-100 Sławno, tel: 59 810 54 69,  e-mail kpa@slawno.pl

Zapraszamy, wszystkie osoby zainteresowane.

 

 

Wycieczka dydaktyczna klasy 3e

13.05.2015

08:57

Rafał Szymczewski

1W dniu 9 maja 2015r., w ramach współpracy z Wyższą Hanzeatycką Szkołą Zarządzania w Słupsku, 17 uczniów z klasy 3e z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie pojechało na wycieczkę dydaktyczną na uczelnię. Celem był udział w wykładzie nt. „Wykorzystania alternatywnych źródeł energii”.  Uczniowie przekonali się, że niełatwo wytrzymać 1,5 godziny na wykładzie!

Wysłuchali informacji o:  bateriach wanadowych, w których prąd powstaje na skutek „dziwnej” zamiany wanadu cztero-dodatniego w trój-dodatni, małych elektrowniach wodnych i jądrowych, paliwie wodorowym, które w roku 2050 ma zastąpić metan. Ponadto Pani kanclerz oprowadziła ich po uczelni. Otrzymali również drobne pamiątki i  cztery najprawdziwsze indeksy, które rozdzielono w drodze losowania - tylko raz w życiu tak łatwo można było zdobyć indeks wyższej uczelni.

Ale studenci nie tylko nauką żyją, więc po wykładzie udali się na kręgle. Warto się uczyć dla tej chwili przyjemności . Opiekunami wycieczki byli „zapaleńcy urzeczeni wykładem” p. Katarzyna Pokomeda  i p. Grzegorz Buczkowski.

czytaj więcej »

Zbiorcze statystyki głosowania na terenie miasta Sławno

12.05.2015

10:53

Rafał Szymczewski

frekwencja 1Frekwencja wyborcza na terenie miasta Sławno z wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyniosła 44,03%, zgodnie z danymi od Państwowej Komisji Wyborczej.  Łącznie uprawnionych osób do głosowania z terenu miasta Sławno było 10118 osób. Do głosowania razem wydano 4455, z czego 4425 głosów ważnych, 30 głosów nieważnych. Szczegółowe informację oraz wyniki wyborcze z naszego miasta dostępne są pod adresem: http://prezydent2015.pkw.gov.pl/319_Pierwsze_glosowanie/321302 . (Rafał Szymczewski) 

czytaj więcej »

Uczniowie sławieńskiej „3” mistrzami w biegach rozstawnych

12.05.2015

09:51

Rafał Szymczewski

4x100chlW dniu 7 maja 2015 na stadionie w Postominie odbyły się mistrzostwa w sztafetowych biegach rozstawnych. Zawody były podzielone na kategorie chłopców i dziewcząt oraz na sztafety 4x100m i sztafetę szwedzką (100m,200m,300m,400m). Ze wszystkich szkół startujących - SP Niemica, SP Postomino, SP Lejkowo, SP Ostrowiec, SP Staniewice - jedynie SP 3 w Sławnie zdobyła wszystkie możliwie najwyższe trofea i to z niemałą przewagą. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego (Pawła Michalika i Dagmary Wojtczak) kolejno zajmowali:

I miejsce w sztafecie 4x100 dziewcząt z czasem  1.00,85s w składzie: Zych Weronika, Wardak Amelia, Koperska Julia, Niewielska Wiktoria.

I miejsce w sztafecie 4x100 chłopców z czasem 58,83s w składzie: Wiciński Jakub, Todys Jakub, Stojewski Kacper, Rudnik Jakub

I miejsce w sztafecie szwedzkiej dziewcząt z czasem 2.55,69s w składzie: Borkowicz Oliwia, Rabich Natalia, Cieślarczyk Ewa, Koperska Michalina

I miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców z czasem 2.45,31s w składzie: Leśniewski Gracjan, Gutowski Jakub, Tomczak Maciej, Olesiak Michał.

Życzymy wszystkim startującym kolejnych sukcesów w rywalizacji szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

czytaj więcej »

Planeta Energii przyjechała do Sławna

12.05.2015

08:04

Tomasz

01_planetaW dniu 11 maja br. na placu kard. Stefana Wyszyńskiego w Sławnie dokonano otwarcia mobilnego centrum nauki „Planeta Energii”. Otwarcia dokonał Krzysztof Frankenstein -  burmistrz miasta, Jolanta Tillak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie oraz przedstawiciele zwycięskich klas. Przypomnijmy, że wizyta miasteczka to nagroda w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw. Wśród zwycięzców V edycji konkursu znalazły się klasy IA, IB i IC oraz panie Marzena Kowalska, Iwona Olszewska i Oktawia Olszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Sławna będą mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy prądu.

Mobilne centrum nauki gościć będzie w Sławnie do 12 maja. W godzinach 9:00 – 14:00 miasteczko dostępne jest dla zaproszonych klas ze szkół podstawowych ze Sławna i okolic, a od 15:00 do 18:00 dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp do miasteczka jest wolny. Na gości miasteczka czeka wiele atrakcji m.in. kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich oraz film 3D.

Po godzinie 15:00 w miasteczku pojawi się sztafeta złożona z ośmiu rowerków. Urządzenie zostanie podpięte do baterii, w której gromadzona będzie energia elektryczna wytworzona za pomocą siły mięśni uczestników sztafety. Mieszkańcy miasta, którzy zgromadzą najwięcej prądu zdobędą dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej klasy. Dlatego zachęcamy mieszkańców Sławna do włączenia się w akcję i walkę o dodatkową nagrodę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu! (Rafał Szymczewski)

- więcej zdjęć na www.galeria.slawno.pl

- filmik

czytaj więcej »

47 Festiwal Orkiestr Dętych

11.05.2015

09:46

SDK

47 festiwal orkiestrJuż po raz 47. Sławieński Dom Kultury ma zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu sławieńskiego na Festiwal Orkiestr Dętych. 17 maja 2015 r. Sławno rozbrzmiewać będzie echem setek instrumentów- najpierw na Placu Kardynała Wyszyńskiego- o godz. 11.00 , a o godz. 13.00 w sławieńskim amfiteatrze.

V Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Sławno im. Bartka Ziębakowskiego

11.05.2015

09:12

Krzysztof Kowalczyk

01_V_turniej9.05.2015r. w hali widowiskowo-sportowej OSiR odbył się V Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Sławno im. Bartka Ziębakowskiego. Turniej rozpoczął się w obecności rodziców - Haliny i Stanisława - zmarłego cztery lata temu zawodnika drużyny Olszewski i Synowie Bartka Ziębakowskiego. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i tak jak mówił Andrzej Olszewski podsumowując turniej, Bartek i zmarły na początku tego roku Stanisław Miszczak z dumą obserwowali turniej z bardzo wysoka. Prowadzący turniej Jan Gut wspominając Stasia Miszczaka podkreślił, jak bardzo brakowało nam podczas turnieju Stasia: serdeczności, ciepła i dowcipu. Uczestnicy turnieju chwilą ciszy uczcili pamięć Stanisława Miszczaka. W turnieju zwyciężyła drużyna Olszewski i Synowie. Na uroczyste podsumowanie turnieju i GP przybyli: Krzysztof Frankenstein       – burmistrz miasta Sławno, Wojciech Ludwikowski – przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego, Kazimierz Olejniczak – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Marek Karpiński – właściciel ZCSK Sławno, Marek Miszczak – właściciel Zakładu Elektrycznego, Barbara Baran – koleżanka Bartka z KPP Sławno  i Włodzimierz Olszewski – prezes P.B.S. Olszewski i Synowie, który ufundował puchary dla wszystkich drużyn oraz ugościł wszystkich zawodników, kibiców i gości wspaniałym posiłkiem.

- WYNIKI

czytaj więcej »
1234...5

   Na skróty

   Archiwum wiadomości

   Instytucje

   Oświata

   Sport

   Kultura

  • gospod_odp pogotowie_oswietlenia System Informacji Przestrzennejnieruchomosci gminnemapa_interaktywna
  • galeria srodek_pytania(2) sl_filmykat_fi_ban katalog_turystyczny
  • ogloszenia_bt mikroporady(1) wku(1) akademia_pomorska komenda

 

Sport, Kultura, Sztuka - co się wydarzy?

Nordic Walking Sławno 2015

21.04.2015

07:25

Krzysztof Kowalczyk

nordic-walking

czytaj więcej »

9 Maraton Fitness

08.04.2015

12:20

Rita Sadowska

9-maraton-fitnessMaraton Fitness trzymaj formę!

czytaj więcej »

Powiatowe Prezentacje Zespołów Tanecznych

03.04.2015

09:45

Tomasz

9 maja godz. 11.00 miejsce: sala widowiskowa Sławieńskiego Domu Kultury ul. Cieszkowskiego 2
czytaj więcej »

Powiatowe Prezentacje Muzyczne ARA

03.04.2015

09:42

Tomasz

25 kwietnia godz. 11.00 - Piosenka Dziecięca - Solistów i Muzycznych zespołów ARA miejsce: sala widowiskowa Sławieńskiego Domu Kultury ul. Cieszkowskiego 2
czytaj więcej »

Koncert Zespołu CISZA JAK TA

03.04.2015

09:20

sdk

ciszaCisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina.

Data:  17.04.2015 r.

godz. 19.00

Miejsce: sala widowiskowa Sławieńskiego Domu Kultury

Bilety do nabycia w Sławieńskim Domu Kultury w cenie:

Przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 30 zł

tel./fax (59) 810 76 70

kom. 793 967 670

e-mail: sekretariat@sdk.slawno.pl

czytaj więcej »

Sławieńska Liga Szachowa

03.04.2015

09:15

Tomasz

Sławieńska Liga Szachowa 11 kwietnia godz. 10.00 miejsce: kawiarnia Sławieńskiego Domu Kultury ul. Cieszkowskiego 2
czytaj więcej »

Konkurs na strój historyczny

19.03.2015

13:12

Rita Sadowska

storj-historycznyKonkurs na strój historyczny

czytaj więcej »

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku

04.11.2014

10:51

Agnieszka

logo droga jakuba

czytaj więcej »

Mapa Pomorska Droga św. Jakuba

04.11.2014

10:49

Agnieszka

czytaj więcej »

European Route of Brick Gothic

04.11.2014

10:48

Agnieszka

czytaj więcej »

KWSPU - Konwent Współpracy Samorządowej Polska - Ukraina

04.11.2014

10:46

Agnieszka

czytaj więcej »

System Informacji przestrzennej

04.11.2014

10:42

Agnieszka

czytaj więcej »

Sport i Kultura

sdk_stopka
osir_stopka
biblioteka_stopka

 

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Sławno (C) Copyright 2014

TREŚĆ